آموزش اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام (و روش ساده برش آن)

اکثر مردم بر این باورند که سه چیز در دنیا وجود دارد که هر لحظه باید در انتظار وقوع آنها بود: مرگ، مالیات و تغییر ناگهانی و خارج از تصور اندازه پست های موجود در شبکه های اجتماعی. جای نگرانی نیست، ای اهالی اینستالند! ما برای رفع این دغدغه فکری راهکاری پیدا کرده ایم.

ما تقریباً تمام سایزهای ممکن از عکس های اینستاگرام را بررسی کرده ایم، بنابراین تنها چیزی که شما باید نگرانش باشید این موضوع است که محتوای ارسالی شما به اندازه کافی زیبا و جذاب است یا نه. شکل صحیح فرمت ها و سایزهای پست های اینستاگرامی را در مطالب زیر مرور کنید تا اطلاعات مختصری درباره نحوه تغییر سایز پست های اینستاگرام به دست آورید.

شکل صحیح فرمت ها و سایزهای عکس های اینستاگرام

اگر عرض عکس شما 1080 پیکسل باشد، تا زمانی که طول آن بین 566 و 1350 پیکسل باشد اینستاگرام سایز اصلی عکس شما را حفظ می کند. در صورتی که پهنای عکستان کمتر از 320 پیکسل باشد، اینستاگرام آن را تغییر داده و بزرگ تر می کند.

اگر سایز عکس بیشتر از 1080 پیکسل باشد هم اینستا عکس شما را کوچک می کند. برای پست هایی که چهارچوب (قاب) مربعی شکل ندارند، تا وقتی که ابعاد عکس شما مطابق با ابعاد پیشنهادی برنامه باشد، به همان شکلی که شما در نظر گرفته اید باقی می ماند، مهم ترین اصل رعایت تناسب ابعاد عکس است.

  • سایز پست اینستاگرام: 1080 در 1080 پیکسل (نسبت 1:1)
  • سایز عکس پروفایل اینستاگرام: 360 در 360 پیکسل
  • سایز عکس افقی (لَندِسکِیپ) در اینستاگرام: 1080 در 608 پیکسل (نسبت 1.91:1)
  • سایز عکس ایستاده (پُرترِیت) در اینستاگرام: 1080 در 1350 پیکسل (نسبت 4:5)
  • سایز استوری اینستاگرام: 1080 در 1920 پیکسل (نسبت 9:16)
  • سایز عکس در آی جی تی وی: 420 در 654 پیکسل (نسبت 1:1.55)

نحوه پیدا کردن سایز مناسب برای پست اینستاگرام با استفاده از ابزار برش PicMonkey

ابزار برش PicMonkey

وقتی عکسی را برش می زنید در واقع با برداشتن قسمت هایی از عکس سایز مناسبی برای آن ایجاد کرده یا به عبارت دیگر جلوه ای زیباتر به آن می دهید. از این ابزار زمانی استفاده کنید که می دانید سایز عکستان دست کم در یک بُعد بزرگتر از سایز مطلوب برش زده است.

اول از همه باید وارد سایت PicMonkey (پیک مانکی) شوید. (حتما وی پی ان روشن باشه تا بشه وارد سایت شد) بعد روی Crop Canvas در تب Edits کلیک نمایید. ساده ترین راه برای برش زدن در نرم افزارهای شبکه های اجتماعی کلیک روی علامت (⌄) در سمت راست کادر «Aspect ratio» و سپس انتخاب سایز مطلوبتان است، که در مثال ما منظور سایز پست اینستاگرام است. همچنین می توانید با حرکت دادن کادر برش روی عکستان هر قسمتی از آن را که مدنظرتان است برش دهید. بعد از انجام این کار، روی Apply کلیک کنید.

پرطرفدارترین پیچ های اینستاگرام ایرانی 

نحوه تغییر سایز پست اینستاگرام با PicMonkey’s Resize tool (ابزار تغییر سایز PicMonkey)

PicMonkey's Resize tool

عملیات تغییر سایز باعث می شود تمام ابعاد عکس شما بزرگ یا کوچک شود و اندازه جدیدی به خود بگیرد. استفاده از این ابزار زمانی که عکس شما تناسب خوبی دارد و فقط می خواهید سایز آن را بزرگتر یا کوچکتر کنید بسیار مفید است. (البته در نظر داشته باشید که با بزرگ کردن سایز از کیفیت عکس کاسته می شود.)

روی ابزار Resize در Edits کلیک کنید و سپس ابعادی را که مدنظرتان است در کادرهای مربوط به طول و عرض وارد کنید. بعد از انجام این کار روی Apply کلیک کنید. دلیل اینکه با وارد کردن یک عدد در یکی از کادرها، عدد کادر دیگر خود به خود تغییر می کند این است که برنامه سعی دارد نسبت طول و عرض عکس اصلی شما را حفظ کند. همچنین می توانید با کلیک روی آیکون زنجیره لینک (یا حفظ تناسب) این ویژگی برنامه را غیرفعال کنید، اما ممکن است عکس نهایی شکل خوبی نداشته باشد، معمولاً از هر 100 نفر، 99 نفر به شما توصیه می کنند این کار را انجام ندهید.

تغییر سایز کاور هایلایت استوری و کاورها و ویدئوهای IGTV در اینستاگرام

تغییر سایز کاور هایلایت استوری و کاورها و ویدئوهای IGTV در اینستاگرام

علاوه بر قاب عکس هایی که در اینستاگرام دیده ایم و دوستشان داریم (پست های اینستاگرامی)، این برنامه با ویژگی هایی مانند استوری و هایلایت برای کاربران خود این امکان را فراهم می کند تا عکس ها یا ویدئوی خود را طبق زمانبندی مدنظر خودشان به صورت زنده پخش کنند.

با استفاده از سرویس تلویزیونی اینستاگرام یا IGTV (پلتفرم ویدئو یاب اینستاگرام)، کاربران می توانند ویدئوهایی با مدت زمان طولانی تر و به صورت عمودی (ورتیکال) آپلود کنند که قابلیت خوبی برای نمایش مشخصات و معرفی یک محصول، کلیپ های آموزشی برای فالورهای پیشنهادی، یا گشتی در ماجراهای پشت پرده محسوب می شود. به خاطر داشته باشید که به علت اینکه ویدئوهایی که به IGTV اضافه می کنید به صورت عمودی در می آیند، می بایست نسبت ابعاد تصویری بین 4:5 و 9:16 داشته باشند.

نکته ای درباره این ویدئوها: در ویدئوهای تبلیغاتی فید اینستاگرام نسبت ابعاد تصویر همان نسبت استفاده شده در عکس هستند (1:1 برای عکس های مربعی، 1.9:1 برای عکس های افقی، 4:5 برای عکس های ایستاده) اما حداقل رزولیشن مورد نیاز برای ویدئوها باید 600 پیکسل باشد.

شما می توانید با سلیقه خودتان کاورهایی ساختگی (آیکون های .a.k.a) هم برای هایلایت های استوری و هم برای ویدئوهای IGTV در اینستاگرام طراحی کنید. زمانی که از کاور دست ساز خودتان استفاده کنید می توانید محدوده عکسی که برای هایلایت داخل دایره می خواهید استفاده کنید را بزرگ تر کنید.

پخش فیلم ضبط شده در لایو اینستاگرام (2 روش ساده تر)

ایجاد سایز مناسب برای پست ها و استوری های ویدئویی برای آپلود در اینستاگرام

با انتخاب یک ویدئوی مناسب برای پست معمولی یا پست تبلیغاتی و یا استوری خود در اینستاگرام چشم ها را به سمت خودتان خیره کنید. با استفاده از الگوهای موجود در برنامه PicMonkey، دیگر خیالتان از بابت اینکه فایل آپ شده شما در اینستاگرام سایز و نسبت ابعاد تصویر درستی دارد یا نه، راحت خواهد بود.

نحوه تغییر سایز یک عکس با استفاده از PicMonkey’s *Smart* Resize tool (ابزار هوشمند تغییر سایز)

نحوه تغییر سایز یک عکس با استفاده از PicMonkey's *Smart* Resize tool

سابسکرایبرهای حرفه ای می توانند با استفاده از ابزار جادویی Smart Resize چندین نسخه از یک طرح را در عرض چند ثانیه ایجاد کنند. این کار مانند تفاوت بین شستن لباس ها در رودخانه با انجام این کار در ماشین لباسشویی با حجم بیشتر است. به عبارت دیگر: روش خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی سریع تر و آسان تری برای شماست.

1-برای شروع طراحی در این ادیتور، روی Smart Resize در نوار بالای صفحه کلیک کنید.

2- در منوی سمت چپ، با کلیک روی فلش کوچک کنار هر برچسب آن را باز کنید، و سپس داخل مربع هر سایزی که مدنظرتان هست را تیک کنید. همچنین می توانید به کمک کادر جستجو، سایز مطلوبتان را پیدا کنید.

نحوه تغییر سایز یک عکس با استفاده از PicMonkey's *Smart* Resize tool-1

3- در قسمت پایین منو، روی Resize کلیک کنید تا به سادگی سایز کنونی عکس را به یک سایز جدید تغییر دهید، یا اگر می خواهید سایز اصلی عکس حفظ شود می توانید روی Copy & resize کلیک کنید.

4- و تمام! صفحه (هاب) خود را چک کنید تا تمام سایزهای جدید عکس خود را مشاهده کنید.

سایز بندی عکس های اینستاگرام با برنامه تلفن همراه PicMonkey

سایز بندی عکس های اینستاگرام با برنامه تلفن همراه PicMonkey

اپلیکیشن تلفن همراه PicMonkey یک ویرایشگر جالب عکس در اینستاگرام دارد. برای این که اندازه عکس درست شود، روی Crop ضربه بزنید و گزینه ها را پیمایش کنید تا وقتی که عکس ها در اندازه های مناسب برش Instagram قرار بگیرند. شما می توانید از بین گزینه های post، profile، landscape، portrait و story یکی را انتخاب کنید. این تصاویر به طور خودکار در اندازه مناسب برش داده می شوند و شما می توانید به شکلی آن را تنظیم کنید تا هر بخشی از تصویر را که می خواهید نشان دهد. وقتی به اندازه مطلوبتان رسیدید، روی آن علامت تیک بزنید.

۳ روش ساده بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام

نحوه ایجاد پست های اینستاگرام با استفاده از الگوهای طراحی

نحوه ایجاد پست های اینستاگرام با استفاده از الگوهای طراحی

برای شروع سریع می توانید طرح های خود را با استفاده از یک الگوی از قبل ساخته شده و با اندازه مناسب طراحی کنید. البته می توانید عکس ها، نوشته ها یا تصاویر گرافیکی خود را هم عوض کنید. با توجه به الگوها و طرح های متنوعی که ویرایشگر PicMonkey دارد، دست شما برای انتخاب یک الگوی دلچسب باز است. اندازه هر یک از این پست ها در شرایط ایده آل، 1080 در 1080 مربع است.

نحوه ایجاد پست های اینستاگرام با استفاده از الگوهای طراحی-2

حالا وقت آن است که عکس معرکه خود را در اینستاگرام آپلود کنید.

نحوه انتقال عکس های اینستاگرام

نحوه انتقال عکس های اینستاگرام

شما می توانید عکس های اینستاگرام خود را مستقیماً وارد ویرایشگر PicMonkey کنید! ابتدا باید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و سپس می توانید آنها را اضافه کنید. از این روش می توانید برای اضافه کردن یک عکس به یک طرح استفاده کنید، یا یک گروه از عکس های مورد علاقه تان را در قالب یک کولاژ جمع آوری کنی

و در صورت نیاز دوباره به اندازه های عکس اینستاگرامی:

اندازه های عکس اینستاگرام 2021

نوع عکس شبکه های اجتماعی ابعاد (پیکسل)
پست اینستاگرام 1080 در 1080 (نسبت 1:1)
عکس پروفایل اینستاگرام 360 در 360
عکس افقی اینستاگرام 1080 در 1080 (نسبت 1.91:1)
عکس ایستاده اینستاگرام 1080 در 1350 (نسبت 4:5)
استوری اینستاگرام 1080 در 1920 (نسبت 9:16)
عکس کاور IGTV 420 در 654 (نسبت 1: 1.55)

در ادامه بخوانید: چطور در اینستاگرام پست بگذاریم تا حداکثر لایک را دریافت کنیم؟

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. مطلبای خوبی که تو سایتتون میذارین قابل تقدیره. خیلی ممنونم که دارین سعی میکنین کار مردم رو راه بندازین. اینقدر اینترنت تو زندگی مردم نقش پر رنگی پیدا کرده که حتی دیگه واس لوله بازکنی برچسب ها بی معنا شدن و کسی دیگه نمیره روی در و دیوار دنبال لوله بازکن بگرده. خیلی از کتاب ها الان آنلاین پیدا میشن و واسه آموزش دیدن خیلی از کارها نیازی نیست بریم دنبال کلاسهای حضوری. واقعا ازتون ممنونم که کار رو برامون راحت تر کردین. من الان دیگه همه کارام از پیدا کردن آموزش های ساده تا چاه بازکنی خونم رو اینترنتی اوکی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا