آموزش اینستاگرام

چه طور پست اینستا را بعضی ها نبینند؟ (تنها 3 روش موجود)

همه ما قبول داریم اینستاگرام پلتفرمی است که در آن خلاقانه ترین محتوا های بصری معمولا در بین کاربران مورد استقبال قرار می گیرد. اکثر فعالان اینستاگرام به طور جدی و با پشتکار تلاش می کنند تا پروفایل جذاب یا زیبایی بسازند.

با این حال، همه کاربران هم علاقه مند به نمایش پست هایشان به دیگران نیستند. بسیاری از مردم فضای خصوصی تری را ترجیح می دهند تا بتوانند پست های شخصی شان را به اشتراک بگذارند. و امروز تمرکز ما در این مقاله روی این کاربران است.

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

اگر شما فردی هستید که به هر دلیلی به دنبال راه هایی برای مخفی نگه داشتن پست هایتان از دیگران هستید، ما تمام اطلاعاتی که در این مورد نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهیم.

در این مقاله، یاد خواهید گرفت که چه طور پست‌ ها را از برخی فالوئر ها یا یک شخص در اینستاگرام مخفی کنید.

چه طور پست ‌ها را از شخص یا برخی از فالوئر ها در اینستاگرام مخفی کنیم؟

متأسفانه هیچ راهی برای مخفی کردن پست‌های تان از یک سری فالوئر های خاص یا یک نفر در اینستاگرام وجود ندارد. با این حال، تنظیمات خاصی هست که ممکن است کمک تان کند تا کاری کنید که فقط فالوئر ها یا همه بتوانند پست هایتان را ببینند و استوری تان را از دید برخی از فالوئر ها پنهان کنید.

1-اکانت تان را روی گزینه Private تنظیم کنید

بسیاری از فعالان اینستاگرام ترجیح می دهند که حساب کاربریشان را در اینستاگرام باز نگه دارند تا محتوایشان بتواند مخاطبان بیشتری جذب کند. با این وجود می توانید حتی اگر اینفلوئنسر هستید هم از این تنظیمات بهره ببرید و چیزی را پست کنید که نمی خواهید بسیاری از افراد درباره اش بدانند.

اگر می خواهید بهترین تجربه کار در اینستاگرام را داشته باشید و هدف خاصی پشت عمومی نگه داشتن حساب تان ندارید، می توانید به حالت خصوصی تغییر وضعیت بدهید. نمی دانید چه طور این کار را انجام بدهید؟ خوب، ما اینجا هستیم تا در این مورد به شما کمک کنیم.

نوشتن متن روی ویدیو در اینستاگرام (ثابت و محو شونده)

اگر می خواهید حساب عمومی تان را به خصوصی تبدیل کنید، مراحل زیر شما را در این فرآیند راهنمایی می کند:

 • برنامه اینستاگرام را در گوشی تان باز کنید و وارد حساب کاربری تان شوید.
 • با کلیک بر روی نماد پروفایل کوچک در پایین وارد نمایه تان شوید.

با کلیک بر روی نماد پروفایل کوچک در پایین وارد نمایه تان شوید.

 • در گوشه سمت راست بالای صفحه سه خط مشاهده خواهید کرد، روی آن ضربه بزنید.

در گوشه سمت راست بالای صفحه سه خط مشاهده خواهید کرد، روی آن ضربه بزنید.

 • منوی گزینه ‌ها از پایین صفحه به سمت بالا می آید. روی گزینه Settings که اولین گزینه در این منو خواهد بود، ضربه بزنید.

روی گزینه Settings که اولین گزینه در این منو خواهد بود، ضربه بزنید.

 • بعد، به صفحه Settings هدایت می شوید. از میان تمام گزینه‌ های ارائه شده در اینجا، حریم خصوصی یا Privacy را که یک نماد قفل کوچک در کنارش دارد را پیدا کنید و رویش ضربه بزنید.

در صغحه setting بر روی privacy کلیک کنید

 • بخش اول حریم خصوصی حساب کاربری یا Account Privacy است که می ‌بینید کلید گزینه Private account یا حساب خصوصی خاموش است، روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

کلید گزینه Private account یا حساب خصوصی خاموش است، روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

 • با سوال Switch to Private Account? مواجه می شوید. در این شرایط بر روی دکمه Switch to Private کلیک کنید و تمام!

ا سوال Switch to Private Account? مواجه می شوید. در این شرایط بر روی دکمه Switch to Private کلیک کنید

به تجربه جدید کار با اکانت خصوصی اینستاگرام خوش آمدید. امیدواریم حالا در ارسال تصاویر و ویدیوهای تان احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

بسیار کاربردی: ۸ اپلیکیشن برتر ضد تبلیغات (در گوشی اندروید)

2- فرد مورد نظر را بلاک کنید

بلاک کردن یک نفر کار ناخوشایندی به نظر می رسد، این طور نیست؟ به هر حال، اگر حضور یک فرد خاص در لیست فالوئرهای تان باعث می ‌شود که در مورد پست کردن مطلبی استرس بگیرید، آیا بهتر نیست او را حذف کنید؟

خوب، ما نمی ‌توانیم روی تصمیم شما تأثیر بگذاریم. ما فقط می توانیم تمام راه حل های مخفی کردن پست های اینستاگرام تان را از دیگران به شما نشان بدهیم.

اگر تصمیم تان را گرفته اید که این شخص را در اینستاگرام بلاک کنید، مراحل زیر به شما می گوید که چه طور این کار را انجام بدهید.

 • برنامه اینستاگرام را در گوشی تان باز کنید و به زبانه Explore بروید. در اینجا، با یک نوار جستجو در بالا مواجه خواهید شد. نام یا نام کاربری شخصی که می خواهید بلاکش کنید را در اینجا وارد کنید و Enter را بزنید.
 • وقتی نام شخص مورد نظر را در لیست نتایج جستجو دیدید، روی آن ضربه بزنید تا به پروفایلش هدایت شوید.
 • در گوشه سمت راست بالای پروفایل تان، سه نقطه را خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.
 • یک نوار منو با لیستی از گزینه های قابل اجرا روی صفحه تان به نمایش در می آید. گزینه دوم لیست، Block است. روی آن ضربه بزنید.
 • منوی دیگری در مقابل شما ظاهر می شود که از شما می خواهد اقدامات تان را تأیید کنید. بعد از زدن دکمه Block در این منو، این شخص از حساب شما بلاک می شود.

3- حساب شان را محدود کنید

تا حالا، ما در مورد نحوه مخفی کردن پست هایتان از یک شخص خاص با یک اکانت عمومی صحبت کرده ایم که قابل تغییر به حالت خصوصی است. اما در مورد حساب های خصوصی چه؟

اگر یک حساب خصوصی دارید و نمی خواهید کسی پست هایتان را ببیند، چرا او را حذف نکنید؟ خوب، این کار به این سادگی ها هم نیست.

فرض کنید کسی هست که دوستش ندارید، اما چون با او فامیل هستید یا با دوستان دیگرتان صمیمی است، باید تحملش کنید. همین امر می تواند در اینستاگرام هم اتفاق بیفتد. ممکن است برخی از فالوئر ها وجود داشته باشند که شما آن ها را دوست ندارید اما نمی توانید حذف شان کنید.

محبوب ترین ترفند اینستا: 5 اپلیکیشن ساخت پست اینستاگرام

بنابراین، چطور پست های تان را از آن ها پنهان می کنید؟ آیا قابلیت محدودکننده جدید در اینستاگرام می ‌تواند به شما کمک کند؟ متاسفانه خیر .

بگذارید دقیقا به شما بگوییم که محدود کردن یک شخص در اینستاگرام چطور عمل می کند. هنگامی که شخصی را محدود یا Restrict می کنید، او نمی تواند آخرین وضعیت حضور (Last seen) و فعال بودن شما را ببیند و همه پیام هایش به عنوان درخواست پیام به شما تحویل داده می شود.

با این حال، تا آنجا که مسئله دیدن پست های شما باشد، محدود کردن آن ها چیزی را تغییر نمی دهد. آنها هنوز هم می توانند همه پست هایتان را ببینند، لایک کنند و نظر بدهند. اما نظرات آن ها فقط برای دو نفر قابل مشاهده خواهد بود: خودشان و شما. به عبارت دیگر ، محدود کردن آن ها تاثیری در قابل مشاهده بودن پست هایتان برای این افراد نخواهد داشت.

چه طور استوری اینستاگرام را از برخی فالوئر ها مخفی کنیم؟

هر کسی که به طور فعال از اینستاگرام استفاده می کند باید با نحوه کار استوری های اینستاگرام آشنا باشد. استوری ها، عکس ها یا ویدیوهایی هستند که فقط به مدت 24 ساعت در پروفایل تان آپلود می مانند. به عبارت دیگر، استوری های اینستاگرام بیشتر درباره آپدیت های کوچک زندگی روزمره هستند تا تصاویر خاصی که بخواهید برای مدت طولانی تر در پروفایل تان نگه دارید.

با این حال، این بدان معنا نیست که استوریهای تان نمی ‌توانند برای مدت بیشتری در پروفایل تان باقی بمانند. خب همین الان گفتیم که طول عمر یک استوری 24 ساعت است. با این حال، اینستاگرام از قابلیت اضافه کردن هایلایت به پروفایل تان هم برخوردار است که اساسا آلبومی از استوری هایی است که انتخاب می کنید تا به صورت دائمی تر بمانند.

حتما بخوانید: خطای ورود به اینستاگرام (روش حل مشکل)

اما آیا راهی برای مخفی کردن استوری ها از فالوئرهای تان در اینستاگرام وجود دارد؟ دو راه برای انجام این کار وجود دارد و هر دو راه اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

1-ایجاد لیست دوستان نزدیک

فهرست دوستان نزدیک یا Close Friends در اینستاگرام قابلیتی است که به شما امکان می دهد تا لیستی از نزدیک ترین فالوئرهای تان در این پلتفرم ایجاد کنید و همه چیز را با آن ها به اشتراک بگذارید. با این حال، این گزینه فقط برای استوری هایتان قابل استفاده است و نه پست هایتان.

بنابراین، وقتی استوری را آپلود می‌کنید و در حین آپلود آن ستاره سبز را انتخاب می ‌کنید، فقط افرادی که به فهرست دوستان نزدیک شما اضافه شده‌ اند ؛ می ‌توانند آن‌ را ببینند. اگر می خواهید بدانید چطور این کار را انجام بدهید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را در گوشی تان باز کنید. به قسمت پروفایل خود بروید، روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا یک منو ظاهر شود. از آن منو، روی تنظیمات ضربه بزنید تا به زبانه Settings بروید.

مرحله 2 : از لیست گزینه های موجود، Privacy را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا به تنظیمات حریم خصوصی حساب تان بروید.

مرحله 3 : در زبانه Privacy بخش Interactions را پیدا کنید و Story را از لیست گزینه های موجود در این بخش پیدا کنید. وقتی استوری را پیدا کردید ، روی آن ضربه بزنید.

مرحله 4 : در زبانه Story گزینه دوم، Close Friends خواهد بود. اگر قبلا از این ویژگی استفاده نکرده ‌اید، زیر آن 0 People نوشته شده است . روی آن ضربه بزنید. به صفحه دیگری هدایت می شوید که یک نوار جستجو در بالا و لیستی از پیشنهادات ( از لیست فالوئرهای تان ) در زیر آن قرار دارد.

مرحله 5 : در این لیست، یک دکمه آبی رنگ Add را درست در کنار نام تمام فالوئرهای تان مشاهده خواهید کرد. در این لیست اسکرول کنید و در کنار پروفایل هر فردی که می خواهید استوری های تان را با او به اشتراک بگذارید، روی Add ضربه بزنید تا لیست تان آماده شود.

نکته جالب دیگر در مورد این قابلیت این است که اینستاگرام تعداد افرادی که می توانید به این لیست اضافه کنید را محدود نمی کند. بنابراین، چه سه دوست و چه سیصد دوست صمیمی داشته باشید، اینستاگرام با این موضوع مشکلی نخواهد داشت.

2- با استفاده از قابلیت Hide Story From

ما به شما توصیه می کنیم که اگر با افراد خاصی مشکل دارید و می خواهید تمام استوریهای تان از آن ها پنهان شود، از این جایگزین استفاده کنید. می ‌توانید تعداد نامحدودی از افراد را هم به این فهرست اضافه کنید، اما یادتان باشد که تماشای همه استوری‌های تان محدود می ‌شود مگر این که خودتان نام آن ‌ها را حذف کنید.

حتما بخوانید: چگونه پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را حذف کنیم؟ (3 روش)

حالا اگر قصد دارید استوری هایتان را از افراد خاصی مخفی کنید، باید سه مرحله اول از بخش آخر را دنبال کنید. هنگامی که در زبانه Story قرار گرفتید، در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: در زیر بخش Viewing در این زبانه، اولین گزینه ای که پیدا خواهید کرد این است : Hide Story From. در زیر این گزینه، 0 People نوشته شده است. روی آن ضربه بزنید، مثل قبل لیستی فالوئر هایی مشابه با قبل را پیدا خواهید کرد، اما این بار با یک دایره خالی در کنار نام شان.

مخفی کردن استوری از برخی

مرحله 2 : وقتی که روی این دایره های خالی ضربه بزنید، آبی می شوند و یک تیک در وسط دایره مشاهده خواهید کرد. و هر فردی که در این جا می بینید، بعد از این مرحله از دیدن همه استوری‌ هایی که آپلود می ‌کنید، محروم می ‌شود.

در اینستاگرام چگونه تیک آبی بگیریم؟ (آپدیت 2022)

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا