آموزش اینستاگرام

۴ روش ساده ریپست محتوای کاربران دیگر در اینستاگرام

بیشتر محتوی شبکه های اجتماعی خیلی شلوغ و در هم است – پر از عکسها، ویدیوها و پیام های متنی افراد و برند هایی که دنبال میکنید. ولی اینستاگرام فرق میکند – در آن واحد تنها میتوانید یک پست را ببینید.

و رابط کاربری ساده و تمیز اینستاگرام در حالی که امکان تمرکز کاربر بروی عکسی زیبا و ویدیویی جالب را میدهد، گاهی دلمان میخواهد کار دیگر بکنیم: به راحتی پست های دیگر کاربران را پست کنیم.

اما نترسید: برای هر مشکلی در اینترنت راه حلی وجود دارد. ما چهار روش متفاوت برای باز نشر یک پست در اینستاگرام را آزمایش کرده ایم. تمامی این روش ها رایگان هستند ولی برخی از آنها نیاز دارند که برنامه ای را از iOS Store یا Google Play Store دانلود کنید.

در نظر داشته باشید که به منظور حفظ قوانین حریم شخصی اینستاگرام، ابتدا باید از صاحب محتوی کسب اجازه کرده و بعد محتوای مد نظر را بازنشر دهید. میتوانید اینکار را با کامنت گذاشتن زیر همان عکس انجام دهید یا به Instagram Direct آنها، که با ضربه بروی موشک کاغذی بالای صفحه سمت راست قابل دسترسی است، رفته و شخصا از ایشان بپرسید.

به منظور بازنشر پست فردی در اینستاگرام ابتدا باید از وی کسب اجازه کرد و بعد از آن میتوانید با استفاده از نرم افزار هایی مثل Repost for Instagram، Instarepost یا DownloadGram پست وی را باز نشر دهید. یا میتوانید از آن عکس یک screenshot گرفته و آن را بازنشر دهید.

روش اول: استفاده از اپ Repost for Instagram

۱- برنامه را دانلود و نصب کنید

برنامه Repost for Instagram را برای iOS یا اندروید دانلود کنید. هر دو دستگاه با این نرم افزار سازگاری دارند. این نرم افزار به طور مستقیم وارد اینستاگرام میشود تا شما بتوانید به راحتی محتوی تولید شده توسط فردی را بازنشر دهید.

نصب Repost for Instagram

۲- پستی که میخواهی بازنشر دهید را انتخاب کنید

برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و عکس یا ویدیویی که میخواهید در حساب کاربری خود بازنشر دهید را انتخاب کنید. در حساب کاربری فرد مورد نظر به روی آن عکس ضربه بزنید تا همانند تصویر زیر آن را در بزرگترین حالت ببینید.

Repost for Instagram

۳- آدرس پست را کپی کنید

بعد از اینکه عکس را در بزرگترین حالت خود باز گردید روی (…) در گوشه بالا سمت راست پست ضربه بزنید. گزینه copy share URL را انتخاب کنید. ( این گزینه در همه دستگاه های اندروید به همین شکل است).

Repost for Instagram

۴- برنامه Repost for Instagram را باز کنید.

بعد از اینکه لینک عکس را کپی کردید، برنامه Repost for Instagram را باز کنید. پستی که آن را کپی کرده بودید به طور خودکار در برنامه به صورت زیر باز خواهد شد.

Repost for Instagram homepage with Instagram post that was copied to clipboard

بروی پیکان سمت راست پست ضربه بزنید. از آنجا میتوانید نحوه نمایش آیکون بازنشر در اینستاگرام را تعیین کنید.

Photo of computer on Repost for Instagram app with blue button to repost photo

بروی Repost کلیک کرده و گزینهCopy to Instagram را انتخاب کنید تا بتوانید بروی آن فیلتر بگذارید یا آن را ویرایش کنید.

word image 363

List of filters under photo of desktop computer before reposting to Instagram

۵- متن پست خود را ویرایش کرده و بازنشر خود را منتشر کنید.

گزینه next را انتخاب کنید. اگر میخواهد متن اصلی پست را نگه دارید انگشت خود را روی قسمت متن نگه داشته و گزینه paste یا الصاق را انتخاب کنید، تا متن اصلی پست به همراه آدرس پیجی که از آن بازنشر کرده اید در قسمت متن نمایش داده شود.

Caption field for adding citation to Instagram repost

هر زمان که آماده انتشار این پست بودید گزینه share را انتخاب کنید، درست مثل زمانی که خودتان در اینستاگرام پست میگذارید. پست شما در اینستاگرام اینطور دیده خواهد شد.

Photo of desktop computer by HubSpot reposted to Instagram by user soph_bern

روش دوم: استفاده از InstaRepost

۱-برنامه InstaRepost را دانلود کنید.

برنامه InstaRepost را برای iOS یا اندروید دانلود کنید تا بتوانید پست افراد دیگر را از طریق اینستاگرام خود به انتشار بگذارید.

۲-اجازه دسترسی InstaRepost را به حساب اینستاگرام خود بدهید.

برنامه را باز کرده و وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. سپس به آن اجازه دسترسی به عکسها، دوستان و موارد شما به موجود در اینستاگرام را بدهید.

Option to give InstaRepost access to Instagram account

۳-از InstaRepost استفاده کنید و عکسی که قصد بازنشر آن را دارید را انتخاب کنید.

این برنامه تنها قسمت اندکی از مطالب اینستاگرام شما را نشان خواهد داد. اگر آنچه قصد بازنشر آن را دارید نمی یابید بروی ذره بین در نوار پایین اینستاگرام کلیک کرده و بعد از ورود به قسمت Explore نام کاربری حساب فردی که قصد بازنشر پست وی را دارید را تایپ کنید.

instarepost-step2.jpg
instarepost-step3.jpg

۴-عکس را در حافظه گوشی خود ذخیره کنید

بعد از پیدا کردن پستی که قصد بازنشر آن را دارید، بروی پیکان در گوشه پایین سمت چپ صفحه بزنید بعد گزینه repost را دوبار انتخاب کنید. با اینکار عکس در حافظه داخلی گوشی شما ذخیره میشود که باید آن را در برنامه اینستاگرام اصلی استفاده کنید.

instarepost-step4.jpg instarepost-step5.0.jpg instarepost-step5.jpg
به اینستاگرام خود رفته و بروی library بزنید. عکسی که در حافظه ذخیره شده بود را میتوانید ببینید. برای اینکه در اینستاگرام آن را پست کنید آن را انتخاب کنید.

instarepost-step6.png

۵-فیلتر و ذکر منبع را اضافه کنید و بازنشر دهید

پست خود را مثل همیشه ویرایش کنید و فیلتر اضافه کنید. سپس گزینه next را انتخاب کرده و در قسمت کپشن متن اصلی را الصاق کنید. Repost به طور خودکار ذکر منبع نمیکند لذا پیشنهاد ما این است که با اضافه کردن@+نام کاربری منبع اصلی پست را ذکر کنید. سپس گزینه share را انتخاب کنید

instarepost-step7.png instarepost-step8.png
بازنشر شما اینگونه در صفحه اینستاگرام شما دیده میشود:

instarepost-step9.jpg

روش سوم: استفاده از وبسایت DownloadGram

DownloadGram به کاربران اینستاگرام این امکان را میدهد تا عکسها و فیلم ها را با کیفیت بالا دانلود و در اینستاگرام خود بازنشر دهند. خوشبختانه برای استفاده از این روش نیازی به نصب برنامه ندارید.

۱-اینستاگرام را باز کنید و عکس یا فیلمی که قصد بازنشر آن را دارید انتخاب کنید.

اینستاگرام را باز کنید و پستی که قصد بازنشر آن را دارید پیدا کنید. بروی (…) بروید و گزینه copy share URL را انتخاب کنید( این دکمه در اندروید و iOS به یک شکل است).

downloadgram-step1.jpg downloadgram-step2-1.jpg

۲-آدرس پستی که کپی شده را در DownloadGram الصاق کنید.

مرورگر اینترنت خود را باز کنید و به آدرس www.downloadgram.com بروید. آدرس URL را در آنجا الصاق کنید و بعد گزینه Download را انتخاب کنید.

Homepage of DownloadGram with photo's share URL pasted into text box
عکس سبز رنگ Download Image را که بعدا در صفحه DownloadGram نمایش داده میشود را انتخاب کنید

Button to download image from Instagram on DownloadGram

۳-پست را دانلود کنید

به صفحه اینترنتی جدید هدایت میشوید که محتوی مد نظر شما آماده دانلود است. بروی گزینه دانلود – یک مستطیل با فلش رو به بالا – بزنید و بعد Save image را انتخاب کنید.

downloadgram-step5.jpg downloadgram-step6.jpg

۴-اینستاگرام را باز کنید و عکس یا ویدیویی که قصد بازنشر آن را دارید پیدا کنید.

به اینستاگرام برگردید. عکس مورد نظر در حافظه داخلی شما ذخیره شده است، لذا آن را مثل هر پست دیگر اینستاگرام ویرایش کنید.

downloadgram-step7.png

۵-کپشن را اضافه کنید و بازنشر دهید.

این بازنشر ذکر منبع ندارد لذا پیشنهاد ما این است که با استفاده از @+نام کاربری صاحب اصلی پست را ذکر کنید. سپس گزینه Share را انتخاب کنید. پست در اینستاگرام شما اینگونه دیده میشود:

downloadgram-step8.jpg

روش ۴: اسکرین شات بگیرید

این روش نیاز به هیچ سایت جانبی ندارد. فقط مشکل اینجاست که این روش فقط برای عکس کاربرد دارد. پست اینستاگرامی که میخواهید بازنشر دهید را انتخاب کنید.

  • برای iOS: دکمه Home و قفل صفحه را همزمان فشار دهید تا صفحه نمایشگر فلاش بزند
  • برای اندروید: دکمه sleep/wake را با دکمه پایین صدا فشار دهید تا صفحه فلاش بزند

بروی دکمه پست جدید در اینستاگرام در وسط ردیف پایین صفحه بزنید و اسکرین شات را از لیست انتخاب کنید، ویرایش کنید و باز نشر دهید.

screenshot-step1-1.png

آن را مثل هر پست دیگر اینستاگرام ویرایش کرده و فیلتر بگذارید. به خاطر داشته باشید که اسکرین شات از همه صفحه عکس میگیرد لذا باید عکس مد نظر را برش بدهید.

Phone's camera roll with screenshot of Instagram photo for reposting

این روش بازنشر ذکر منبع ندارد لذا میتوانید با استفاده از @+ نام کاربری منبع پست را ذکر کنید. سپس بروی دکمه share بزنید. پست جدید در اینستاگرام شما به این شکل خواهد بود:

حال که روشهای بازنشر یا یاد گرفته اید میتوانید کیفیت صفحه خود را با استفاده از مطالبی که از دوستان خود جمع آوری کرده اید ارتقا ببخشید. از روش های فوق استفاده کنید و ذکر منبع را فراموش نکنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا