آموزش یاهو

روش فعال کردن ورود دو مرحله ای ایمیل یاهو برای امنیت

هک یاهو تنها یک نمونه اخیر در بین بیشماری از هک های نشت و افشاگری اطلاعات است. در حالی که افشاگری داده ها ممکن است رمز عبور و سایر اطلاعات شما را به خطر بیاندازد، ولی روی دومین مرحله ی تأیید هویتی که شما به صورت فیزیکی در اختیار دارید (مانند تلفن همراه) نمی تواند به سادگی تأثیر بگذارد.

اگر رمز عبور ایمیل شما جزء اطلاعاتی باشد که بدون فعال کردن ۲FA به خطر می افتد، ممکن است به مهاجمی امکان تنظیم مجدد و دسترسی به هر کدام از حساب های آنلاین شما را بدهد.

روش فعالسازی ورود دو مرحله ای

برای مراحل فعال کردن ۲FA در حساب یاهوی خود به مراحل زیر مراجعه کنید:

۱-در گوشه سمت راست بالای نام خود روی “Account Info” (اطلاعات حساب) کلیک کنید.

۲- در نوار سمت چپ، “Account security” (امنیت حساب) را انتخاب کنید. دکمه ی تغییر وضعیت “تأیید هویت دو مرحله ای” را به سمت راست حرکت دهید تا تنظیمات را شروع کنید.

yahoo Account security

۳- شماره موبایل خود را وارد کنید. شما باید بتوانید پیام های متنی و/یا تماس های صوتی این شماره را دریافت کنید. بر روی آن که بیشتر ترجیح می دهید کلیک کنید.

enable two-step verification>enter your mobile number

۴- به محض این که کلیک می کنید؛ باید یک متن یا تماس صوتی را دریافت کنید که کد شما را برایتان ارسال می کند. کد را وارد کرده و روی “Verify” (تأیید) کلیک کنید.

Verify code

۵- زمانی که تنظیمات کامل شد، می توانید کلمه عبور برنامه های ثالث را ایجاد کنید – یعنی گذرواژه های مربوط به دستگاه ها و برنامه هایی که از ورود به سیستم با استفاده از یک کد تأیید یک مرحله ای پشتیبانی نمی کنند. اگر به حساب یاهومیل خود در سیستم عامل های دیگر مانند ایمیل iOS ،ایمیل Android یا Outlook دسترسی پیدا کنید، می توانید رمزهای برنامه ها را ایجاد کنید.

you've enabled two-step verifiction.

برای افزایش حداکثری امنیت این 8 نکته هم بلد باشید

افزایش امنیت ایمیل یاهو به طرق مختلفی امکان‌پذیر است. علاوه بر ورود دومرحله‌ای که یکی از روش‌های مؤثر برای افزایش امنیت است، می‌توانید از روش‌های زیر نیز استفاده کنید:

  1. استفاده از رمزهای پیچیده: انتخاب رمزهای عبور قوی و پیچیده که شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها باشند. از استفاده از رمزهای ساده و قابل پیش‌بینی خودداری کنید.
  2. تنظیمات امنیتی ایمیل: در تنظیمات ایمیل خود، از ویژگی‌های امنیتی موجود مانند شناسایی دو مرحله‌ای، تشخیص دستگاه‌های معتبر و امکان مسدود کردن دسترسی از دستگاه‌های نامعلوم استفاده کنید.
  3. به‌روزرسانی نرم‌افزار: اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزار مرورگر و سیستم عامل دستگاه شما به روز است، زیرا به‌روز بودن نرم‌افزارها به افزایش امنیت کمک می‌کند.
  4. استفاده از VPN: استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای ارتباط با ایمیل خود می‌تواند اطلاعات شما را رمزگذاری کرده و امن تر کند.
  5. جلوگیری از ارسال اطلاعات حساس: هنگام استفاده از ایمیل، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات حساس خود را به افراد یا سرویس‌هایی که اصالت آنها را نمی‌شناسید، ارسال نکنید.
  6. آگاهی از فیشینگ: با آگاهی از روش‌های فیشینگ و تماس ناخواسته، از انجام اقداماتی که به افشای اطلاعات حساس شما منجر می‌شود، پرهیز کنید.
  7. استفاده از امکانات امنیتی مرورگر: بسیاری از مرورگرها امکانات امنیتی برای حفاظت از اطلاعات کاربران خود دارند. از این امکانات استفاده کنید، مانند مدیریت رمزهای عبور و مسدود کردن تبلیغات مخرب.
  8. مراقبت از ویروس‌ها و نرم‌افزارهای مخرب: استفاده از نرم‌افزارهای ضدویروس و ضد بدافزار می‌تواند از ورود ویروس‌ها به سیستم شما جلوگیری کند و اطلاعات شما را محافظت کند.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا