آموزش اینستاگرام

روش تغییر نام و نام کاربری در اینستاگرام (کامپیوتر گوشی)

شکی نیست که استفاده از یک نام مناسب جذابیت اکانت اینستاگرام را افزایش می دهد و خیلی وقت ها، راحت ترین مسیر برای رسیدن به موفقیت است. بنابراین، یادگیری نحوه صحیح تغییر نام در اینستاگرام ضروری به نظر می رسد. در این مقاله مراحل انجام این کار در ابزارهای مختلف بیان شده است. علاوه بر آن، نکات و ترفندایی هم درباره این موضوع به شما یاد خواهیم داد.

تفاوت نام (نام نمایشی) و نام کاربری

شاید کاربران زیادی عبارت «نحوه تغییر نام کاربری در اینستاگرام» را در گوگل سرچ کرده باشند اما نمی دانند نامی که می خواهند تغییر دهند واقعاً کدام نام است. در حقیقت، طبق شکل زیر، در اینستاگرام دو نوع نام داریم. شما باید ابتدا تفاوت این دو را بدانید و بعد مشخص کنید کدام یک را می خواهید تغییر دهید.

word image 459

در اینستاگرام دو نوع نام وجود دارد: نام کاربری و نام. نام کاربری منحصر به فرد بوده و با سایر کاربران مطابقت ندارد و در بالای اکانت اینستاگرام شما قابل مشاهده است؛ در حالی که نام شما یا زیر عکس پروفایل نمایش داده می شود، و یا می توانید آن را خالی بگذارید. شما همچنین می توانید از نام کامل خود در قسمت بیو استفاده کنید تا نام کاربری واقعی خود را اضافه کنید.

نام کاربری (Username)

نام کاربری یک نام مهم است، این نام حکم آی دی شما را دارد و نمی تواند مشابه نام دیگران باشد. از طریق نام کاربری می توانید لاگین کنید و همچنین کاربران دیگر با جستجوی این نام می توانند صفحه شما را پیدا کنند. برای ساختن آن می توانید تا 30 کاراکتر (شامل حروف الفبا، اعداد، نقطه و خط تیره) به کار ببرید. به طور کلی، پس از ایجاد یا تغییر نام کاربری تا 14 روز نمی توانید آن را مجدداً عوض کنید.

نام کاربری اینستاگرام نام مخصوصی است که شما می توانید آن را در برنامه وارد کنید تا دوستانتان و افراد دیگر با استفاده از آن شما را در برنامه ی اینستاگرام جستجو کنند.

نام کاربری (Username)

از آنجایی که می توان از هر نام کاربری در اینستاگرام استفاده کرد، ممکن است دوستان و سایر افراد گیج شوند، پس برای این که آن ها بدانند اکانت مورد نظر متعلق به شماست، می توانید نام خود را در بخش نام یا بیو اضافه کنید. در هر زمان می توانید نام کاربری و نام خود را تنها با ویرایش نام در بخشی مشخص تغییر دهید.

نام نمایشی (Display name)

نام نمایشی نامی است که شما می خواهید سایر کاربران شما را با آن نام صدا کنند. این نام به دوستانتان کمک می کند شما را در اینستاگرام راحت تر شناسایی کنند.

وقتی در دایرکت با کسی چت می کنید این نام به جای نام کاربری شما نمایش داده می شود. بر خلاف نام کاربری برای ساختن آن می توانید از هر کاراکتری (حتی علائم و ایموجی ها) استفاده کنید. و اینکه در بازه زمانی 14 روزه فقط دوبار می توانید این نام را تغییر دهید.

نحوه تغییر نام در موبایل (اپلیکیشن اینستاگرام)

تغییر نام در موبایل بسیار آسان است. من می خواهم نحوه تغییر نام در یک آیفون را به شما نشان بدهم. و این مراحل در گوشی های اندروید هم به همین شکل انجام می شود.

مرحله 1- اینستاگرام را اجرا کنید و وارد حساب کاربری تان شوید.

مرحله 2- روی عکس پروفایلتان که در قسمت پایین و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید تا وارد صفحه پروفایلتان شوید.

tap on Edit Profile

مرحله 3- روی Edit Profile ضربه بزنید تا وارد تنظیمات پروفایل شوید.

صفحه تنظیمات پروفایل

مرحله 4- در این صفحه دو نوع نام وجود دارد که می توانید تغییر دهید.

 • اگر می خواهید نام نمایشی خود را تغییر دهید روی Name در اولین خط ضربه بزنید.
 • اگر می خواهید نام کاربری خود را تغییر دهید روی Username در خط دوم ضربه بزنید.
 • بعد از وارد کردن نام جدید، باید روی Done در قسمت بالا و سمت راست صفحه ضربه بزنید تا تغییرات شما اعمال شود.

تغییر نام به یک نام بهتر در جذب فالوور و لایک بیشتر بسیار تاثیرگذار است. همچنین، با این روش می توانید بدون هیچ دردسری فالوورهای رایگان بیشتری جذب کنید و با نام جدید شروعی دوباره داشته باشید!

۱۹ ترفند افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام (۱۰K فالوور واقعی در یک ماه)

نحوه تغییر نام در وبسایت

تغییر نام نمایشی اینستاگرام در وبسایت چندان کار دشواری نیست. مراحل انجام آن دقیقاً مشابه مراحل تغییر نام در موبایل است. با هم این مراحل را مرور می کنیم:

مرحله 1- وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام وبسایت شوید.

مرحله 2- مطابق شکل، روی عکس پروفایل که با دایره قرمز مشخص شده کلیک کنید و وارد پروفایلتان شوید.

روی عکس پروفایل کلیک کنید

مرحله 3- روی Edit profile کلیک کنید تا وارد قسمت تنظیمات شوید.

روی Edit profile کلیک کنید

مرحله 4- نام قبلی را با نام جدید عوض کنید و سپس روی Submit کلیک کنید. (دقت داشته باشید که کدام نام را می خواهید تغییر دهید.)

نام مورد نظر را وارد کنید و پس از آن گرینه submit را انتخاب کنید.

نکته: در قسمت ویرایش پروفایل، اینستاگرام غیر از تغییر نام، امکانات و تنظیمات دیگری هم در اختیار شما گذاشته است:

 • تغییر کلمه عبور
 • تنظیمات نوتیفیکیشن
 • تنظیمات مخاطبان
 • حریم خصوصی و امنیت
 • تاریخچه لاگین

نکات و ترفندهایی درباره تغییر انواع نام (نمایشی و کاربری) در اینستاگرام

پروفایل اینستاگرام و نحوه نمایش نام

حالا که نحوه تغییر انواع نام در اینستاگرام را یاد گرفتید، بد نیست مطالب بیشتری در مورد آنها بدانید. وقتی کسی از پست جدید شما بازدید می کند، نام ثبت شده در پست و نامی که در قسمت کامنت ها وجود دارد، هر دو نام کاربری شما هستند. اگر کسی پیج شما را بازدید کند، نام کاربری شما را در قسمت بالای صفحه و نام نمایشی را زیر عکس پروفایلتان مشاهده خواهد کرد.

به نظر می رسد نام کاربری در اینستاگرام از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. چون علاوه بر اینکه برای ورود به حساب کاربری استفاده می شود، کاربران دیگر در اینستاگرام شما را بیشتر با این نام می شناسند. بنابراین انتخاب یک نام کاربری مناسب گاهی اوقات می تواند در جذب فالوورهای بیشتر به شما کمک کند. در اینجا شما را با نکاتی درمورد تغییر نام کاربری آشنا می کنیم:

 • سعی کنید نام کاربری شما به نوعی معرف شما باشد.
 • بهتر است از حروف کوچک استفاده کنید.
 • مدام آن را عوض نکنید.
 • به شکلی باشد که راحت بتوانید آن را به ذهن بسپارید.

با وجود اینکه نام نمایشی در مقایسه با نام کاربری از اهمیت کمتری برخوردار است، اما نمی توان آن را نادیده گرفت. بد نیست پیشنهادهایی در همین زمینه مطالعه کنید:

 • موقع ساخت این نام می توانید جزئیات بیشتری درباره خودتان اضافه کنید.
 • سعی کنید نام نمایشی شما ترکیبی از اسم و خصوصیات دیگر شما باشد (فقط اسم خالی نباشد).
 • نام نمایشی را متفاوت از نام کاربری انتخاب کنید.

چنانچه از نام کاربری عجیب و غریب و نوجوانانه خود خسته شده باشید یا سبک زندگی و کاری شما تغییر کند و به تبع آن نیاز به تغییر نام کاربری داشته باشید (البته منظور یک نام کاربری معتبر است که تا قبل از ضرورت تغییر آن را عوض نکرده اید) ما در اینجا مراحل خیلی ساده ای برای تغییر نام کاربری در اینستاگرام، که سایر کاربران شما را با آن پیدا یا تگ می کنند، در اختیارتان گذاشته ایم.

آموزش ۱۵ ترفند بسیار جالب اینستاگرام که هر کسی نمی داند!

مراحل از این قرار هستند (در موبایل و وبسایت به یک شکل انجام می شود):

1- وارد صفحه اصلی سایت اینستاگرام شوید یا در اپلیکیشن موبایل، روی عکس پروفایلتان ضربه بزنید (در اپلیکیشن موبایل در قسمت پایین و سمت راست، و در سایت اینستاگرام در قسمت بالا و سمت راست)

2- سپس، وارد قسمت Edit Profile که در کنار یا پایین عکس پروفایلتان قرار دارد، شوید. اگر کمی به سمت پایین صفحه حرکت کنید به این شکل در می آید. در قسمت بالای صفحه گزینه Edit Profile به چشم می خورد که این همان تب مدنظر ماست.

3- در این قسمت می توانید عکس پروفایل، نام، نام کاربری و … را تغییر دهید. هر تغییر در حساب کاربری که باب میلتان باشد در اینجا می توانید انجام دهید، مگر اینکه نام کاربری مدنظر شما قبلاً توسط کاربر دیگری انتخاب شده باشد که در آن صورت تحت هیچ شرایطی قادر به استفاده از آن نخواهید بود. اما اگر واقعاً به این نام کاربری نیاز دارید می توانید نحوه انجام این کار را در مطلب بعدی مطالعه کنید.

راهنمای تصویری زیر در یادگیری بیشتر این نکات به شما کمک می کند.

tap on edit profile

با کلیک روی edit profile وارد صفحه ای خواهید شد که در آنجا می توانید بیشترِ اطلاعات شخصی پروفایلتان را ویرایش کنید. برای تغییر نام کاربری روی username کلیک کنید.

روی username کلیک کنید.

در این قسمت می توانید نام کاربری خود را ویرایش کنید. اگر نام کاربری مدنظر شما قبلاً توسط کاربر دیگری انتخاب شده باشد، با پیغام it is unavailable (عدم دسترسی) مواجه خواهید شد. اما در صورتی که نام انتخابی شما منحصر به فرد باشد، مشکلی برای استفاده از آن نخواهید داشت. از طریق دکمه checkmark می توانید این موضوع را بررسی کنید.

نام کاربری خود را تغییر دهید و بر روی check کلیک کنید

نکاتی که باید قبل از تغییر نام کاربری اینستاگرام بدانید

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که بخواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید، اما چند نکته وجود دارد که قبل از تغییر نام کاربری اینستاگرام باید بدانید. بنابراین، در ادامه به برخی از موارد اساسی که باید آن ها را بدانید، می پردازیم.

 • شما باید یک نام کاربری منحصر به فرد وارد کنید که با دیگران مطابقت نداشته باشد، در غیر این صورت نمی توانید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید.
 • پیشنهاد می کنیم نام واقعی خودتان را به همراه شماره، و کاراکتری خاص وارد کنید تا نام کاربری منحصر به فردی ایجاد شود و دیگران بتوانند به راحتی شما را جستجو کنند.
 • فراموش نکنید که نام کامل خود را نیز اضافه کنید، زیرا کسانی که نتوانند شما را با نام کاربریتان تشخیص دهند، می توانند با نام کامل شما که زیر عکس پروفایل نمایش داده می شود، این کار را انجام دهند.
 • و نکته مهم اینکه: هنگامی که نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دادید، فقط پس از 14 روز می توانید دوباره این کار را انجام دهید.

این ها مواردی هستند که باید پیش از تغییر نام کاربری اینستاگرام خود، آن ها را بدانید. اگر آماده تغییر نام کاربری اینستاگرام خود هستید اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، به مراحل ذکر شده توجه کنید.

در اینستاگرام چگونه تیک آبی بگیریم؟

کلام آخر

در این مقاله، شما را با مراحل تغییر نام در اینستاگرام آشنا کردم و همچنین درباره جزئیات دیگری در خصوص این نام مطالبی گفته شد. اما به خاطر داشته باشید که نام کاربری خود را خیلی عوض نکنید، خصوصاً اگر فالوورهای زیادی دارید و پست های شما زیاد لایک می شود. قبل از تغییر دادن نام، حتماً درباره آن فکر کنید. امیدواریم توصیه های ما به نوبه خود برای شما مفید بوده باشد.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا