آموزش های متنوع دیگر

چگونه پدر و مادرمان را برای خرید گوشی/لپ تاپ راضی کنیم؟ (20 روش موثر)

من می توانم هیجان تان را برای گرفتنِ یک گوشی موبایل جدید یا یک لپتاپ درک کنم و هیچ شکی وجود ندارد که هر کسی دوست دارد گوشی موبایل خودش را داشته باشد. روشهای زیر طبق تجربه، بهترین روشهای موجود برای راضی کردن والدین برای خرید یک وسیله الکترونیکی بخصوص گوشی و کامپیوتر و موارد مشابه هستند. نه تنها برای گوشی بلکه هر مورد مشابه می توانید از این ترفندها استفاده کنید.

اگر نوجوان هستید و می خواهید گوشی موبایل شخصی خودتان را داشته باشید، پس این مقاله برای شما است، زیرا من این جا هستم تا 20 راه را به شما معرفی کنم که از طریق آن ها بتوانید والدین خود را قانع کنید که در سن پایین برای شما گوشی موبایل یا لپ تاپ بخرند.

خب، باید بدون اتلاف وقت شروع کنیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۲۱ راهِ راضی کردن والدین برای خرید گوشی موبایل

در سن ۱۶ سالگی بابت اینکه مادرم به من پاسخ مثبت داد که کریسمس امسال برایم گوشی موبایل می خرد، خیلی خوشحال شدم.

بدون شک من آن روز خیلی خوشحال بودم و شما هم باید این حس خوب و عالی را تجربه کنید؛ مطمئن باشید که شما هم می توانید مثل من پدر و مادرتان را قانع کنید تا برای شما گوشی موبایل یا لپ تاپ بخرند، فقط باید مراحلی که در ادامه می گویم را دنبال کنید و انجامشان دهید.

1- وضعیت اقتصادی خانواده را در نظر بگیرید

قبل از اینکه بخواهید از پدر و مادر خود گوشی موبایل طلب کنید، اول حواس تان به وضعیت اقتصادی خانواده باشد.

اگر خانواده شما شب و روز کار می کنند تا نیاز های معمولی و روزمره تان را فراهم کنند و شما از آنها گوشی موبایل بخواهید تا فقط با آن بازی کنید و وقت تان را هدر دهید، پس بهتر است که رویای داشتن گوشی موبایل را برای مدتی از سرتان بیرون کنید.

البته اگر واقعاً گوشی موبایل می خواهید، خودتان هم دست به کار شوید و به پدر مادرتان کمک کنید و بیشتر پول در بیاورید.

2- صبر کنید تا پدر و مادر تان حقوقشان را دریافت کنند

من خودم یک خانواده کشاورز دارم و درآمد والدینم سالی یک بار از مزارع و ماهانه از قسمت دامداری به دست می آید؛ بنابراین اگر بخواهم چیزی گران از پدر و مادرم طلب کنم، باید در اواخر ماه این کار را انجام دهم که به قدر کافی پول داشته باشند.

با این روشی که گفتم هیچ گاه از پدر مادرم نه نشنیدم و همیشه هر چیزی که خواستم را برایم فراهم کردند.

حتما بخوانید: هنگام خرید لپ تاپ چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

در نتیجه شما هم می توانید زمانی از پدر و مادر خود درخواست خرید گوشی موبایل کنید که می دانید از لحاظ مالی در بهترین وضع ممکن هستند.

3- منتظر روز تولدتان باشید

اگر پدر و مادری در روز تولد از فرزند شان درخواستی بشنوند، نمی توانند نه بگویند؛ مگر این که انجام آن کار برایشان غیرممکن باشد.

در نتیجه شما می‌ توانید به عنوان هدیه تولد، گوشی موبایل یا لپ تاپ از آن ها درخواست کنید.

4- منتظر جشن های بزرگ؛ مثل عید نوروز باشید

شما می توانید به عنوان کادوی عیدی، گوشی موبایل از پدر و مادر خود بخواهید، چرا که این دوره همیشه شادی، رونق و ثروت را به همراه دارد و هیچ خانواده ای نیست که بخواهد فرزندش را غمگین ببیند.

5- حواستان به آفرهای ویژه باشد

قبل از این که از والدین تان گوشی درخواست کنید، آفرها و تخفیفات را بررسی کنید.

به طور مثال در فصل های جشنواره موبایل که در کشور های مختلف زمان این جشنواره ها متفاوت هستند، می توانید این کار را انجام دهید و تخفیف خوبی بگیرید که مثلاً شب عید چنین اتفاقی می افتد.

شاید باورتان نشود؛ اما شما می‌توانید از بازار های آنلاین و آفلاین هم تخفیفات بسیار عالی برای خرید گوشی موبایل دریافت کنید.

در خارج از کشور هم؛ اگر در فصل جشنواره اقدام به خرید کنید، می توانید ۵۰ دلار کمتر پرداخت کنید که هیچ چیز بهتر از این نخواهد بود.

6- در امتحانات نمره خوب بگیرید

گرفتن نمرات خوب در امتحانات مدرسه، خانواده تان را خوشحال می کند. در چنین لحظه ای، اگر از آن ها درخواست گوشی موبایل هم کنید، به درخواست شما پاسخ مثبت می دهند.

نکته تخصصی: قول بدهید که در فصل بعدی امتحانات، شاگرد اول کلاس می شوید و در نتیجه آن ها هم به شما قول می دهند که برای این کارتان، حتماً برای تان گوشی موبایل بخرند.

نکته مثبت ماجرا اینجاست که شما هم تشویق می شوید تا بهتر و بیشتر درس بخوانید.

حتما بخوانید: ۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

7- سعی کنید از مادرتان درخواست کنید

مادر ها با فرزندان شان خیلی مهربان تر هستند ( پدر ها کمی سخت گیر تر عمل می کنند) و هر مادری همیشه می خواهد برای فرزندش همه چیز را فراهم کند.

بنابراین بهتر است که گوشی موبایل را از مادرتان درخواست کنید که به احتمال زیاد رویای شما را تحقق می بخشد.

8- قول بدهید که وقت تان را هدر نمی دهید

کمتر افرادی هستند که بتوانند بعد از گرفتن گوشی موبایل جدید، خود را کنترل کنند.

معمولاً اکثرا با گرفتن یک گوشی جدید، شروع به بازی کردن، چت کردن با دوستان، تماشای ویدئو ها، سپری کردن زمان در یوتیوب و کارهای اینچنینی می کنند؛ بنابر این اگر هدف و انگیزه شما هم همین است، بهتر است از خرید گوشی موبایل منصرف شوید.

اگر هم می توانید جور متفاوتی رفتار کنید؛ بهتر است زمانی که از پدر و مادرتان برای خرید گوشی موبایل درخواست می کنید، به آن ها قول بدهید که حتی یک دقیقه هم از وقت تان را هدر نمی دهید.

9- منتظر زمان مناسب باشید

بهترین زمان برای درخواست گوشی موبایل از پدر و مادر دو الی سه ماه قبل از تولد یا یک جشن بزرگ مثل عید نوروز است، زیرا تهیه گوشی موبایل نیازمند پول بیشتری است.

به خاطر این می گویم که ۲ الی ۳ ماه قبل از تولد، از پدر و مادرتان درخواست کنید تا آن ها بتوانند در این دوران به مقدار کافی پول کنار بگذارند و بتوانند برای شما یک گوشی اندروید یا آیفون بخرند.

11- زمانی از پدر و مادر درخواست کنید که حال و حوصله دارند

وقتی که پدر و مادر در سختی هستند یا فشار و استرس مالی دارند، از آن ها چیزی درخواست نکنید، زیرا احتمال اینکه نه بشنوید، بسیار زیاد خواهد بود.

پس زمانی از آنها درخواست کنید که خوشحال هستند و به اندازه کافی پول پس انداز کرده اند.

حتما بخوانید: اگر به تازگی آیفون خریده اید بخوانید: نکات شروع به کار و راه اندازی

11- اعتماد آن ها را جلب کنید

من اخیرا گوشی موبایلم را عوض کردم و خانواده ام از من نپرسیدند که چرا به گوشی موبایل جدید نیاز دارم که همین نشانه اعتماد آن ها است؛ زیرا برای پدر و مادرم واضح است که پسرشان تصمیمات غلطی نمی گیرد و شما هم برای این که بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید، باید کار هایی را انجام دهید که من انجام دادم.

به طور مثال باید سخت کوش باشید و پسر یا دختر خوبی برای پدر و مادرتان باشید که در مورد تحصیلاتش هم جدی است. با انجام این کارها می توانید اعتماد پدر و مادر خود را تا حد زیادی جلب کنید.

12- شروع به پس انداز کنید

این روش طول می ‌کشد؛ اما واقعاً کارآمد است.

اگر از همین امروز شروع به پس انداز کنید، تا ۵ الی ۶ ماه آینده قطعا می توانید نصفِ پول مورد نیاز برای خرید گوشی موبایل تان را جمع کنید؛ اما اگر این کار را نکنید ، باید چندین ماهِ دیگر صبر کنید تا آن ها پول کافی برای خرید گوشی موبایل داشته باشند. با انجام این کار حداقل نصف پول را خودتان جور کرده اید.

13- به پدر و مادرتان در شغل شان کمک کنید

در سنی که به مدرسه می روید، احتمالا وقت زیادی برای مطالعه و بازی با دوستان تان دارید و اگر پدر و مادرتان شغل هایی مثل کشاورزی داشته و نیاز به کمک دارند، حتماً به جای بازی با دوستان تان؛ گاهی به آن ها کمک کنید.

به طور مثال همانطور که پیش از این نیز گفته شد؛ ما یک کشاورزی و دامداری کوچک داریم و من؛ بدون هیچ خجالتی به مادرم در تمیز کردن زمین دامداری، شیر دوشیدن یا غذا دادن به گاو ها کمک می کنم.

دقیقا اینجاست که در جلب اعتماد آنها موفق می شوم، زیرا با انجام این کار هم به پدر مادرم کمک کرده ام و هم وقت کافی برای درس خواندن دارم.

حتما بخوانید: گوشی های نو یا کارکرده چند ساعت باید در شارژ اولیه باشند؟ 

14- یک دلیل ارزشمند پیدا کنید

قبل از اینکه از پدر و مادر خود بخواهید گوشی موبایل برای تان بخرند، حتماً یک دلیل معتبر و ارزشمند پیدا کنید.

به طور مثال من گوشی موبایل را برای بلاگری و تجارت آنلاین خریدم، بنابراین از این طریق می توانم پول در بیاورم.

یک دلیل ارزشمند برای شما: می توانید به پدر و مادر خود بگویید که می خواهید از طریق فضای آنلاین و با ساخت وبلاگ شخصی، پول در بیاورید و برای انجام این کار به گوشی موبایل نیاز دارید تا بیشتر راجع به آن اطلاعات کسب کنید و شروع به وبلاگ نویسی کنید. من مطمئنم که با شما موافقت می کنند.

اما اگر می خواهید گوشی موبایل بخرید و فقط آن را به دوستان تان نشان داده و پُز بدهید، بهتر است که خودتان از انجام این کار؛ منصرف شوید.

15- از خواهر و برادر خود کمک بگیرید

اگر نمی دانید که چگونه گوشی موبایل جدیدی داشته باشید، از خواهر یا برادر بزرگ تر یا حتی کوچک تر خود کمک بگیرید.

اگر پول پس اندازی دارند؛ می‌ توانید از آن‌ ها قرض بگیرید اما اگر هیچ پولی ندارند، حداقل به آن ها بگویید که درخواست شما برای خرید گوشی موبایل را به مادرتان انتقال دهند و البته از طرف خودشان این درخواست را داشته باشند.

16- ولخرجی نکنید

قبل از خرید گوشی موبایل باید تصمیم بگیرید که از لحاظ اقتصادی به خانواده تان فشار نیاورید و ولخرجی نکنید.

به طور مثال؛ برای خرید یک گوشی موبایل معمولی به 10 میلیون نیاز دارید؛ اما اگر بخواهید گوشی 35 میلیونی بخرید، قطعاً به شما فشار می آید؛ بنابراین اگر گوشی بخواهید که خیلی فشار سنگینی به پدر مادرتان نیاورد، احتمال این که برای تان بخرند بیشتر است.

17- لوازم بلا استفاده تان را بفروشید (در دیوار یا سایت های دیگه)

اگر دوچرخه جدیدی دارید، می توانید دوچرخه قدیمی تان را بفروشید. در واقع قیمت اجناسی که نیاز ندارید، سال به سال کاهش پیدا می‌ کند، چون قدیمی تر می شوند؛ بنابراین هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

با انجام این کار هم پول خوبی به دست می آورید و هم می توانید برای گوشی موبایل پس انداز کنید.

البته قبل از فروش هر چیزی حتماً با پدر و مادرتان مشورت کنید. شاید آنها این وسیله را لازم داشته باشند.

حتما بخوانید: چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

18- از پول پس اندازتان استفاده کنید

بدون شک پس انداز می تواند یک روزی به دردتان بخورد و باعث شود که بتوانید از همین پس انداز، برای خودتان گوشی موبایل بخرید.

به طور مثال می توانید به پدر و مادر خود توضیح دهید که فلان قدر پول دارید و اگر آن ها بتوانند بقیه پول را بدهند، می توانید به راحتی گوشی موبایل جدیدی بخرید.

19- وضعیت گوشی موبایل قدیمی خود را نشان دهید

من گوشی موبایل جدید خریدم، زیرا گوشی موبایل قدیمی ام درست کار نمی کرد و سه سال از خرید آن گذشته بود و خیلی کند شده بود.

اگر شما هم مثل من گوشی موبایل قدیمی دارید؛ می توانید وضعیت موبایل خود را به پدر مادرتان نشان دهید. اینگونه به احتمال زیاد آن ها برای شما موبایل جدید می خرند.

20- سن خود را هم در نظر بگیرید

سن مناسب برای داشتن گوشی موبایل، بالای ۱۸ سال است، زیرا افراد زیر ۱۸ سال معمولاً از گوشی موبایل پدر مادر خود استفاده می کنند.

از آن جایی که زیر ۱۸ سال، سن مخصوص مطالعه و تحصیلات است، بنابراین باید دلیل کاملا قانع کننده ای داشته باشید تا به پدر مادر خود نشان دهید که نیاز به گوشی موبایل جداگانه ای دارید.

21- در مورد دوستان تان به پدر مادر خود بگویید

اگر همه دوستان تان گوشی شخصی خودشان را دارند، به پدر مادرتان بگویید که همه دوستان من برای خودشان گوشی موبایل دارند و من هم می خواهم یکی داشته باشم.

من مطمئن هستم که اگر پدر مادرتان این جمله را بشنوند، قانع می‌ شوند که برای شما گوشی موبایل بخرند.

نکته تکمیلی

احتمالا شما دوستان زیادی دارید که گوشی موبایل با کیفیتی دارند؛ بنابراین اگر هر کدام از آن ها قصد داشت که گوشیِ جدیدی بخرد، می توانید از او بخواهید گوشی موبایل قدیمی خودش را به شما بفروشد.

چه مارک گوشی بخریم؟ ۱۳ نکته بسیار مهم موقع خرید گوشی نو

با انجام این کار، شما با پرداخت پول کم تر گوشی موبایل خوبی می خرید. پس از دوستان خود سوال بپرسید که آیا کسی میخواهد گوشی موبایلش را بفروشد یا خیر.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫29 دیدگاه ها

 1. سلام داداش . من کلاس هفتم هستم و تمام این شرایطی که گفتی رو دارم بخوصوص که 3 تا چرخ کهنه دارم ولی نمیزارن بفروشمشون ولی نکته اینجاست که پول دوچرخه هارو خودم در اوردم و اونا دوچرخه ها اصلا به دردم نمی خورد و سال هاست که گوشه ی انباری افتاده

  و من ااز 4 سالگه دارم تمام پول هایی که به من دادن رو جم کردم و تا الان 2 تا 3 میلیون جمع کردم
  ومامانم راضیه ولی پدرم کاملا مخالف است و بهم می گه تئ ظرفیت گوشی رو نداری ولی من بهشون میگم گوشی رو برای کار می خوام نه برای بازی در زمن گوشی که من می خوام در حد 4 میلیون تا 5 میلیون است ولی انگار که نه انگار
  در زمن من بابا و مامانم هردو معلم هستند وعظمون هم خوبه وخلاصه سروتو درد نیارم همهی شرایط فراهم است ولی بابام مخالفه

  به نظر تو چی کار کنم خوبه
  داداش اگه دوای دردمو دار بهم تو جیمیل یا همین جا بگو چی کار کنم

  1. سلام
   دقیقا منم مثله تو هستم
   بهم میگن سنت کمه البته مامانم راضیه
   پسر عموم هم مثه من بود یه بار داشت باهام حرف میزد میگفت من دو ماه هیچی نخوردم و شبو روز گریه کردم تا برام گوشی گرفتن
   به نظرم اخرین روش کاره پسر عمومه

  2. درک میکنم منم دقیقا مثل تو هستم میگن سنت کمه توکه پدر مادرت معلم هستند سعی کن درس زیادی بخونی منم بابام موسیقی دان هستش
   پدر من خیلی دوست داره که من در موسیقی پیشرفت کنم و این کار رو کردم و پدر و مادرم به خاطر این کارها به من قول دادند که تابستون برام گوشی بخرند تو هم سعی کن کاری رو بکنی که پدر مادت دوست دارن انجام بدی
   خداحافظ موفق باشی

  3. بهشون نشون بده که ناراحتی
   مثلا خیلی حرف نزن و مثل افسرده ها رفتار کن کم کم جواب میده🤠

   1. حق است حق است منم امتحان کردم جوابه😑
    البته یه راه دشوار و پاره کننده وجود داره که باید نمراتت بالای ۱۹ باشه🤓

 2. سلام من ۱۱ سالمه و کلاس پنجمم یه لبتاب لنوو دارم که باهاش برم سر کلاس انلاین ولی گوشی یا تبلت میخوام واسه تولد ۳ سالگیم عمم گرفت واسم ولی خراب شد و واسم درس نکردن از مامانم پرسیدم گف چون خیلی خراب شده بود باید جدید میگرفتیم میگن یا سال بعد یا امسال الان تعطیلات سال ۱۴۰۲ واسه عیده نمیدونم واقعا وقتایی که حوصلم سر میره صبح تا شب پای لبتابم این سایت اون سایت میکنم حوصلم سر میره مامانمم میگه چقد پای لبتابی چیکار کنممم

 3. م سایتتون گرم
  تمام دوستای من گوشی دارن به جز من
  البته ان شاءالله میخوان برام بخرن
  یکی از دوستام s21 fe داره
  من تمام نمره هام از کلاس اول خیلی خوب بوده و الان کلاس ششم هستن
  ۱۰ فروردین

 4. بچه ها من تمام کامت هاتون رو خوندم . من ۱۲ سالم یعنی کلاس هفتم هستم اوایل سال قرار بود برام گوشی بخرن اما یه مشاور مدرسه ناکس مون گفت ۱۶ سالگی بگیرن حالا الان من یه تبلت تب a دارم که رم و حافظه واقعا پایینه و دائما هنگ و قاطیه یعنی از صفحه به اوصفحه میره از طرفی مامانم یه گوشی سامسونگ قدیمی داشت یعنی قدیمی ترین مدل سامسونگ و بعد از ۱۰ سال استفاده که دیگه غیر قابل استفاده هس رو انداختن جلو من میگن بیا اینم گوشی همینیس که هس . انگار من کرکسم . ولی گفتن اگه پولامو جمع کنم میتونم بخر و من الان چند روزه دست به‌کار هستم که الان ۲ و تا ۳ میلیون رو از ۸ میلیون جور کردم اما نگران دلار هستم ، ولا دلار هر دقیقه بالا پایین مشه و من تبق محاسباتم میتونم برای تولدم یعنی تیر گوشی بخرم 😤😫خیلی طول میکشه . تازه وضعیت مامان بابام عالیه تو شغل پن بابام استاد دانش گاس ! واقعا که

  1. من10 سالمه و۶ ساله یه تبت را دارم خیلی هنگ نمیکنه ولی حافظش خیلی کمه و از امکاناتی محرومه و اکثر راهکارها را برای خرید گوشی قبلا استفاده کردم وجواب نه رسیده وضعیتمون هم خوبه و فعلا نمی تونم توی کارها بهش کمک کنم اگر کسی دلیل قانع کننده آسانی داره بهم پاسخ بده

   1. ببین میدونی چیه فکنم علت اینکه بهت نه گفتن اینه که سنت کمه چون واقعا اینو همه جا میگن که از نوجوانی گوشی خریداری بشه من الان ۲ ماه دیگه میشه ۱۳ سالم و قراره بخرم گوشی . به نظرم صبر کن ۳ سال دیگه بگو سعی معدلت هم خوب باشه مثلا من معدلم ۱۹/۵۷ شد بهم پول دادن

  2. من مثل تو برام یک تبلت تب A2016 گرفتند کلاس پنجم تازه دسته دوم هم خریدن. تبلتم همش هنگ داره و اصلا نمی تونم باشه کار کنم الان کلاس هشتم هستم و بیشتر نمراتم ۲۰ است و معدلم بالا ۱۹ است. تمام همکلاسی هام گوشی دارن و حتی بچه های کوچکتر از خودم داخل اقوام گوشی دارند(کلاس چهارم) ولی به من می گن دانشمندان گفتن تا ۱۸ سالگی بچه گوشی نباید داشته باشه.
   تازه چند بار هم با پول های پس اندازم می خواستم بخرم ولی نزاشتن که بخرم.هر سال تابستون می رم کار میکنم که گوشی بخرم ولی نمی زارن.بهم وعده دادن اگه بتونی داخل آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان قبول بشی برات گوشی می خرم. قبول شدم ولی برام نخریدن. گوشی وقتی عوض می کنند که دیگه گوشی روشن نمی شه بعد میگه بیا برای تو.
   وضعیت مالی مون هم خوبه بابام کارمند بانک.

 5. من ۱۴ سالمه ۱۰ سال یه تبلت دارم رمش آنقدر پایین که نمی تونی زنگ بزنی چند بار به بابام گفتم هی کی هی همه‌ی دوستام گوشی دارن هتا بعضیاشون ایفون دارن من بدبخت هردوتون کارمندن برای خواهرم ۵۰ ملیون خرج کردن طلا گرفتن برای من یه گوشی نخریدم پیش دوستام خجالت میکشم بگم من ندارم یه بار گفتم خندیدن

 6. سلام من کلاس هفتم و قراره برم هشتم تو کلاس ششم پدرم برایم یک گوشی ۷ میلیونی خرید ولی بعد یه مدت آن را به مادرم دادند و گوشی مادر را به من و گوشی مادرم مدل پایین هست و هنگ هم داره شارژ نگه نمیداره همه موارد رو به پدرم گفتم ولی با اینکه در حال حاضر وضعیت اقتصادی‌مان خوب است ولی اصرار داره که نخره و میگه فعلا گوشی داری و برای خرید نیازی نیست
  من چگونه پدرمو راضی کنم؟ با اینکه نمره هام هم خوبن و خیلی هم تو کاراش کمک کردم و پس اندازم دارم
  میشه یه راهنمایی کنی
  ممنون

 7. سلام وضع مالی ما واقعا خیلی خوبه مامانم راضیه لپ تاپ بگیرم نمره هام همیشه 20بوده ریاضی15.16 بوده ششم هستم از کلاس دوم از بابام پول می‌گرفتم اولین پولمو دادم تلویزیون لامصب بابام خیلی خسیسه هر چقدر راضیش میکنم به بنگاه دار هست بابام پولشو همیشه میده اون یه بار20/میل جمع کردم داد این بنگاه دار آدم خوبی نیست بابام هم دوباره 20/میل گرفتم امروز رفتم مغازه قیمت گرفتیم بعد بابام زنگش زدم محل نمیذاره 11/8سال هست ششم هستم همه دوستام لپ تاپ دارن هر چه به بابام میگم گوشش بدهکار نیست
  بابا های خسیس اصلا آدمای خوبی نیستن

  1. من 13 سالمه و هنوز گوشی ندارم مامانم راضیه ولی بابام مخالفه
   یه روز دختر عمم اومد خونمون بعد بحث منو مامانم درباره ی گوشی بود دیدم به مامانم گفت گوشی واسه دختر خوب نیست وقتی که رفت دانشگاه اونوقت واسش یکه بخر.😑 ((دختر عمم ازدواج کرده))

   حالا از اون موقعه به بعد مامانم میگه وقتی رفتی دانشگاه برات میخرم😶

   همکلاسی هام همه گوشی دارن جز من😐

 8. هعی
  نمراتم همه ۲۰
  معدلم ۲۰ شد
  تیز هوشان
  ولی پدر و مادرم حاضر نیستم گوشی و کنسول بخرن
  تمام هم کلاسی هام گوشی دارن
  تازه بعضیاشون آیفون ۱۳ و ۱۴ دارن
  همه هم کلاسی هام ایکس باکس و پی اس ۴ یا پی اس ۵ دارن
  پدر مادرم حاضر نیستن برام ایکس باکس وان اس بگیرن
  وضع مالیمون هم که عالیه ۲ تا خونه تو چهل مقام داریم و یکی هم تو بوعلی
  ولی اصلا برام هیچی نمیگیرن

  1. وات ده هل…..من نمی دونم چی شد از ۹ سالگی گوشی می خواستم تا اینکه تو نزدیک ۱۴ سالگیم و رفتم یک بار صادقانه منطقی و با آرامش حرف زدم باهاشون ، البته در نظر بگیرید که پدر و مادر نباید شاکی باشن…حالا داشتم می گفتم رفتم آروم در خواستم رو کردم…بابام گفت باشه فردا میرم می خریم….باورم نمی شد چو ۵ سال و خورده ای داشتم هر روز ازشون با کلی بدبختی و جنگ دعوا درخواست می کردم…ببین یعنی کل خستگیام ریخت….الان هم می خوام برم بازم درخواست کنم…الان دو سال از اون موقع گذشته و گوشی دوکو ایکس تری دارم….ولی بازم…میدونید که انسان زیاده طلبه…می خوام به بابام بگم به جای دوچرخه گوشی خودم رو بگیره برا خودش چون نیاز هم داره و بعد به جای پونوزده میلیون دوچرخه و خرید گوشی برا خودش…برام یه گوشی ۲۳ تومنی بخره….فکر نکنم کار کنه…ولی جون میکنم ….پوکو آف فور جی تی….گوشی ای هستش که میگم…باید برم یه چند ساعتی زجه بزنم بیام…شاید جواب داد …نمیدونم…‌هر کی تا تهه این متن رو خونده داداشمه….

 9. سلام من 13 سالمه کلاس ششم هستم.
  من سه ساله که گوشی می‌خوام اول آیفون 13 میخواستم بابام گفت شاید سال دیگه گفتم آیفون 11 گفتش چند ماه دیگه گفتم آیفون 10 بگیرید اصن. بعدش دختر داییم که همه چیزامو بهش میگم اومد چند تا چرت و پرت گفت و آبرومو برد.
  الان مامانم راضیه که من گوشی داشته باشم ولی بابام بخاطر چیزایی که از زبون دختر داییم شنیده نمیگیره چون اومد و به بابام گفت که هانا میخواد با گوشیش بره فیلمایی که نمیتونه تو گوشی شماها ببینه رو ببینه ولی من وقتی اینو شنیدم گفتم دروغ میگه الان یک ساله که باهاش قهرم و هنوزم بابام واسم نمیگیره
  راستی بچه ها یه خبر خوب آیفون 10 قیمتش از 23000000 اومده روی 18000000

 10. بچه ها شما باید فامیل یل آشنا رو مثال بزنید بگید فلانی فلان چیز رو داره از این جور چیزا برای من که ۲ بار جواب داد شما هم امتحان کنید

 11. سلام من کلاس چهارم هستم، مامانم راضلی هست ولی بابام نه 😑الانم که مدرسه ها تعطیل هست و من بیکارم خواهرم یه گوشی داره اونم زمان کرونا به خاطر مدرسه ها براش خرید اما من نه کلا بابام با گوشی مخالف هست چون میگه چشم ها تون ضعیف میشه یه راه حل دارین

 12. منم ۱۶ خرداد ۱۲ ساله میشم و امسال میرم هفتم.من تا حالا گوشی نداشتم و فقط تبلت داشتم.الانم تبلتم سامسونگ A7.مامانم یه گوشی آیفون ۶ داشت که وقتی یه گوشی جدید خرید،اونو گذاشت کنار.بعد بابام گیر داده که دیگه گوشی نخر و اون آیفون مامان رو بردار.یکی بگه چیکار کنم واای.

 13. سلام
  من ۱۴ سالمه گوشی هم دارم ولی خب گوشیم برا داداشم بوده و الان ۶ سال از خریدنش میگذره عین جنازست شارژش به شدت زود تموم میشه همه ی اینا رو هم مامان بابام میدونن ولی نمیگیرن میگم چرا میگن تو سرت و زیاد میکنی تو گوشی میگم آخه این گوشی با اون گوشی چه فرقی میکنه بعد دیگه جواب نمیدن خودشونم نمیدونن چرا گوشی نمیگیرن از لحاظ درسم که بگم من تا تیزهوشان درس میخونم همه ی معدلامم بالای ۱۹ و ۸۰ هست ولی خب باز قبول نمیکنن حالا شرط گذاشتن مدلت ۲۰ بشه برات میگیریم ولی من واقعا با توجه به فشار هایی که روم هست نمیتونم معدل ۲۰ بگیرم معدل بالای ۱۹ و ۹۰ هم چرا میتونم بگیرم ولی ۲۰ و با شرایط فعلیم نمیشه بعدشم چند روز پیش دنبال بهانه میگشتن گفتن اگر معدلت بیستم بشه برات نمیگیریم وضع مالی خوبیم داری البته الان خونمون و عوض کردیم یکم اوضاع بهم ریختس ولی من که نمیگم الان بگیرن میگم آقا اصن سه ماه دیگه ولی به من یه زمان مشخصی بدید که بابام میگه اصن دختر نباید تا دانشگاه گوشی داشته باشه اینم که الان دستته مجبوری بخاطر کلاسای مجازی بهت دادیم

 14. سلام من ۱۲ سالمه خودم خیلی همه رو درک میکنم دختر عموی من ی تبلت مدل بالا داشت رفت مدل بالا تر خرید اون تبلتش که ی زره هم کند نشده بود مانیتورش سالم بود رو گذاشت کنار و بعد گمش کرد من هم ی تبلت مدل پایین دا م کنارش دا ه رنگش میره حافظش ۳۲ گیگه سیم کارت هم ندارم ولی اعتراضی نمی کنم خودشون هم میدونن بعد میرن برای خواهرم ۲۲ ملیون طلا میگیرن من میگم برام لپتاب یا پی اس ۵ بگیرن میگن تیز هوشان قبول شدی با این چیزاین که تو این کامتا خوندم دیگه انتظار ندارم معدلمم عالی شد قرار بود اسکوتر برقی بخرن ولی نخریدن عید هم به من هیچی ندادند تولدم هم یچیز خیلی کوچیک در برابر کادوی تولد خواهرم

 15. من 15 سالمه و شرایط پولشو دارم ولی مادرم نمیزاره ، پدرم موافقه ولی مادرم میگه خیلی ها گوشی براشون خریدن درس نخوندن تو هم نمیخونی ، ولی من میخوام باهاش از طریق شغل اینترنتی پول دربیارم ولی قبول نمیکنن، تازه من نمره هام 19 و 20 هست ولی بازم قبول نمیکنند، راه حلی ندارید؟

 16. سلام من ۱۲ سالمه امسال میرم کلاس هفتم . دقیقا همین امروز یعنی ۱۰ خرداد امتحان نهایی من تموم شد و تونستم نمرات خوبی بگیرم و مخصوصا ریاضی که بدون غلط شدم . به همین دلیل از مامان و بابام گوشی میخوام . کلی هم تلاش کردم . ۲ سال پیش مامانم یه a72 خرید و همین پارسال گوشی قبلیشو که مال ۷ ۸ سال پیشه داد به من بدبخت . رم گوشی رو هم که زد داغون کرد و گوشیم بدون رمه و هیچ کاری نمیتونم بکنم . بهشون میگم یه گوشی a52 میخوام ولی بابام میگه فعلا باغ خریدم دستم خالیه یا به مامانم گفتم گفتش تو اگه اون گوشیتو رم بندازی تا آخر عمر واست کار میکنه و از درسات عقب میوفتی . والا بخدا همه‌ی همکلاسیام همین گوشی ( a52 ) و گوشی های مدل بالا تر دارن . وضع مالیمونم که خوبه یه طلا فروشی داریم . والا مامانم که گوشیش مدل بالائه داره حالشو میبره به فکر منم نیست . فعلا که دارم مخ عموم و مامان و بابامو میزنم برام بخرن . اینجور بوش میاد احتمال ۲۰ درصد بخرن . گوشی منم که مدام قایم میکنن بعد انتظار دارم تست بزنم برا تیزهوشان . بخاطر این کاراشون من هیچی واسه تیزهوشان نخوندم .
  ترو خدا دعا کنین هم شما و هم من به خواسته هامون برسیم …

 17. سلام من کلاس هفتمم و قراره که برم هشتم من از هشت سالگی لپ تاپ میخواستم ولی از وقتی که یادم میاد بابام مخالف بوده البته اگه ماملنم بخواد بابام هم راضی میشه…
  کلاس ششم بودم که یه گوشی سه میلیونی خریدم و به خاطر خرابی بعد از یک سال اوپ رو تعویض کزدم با یه گوشی پنج میلیونی…که الان ده میلیونه…
  و امسال هم قبل از عید یه ساعت اپل واچ چهار میلیونی خریدم…
  الان که دارم این متنو مینویسم روز تولدمه و من از مامانم خواستم تا برام لپ تاپ بخره ولی مخالفه…
  یه لپ تاپ خوب هم پیدا کردم که یکی از فامیلامون به علت سفر میخواد بفروشه…
  وای مامانم میگه نـــه…
  درضمن چون داداشم کنکوریه قراره براش یه لپ تاپ صد تا دویست میلیونی بخرن وای من هیچوقت تو اولویت نبودم…
  جالب اینجاس که مشکل مالی نداریم و بابام کارمند بانک هستش…
  ولی همش میگن که تو لپ تاپ به کارت نمیاد و به دردت نمیخوره…
  به نظرتون چیکار کنم…؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا