آموزش یاهو

روش فعال کردن ورود دو مرحله ای ایمیل یاهو برای افزایش حداکثر ایمنی

هک یاهو تنها یک نمونه اخیر در بین بیشماری از هک های نشت و افشاگری اطلاعات است. در حالی که افشاگری داده ها ممکن است رمز عبور و سایر اطلاعات شما را به خطر بیاندازد، ولی روی دومین مرحله ی تأیید هویتی که شما به صورت فیزیکی در اختیار دارید (مانند تلفن همراه) نمی تواند به سادگی تأثیر بگذارد. اگر رمز عبور ایمیل شما جزء اطلاعاتی باشد که بدون فعال کردن ۲FA به خطر می افتد، ممکن است به مهاجمی امکان تنظیم مجدد و دسترسی به هر کدام از حساب های آنلاین شما را بدهد.

برای مراحل فعال کردن ۲FA در حساب یاهوی خود به مراحل زیر مراجعه کنید:

۱-در گوشه سمت راست بالای نام خود روی “Account Info” (اطلاعات حساب) کلیک کنید.

۲- در نوار سمت چپ، “Account security” (امنیت حساب) را انتخاب کنید. دکمه ی تغییر وضعیت “تأیید هویت دو مرحله ای” را به سمت راست حرکت دهید تا تنظیمات را شروع کنید.

C:\Users\paytakht\Pictures\yahoo_1_red.png

۳- شماره موبایل خود را وارد کنید. شما باید بتوانید پیام های متنی و/یا تماس های صوتی این شماره را دریافت کنید. بر روی آن که بیشتر ترجیح می دهید کلیک کنید.

C:\Users\paytakht\Pictures\yahoo_2.png

۴- به محض این که کلیک می کنید؛ باید یک متن یا تماس صوتی را دریافت کنید که کد شما را برایتان ارسال می کند. کد را وارد کرده و روی “Verify” (تأیید) کلیک کنید.

C:\Users\paytakht\Pictures\yahoo_4.png

۵- زمانی که تنظیمات کامل شد، می توانید کلمه عبور برنامه های ثالث را ایجاد کنید – یعنی گذرواژه های مربوط به دستگاه ها و برنامه هایی که از ورود به سیستم با استفاده از یک کد تأیید یک مرحله ای پشتیبانی نمی کنند. اگر به حساب یاهومیل خود در سیستم عامل های دیگر مانند ایمیل iOS ،ایمیل Android یا Outlook دسترسی پیدا کنید، می توانید رمزهای برنامه ها را ایجاد کنید.

C:\Users\paytakht\Pictures\yahoo_5.png

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا