آموزش های متنوع دیگر

چگونه پدر و مادرمان را برای خرید گوشی/لپ تاپ راضی کنیم؟ (20 روش موثر)

من می توانم هیجان تان را برای گرفتنِ یک گوشی موبایل جدید یا یک لپتاپ درک کنم و هیچ شکی وجود ندارد که هر کسی دوست دارد گوشی موبایل خودش را داشته باشد. روشهای زیر طبق تجربه، بهترین روشهای موجود برای راضی کردن والدین برای خرید یک وسیله الکترونیکی بخصوص گوشی و کامپیوتر و موارد مشابه هستند. نه تنها برای گوشی بلکه هر مورد مشابه می توانید از این ترفندها استفاده کنید.

اگر نوجوان هستید و می خواهید گوشی موبایل شخصی خودتان را داشته باشید، پس این مقاله برای شما است، زیرا من این جا هستم تا 20 راه را به شما معرفی کنم که از طریق آن ها بتوانید والدین خود را قانع کنید که در سن پایین برای شما گوشی موبایل یا لپ تاپ بخرند.

خب، باید بدون اتلاف وقت شروع کنیم.

۲۱ راهِ راضی کردن والدین برای خرید گوشی موبایل

در سن ۱۶ سالگی بابت اینکه مادرم به من پاسخ مثبت داد که کریسمس امسال برایم گوشی موبایل می خرد، خیلی خوشحال شدم.

بدون شک من آن روز خیلی خوشحال بودم و شما هم باید این حس خوب و عالی را تجربه کنید؛ مطمئن باشید که شما هم می توانید مثل من پدر و مادرتان را قانع کنید تا برای شما گوشی موبایل یا لپ تاپ بخرند، فقط باید مراحلی که در ادامه می گویم را دنبال کنید و انجامشان دهید.

1- وضعیت اقتصادی خانواده را در نظر بگیرید

قبل از اینکه بخواهید از پدر و مادر خود گوشی موبایل طلب کنید، اول حواس تان به وضعیت اقتصادی خانواده باشد.

اگر خانواده شما شب و روز کار می کنند تا نیاز های معمولی و روزمره تان را فراهم کنند و شما از آنها گوشی موبایل بخواهید تا فقط با آن بازی کنید و وقت تان را هدر دهید، پس بهتر است که رویای داشتن گوشی موبایل را برای مدتی از سرتان بیرون کنید.

البته اگر واقعاً گوشی موبایل می خواهید، خودتان هم دست به کار شوید و به پدر مادرتان کمک کنید و بیشتر پول در بیاورید.

2- صبر کنید تا پدر و مادر تان حقوقشان را دریافت کنند

من خودم یک خانواده کشاورز دارم و درآمد والدینم سالی یک بار از مزارع و ماهانه از قسمت دامداری به دست می آید؛ بنابراین اگر بخواهم چیزی گران از پدر و مادرم طلب کنم، باید در اواخر ماه این کار را انجام دهم که به قدر کافی پول داشته باشند.

با این روشی که گفتم هیچ گاه از پدر مادرم نه نشنیدم و همیشه هر چیزی که خواستم را برایم فراهم کردند.

حتما بخوانید: هنگام خرید لپ تاپ چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

در نتیجه شما هم می توانید زمانی از پدر و مادر خود درخواست خرید گوشی موبایل کنید که می دانید از لحاظ مالی در بهترین وضع ممکن هستند.

راضی کردن پدر و مادر برای خرید گوشی

3- منتظر روز تولدتان باشید

اگر پدر و مادری در روز تولد از فرزند شان درخواستی بشنوند، نمی توانند نه بگویند؛ مگر این که انجام آن کار برایشان غیرممکن باشد.

در نتیجه شما می‌ توانید به عنوان هدیه تولد، گوشی موبایل یا لپ تاپ از آن ها درخواست کنید.

4- منتظر جشن های بزرگ؛ مثل عید نوروز باشید

شما می توانید به عنوان کادوی عیدی، گوشی موبایل از پدر و مادر خود بخواهید، چرا که این دوره همیشه شادی، رونق و ثروت را به همراه دارد و هیچ خانواده ای نیست که بخواهد فرزندش را غمگین ببیند.

5- حواستان به آفرهای ویژه باشد

قبل از این که از والدین تان گوشی درخواست کنید، آفرها و تخفیفات را بررسی کنید.

به طور مثال در فصل های جشنواره موبایل که در کشور های مختلف زمان این جشنواره ها متفاوت هستند، می توانید این کار را انجام دهید و تخفیف خوبی بگیرید که مثلاً شب عید چنین اتفاقی می افتد.

شاید باورتان نشود؛ اما شما می‌توانید از بازار های آنلاین و آفلاین هم تخفیفات بسیار عالی برای خرید گوشی موبایل دریافت کنید.

در خارج از کشور هم؛ اگر در فصل جشنواره اقدام به خرید کنید، می توانید ۵۰ دلار کمتر پرداخت کنید که هیچ چیز بهتر از این نخواهد بود.

6- در امتحانات نمره خوب بگیرید

گرفتن نمرات خوب در امتحانات مدرسه، خانواده تان را خوشحال می کند. در چنین لحظه ای، اگر از آن ها درخواست گوشی موبایل هم کنید، به درخواست شما پاسخ مثبت می دهند.

نکته تخصصی: قول بدهید که در فصل بعدی امتحانات، شاگرد اول کلاس می شوید و در نتیجه آن ها هم به شما قول می دهند که برای این کارتان، حتماً برای تان گوشی موبایل بخرند.

نکته مثبت ماجرا اینجاست که شما هم تشویق می شوید تا بهتر و بیشتر درس بخوانید.

حتما بخوانید: ۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

7- سعی کنید از مادرتان درخواست کنید

مادر ها با فرزندان شان خیلی مهربان تر هستند ( پدر ها کمی سخت گیر تر عمل می کنند) و هر مادری همیشه می خواهد برای فرزندش همه چیز را فراهم کند.

بنابراین بهتر است که گوشی موبایل را از مادرتان درخواست کنید که به احتمال زیاد رویای شما را تحقق می بخشد.

8- قول بدهید که وقت تان را هدر نمی دهید

کمتر افرادی هستند که بتوانند بعد از گرفتن گوشی موبایل جدید، خود را کنترل کنند.

معمولاً اکثرا با گرفتن یک گوشی جدید، شروع به بازی کردن، چت کردن با دوستان، تماشای ویدئو ها، سپری کردن زمان در یوتیوب و کارهای اینچنینی می کنند؛ بنابر این اگر هدف و انگیزه شما هم همین است، بهتر است از خرید گوشی موبایل منصرف شوید.

اگر هم می توانید جور متفاوتی رفتار کنید؛ بهتر است زمانی که از پدر و مادرتان برای خرید گوشی موبایل درخواست می کنید، به آن ها قول بدهید که حتی یک دقیقه هم از وقت تان را هدر نمی دهید.

استفاده بیش از حد نوجوانان از تلفن همراه

9- منتظر زمان مناسب باشید

بهترین زمان برای درخواست گوشی موبایل از پدر و مادر دو الی سه ماه قبل از تولد یا یک جشن بزرگ مثل عید نوروز است، زیرا تهیه گوشی موبایل نیازمند پول بیشتری است.

به خاطر این می گویم که ۲ الی ۳ ماه قبل از تولد، از پدر و مادرتان درخواست کنید تا آن ها بتوانند در این دوران به مقدار کافی پول کنار بگذارند و بتوانند برای شما یک گوشی اندروید یا آیفون بخرند.

11- زمانی از پدر و مادر درخواست کنید که حال و حوصله دارند

وقتی که پدر و مادر در سختی هستند یا فشار و استرس مالی دارند، از آن ها چیزی درخواست نکنید، زیرا احتمال اینکه نه بشنوید، بسیار زیاد خواهد بود.

پس زمانی از آنها درخواست کنید که خوشحال هستند و به اندازه کافی پول پس انداز کرده اند.

حتما بخوانید: اگر به تازگی آیفون خریده اید بخوانید: نکات شروع به کار و راه اندازی

11- اعتماد آن ها را جلب کنید

من اخیرا گوشی موبایلم را عوض کردم و خانواده ام از من نپرسیدند که چرا به گوشی موبایل جدید نیاز دارم که همین نشانه اعتماد آن ها است؛ زیرا برای پدر و مادرم واضح است که پسرشان تصمیمات غلطی نمی گیرد و شما هم برای این که بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید، باید کار هایی را انجام دهید که من انجام دادم.

به طور مثال باید سخت کوش باشید و پسر یا دختر خوبی برای پدر و مادرتان باشید که در مورد تحصیلاتش هم جدی است. با انجام این کارها می توانید اعتماد پدر و مادر خود را تا حد زیادی جلب کنید.

12- شروع به پس انداز کنید

این روش طول می ‌کشد؛ اما واقعاً کارآمد است.

اگر از همین امروز شروع به پس انداز کنید، تا ۵ الی ۶ ماه آینده قطعا می توانید نصفِ پول مورد نیاز برای خرید گوشی موبایل تان را جمع کنید؛ اما اگر این کار را نکنید ، باید چندین ماهِ دیگر صبر کنید تا آن ها پول کافی برای خرید گوشی موبایل داشته باشند. با انجام این کار حداقل نصف پول را خودتان جور کرده اید.

13- به پدر و مادرتان در شغل شان کمک کنید

در سنی که به مدرسه می روید، احتمالا وقت زیادی برای مطالعه و بازی با دوستان تان دارید و اگر پدر و مادرتان شغل هایی مثل کشاورزی داشته و نیاز به کمک دارند، حتماً به جای بازی با دوستان تان؛ گاهی به آن ها کمک کنید.

به طور مثال همانطور که پیش از این نیز گفته شد؛ ما یک کشاورزی و دامداری کوچک داریم و من؛ بدون هیچ خجالتی به مادرم در تمیز کردن زمین دامداری، شیر دوشیدن یا غذا دادن به گاو ها کمک می کنم.

دقیقا اینجاست که در جلب اعتماد آنها موفق می شوم، زیرا با انجام این کار هم به پدر مادرم کمک کرده ام و هم وقت کافی برای درس خواندن دارم.

کودکان در حال استفاده از لپ تاپ

حتما بخوانید: گوشی های نو یا کارکرده چند ساعت باید در شارژ اولیه باشند؟ 

14- یک دلیل ارزشمند پیدا کنید

قبل از اینکه از پدر و مادر خود بخواهید گوشی موبایل برای تان بخرند، حتماً یک دلیل معتبر و ارزشمند پیدا کنید.

به طور مثال من گوشی موبایل را برای بلاگری و تجارت آنلاین خریدم، بنابراین از این طریق می توانم پول در بیاورم.

یک دلیل ارزشمند برای شما: می توانید به پدر و مادر خود بگویید که می خواهید از طریق فضای آنلاین و با ساخت وبلاگ شخصی، پول در بیاورید و برای انجام این کار به گوشی موبایل نیاز دارید تا بیشتر راجع به آن اطلاعات کسب کنید و شروع به وبلاگ نویسی کنید. من مطمئنم که با شما موافقت می کنند.

اما اگر می خواهید گوشی موبایل بخرید و فقط آن را به دوستان تان نشان داده و پُز بدهید، بهتر است که خودتان از انجام این کار؛ منصرف شوید.

15- از خواهر و برادر خود کمک بگیرید

اگر نمی دانید که چگونه گوشی موبایل جدیدی داشته باشید، از خواهر یا برادر بزرگ تر یا حتی کوچک تر خود کمک بگیرید.

اگر پول پس اندازی دارند؛ می‌ توانید از آن‌ ها قرض بگیرید اما اگر هیچ پولی ندارند، حداقل به آن ها بگویید که درخواست شما برای خرید گوشی موبایل را به مادرتان انتقال دهند و البته از طرف خودشان این درخواست را داشته باشند.

16- ولخرجی نکنید

قبل از خرید گوشی موبایل باید تصمیم بگیرید که از لحاظ اقتصادی به خانواده تان فشار نیاورید و ولخرجی نکنید.

به طور مثال؛ برای خرید یک گوشی موبایل معمولی به 10 میلیون نیاز دارید؛ اما اگر بخواهید گوشی 35 میلیونی بخرید، قطعاً به شما فشار می آید؛ بنابراین اگر گوشی بخواهید که خیلی فشار سنگینی به پدر مادرتان نیاورد، احتمال این که برای تان بخرند بیشتر است.

کودکان در حال استفاده از لپ تاپ

17- لوازم بلا استفاده تان را بفروشید (در دیوار یا سایت های دیگه)

اگر دوچرخه جدیدی دارید، می توانید دوچرخه قدیمی تان را بفروشید. در واقع قیمت اجناسی که نیاز ندارید، سال به سال کاهش پیدا می‌ کند، چون قدیمی تر می شوند؛ بنابراین هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

با انجام این کار هم پول خوبی به دست می آورید و هم می توانید برای گوشی موبایل پس انداز کنید.

البته قبل از فروش هر چیزی حتماً با پدر و مادرتان مشورت کنید. شاید آنها این وسیله را لازم داشته باشند.

حتما بخوانید: چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

18- از پول پس اندازتان استفاده کنید

بدون شک پس انداز می تواند یک روزی به دردتان بخورد و باعث شود که بتوانید از همین پس انداز، برای خودتان گوشی موبایل بخرید.

به طور مثال می توانید به پدر و مادر خود توضیح دهید که فلان قدر پول دارید و اگر آن ها بتوانند بقیه پول را بدهند، می توانید به راحتی گوشی موبایل جدیدی بخرید.

19- وضعیت گوشی موبایل قدیمی خود را نشان دهید

من گوشی موبایل جدید خریدم، زیرا گوشی موبایل قدیمی ام درست کار نمی کرد و سه سال از خرید آن گذشته بود و خیلی کند شده بود.

اگر شما هم مثل من گوشی موبایل قدیمی دارید؛ می توانید وضعیت موبایل خود را به پدر مادرتان نشان دهید. اینگونه به احتمال زیاد آن ها برای شما موبایل جدید می خرند.

20- سن خود را هم در نظر بگیرید

سن مناسب برای داشتن گوشی موبایل، بالای ۱۸ سال است، زیرا افراد زیر ۱۸ سال معمولاً از گوشی موبایل پدر مادر خود استفاده می کنند.

از آن جایی که زیر ۱۸ سال، سن مخصوص مطالعه و تحصیلات است، بنابراین باید دلیل کاملا قانع کننده ای داشته باشید تا به پدر مادر خود نشان دهید که نیاز به گوشی موبایل جداگانه ای دارید.

21- در مورد دوستان تان به پدر مادر خود بگویید

اگر همه دوستان تان گوشی شخصی خودشان را دارند، به پدر مادرتان بگویید که همه دوستان من برای خودشان گوشی موبایل دارند و من هم می خواهم یکی داشته باشم.

من مطمئن هستم که اگر پدر مادرتان این جمله را بشنوند، قانع می‌ شوند که برای شما گوشی موبایل بخرند.

نکته تکمیلی

احتمالا شما دوستان زیادی دارید که گوشی موبایل با کیفیتی دارند؛ بنابراین اگر هر کدام از آن ها قصد داشت که گوشیِ جدیدی بخرد، می توانید از او بخواهید گوشی موبایل قدیمی خودش را به شما بفروشد.

چه مارک گوشی بخریم؟ ۱۳ نکته بسیار مهم موقع خرید گوشی نو

با انجام این کار، شما با پرداخت پول کم تر گوشی موبایل خوبی می خرید. پس از دوستان خود سوال بپرسید که آیا کسی میخواهد گوشی موبایلش را بفروشد یا خیر.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫152 دیدگاه ها

 1. سلام داداش . من کلاس هفتم هستم و تمام این شرایطی که گفتی رو دارم بخوصوص که 3 تا چرخ کهنه دارم ولی نمیزارن بفروشمشون ولی نکته اینجاست که پول دوچرخه هارو خودم در اوردم و اونا دوچرخه ها اصلا به دردم نمی خورد و سال هاست که گوشه ی انباری افتاده

  و من ااز 4 سالگه دارم تمام پول هایی که به من دادن رو جم کردم و تا الان 2 تا 3 میلیون جمع کردم
  ومامانم راضیه ولی پدرم کاملا مخالف است و بهم می گه تئ ظرفیت گوشی رو نداری ولی من بهشون میگم گوشی رو برای کار می خوام نه برای بازی در زمن گوشی که من می خوام در حد 4 میلیون تا 5 میلیون است ولی انگار که نه انگار
  در زمن من بابا و مامانم هردو معلم هستند وعظمون هم خوبه وخلاصه سروتو درد نیارم همهی شرایط فراهم است ولی بابام مخالفه

  به نظر تو چی کار کنم خوبه
  داداش اگه دوای دردمو دار بهم تو جیمیل یا همین جا بگو چی کار کنم

  1. سلام
   دقیقا منم مثله تو هستم
   بهم میگن سنت کمه البته مامانم راضیه
   پسر عموم هم مثه من بود یه بار داشت باهام حرف میزد میگفت من دو ماه هیچی نخوردم و شبو روز گریه کردم تا برام گوشی گرفتن
   به نظرم اخرین روش کاره پسر عمومه

   1. بابام داره پول جمع میکنه هردو راضین ولی اگه نگرفتن همین روش پسرعموت خوبه

    1. داداش من میگم که برا تولدم ۱۵ بخرین با اصرار اونوقت میگن برات یه چیز دیگه می‌خریم به‌غیر از گوشی بعد من 😶😶🤐😤 با التماس به زور یه ۱۴ خریدن تازههههههه

   2. یه همکلاسی دارم آیفون ایکس داره بع بابام میگم میگه تیزهوشان قبول شدی گوشی نمیخرم ولی تبلت میخرم…۱۲ سالمه به جان خودم از ۱۰ سالگی دارم جون میکنم کل دوستام دارن منم خجالت میکشم بهشون بگم من ندارم برای همین الکی میگم منم دارم خدایا منو ببخش که دروغ میگم ولی واقعا خجالت میکشم به مامانم میگم میگه خب بکش به من چه حتی براشون مهم نیس.دیروز به بابام گفتم برا مامانم نت بزنه تا منم بتونم استفاده کنم ولی یه دفعه رو کرد بهم گف بمیری هم نمیزنم بخدا دیشب اونقد گریه کردم سر اینکه یه نفر ایفون ایکس داره و من حتی یه نت هم نمیتونم درخواست کنم.پدر مادرا چرا این کارارو با بچه هاتون میکنین فکر میکنین تربیت درسته؟؟احتمالا الان ندونید ولی بچه هاتون چند سال دیگه سر این همه زجر ازتون متنفر میشن من خدم به شخصه از همشون بدم میاد.بخاطر گوشی و تبلت نه هاا حدافل بابام میتونست بگه فعلا نمیزنم ولی چون گفت بمیری خیلی گریه کردم احساس کردم روح و روان من اصلا براشون مهم نیس اینکه من چقد خجالت میکشم از دوستام .خدایا منو ببخش که دروغ میگم گوشی دارم الان پدر مادر من فک میکنن دارن منو درس تربیت میکنن مثلا؟؟اینکه ادم از خجالت پیش دوستاش بمیره اینکه دوستات استوریای همو ریپلای بزنن و درموردش حرف بزنن و تو لالمونی بگیری درسته؟؟سر گوشی نیس ولی واقعا از زندگیم متنفر شدم که تربیت و رفتار من مهم تر از روح و روان و احساسات و خودِ منه
    بازم میگم خدایا منو ببخش

    1. سلام
     منم دقیقا مثل تو ام همش بهم میگن تو ظرفیت گوشی داشتن رو نداری
     البته شایدم یکم شرایط اقتصادی باشه ولی بار ها مامانم رک بهم گفته برات گوشی نمیخریم
     توی مدرسه ام همه گوشی داشتن من یه گوشی دکمه ای که همه به مسخره ایفون پرومکس صداش میکردن:)

     1. دقیقا منم مث تو هستم مامانم مخالفه ومیگه ضرفیت نداری و….
      حالا بیشترین سوالی که مرا عصبانی می کند
      چرا گوشی نداری؟
      واقعا خستم خیلی سعی کردم نشد…

     2. سلام چطوری
      ببین باهاشون یه مدت کاری نداشته باش و خودتو جوری جلوه بده مثلا انگار از دنیا خسته شدیو خیلی دپرسی هیچی نگو ها فقط با حست بهشون انتقال بده
      من یه بار به مامانم گفتم گفت نمی خریم تقریبا ۱۷ شهریور امسال بود بعد به خودم حالت دپرس بودن و دادم روز قبل تولدم بابام اومد بهم گفت (تولدم ۵ آبانه) دوستم میخواد گوشی بگیره چی بگیره خوبه منم از خدا بی خبر گفتم a24 الانم با اون دارم پیام مینویسم
      ولی یکم پدرمادرتو درک کن تو زمان هایی که باهات مهربونن یا خوشحالن ازشون درخواست کن و بگو یه گوشی ساده فقط میخوام
      خدااافژ

     3. سلام منم مثل بقیتونن مامانم میگه تو خودتو با این گوشی نابود میکنی

    2. سلام منم دقیقا عین توام ١٢ سالمه و همه ی همکلاسیام گوشی و سیم کارت و اینستا دارن ولی مامان من اجازه نمیده برم تو روبیکای خودش همش دارم به پدر و مادرم میگم برام گوشی بگیریدولی اونا میگن قرار نیست هرچی بقیه دارن تو هم داشته باشی پسر دایی من با اینکه ۶ سالشه گوشی شخصی با سیم کارت داره اونوقت من ندارم

     1. سلام منم دقیقا همینم کلاس ۹ هستم ولی برام ی گوشی نمیخرن پسر عموم ۵ سالشه گوشی ۱۴ ملیونی باسیمکارت داره ولی من نه الان من ی گوشی شیامی ۸ ملیونی ارزونه واقعا این انسافه؟

     2. منم عین تو ام بخدا بیچارم کردن من تمام همکلاسیام گوشی دارن حتی بعضی هاشون آیفون 13 و 14 دارن ولی من ندارم من تبلت گلکسی آ 7 دارم الانم با همون دارم کار میکنم بخدا مامانم همش در به در دنبال روانشناس هاس تا منو ببره پیششون و اونا هم به من بگن که گوشی برات مناسب نیست من تو 13 سال هستم تا حالا پیش 15 تا روانشناس رفتم و همشون دارن میگم مامانم درست میگه ای خداااااا
      هی به مامانم میگم به جای اینکه 16 تا جلسه ی یک ساعته 450 هزار تومن بدی دیست مردم تا یه من حرفی که قبولش ندارمو بزنن، با همین پول برام گوشی بخر

     3. سلام عزیزم درکت میکنم
      خودمم همینجوری بودم.
      با اینکه ۱۳ سالمه تازه ی گوشی برام خریدن
      بعد بچه پسر خاله مامانم با اینکه ۵ سالشه گوشی داره واقعا نمیدونم چی بگم 😑🥺

     4. اخه پسر عموی من هم گوشی خاص خودش رو داره با اینکه ۸
      سالشه…ومن وقتی میگم گوشی می خوام همیشه جوابشون یاوقتش نیس یا میگن ضرفیت نداری.😠😡

    3. دختر عموی من با سن ۱۹ سالگی باید گوشی ایفون ۱۳ دسش باشه
     بعد مامان من با ی گوشی آ ۱۱
     واقعا که موندم

     1. بچه های سرزمینم خداوکیلی این رو بفهمید و درک کنید که همه مثل هم نیستن. اون 19 ساله ممکنه کار کرده باشه، والدینش پولدار باشن یا دارو ندارش رو فروخته داده ایفون. اخه چرا خودتونو با بقیه مقایسه می کنید؟ اگه بقیه افتادن تو چاه شما هم باید پشت سرشون برید؟ همه مون ادم هستیم و هر کسی راه خودش رو باید بره، فقط میمون ها هستن که تقلید می کنن و چشم تو چشم بقیه هستن!!! دست بردارید از اینکه فلانی چی داره و بقیه اینو دارن و اونو دارن. این فقط بدبختی میشه نتیجه ش. هم مقلد و دنباله رو میشین هم خلاقیت تون صفر میشه. نکنید دوستای خوبم. اگه واقعا به گوشی جدید نیاز دارید، خیلی منطقی و با دلیل بشینید با پدر ومادرتون صحبت کنید، یا می تونن بخرن یا نمی تونن یا به هر دلیلی نمی خوان. اگه هم نشد که خب یه کم صبر داشته باشید بسازید بخدا چند سال بعد هر گوشی بخواین خودتون می تونین بخرین نگران نباشید.

     2. من دیگه دارم به جایی میرسم که دارم فکر میکنم مامان و بابام بدی منو میخوان🥺🥲🤒😭

    4. ببین دلیل بیار درساتو از عمد نخون ضعیف کن حرف از گوشی ۱ ماه نزن بعد با مظلومیت بگو اگه درسامو بخونم ۲۰شم همرو برام میگیرین مامان بابات سختگیری‌های زیادی دارن ولی من نه الان تا امتحانات نوبت اول اگه همرو خیلی خوب شم برام ایفون ۱۱ پرومکس یا ۱۲پرو میگیرن

     1. سلام من پایه هشتم هستم و گوشی تو دستم گوشی که مغازه دار گفت ۳۰۰ هزارتومن هم نمیرم تازه این گوشی قبلا دست مامانم بوده و صفحه اش رو دوبار شکسته من تمام دورو بریهام گوشی دارن خب فکر می‌کنید من نباید گوشی داشته باشم تازه همین گوشی هم با هزار ویک خواهش تونستم ازشون بگیرم نمیدونم شاید ما داریم اشتباه میکنیم

      پایان

     1. به من میگن سرطان بگیری 😂
      انقدر بدبختم
      با ۱۳ سال سن گوشیم سیم کارت انارستان که برای بچه ها فکر کنم ۵ تا ۹ سال هست دارم
      برام نت نمیگیرن مجبورم یواشکی با پول خودم نت بخرم
      هعی یه روز میشه بتونم برم اسپانیا و فوتبالیست موفقی شم؟؟؟
      ولی با این خانواده فکر نکنم حتی توپ جمع کن فوتبال اسپانیا بشم😂😢😞😔😥🤣🥀🥀😡🤬

    5. پدر و مادرم میخواستن برام لپ تاپ بگیرن گفتن تو پنجمت رو قبول شو
     گذشت قبول شدم گفتن باید شیشم هم قبول شی حالا هم میگن باید هفتمت رو هم قبول شی بهم نمیگن نمیخریم میگن قبول شو میخریم

   3. سلام من گوشی a01coreدام ۱۳ سالمه اما هرچه قدر به مامان و بابام میگم باپول خودم و پول فروختن دوچرخه گوشی بخرم نمیزارن بابام میگه دوچرخه رو برای فروختن نخریدم
    مامانم هم میگه همین گوشیت خوبه آخه مادر من با این گوشی نمیتونم هم زمان ۳ تا بازی خیلی سبک داشته باشم
    به خدا به دوستام مدل گوشیمو میگم میخندن
    اونا باهم کلی بازی میکنن مثل فری فایر و کالاف دیوتی اما من هی خجالت میکشم که اونا باهم بازی میکنن ولی من باید لال مونی بگیرم
    به مامانم هم میگم بزار همه‌ی برنامه هامو پاک کنم اینستاگرام بریزم میگه هنوز به سنش نرسیدی بعد پسر دایی من گوشیشa13آخه اونا پولدارم نیستن حتی اون کلاس سوم و من کلاس هفتم چرا آخه چرا 😭

    1. حداقل تو یه چیزی به نام مبایل داری.من اینو هم ندارم تویی که ۱۳ سالته من ۶روز دیگه ۱۵ ساله میشم چی میگی تو …😓😢

   4. هعیی.من۱۶ سالمه ولی یدونه گوشی ندارم و با مامانم شریکی استفاده میکنیم خودشم یکم ضعیفه redmi 9t هست نمی دونم چرا انیقدر بدبختم رفیقام هر سال یه گوشی جدید می خرن اونم بدون اینکه این همه اسرار کنن یه رفیق داشتم ۳ماه نبود گوشی خریده بود بعد تو مدرسه از دستش افتاد صفحه اش پودر شد بعد فردای اون روز دیدم با گوشی جدید و البته بهتر اومد.اگه من بودم نمی خریدن مگر اینکه یک قشقرغی به کنم تا یه گوشی دست دوم یا ضعیف بخرن .نمی دونم بابام تا الان۶ تا گوشی خریده همشونم خراب کرده ولی برا من نمیخره😞😞

   5. سلام من همه ی روش هارو امتحان کردم هیچکدوم جواب نداد رفتم گریه کردم بدتر با کمربند افتادن دنبالم الان همین گوشی قدیمی که داشتم و ازم گرفتن حتی دلیل قانع کننده هم داشتم ولی نخریدن همش میگن درستو بخون اینچیزا بدردت نمیخوره میگن گوشیتو می فروشیم که درساتو بخونی!!!!!!!!!!!

    الان این رو با گوشی داداشم نوشتم داداشم خودش گوشی داره اینترنتم داره
    به قرآن به ضررم تموم شد برای فردا برنامه داشتم کلی برنامه ریخته بودم که چه لپتاپی بخرم چه مدلی باشه و…
    وقتی بابام برگشت خونه دیدم همه ی پولاشو خرج کرده بر10گرم طلا دیدم هزار تومان هم تو حسابش نیست گفتم که گوشیمو بفروشه ولی گفت برو بینیم بابا همین قاب گوشیت هم زیاده

    یعنی آنقدر سخت گیرن……

  2. درک میکنم منم دقیقا مثل تو هستم میگن سنت کمه توکه پدر مادرت معلم هستند سعی کن درس زیادی بخونی منم بابام موسیقی دان هستش
   پدر من خیلی دوست داره که من در موسیقی پیشرفت کنم و این کار رو کردم و پدر و مادرم به خاطر این کارها به من قول دادند که تابستون برام گوشی بخرند تو هم سعی کن کاری رو بکنی که پدر مادت دوست دارن انجام بدی
   خداحافظ موفق باشی

  3. بهشون نشون بده که ناراحتی
   مثلا خیلی حرف نزن و مثل افسرده ها رفتار کن کم کم جواب میده?

   1. حق است حق است منم امتحان کردم جوابه?
    البته یه راه دشوار و پاره کننده وجود داره که باید نمراتت بالای ۱۹ باشه?

    1. ولی من حتی نمراتم بالای ۱۹ هست بابامم بهم قول داده بود که واسم بخره ولی هربار میگه خیله خوب فردا
     هفته بعد و.‌..
     به نظرم همین طور ناراحتی و زیاد حرف نزدن جواب میده چون برای خرید گوشی هم اینکارو کردم هم به اونها گفتم که چرا بقیه دوستام دارن ولی من نه‽

   2. من همشو امتحان کردم ولی میگن بعد کنکور و ۱۸ سال دیگع خیلی افسردگی گرفتم
    میخوام خودکشی کنم هیچی برام نمیخرن نه کنسول نه پول تو جیبی میدن
    خیلی خستم هیچکس نیس منو درک کنه حتی شما ها هم خیلی چیزای دیگع دارین ولی من هیچی
    ….

    1. حاجی مثل همیم ‌‌ . خب به منم پول توجیبی نمیدن . هیچ وسیله ای برام نمیگیرن . بهتره صبر کنیم

  4. داداش فکر گوشی خریدن رو از سرت بیرون کن چون مامان بابات معلمن قبول دارن که زیر ۱۸ نباید گوشی داشته باشی

  5. داداش من هیچی ندارم یک پی اس فور دارم که همونم ۴ سال پیش برای داداشم خریده بودن حالا من میگم توش بازی بریز مادر و پدرم میگن برو درست رو بخون همه‌ی بچه ها گوشی دارن من بهشون دروغ میگم که گوشی دارم بعد دوستم بهم میگه شمارت رو بده من به ناچار شما هی گوشی مامانم رو میدم وای به روزی که دوستم پیام بده
   من بهشون میگم برام یک ساعت مچی بخر برام نمی خره
   داداشم هم اسبی هست
   از این زندگی
   من با خودم میگم داداشم که الان ۲۰ سالشه وقتی ۱۱ سالش بود پدر و مادرم برای او کامپیوتر خریدن با اینکه قدیم بود ولی برای من بعد از دو ماه حالا لباس بسکتبال میخرن

   1. اقا بیاین روبیکا گروه بزنیم
    که نشون بدیم بدبختیم و اعتراض کنیم
    موافقین؟
    اتحاد داشته باشم

 2. سلام من ۱۱ سالمه و کلاس پنجمم یه لبتاب لنوو دارم که باهاش برم سر کلاس انلاین ولی گوشی یا تبلت میخوام واسه تولد ۳ سالگیم عمم گرفت واسم ولی خراب شد و واسم درس نکردن از مامانم پرسیدم گف چون خیلی خراب شده بود باید جدید میگرفتیم میگن یا سال بعد یا امسال الان تعطیلات سال ۱۴۰۲ واسه عیده نمیدونم واقعا وقتایی که حوصلم سر میره صبح تا شب پای لبتابم این سایت اون سایت میکنم حوصلم سر میره مامانمم میگه چقد پای لبتابی چیکار کنممم

 3. م سایتتون گرم
  تمام دوستای من گوشی دارن به جز من
  البته ان شاءالله میخوان برام بخرن
  یکی از دوستام s21 fe داره
  من تمام نمره هام از کلاس اول خیلی خوب بوده و الان کلاس ششم هستن
  ۱۰ فروردین

  1. داداش منم الان گوشیم واقعا داغون شده یه a11دارم که اصن هنگه سه ساله دارم ولی خب خودمم وضع پدرمو درک میکنم چون واقعا تو وضع بدیه و اصلا نمیتونه بگیره و اگرم بگیره خیلی بهش فشار میاد
   چرا دروغ بگم پدر خودم وضع خوبی داره ولی در حال حاضر خیلی بد شده واسه همینم نمیگم
   اگه پدر تو هم این شرایطو داره فعلا بهش نگو و بعد اینکه وضعش خوب شد به هر دلیلی بهش بگو
   مثلا من خودم روز تولدم نزدیکه گوشیمم داغونه وضع بابامم صد درصد تا اون موقع اوکی میشه
   خب اینجوری احتمال زیاد میگیرن

   1. خوش به حالت من بد بخت مامانم رو راضی کردم بابام گفت نه نمیدونم چی کار کنم همه این روشارو امتحان کردم

    1. سلتم به همچی دقیقا چرا هیچکس ما هارو درک نمیکنه
     من کلاس نهمم و 15سالمه
     درسته 15سال سن زیاد نیست
     اما از الان من خیلی دوست دارم مستقل باشم
     یعنی خودم کسب درآمد کنم
     اماخب نمیشه خلاصه مادر من کلا مخالفه خییلی ضد حاله
     مثلا نمیزاره با دوستام برم بیرونوخلاصه وووووو……. ـ
     بابام میگه هرچی بگی برات میخرم تاحالا هرچی خواستم خریده اما مامانم مخالفه و گیر میده حتی خیلی به فکر خودکشی هم هستم اما هی میگم به خاطر یک گوشی
     چون مامانم قبول نکرده دوری پدرم رو تحمل کنم
     وضع مالیمون عالیه بابام توی شرکت کار میکنه ماهی25-30اگر ماموریت هم بره 50-70ملیون داریم اما. ـ… ـــ… نمیدونم چی کنم مامانمو ترو خدا راه حلی چیزی بددینن

     1. من تولدم چند روز دگ اس من خب ۳ ساله گوشی دارم ولی میخوام عوض کنم گوشیم رو چون خراب شده
      من خودم الان ۷ ملیون جمع کردم فقط گوشی که من میخوام بخرم حدود ۱۵ میلیون میشه واسه همین میگن الان نمیشه
      و میدونم اگه بخوان شرایط دارن که بخرن
      ولی خب نمی‌خوان

     2. ما وضع مالی خوبی نداریم واقعا راست دارم میگم بابام ماهی ۱۷ ملیون پول میگیره و اگه ی گوشی بخواد بخره حتی شیامی نوت ۹ بازم خیلی فشار میاد مای خانواده ی چهار نفره هط
      ستیم من بابام مامانم با ی داداش کوچلو که ۵ سالشه واقا خیلی ی گوشی خوب یا نرمال داشته باشم ولی نمیشه ی تبلت دارم و لی TAB Aهست و TAB A تبلت ضعیفی هست پابجی نمیاره شاد نمیاره رمش ۲ هست حافظه ی ۳۲ داره که کامل پره نمیدونم واقعا باید چیکار کنم عموم خیلی پولداره پسر ۵ سالشه از داداشم ۴ ماه بزرگتره ولی گوشی ۱۶ ملیونی داره من وقتی گوشی شو میبینم که داره پابجی با کیفیت HDRبدون لگ بازی میکنه واقعا حسرت میخورم نمیدونم چی بگم،چیکار کنم،بیکار بی آر ،از زندگی خسته شدم کاش زندگی ی بازی بود که خسته می‌شود می تونستی Exit و بزنی و بری به رویا ها…

     3. واقعا داری راست میگی من بد بختدارم زجر میکشم سنم کمه ولی اوضاح این کشور رو که میبینم حالم بد میشه بابا وقتی بهم میگه تو هیچ گو..هی نمیشی من چیکار کنم از اون روز افسرده فقط تو اتاقمم اونا هم منو ادم حساب نمیکنند فقط خواهرم بهش ایفون دادن من بدبخت یک تبلت بدرد نخور دارم
      هیچ کس مارو درک نمیکنه من هرشب با گریه میخوابم چون بهم اخمیت نمیدن

     4. داش مامانت به احتمال بالا بهت اعتماد نداره و میگه پسرم میره تو فضای مجازی و کلی اتفاقات پیش میاد مث دوس دخترو ووووو….
      خلاصه اعتماد مامانتو جلب کن

 4. بچه ها من تمام کامت هاتون رو خوندم . من ۱۲ سالم یعنی کلاس هفتم هستم اوایل سال قرار بود برام گوشی بخرن اما یه مشاور مدرسه ناکس مون گفت ۱۶ سالگی بگیرن حالا الان من یه تبلت تب a دارم که رم و حافظه واقعا پایینه و دائما هنگ و قاطیه یعنی از صفحه به اوصفحه میره از طرفی مامانم یه گوشی سامسونگ قدیمی داشت یعنی قدیمی ترین مدل سامسونگ و بعد از ۱۰ سال استفاده که دیگه غیر قابل استفاده هس رو انداختن جلو من میگن بیا اینم گوشی همینیس که هس . انگار من کرکسم . ولی گفتن اگه پولامو جمع کنم میتونم بخر و من الان چند روزه دست به‌کار هستم که الان ۲ و تا ۳ میلیون رو از ۸ میلیون جور کردم اما نگران دلار هستم ، ولا دلار هر دقیقه بالا پایین مشه و من تبق محاسباتم میتونم برای تولدم یعنی تیر گوشی بخرم ??خیلی طول میکشه . تازه وضعیت مامان بابام عالیه تو شغل پن بابام استاد دانش گاس ! واقعا که

  1. من10 سالمه و۶ ساله یه تبت را دارم خیلی هنگ نمیکنه ولی حافظش خیلی کمه و از امکاناتی محرومه و اکثر راهکارها را برای خرید گوشی قبلا استفاده کردم وجواب نه رسیده وضعیتمون هم خوبه و فعلا نمی تونم توی کارها بهش کمک کنم اگر کسی دلیل قانع کننده آسانی داره بهم پاسخ بده

   1. ببین میدونی چیه فکنم علت اینکه بهت نه گفتن اینه که سنت کمه چون واقعا اینو همه جا میگن که از نوجوانی گوشی خریداری بشه من الان ۲ ماه دیگه میشه ۱۳ سالم و قراره بخرم گوشی . به نظرم صبر کن ۳ سال دیگه بگو سعی معدلت هم خوب باشه مثلا من معدلم ۱۹/۵۷ شد بهم پول دادن

  2. من مثل تو برام یک تبلت تب A2016 گرفتند کلاس پنجم تازه دسته دوم هم خریدن. تبلتم همش هنگ داره و اصلا نمی تونم باشه کار کنم الان کلاس هشتم هستم و بیشتر نمراتم ۲۰ است و معدلم بالا ۱۹ است. تمام همکلاسی هام گوشی دارن و حتی بچه های کوچکتر از خودم داخل اقوام گوشی دارند(کلاس چهارم) ولی به من می گن دانشمندان گفتن تا ۱۸ سالگی بچه گوشی نباید داشته باشه.
   تازه چند بار هم با پول های پس اندازم می خواستم بخرم ولی نزاشتن که بخرم.هر سال تابستون می رم کار میکنم که گوشی بخرم ولی نمی زارن.بهم وعده دادن اگه بتونی داخل آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان قبول بشی برات گوشی می خرم. قبول شدم ولی برام نخریدن. گوشی وقتی عوض می کنند که دیگه گوشی روشن نمی شه بعد میگه بیا برای تو.
   وضعیت مالی مون هم خوبه بابام کارمند بانک.

 5. من ۱۴ سالمه ۱۰ سال یه تبلت دارم رمش آنقدر پایین که نمی تونی زنگ بزنی چند بار به بابام گفتم هی کی هی همه‌ی دوستام گوشی دارن هتا بعضیاشون ایفون دارن من بدبخت هردوتون کارمندن برای خواهرم ۵۰ ملیون خرج کردن طلا گرفتن برای من یه گوشی نخریدم پیش دوستام خجالت میکشم بگم من ندارم یه بار گفتم خندیدن

  1. آره منم همین طور ولی منم یه گوشی میخواهم S22 Plus ……… یه روز از مامانم پرسیدم برای من گوشی میخرین با یه لحنی گفتن نه که از اون روز به بد هر گوشی رو میبینم گریم میگیری (دست هر کسی باشه) یه بارم یه گوشی دست بچه ۲ ساله بود متمعنم مال خدش بود چون دست مامان بابام دیدم

 6. سلام من کلاس هفتم و قراره برم هشتم تو کلاس ششم پدرم برایم یک گوشی ۷ میلیونی خرید ولی بعد یه مدت آن را به مادرم دادند و گوشی مادر را به من و گوشی مادرم مدل پایین هست و هنگ هم داره شارژ نگه نمیداره همه موارد رو به پدرم گفتم ولی با اینکه در حال حاضر وضعیت اقتصادی‌مان خوب است ولی اصرار داره که نخره و میگه فعلا گوشی داری و برای خرید نیازی نیست
  من چگونه پدرمو راضی کنم؟ با اینکه نمره هام هم خوبن و خیلی هم تو کاراش کمک کردم و پس اندازم دارم
  میشه یه راهنمایی کنی
  ممنون

 7. سلام وضع مالی ما واقعا خیلی خوبه مامانم راضیه لپ تاپ بگیرم نمره هام همیشه 20بوده ریاضی15.16 بوده ششم هستم از کلاس دوم از بابام پول می‌گرفتم اولین پولمو دادم تلویزیون لامصب بابام خیلی خسیسه هر چقدر راضیش میکنم به بنگاه دار هست بابام پولشو همیشه میده اون یه بار20/میل جمع کردم داد این بنگاه دار آدم خوبی نیست بابام هم دوباره 20/میل گرفتم امروز رفتم مغازه قیمت گرفتیم بعد بابام زنگش زدم محل نمیذاره 11/8سال هست ششم هستم همه دوستام لپ تاپ دارن هر چه به بابام میگم گوشش بدهکار نیست
  بابا های خسیس اصلا آدمای خوبی نیستن

  1. من 13 سالمه و هنوز گوشی ندارم مامانم راضیه ولی بابام مخالفه
   یه روز دختر عمم اومد خونمون بعد بحث منو مامانم درباره ی گوشی بود دیدم به مامانم گفت گوشی واسه دختر خوب نیست وقتی که رفت دانشگاه اونوقت واسش یکه بخر.? ((دختر عمم ازدواج کرده))

   حالا از اون موقعه به بعد مامانم میگه وقتی رفتی دانشگاه برات میخرم?

   همکلاسی هام همه گوشی دارن جز من?

   1. خوبه تو ۱۳ سالته،من که کلاس دهمم و ۱۵ سالمه گوشی نمیخرن تا بیست سالگی.هم مامانم راضی نیست هم بابام.همه دوستام و همه همکلاسی هام و همه بچه های فامیل گوشی دارن به جز من بدبخت.

 8. هعی
  نمراتم همه ۲۰
  معدلم ۲۰ شد
  تیز هوشان
  ولی پدر و مادرم حاضر نیستم گوشی و کنسول بخرن
  تمام هم کلاسی هام گوشی دارن
  تازه بعضیاشون آیفون ۱۳ و ۱۴ دارن
  همه هم کلاسی هام ایکس باکس و پی اس ۴ یا پی اس ۵ دارن
  پدر مادرم حاضر نیستن برام ایکس باکس وان اس بگیرن
  وضع مالیمون هم که عالیه ۲ تا خونه تو چهل مقام داریم و یکی هم تو بوعلی
  ولی اصلا برام هیچی نمیگیرن

  1. وات ده هل…..من نمی دونم چی شد از ۹ سالگی گوشی می خواستم تا اینکه تو نزدیک ۱۴ سالگیم و رفتم یک بار صادقانه منطقی و با آرامش حرف زدم باهاشون ، البته در نظر بگیرید که پدر و مادر نباید شاکی باشن…حالا داشتم می گفتم رفتم آروم در خواستم رو کردم…بابام گفت باشه فردا میرم می خریم….باورم نمی شد چو ۵ سال و خورده ای داشتم هر روز ازشون با کلی بدبختی و جنگ دعوا درخواست می کردم…ببین یعنی کل خستگیام ریخت….الان هم می خوام برم بازم درخواست کنم…الان دو سال از اون موقع گذشته و گوشی دوکو ایکس تری دارم….ولی بازم…میدونید که انسان زیاده طلبه…می خوام به بابام بگم به جای دوچرخه گوشی خودم رو بگیره برا خودش چون نیاز هم داره و بعد به جای پونوزده میلیون دوچرخه و خرید گوشی برا خودش…برام یه گوشی ۲۳ تومنی بخره….فکر نکنم کار کنه…ولی جون میکنم ….پوکو آف فور جی تی….گوشی ای هستش که میگم…باید برم یه چند ساعتی زجه بزنم بیام…شاید جواب داد …نمیدونم…‌هر کی تا تهه این متن رو خونده داداشمه….

 9. سلام من 13 سالمه کلاس ششم هستم.
  من سه ساله که گوشی می‌خوام اول آیفون 13 میخواستم بابام گفت شاید سال دیگه گفتم آیفون 11 گفتش چند ماه دیگه گفتم آیفون 10 بگیرید اصن. بعدش دختر داییم که همه چیزامو بهش میگم اومد چند تا چرت و پرت گفت و آبرومو برد.
  الان مامانم راضیه که من گوشی داشته باشم ولی بابام بخاطر چیزایی که از زبون دختر داییم شنیده نمیگیره چون اومد و به بابام گفت که هانا میخواد با گوشیش بره فیلمایی که نمیتونه تو گوشی شماها ببینه رو ببینه ولی من وقتی اینو شنیدم گفتم دروغ میگه الان یک ساله که باهاش قهرم و هنوزم بابام واسم نمیگیره
  راستی بچه ها یه خبر خوب آیفون 10 قیمتش از 23000000 اومده روی 18000000

  1. هانا خانم شما ایفون ۱۳میخواین مامانت قبول میکنه؟
   من یه گوشی poco f4gtمیخوام بعد سه سالی که یه گوشی هنگیو دارم نمیخرن میگن گوشیت خوبه

   1. من پدرم خیلی زود داد و بیداد میکنه دوسال یک گوشی دستم بود که گوگل نذاشت اگه نصب میکردم انقدر بد فیلم پخش میکرد ب که باید هر یک ثانیه یک بار استوپ کنم دئباره پخش کنم

   2. 😂😂😂🖖
    بخدا راس میگی تو هم زیاده …
    منa10خواستم ن گرفتن برام شمایی که ایفون ۱۳ می خواین یه چیزی بگید که وارد مخم بشه…
    یک سوال عزیز دلم این دختر داییت نمی دونم دختر خالت..‌.
    فقط بهم بگو کتکش زدی یانه😠
    من اگه به جات بودم……‌……….

  2. من زمان تولد یه تبلت چینی گرفتن و حافظه اش ۸ گیگ است و تا الان که ۱۳ سال سن دارم دارمش
   یکی به من کمک کنه 😭😭😭😭

 10. بچه ها شما باید فامیل یل آشنا رو مثال بزنید بگید فلانی فلان چیز رو داره از این جور چیزا برای من که ۲ بار جواب داد شما هم امتحان کنید

 11. سلام من کلاس چهارم هستم، مامانم راضلی هست ولی بابام نه ?الانم که مدرسه ها تعطیل هست و من بیکارم خواهرم یه گوشی داره اونم زمان کرونا به خاطر مدرسه ها براش خرید اما من نه کلا بابام با گوشی مخالف هست چون میگه چشم ها تون ضعیف میشه یه راه حل دارین

   1. داداش من از وقتی به دنیا نیومده بودم تبلت داشتم البته بعد کلاس اولم تبدیل به گوشی شد تبلتم😀

 12. منم ۱۶ خرداد ۱۲ ساله میشم و امسال میرم هفتم.من تا حالا گوشی نداشتم و فقط تبلت داشتم.الانم تبلتم سامسونگ A7.مامانم یه گوشی آیفون ۶ داشت که وقتی یه گوشی جدید خرید،اونو گذاشت کنار.بعد بابام گیر داده که دیگه گوشی نخر و اون آیفون مامان رو بردار.یکی بگه چیکار کنم واای.

  1. دقیقااااااااا ما رو کرکس فرض میکنن ! منم دقیقا هم منتها من دارم میرم هشتم ولی من ۱ ساله دارم زجه میزنم که گوشی میخوام و تولدم ۵ روز دیگس قبول کردن گوشی مدل بالای سامسونگ بگیرن

  2. باز تو یه چیزی به اسم گوشی داری من 12 سالمه امسال قراره به کلاس هفتم برم همه ی دوستام گوشی دارن ولی من هیچی ندارم مامانم خیلی مخالفه اگه مامانم موافقت کنه من راحت میتونم بابام رو راضی کنم

 13. سلام
  من ۱۴ سالمه گوشی هم دارم ولی خب گوشیم برا داداشم بوده و الان ۶ سال از خریدنش میگذره عین جنازست شارژش به شدت زود تموم میشه همه ی اینا رو هم مامان بابام میدونن ولی نمیگیرن میگم چرا میگن تو سرت و زیاد میکنی تو گوشی میگم آخه این گوشی با اون گوشی چه فرقی میکنه بعد دیگه جواب نمیدن خودشونم نمیدونن چرا گوشی نمیگیرن از لحاظ درسم که بگم من تا تیزهوشان درس میخونم همه ی معدلامم بالای ۱۹ و ۸۰ هست ولی خب باز قبول نمیکنن حالا شرط گذاشتن مدلت ۲۰ بشه برات میگیریم ولی من واقعا با توجه به فشار هایی که روم هست نمیتونم معدل ۲۰ بگیرم معدل بالای ۱۹ و ۹۰ هم چرا میتونم بگیرم ولی ۲۰ و با شرایط فعلیم نمیشه بعدشم چند روز پیش دنبال بهانه میگشتن گفتن اگر معدلت بیستم بشه برات نمیگیریم وضع مالی خوبیم داری البته الان خونمون و عوض کردیم یکم اوضاع بهم ریختس ولی من که نمیگم الان بگیرن میگم آقا اصن سه ماه دیگه ولی به من یه زمان مشخصی بدید که بابام میگه اصن دختر نباید تا دانشگاه گوشی داشته باشه اینم که الان دستته مجبوری بخاطر کلاسای مجازی بهت دادیم

 14. سلام من ۱۲ سالمه خودم خیلی همه رو درک میکنم دختر عموی من ی تبلت مدل بالا داشت رفت مدل بالا تر خرید اون تبلتش که ی زره هم کند نشده بود مانیتورش سالم بود رو گذاشت کنار و بعد گمش کرد من هم ی تبلت مدل پایین دا م کنارش دا ه رنگش میره حافظش ۳۲ گیگه سیم کارت هم ندارم ولی اعتراضی نمی کنم خودشون هم میدونن بعد میرن برای خواهرم ۲۲ ملیون طلا میگیرن من میگم برام لپتاب یا پی اس ۵ بگیرن میگن تیز هوشان قبول شدی با این چیزاین که تو این کامتا خوندم دیگه انتظار ندارم معدلمم عالی شد قرار بود اسکوتر برقی بخرن ولی نخریدن عید هم به من هیچی ندادند تولدم هم یچیز خیلی کوچیک در برابر کادوی تولد خواهرم

  1. به خواهرت حسودی نکن برادر من
   برات میگیرن صبرداشته باش
   باید دخترا رو درک کنی…
   خیلی حساسن.
   اما باید صبر داشته باشی تا برات بگیرن.
   به نظرم با خواهرت صمیمی شو

   1. آقای بیوتی فول شما دیگه داری خیلی چرت و پرت میگی و حرف مفت میزنی،این حرفت خیلی غیر منطقیه و معلومه خودت هم دختری.

 15. من 15 سالمه و شرایط پولشو دارم ولی مادرم نمیزاره ، پدرم موافقه ولی مادرم میگه خیلی ها گوشی براشون خریدن درس نخوندن تو هم نمیخونی ، ولی من میخوام باهاش از طریق شغل اینترنتی پول دربیارم ولی قبول نمیکنن، تازه من نمره هام 19 و 20 هست ولی بازم قبول نمیکنند، راه حلی ندارید؟

 16. سلام من ۱۲ سالمه امسال میرم کلاس هفتم . دقیقا همین امروز یعنی ۱۰ خرداد امتحان نهایی من تموم شد و تونستم نمرات خوبی بگیرم و مخصوصا ریاضی که بدون غلط شدم . به همین دلیل از مامان و بابام گوشی میخوام . کلی هم تلاش کردم . ۲ سال پیش مامانم یه a72 خرید و همین پارسال گوشی قبلیشو که مال ۷ ۸ سال پیشه داد به من بدبخت . رم گوشی رو هم که زد داغون کرد و گوشیم بدون رمه و هیچ کاری نمیتونم بکنم . بهشون میگم یه گوشی a52 میخوام ولی بابام میگه فعلا باغ خریدم دستم خالیه یا به مامانم گفتم گفتش تو اگه اون گوشیتو رم بندازی تا آخر عمر واست کار میکنه و از درسات عقب میوفتی . والا بخدا همه‌ی همکلاسیام همین گوشی ( a52 ) و گوشی های مدل بالا تر دارن . وضع مالیمونم که خوبه یه طلا فروشی داریم . والا مامانم که گوشیش مدل بالائه داره حالشو میبره به فکر منم نیست . فعلا که دارم مخ عموم و مامان و بابامو میزنم برام بخرن . اینجور بوش میاد احتمال ۲۰ درصد بخرن . گوشی منم که مدام قایم میکنن بعد انتظار دارم تست بزنم برا تیزهوشان . بخاطر این کاراشون من هیچی واسه تیزهوشان نخوندم .
  ترو خدا دعا کنین هم شما و هم من به خواسته هامون برسیم …

  1. چقد شبیه منی بخاطر تیز هوشان از زندگی سیرم کردن نت نمیزنن (گوشی ندارم) حتی برا مامانم میگن همش تست تست دیگه واقعا رو مخن فقط میخوام بمیرم انتظار دارن همش تست بزنم

 17. سلام من کلاس هفتمم و قراره که برم هشتم من از هشت سالگی لپ تاپ میخواستم ولی از وقتی که یادم میاد بابام مخالف بوده البته اگه ماملنم بخواد بابام هم راضی میشه…
  کلاس ششم بودم که یه گوشی سه میلیونی خریدم و به خاطر خرابی بعد از یک سال اوپ رو تعویض کزدم با یه گوشی پنج میلیونی…که الان ده میلیونه…
  و امسال هم قبل از عید یه ساعت اپل واچ چهار میلیونی خریدم…
  الان که دارم این متنو مینویسم روز تولدمه و من از مامانم خواستم تا برام لپ تاپ بخره ولی مخالفه…
  یه لپ تاپ خوب هم پیدا کردم که یکی از فامیلامون به علت سفر میخواد بفروشه…
  وای مامانم میگه نـــه…
  درضمن چون داداشم کنکوریه قراره براش یه لپ تاپ صد تا دویست میلیونی بخرن وای من هیچوقت تو اولویت نبودم…
  جالب اینجاس که مشکل مالی نداریم و بابام کارمند بانک هستش…
  ولی همش میگن که تو لپ تاپ به کارت نمیاد و به دردت نمیخوره…
  به نظرتون چیکار کنم…؟

  1. اول از همه باید بفهمونید که رابطه کاربری تبلت با گوشی هیچ فرقی نداره
   والدین فک میکنن اگ گوشی بگیرن بچها میتونن سمت چیزای مخرب برن ولی این فکر اشتباه کسی که بخواد به این سمت بره با تبلتو لپتاپم میره
   خلاصه
   من ۱۵ سالی دارمو همچنان تبلت دارم و دیه برام عادی شده البته قراره سال بعد بگیرن

 18. سلام من همه شرایط انجام دادم ولی مادرم میگه اگه میخوای گوشی بخری باید اسکوتر برقی تو بفروشی تا بتونی گوشی بخری و منم اسکوترم رو خیلی دوست دارم نمیدونم باید چیکار کنم و الان با ی تبلت خیلی قدیمی هستم

  1. مامانم مشکلی نداره و قراره دوروز دیگ برام بخره گوشی ای ک میخام پوکو x5 ولی بابام از قیمتش خبر نداره و اگه اجازه بگیرم اجازه نمیده پس اجازه نمیگیرم اگ ام نگیرم لج میکنه وضعیتمون خوبع میگ چون تازه گرفتم نمیگیرع برام?

 19. هعییی….. من الان ۱۵ سالمه و کلاس نهم هستم تاحالا نمره کمتر از ۱۹ نداشتم هر روشی رو میشد امتحان کردم ولی قبول نمی کنن
  یه راهکار بگین امید وارم جواب بده

 20. بالاخره مادرم و برا خرید گوشی galaxy a32 راضی
  کردم
  پدرم فک نکنم بدونه ک گوشی میخوام ولی مامانم حتما بهش میگه و راضیش میکنه…
  هعیییییی کاش بشه…

  1. خوش به حالت من به مامانم میگم با جنگ دعوا میگه به بابات بگو به بابام میگم میگه نمیخرم

 21. من کلاس ششم هستم وعضمون خوبه همین الانش یه تبلت گلکسیa3دارم و به مامانم میگم برام بخره ولی نمیخره
  بهم میگه به سن تو نمیخوره
  میگه ۲ سال دیگه که رفتی هنرستان برات میخرم???

 22. من چیز خاصی نمیخوام 😐 فقط یه کیس خیلی معمولی میخوام که میشه 70 میلیون
  همونم نمیخرن هععععی روزگار 😐

 23. بابا شماها چقدر گدا هستین یعنی یه گوشی ندارین🤣🤣🤣🤣 من دختر خالم توی این سایت اومد منم کنارش بودم واقعا پیاماتون رو که خوندم قش کردم گدا ها ….🧐🤣🤣 من از ۵ سالگی گوشی داشتم

  1. یعنی بیشعوری ازت میباره که نمیدونی گدا نیستیم خانوادمون نمیزارن ..معلومه خانواده تو یکی هیچی درمورد اخلاق و ادب گندت نمیدونن که برات خریدن

  2. اه کی گوشی اینو باز از بالا یخچچال ورداشت داد بهش گذاسته بودم اونجا تنبیه بشه بچه بی ادب 🫡😁

 24. من بدبخت که هر چی میگم بر عکسش میکنن
  مثلا میخواهم جایی بمونم که به خودم خوش بگذره نمی زارن بعد میگن که ما صلاحتون رو میخواهیم وقتی نمی زارن خوش بگذرونیم نمی‌زارن آزاد باشیم این میشه خیر و صلاح؟؟؟؟؟؟
  🥺🥺🥺

 25. سلام من که هم نمره ام خوب شده هم تولدم بوده و هم عید نوروز بوده و پدر و مادر راضین پول گوشی ای که میخوام رو دارن(iPhone X) پول گوشی های بهتر از اون رو هم دارن (iPhone XS max ) ولی پدرم کلا و کلا نمیخواد که آیفون باشه حتی اگه آیفون 2 هم باشه

 26. سلام ….
  من تعجب میکنم میبینم اینا گوشی میخوان یا کنسول از راه های مختلف استفاده می کنند تا مخشون رو بزنن و براشون بخرن
  چون خودم کار میکنم و میخرم من رو نمیشه بگم گوشیم ضعیفه یا با سن ۱۸ سال بگم یه گوشی آیفون میخوام که پز بدم جلو بقیه برام بخرین .

 27. سلام من تقریبا دوازده سالمه یعنی این مهر میرم کلاس شیشم من خود بابام تو کار گوشیه من تبلت دارم اما دیروز که رفته بود سرکار بابام همه ی دخترا و پسرا همسن من کوچیکتر از من همشون گوشی داشتن تازه همه ی دوستام از همسن خودم تا کوچیکتر یا بزرگتر تو فامیلامون همشون گوشی داشتن من یکی از فامیلامون دو سال ازم بزرگتره مامان باباش انقدر سختگیرن که نگو اما واسش گوشی خریدن ی فامیل دیگمون چهار سال ازم کوچیکتره اونم گوشی داره…….خلاصه من به مامان بابام میگم میگن نه میگم خب چرا؟نمیگن ولی چرا.باید چیکار کنممممممم

 28. من بابام گوشیمو میخواد دادم بهش کار کنه گفت خوبه بعد گفت بزار ببینم تا چند تومن میتونم برات هزینه کنم وقتی گفت بهش گفتم تا ۸ تومن میتونی گفت آره و برام میخواد شیایومی نوت 11 پرو بگیره بهشون بگین تا چند تومن میتونین هزینه کنیم براتون میخره

 29. من بابام گفته گوشیتو من وردارم و برات یه جدید بگیرم منم گفتم نوت 11 پرو بگیره گفت باشه وضمونم خوبه بابام تو بیمارستان کار می‌کنه هر ماه ۳ میلیون میگیره و مامانم کارمند حسابداری هست هر ماه ۴ میلیون میگیره

  1. عزیزم به نظرم الان در حد نوت ۱۱ به مامان و بابات فشار نیار چون که تو به این حقوقی که میگی خوبه فقط میشه خرج خورد و خوراک

 30. من بابام الان توانشو نداره ولی دوماه دیگه که تولدمه میتونه . اما وقتی بهش میگم گوشی برام بگیر میگه 13 سالت شد . ولی من که میدونم 13 سالگی هم برام نمیخره . قبلا بهم میگفت خواستی بری دانشگاه ولی وقتی بهش میگم چرا برای داداشم خریدی میگه اون از تو 5 سال بزرگتره .
  من میدونم بابام فکر میکنه درست ازش استفاده نمی کنم . یه اتفاقی برام افتاد که اعتماد مامان و بابام نسبت به من کمتر شد . مامانم میگه برو به بابات بگو که بگیره . من خوشم نمیاد لوس بازی در بیارم که بابامو راضی کنم . شما راه حل خوبی سراغ دارید؟

 31. سلام تو رو خدا بم یه راه حل بگید تو دوران مجازی چون من قبل از کرونا یدونه تبلت قدیمی داشتن بم گوشی نخریدن که با تبلت نگاه کنم تبلت هم که حتی تو شاد هم هنگ میکر هنوز سحله واتساپ و اینستا و این چیزا بعد ار یه مدت بابام به خودش گوشی خرید که درست بلد نشد چطوری باید استفادش کنه داد به من حالا من یه مزاحم تلفنی داشتم اون گوشی ام ازم گرفتن یعنی هیچی ندارم الانم با تبلت قدیمیم این پیامو میدم یه راه بگید من گوشیمو دوباره از اینا بگیرم

 32. سلام دوستان منم مشکل خرید گوشی رو دارم.الان 16 سالم هست هر کاری میکنم برام گوشی نمی خرن.معدلم هم بالای 19 هستولی نمی خرن.یه بار درس نخوندم و به پدر و مادرم گفتم تا برام گوشی نخرین درس نمی خونم بابام گفت درس می خونی برای خودت نه برای من. هر کاری هم که میگن انجام میدم کمک بابام در مغازه و سرکار میرم و کمک مامانم هم در کا رای خونه و همچنین خریدای خونه هم انجام میدم ولی فایدهای نداره. غذا هم نخوردم تا برام گوشی بخرن باب و مامانم گفتن مگه برای ما غذا می خوری. من الان نصف پول گوشی رو جمع کردم ولی بازم نمی خرن. هیچ فایده ای نداره که نداره. اگه راه حلی میدونید لطفا براهنمایی کنید.

  1. بابای منم دقیقا همینه میگم تست نمیزنم میگه نزن مگه برای من میزنی …فک کنم با این حساب بمیرم بیشتر به نفعشونه

 33. سلام تو رو خدا بهم یه پیشنهادی بدین من ۱۳ سالمه وضعیت مالی مونم خوبه ولی مامان و بابام راضی نمیشن دارم میرم کلاس هفتم همه دوستام دارن جز من تو کلاس زبانم همه دارن گوشی هاشون و میارن جز من بدبخت تبلتمم خیلی قدیمی شده همش هنگ میکنه هر چی به بابام میگم راضی نمیشه ترو خدا بهم بگین چی کار کنم ؟ دارم دیوونه میشم از بس گریه کردم

  1. من گوشی اولیم دست سوم بود کلا 6 گیگ حافظه داشت گوشی دومم دست دوم بود 16 گیگ حافظه داشت سر خرابکاریای بابام 15 گیگش پر بود یک روز خواستم بکوبمش رو تخت خورد بع لبه ی فلزی تخت و سوخت بعد چند وقط برام یک A12 خرید تو هم اگه گوشی میخوای سعی کن یک مدل پایین که برای پدرت مهم باشه بگیر دستت یک مدت باهاش کار بکن بعد یک روز خودت رو اصبانی کن و جوری که اگار حواصت نبود بکوبش به یک جای سفت

 34. من 15 سالم هستش ولی نه مامانم و نه بابام واسه خرید گوشی راضی هستن چند روز پیش تولدم بود که بهم قول داده بودن واسه تولدم گوشی بخرن اما نخریدن تو رو خدا اگه پیشنهادی دارین بگین

 35. سلام من تمام این کار هارا کردم ولی فایده ای نداشته من اگر دوسال هم غذا نخورم و گریه کنم بازهم فایده نداره شما ها همه بچه صوصول هستید پدر فقط پدر من خود بکشی میگه نه وضعیت گوشیم هم میدونه ولی میگه همین هنوز 50 سال دیگه میره من تازه 5 ساله دارم کمک بابام میکنم ولی جواب نداده تنها راه فرار از خونه است اگر اومد دونبالد بدون 50% دوستت داره اگر دیدی نیومد دونبالد بدون 100% دوستت نداره این هم امتحان کنید چون من هم امتحان کردم 20% دوستم داشته چون وقتی پیدام کرد میخواست با ماشین روم ردشه ولی مادرم نگذاشت مگرنه مرده بودم من یکسال دیگه 18 سالم میشه میگم بابا گوشی رو بگیر ولی سیم کارتش بامن یجوری میگریم

 36. من 12 سالمه و 4 ساله ی گوشی a5 دارم.دوستام بخاطر گوشیم مسخرم میکنن وگوشی همشون مدل بالاست به بابامم که میگم میگه هروقت 15 سالت شد.وضع مالیمون هم بد نیست.گوشیمم هی به بهونه های مختلف قایم میکنن

 37. سلام میشه یک راه حل هم بدید که چطور کاری کنم پدرم قبول کنه که میدونم چه بازی میتونم روی لپ تاب نصب کنم

 38. سلام من یه پسر 12 ساله هستم امسال قراره برم کلاس هفتم من خیلی به گوشی نیاز دارم یجوری شده که کلا به گوشی وابسته شدم همه ی دوستام و فامیل ها و حتی بچه های کوچیک تر از من هم گوشی دارن ما وقتی با فامیل هامون میریم سفر همه جمع میشن و بازی ها رو به هم وصل میکنن و حال میکنن حتی ابجی و داداش و مامان و بابام هم بازی میکنن فقط من میمونم و یه دل پر از غصه که کی من هم گوشی میگیرم و با اینا بازیم میکنم وقتی هم از بابا و مامانم میخوام گوشی بخرن یه میگن نه من هم جرعت نمیکنم دیگه بگم راستی شما الان فکر میکنید که مامان و بابام بد اخلاقن ولی نه من رابتم با اونا خیلی خوبه راستی وضعیت مالی هم خوبه تو این وضعیت یه چیزی خیلی منو میسوزونه من میشه گفت توی فامیل و شهرمون مخبر اندروید و PC هستم یعنی اگر من یه گوشی خوب داشته باشم میتونم خیلی دارمد زدایی کنم اینو به پدر و مادرم هم گفتم ولی هیچی به هیچی مامان و بابام هم میدونن ها ولی بازی نه میگن یه کامپیوتر زغالی دارم که تنها کاری که میتونه همین رفتن توی سایت هاست جالب اینجاس که پسر عمه هام و کل فامیل هامون وقتی یه مشکل گوشی دارن میان سراغ من توی مدرسمون نفر اول تکنولوژی شدم ولی یه دونه گوشه حتی یه نکیا واسه زنگ زدن ندارم ولی امسال یه تصمیمی دارم میخوام جوری درس بخونم که همه نمره هام 20 بشه توی این سال میخوام همه پول تو جیبی که میگرم پس انداز کنم تا حداقل یه چیزی واسه گفتن داشته باشم دلم هم نمیخواد باهاشون قهر کنم چون بیشتر لجشون رو زیاد میکنه تا امروز واقعا افسرده بودم ولی الان دیگه میخوام این تصمیم رو اجراش کنم بعضی وقتا مامان و بابام ازم میپرسن که تو با اینکه نه گوشی داری و نه کامپیوتر چطوری این چیزا رو بلدی تو اون موقعیت راجبع خرید گوشی حرف میزنم ولی بازم با کلمه ای روبه رو می شم که واسم هم تکراری هم تنفر انگیز و هم بد عامل بدشانسی میدونم یعنی نه انجاش واسم بده که اونا میدونن چقدر توش مخبرم ولی بازم نه بازم میگم وضعیت مای مون خوبه امیدوارم این تصمیمی که گرفتمجواب بده هر کی تا اینجا خوندم واقعا دوسش دارم

  1. پدر و مادر های عزیز نمیفهمم که فکر میکند با نخریدن گوشی خیلی دارید به بچه هاتون لطف می کند خیر اینطور نیست
   شما دارید تو دنیایی که همه جا از وسایل الکترونیک پر شده بچه خودتون رو از تعامل با انسان های دیگه منع میکنید
   شاید فکر کنید خب ما که گوشی نداشتیم الان این شدیم پس برا بچه خودمون هم گوشی نگیریم چی میشه مگه
   اولا شما پدر و مادر گرامی در زمانی زندگی میکردید که توپ پلاستیکی ارزو بود و ابدا چیزی به اسم گوشی وجود نداشت
   دوما شاید بگید اگه بخرم سرگر دنیا مجازی میشه و کلا درس و همه چیز رو میزاره کنار و فقط گوشی ببینید شما که خودتون به هیچ جا نرسیدید حالا در هر موقعیتی که هستید فکر میکنید با انجام این کار میتونید بچتون رو موفق و پولدار کنید و این کاملا اشتباهه چون دنیا دازه تماما به سمت انلاین شدن هم چیز میره و خب شما حتمل نمیتونید برا ی
   بچوت با انجام این کار اینده فوقالعاده رقم بزنید…….. پایان…….. بچه ها من همتون رو درک میکنم چون خودم در حال حاضز در همین موقعیت هستم و اصلا بغض میکنم و یک راه حل هست اینکه نشون بدین که من اگر گوشی داشته باشم ازش کم اشتفاده میکنمو و همش با گوشی نیستم……. بگذریم امیدوترم یه روز هموت بیاد همینجا بنویسید که بابام یا مامانم برام گوشی خردی خدا نگهدار
   اسمم: مهدی یار

  2. منم مخبر اندروید و کامپیوترم داره 12 سالم میشه راحت میتونم درآمد زایی کنم هر جا میرم میگن لپ تاپ بگیر هکر شو ولی مامان بابام میگن نه تو فلانی تو بسیاری والا خسته شدم من یه گوشی بدرد نخور داشتم که ال سی دیش سوخت حتی همون رو هم درست نمی کنن و باید کنار بیایم

   ببخشید که سرتون رو درد آوردم😔😔

 39. سلام من ۱۶ سالمه میخوام آیپد بگیرم گوشی هم دارم و باهش زیاد بازی میکنم و در واقعه پدر مادرم نمیخوان بخرن و در اکثر کارها بهشون کمک می کنم از دوستانم مثال های زیادی میزنم و بهشون گفتم که اگر آیپد بگیرند کمتر بازی میکنم و به این حرف من اعتماد دارند پدر گفته میگیرم ولی معلوم نیست کی قبل گوشسم رو هم اینجوری گفته بوه ۳ سال کشید تا بخره و از نظر مالی هیچ مشکلی نداریم یه راهکار بدید

  1. سلام دوستان من دوازده سالمه و همه ی دوستهم ، همکلاسی هام ، بچه های فامیل و … دارند . من وقتی ۱۰ سالم بود تبلت هم نداشتم و همیشه اسرار میکردم برام بگیرن ولی حالا تبلت واقعا برای من که شاگرد اول کلاس هستم و شاگرد اول مدرسه حق من نیست و من چون همه ی دوستام گوشی دارن تبلت نمیخوام. پدر من چند سال پیش رفت پیش یکی از دوستاش که روانشناس بود گفت کی برای بچه ام گوشی بگیرم یارو زر زد و گفت که تا ۱۸ سالگی براش نگیر .😭 پدر من هم میگه من با روانشناس حرف زدم گفته براش نگیر 😓 من واقعا خجالت میکشم به دوستام میگم گوشی ندارم و از خجالت آب میشم☹ حتی به بعضی هاشون دروغ گفتم که دارم😢 من واقعا بعضی وقتا خیلی حسودیم میشه به دوستام ولی کاری هم نمیشه کرد چون خودم دوس ندارم بهشون حسودی کنم ولی واقعا نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم😫
   من دختر خاله بزرگم ۲۳ سالشه و برای اون موقع دانشگاه گوشی گرفتن و پدرم همش میگه تو هم مثل دختر خاله ات چون با ادب هست باید ۱۸ سالگی بگیری ولی امسال همون خاله برای پسر خال مه که مثل من ۱۲ سالشه گوشی گرفتن
   پدر مادر بنظرتون خیلی کار خوبی میکنید برای بچه هاتون گوشی نمی‌گیرید؟؟؟ فکر می‌کنید دارید بچه هاتون رو خوب تربيت میکنید ؟؟؟ ولی اینها همه چیزی جز چرت و پرت نیست😞 من واقعا دارم عذاب میکشم و واقعا دارم کلی فشار رو تحمل میکنم خیلی غمگین هستم
   خواهش میکنم شما مثل پدر و مادر من بچه تون رو اینقدر عذاب ندید😭

 40. من قبلا تونستم ( منظور تا نه سالگیمه )
  2 میلیون از پول تو جیبی و عیدی و چیزای دیگه جمع کنم . بعد دو میلیون رو دادم بابام گفتم برو باهاش برام یه گوشی خوب بخر .
  رفت برام یه سامسونگ A5 خرید ( اون موقه این جور گوشیا خیلی خفن بودن )
  الان 17 سالمه و دو ماه دیگه میشم 18 سال
  نمره هامم همه خوبن
  میانگین نمره هام شده 18.72
  میگم گوشیمو الان ده ساله دارم
  یه گوشی جدید میخوام به من انگشت موفقیت نشون میدن و میگن گوشی تو از گوشی ما بهتره
  گوشیشون : A73 ( بابام ) و ایفون 12 ( مامانم )

  چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 41. من شخصیتم اینه که تمام مدت تو اتاقمم نمیرم تو حال صبح تا شب. تو این مدت هم کتاب میخونم هم با لبتاب فیلم میبینم یه لبتاب دارم.
  قرار بود امسال برام تبلت بگیرن قولشو چند بار دادن بعدا بهشون گفتم تبلت نمیخوام گوشی.
  هی گیر گیر گوشی به چه دردت میخوره . یه جوری انگار واسه بچه تازه بدنیا اومده داری میگیری.
  بعد من چون صبح تا شب تو لبتابمم هی میگن ما نگرانتیم میترسیم ترو دیگه نبینیم هی سرت تو لبتابه حالا گوشیم بگیریمو.
  عصبانی شدم گفتم به درک نگیر.
  خیلی عصبانیم ازشون متنفرممممممم خودشون خوب میدونن چقد دوس داشتم بگیرم مخصوصا وقتی کل دوستام دارن گوشی مامانمم داغونه داغونه بابامم تبلت ۸ اینچشو بهم نمیده.
  من فقط یه لبتاب دارم که هیچ کاری باهاش نمیتونم بکنم تو خونه بابابزرگم انقد کتاب میخونم چشام درد میگیرهه

 42. من ۱۰ سالمه از وقتی که به دنیا هم نیومدم تبلت داشتم بابام به هیچ دلیلی ۲ تبلت گرفت که فقط داداشم که از من ۴ یا ۵ سال بزرگتره ۱ دونه تبلت میخواست من از بچگیم به غیر از اون تبلت یکی دیگه هم داشتم چون قبلیو استفاده نمیکردم من چون کلاس اولم کرونا اومد بابام برای من و داداشم هردومون a70 داشتیم پارسالم گوشیم خراب شد شارژش بابام فرداش واسم a32گرفت داداشمم چند ماه قبل من داشتش a32 رو الانم تولدم ۲۴ هستش ۱۷ روز دیگه به مامانم میگم لپ تاپ میخوام در هد ۱۰ تومن ۸ تومن توش فقط فیلم ببینم میگه برو تلویزیونت داره خاک می خوره بعدشم لپ تاپ میخوای برو واسه داداشتو ور دار اونو بابات ۲سال پیش فلان قدر داده بهش وردار چجور به مامانم ثابت کنم اون بر گیم خدااااا هدفونمم به تلویزیون نمیخوره یه سیم aux سفارش دادم دعا کنید بتونم به تلویزیونم وصلش کنم تلویزیون جی پلاس ۳۲ اینچ بخاطر اندازه کوچیکش بلوتوث نداره فقط جای سیم داره و فقط کمک میخوام چیکار کنم به خدا نمیخوام پز بدم

  1. و اینم بگم که وقتی ۵سالم بود برام یه تبلت خریدن که مدلشو فعلا یادم نیست و اینکه همهنمراتم همیشه بیسته

 43. من ۱۰ سالمه که نزدیک ۱۱سالم ، بابام کارخونه داره مامانم معلمه و خودمم دارم میرم کلاس پنجم اوضاع مالی‌مالیمون خوبه ولی هر چقدر به مامان بابام میگم برام گوشی بخرین میگن نه
  خواهش میکنم راهنماییم کنین (نزدیک دوساله که یه تبلت a7 دارم با سیم‌کارت دارم که الان داغون شده)

 44. من دارم میرم نهم و بابام و مامانم راضی نیستن
  ولی یکم رومخ بابام برم میگیره اما مامانم میگه وقتی تیزهوشان قبول شدی واست میگیریم تا 20 میلیون
  اما تا سال دیگه طاقت ندارم
  میگن بی جنبه ای و همینشم تو لب تابی
  ببینم چی میشه

  1. امیدوارم قبل اینکه بیای تیزهوشان برات بگیرن چون وقتی وارد تیزهوشان میشی توقعا عین چی میره بالاتر

 45. سلام منم یک گوشی A6دارم تقریبا ۵ ساله دارم، نمی تونم خیلی اعضابم خورده که بچه های مدرسه عالی ترین گوشی ها را دارند ولی من یک گوشی بسیار تند و باتری خراب دارم .
  در رابطه با این موضوع کمکم کنید

 46. سلام من گوشی نمی خوام من یه ساز ارگ میخوام بابام پولش رو هم داره ولی نمی خره میگه میخوای مطرب بشی میگم بابا هرکی که ساز داشت خواننده میشه من این ساز را برای تفریح میخوام و عاشق موسیقی هستم

 47. من به بابا و مامانم قول دادم معدل کلم بشه ۱۹/۷۰ به بالا بشم من الان ۱۳ سالمه سه و چهار ماه دیگه میشم ۱۴ ساله من آیفون نمیخوام من سامسونگ a ۷۳ میخوام ۸ میلیون خودم پول دارم میگم دوچرخه هم که خیلی دوستش دارم هم راضی بفروشم بازم قبول نمی کنند ما وضع مالی مون متوسط هست
  خانواده مون چهار نفره ست مامان بابا داداشم گوشی دارن داداشم a۵۱ داره بابام شیائومی ردمی نوتی ۸ پرو و مامانم سامسونگ a 53دارن من چی دارم به خدا من میخوام از گوشی داداشم بازی کنم باید هزار بار التماس کنم تا با من بده داداشم ۷ بود براش خریدن من چی من الان هشتم هستم من الان باید چیکار کنم من برا درسم میخوام نه چیزی دیگه

 48. مامان بابای پولشو دارن میگن ۱۹ سالت شد الان کی به سن توجه پسر ۱۵ ساله گوشی داره من ۱۶ سالمه گوشی مامانم گرفتم دستم هیچی الان سن توجه نمیکنه

 49. من بدبخت بیچاره

  پول از خودمه

  همه نمراتم خیلی خوب

  10 سالمه

  سابقه اینستا یوتوب و اینام ندارم

  مامانمم راضی میگه به من هیچ ربطی نداره خودتی و بابات برو هر چی میخوای اجازه بگیر بخر مامانم پستم میکنه پیش بابام بابام پستم میکنه پیش خدا میگه گوشی بی گوشی میگه هر وقت شد 20 سالت شد برات میخرم الان پسر خالم 1 سال از من بزرگ تره 1 کیلو کم کرد 2 تا گوشی براش خریدن اخه این چه رسمیه که فقط من و شما هایی که به پدر و مادرامون احترام میزاریم باید تو اوج فشار باشیم به بابام گفتم الان خودت گفتی 20 سالگی اگه بزنی زیر قولت خودمو جر میدم از کجا معلوم من تا 10 سال دیگه زنده ام یا نه از کجا معلوم همین فردا تو راه مدرسه یه تریلی منو زیر نگرفت الان من کلاس ژیمناستیک میرم کیک بوکس میرم ویولن میرم زبان تو خونه کار میکنم تا حالا نشده پامو از خونه بیرون بزارم برم بیرون بازی مدرسم که دارم بچه نیستم که خرس هم تو این همه فشار جون میده بخدا

 50. سلام
  من هم با همتون همدردم
  من برادرم گوشی ی ایفون داره ولی من که ۱۱سالمه ی تبلت ال سی دی شکسته دارم من گوشی نمیخوام رمممممم میخوام بابا، کل حافظش ۳۲گیگه خیلی کمه
  کللللللل بچه های کلاس گوشی دارپ سیمکارت هم دارن فیلتر شکن هم دارن بعضیاشونم دو تا گوشی دارن
  بعد من
  من =🫥

 51. سلام. من الان کلاس دهم هستم و یک گوشی قدیمی تا دیروز داشتم الان دارم با گوشی داداشم کارامو بزور راه میندازم
  مامانم راضیه ولی بابام خیلی سخت گیره
  یک سره هم میگه گوشی تو خراب شد خواب گوشی داداشت هم خراب بشه به امید خدا
  الانم به بابام به قرآن هرروز میگم که بابام به من پول تو جیبی بده هرروز بهش میگم
  بهم پول بده هر هفته صد تومن بده بهم بزار جمع کنم به ماه سی تومن میده بعد از دوماه دوباره میگم پول بده میگه چیکار کردی پولی که بهت دادم رو……
  دارم دیوانه میشم

 52. من گوشیم قدیمی شده سه ساله دارمش و کند شده و حافظه اش ۳۲ مگابایت هست به مامان بابام میگم میگن که تیزهوشان قبول شو برات آیفون میخریم بخدا دوستام میگن مدل گوشیت چیه خجالت میکشم بگم آده اس هستش ولی این چند وقت مشکلات گوشیمو بهشون گفتم گفتن برنامه زیاد داری و این چیزا ولی قانع نمیشن میگن همین برات بسه انقدر هم دعا میکنم هر روز قرآن میخونم حالا ببینیم تا ۱۴ ام ماه چی میشه توکل به خدا

  1. به مامانت بگو کارت حافظه بخره تازه من تبلتمم همین جور کارت حافظه ای که بچه ۳ ساله بودم رو گذاشتم تو تبلتم کار کرد بد هی تو فایل های شخصی آنالیز محل ذخیره(ببینید چه چیزی فضای تبلتتان را اشغال کرده است) ولی بعد تبلتم کارت حافظه بهش وارد شد دیگه هشدار نمی داد ولی به جز اینکه فایل هارو از کارت حافظه خارج کنیم
   تازه من هی به مامانم به جان ابلفضل گفتم من یه تبلت شریکی بدون سیمکارت برای من و خواهرم نمیخوام برام گوشی SAMSUNG Galaxy A7 2017 میخوام که خوشگل باشه و ۲ تا سیمکارت ایرانسل داشته باشه مامانم اول گفت نه ولی دعوام نکرد انقدر اسرار کردم بعد
   گفت باشه فقط برای اینکه مغزمو نخوری این گوشی که گفتی رو برات میخرم ولی سیمکارتاشو ۱ سال دیگه میخرم

 53. من پدرم بازنشسته ای ۵۰ ساله است . از هر روشی که بود امتحان کردم اما او هی نه می‌گویید. تازه حقوقش هم بالای ۳۴ میلیون تومان است و خانه ای ۷ میلیاردی داریم . به قرآن تو مهمونی دیشب پدرم بالای ۵ میلیون خرج کرد . اگر او خسیس نیست پس چیست . ماهی ۴۰۰ تومان به من میده و باید بغیر از غذا ، هر چه میخاهم مانند : خوراکی،دفتر،کتابو… . من بدبخت باید دیگر چکار کنم . ۱ سال است هر کاری انجام می‌دهم باز هم برام پی اس ۴ دسته دوم هم نمی‌خرد. از درسی هم معدل ۱۹ هستم .

 54. سلام من ۱۴ سال ستمه ولی گوشی تو دستم گوشی که مغازه دار گفت ۳۰۰ هزار تومان هم نمی‌خرند اوج فاجعه رو فهمیدید الان نوکیا ازوشی من گرونتره تازه این اول دست مامانم بوده دوبار صفحه اش رو شکست الان مامانم a345g خریده حالش و هم میکنه تازه شما نمیدونید برای آن گوشی چقدر خواهش و التماس کردم

  1. من هم مثل شما هستم واقعا بچه 12ساله تو ترکیه ps5 داره ولی تو ایران بدبختی مثل من تبلت لنوو مدل قدیمی دارم رمش 1 حافظه اش 12 گیگه با مموری 16 بعدش دختر خاله هام ایفون 12 دارن میگن ما ایفون 13پرو مکس میخوایم من فقط از مامان بابام یک گوشی 15 میلیونه اگرهم بشه مثل بقی پسرای مردم گوشی 9،10 ملیونی میخوام اثلا برام نمی خرن خجالت میکشم جلو دوستام هی گوشی مامانم تو دستم با به مامانم بگم واسه 5دقیقه رمز بزن الان میام همه این کارا هم کردم ولی واسم نخریدن از 9سالگیم تا دوازده سالگیم داشتم پس انداز میکردم اصلا پولم نرسیده یه گوشی بخرم واقعا خجالت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا