برنامه های اندروید

12 بهترین اپلیکیشن رایگان Password manager (مدیریت پسورد)

قوی و پیچیده بودن رمز های عبور، کامپیوتر ها و حساب های آنلاین را از دسترسی غیر مجاز در امان نگاه می دارد. ایجاد رمز های عبور قوی برای چند حساب کاربری خودش به قدر کافی کار دشواری هست، چه برسد به این که بخواهید همه آن ها را هم به خاطر تان بسپارید. البته با وجود برنامه های مدیریت رمز عبور رایگان و پولی، ایجاد پسورد های قوی و ذخیره آن ها برای همه آسان تر شده است.

ما در این مقاله لیستی از بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور یا Password manager را تهیه کرده ‌ایم تا به شما در انتخاب برنامه رمز عبور مناسب برای ایجاد گذر واژه‌ های قوی، ذخیره و اشتراک ‌گذاری ایمن آن ها کمک کنیم.

پس بیایید شروع کنیم و دست به کار شویم.

اپلیکیشن مدیریت رمز عبور چیست؟

یک برنامه مدیریت رمز عبور می تواند به شما در ایجاد، ذخیره و مدیریت رمز های عبور برای برنامه های محلی و حساب های آنلاین از یک مکان امن کمک کند و در نتیجه، لازم نیست که رمز عبور های طولانی و متعددی را برای ورود به یک حساب به خاطر بسپارید. همچنین، می ‌توانید روی چندین دستگاه از یک مدیر رمز عبور خوب استفاده کنید.

استفاده از این برنامه ها، مزایای کلیدی خودش را دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • شما می توانید به سرعت رمز های عبور قوی ایجاد کرده و آن ها را به صورت رمز گذاری شده ذخیره کنید.
  • یک برنامه مدیریت رمز عبور خوب، به سبک وب دارک نظارت می کند، یعنی برررسی کند که آیا رمز عبور شما قابل هک شدن هست یا خیر.
  • می توانید رمز های عبور را به صورت ایمن با اعضای تیم تان به اشتراک بگذارید.
  • ویژگی پر کردن خودکار مناسب یک برنامه مدیریت رمز عبور می تواند مقدار قابل توجهی در زمان تان صرفه جویی کند.

و در آخر این که، لازم نیست هنگام استفاده از یک برنامه رمز عبور چندین رمز عبور را به خاطر بسپارید.

استفاده از یک رمز عبور اصلی برای کنترل همه پسورد ها

برای ورود به برنامه مدیریت رمز عبور باید یک رمز عبور اصلی ایجاد کنید. سپس، برنامه گذر واژه شما می ‌تواند برای همه حساب ‌های آنلاین شما رمز عبور ایجاد، ذخیره و آن را مدیریت کند.

در واقع اکثر برنامه های مدیریت رمز عبور در حال حاضر از تایید دو مرحله ای استفاده می کنند ، یعنی برای دسترسی به برنامه رمز عبور باید یک تاییدیه دیگر هم به همراه رمز اصلی تان ارسال کنید.

اپ خفن: شنیدن صدای دیگران از راه دور با 5 اپلیکیشن

12 تا از بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال 2022

لیست زیر طبق تحقیقات کاملی که در مورد بهترین برنامه ها مدیریت پسورد انجام داده ایم، حاصل شد که هر کدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد:

به این نکته مهم دقت کنید که چنین برنامه های مهمی که قرار است همه رمزهای عبور شما را ذخیره کنند را حتما از گوگل پلی دانلود کنید که مطمئن و بدون کدهای مخرب یا دزد باشند، اگر هم فیلتر است از وی پی ان استفاده کنید اما اگر هیچ چاره ای ندارید از سایت های فارسی (ریسکش با خود شماست):

1- 1Password( بهترین برنامه مدیریت رمز عبور به طور کلی)

Password

1Passwordیکی از پیشرو ترین برنامه های مدیریت رمز عبور پولی است. با1Password ، می توانید رمز های عبور و اسناد خصوصی تان را به طور ایمن در یک مخزن رمز گذاری شده ذخیره کنید. همچنین به کاربران در مورد نقض رمز عبور و سایر مشکلات امنیتی هشدار می دهد.

سازگار با: همه سیستم عامل ها، مرورگر ها و دستگاه های جدید

شما می توانید 1Password را به مدت 14 روز به صورت رایگان امتحان کنید و در دسترس تان داشته باشید.

2- Dashlane (بهترین برای مشاغل کوچک)-پیشنهادی

Dashlane

Dashlane که توسط بیش از 18000 شرکت در سراسر جهان استفاده می شود، از معماری امنیت دانش صفر برای مدیریت ایمن رمز های عبور استفاده می کند. این قابلیت به کارمندان شما اجازه می دهد تا رمز های عبور رمز گذاری شده را به طور ایمن با افراد یا گروه ها به اشتراک بگذارند. این برنامه همچنین یک نسخه رایگان برای ذخیره حداکثر 50 رمز عبور در اختیار کاربران قرار می دهد .

سازگار با : ویندوز، macOS، iOS، اندروید و مرورگر های وب معروف

برای ارزیابی Dashlane می توانید از یک آزمایش رایگان استفاده کنید.

دانلود کنید: 7 بهترین اپلیکیشن های عکاسی اندروید

3- LastPass (بهترین برای صنعت نرم افزار)

LastPass

مخزن رمز عبور LastPass، قابلیت ذخیره سازی فایل ها به صورت رمز گذاری شده را دارد. شما می ‌توانید گذرواژه ‌ها، نام ‌های کاربری، اطلاعات پرداخت و داده‌ های حساس را در مخزن دیجیتال رمز گذاری‌ شده اش ذخیره کنید.

LastPass نظارت پیشگیرانه ای به سبک و سیاق دارک وب ارائه می دهد و اگر رمز های عبور نا امنی را انتخاب کرده باشید، به شما اطلاع می دهد.

سازگار با: با همه دستگاه ها است و افزونه هایی برای کروم، فایرفاکس ، سافاری، اپرا و اج هم دارد.

LastPass یک نسخه آزمایشی 14 روزه رایگان ارائه می دهد.

4- KeePass (بهترین برای صاحبان کسب و کار آشنا با فناوری)

KeePass

اگر به دنبال یک مدیریت رمز عبور کاملا رایگان و بدون محدودیت هستید، KeePass می تواند گزینه مناسبی باشد.

با این حال، برای استفاده از این نرم ‌افزار مدیریت رمز عبور، باید با تکنولوژی آشنا باشید. استفاده از این مدیر رمز عبور ایمن کاملا رایگان است.

سازگار با: ویندوز ، macOS و لینوکس. می‌توانید پورت ‌های غیر رسمی دستگاه ‌های اندروید، Chrome OS و iOS را هم دریافت کنید.

KeePass افزونه های مرورگر شخص ثالثی برای کروم و سایر مرورگر های معروف دارد.

7 برنامه بکاپ گیری از گوشی اندروید با کامپیوتر/لپتاپ (بهترین ها)

5- RoboForm (بهترین از نظر صرفه اقتصادی و در عین حال قابل اعتماد بودن)

RoboForm

RoboForm مخصوص کسب و کار، ویژگی های قدرتمندی مثل تایید چند مرحله ای، تولید رمز عبور پیچیده و ذخیره سازی ایمن دارد.

باRoboForm ، می توانید رمز های عبور را به صورت ایمن به اشتراک بگذارید. نسخه رایگان این برنامه از ذخیره سازی نامحدود رمز عبور برخوردار است.

از آن جایی که گذر واژه اصلی در سرور های مدیر رمز عبور ذخیره نمی شود، لازم نیست که نگران نقض داده باشید.

سازگار با: ویندوز، macOS، اندروید، iOS و همه مرورگر های اصلی

RoboForm یک نسخه آزمایشی رایگان 14 روزه هم ارائه می دهد.

6- NordPass (بهترین از نظر سهولت استفاده)

NordPass

استفاده از NordPass Business می‌ تواند به شما کمک کند تا به ویژگی‌ های قدرتمندی مثل اسکنر نقض داده ها، بررسی مناسب بودن رمز عبور از نظر ضعیف نبودن، تنظیمات در سطح شرکت، تایید دو مرحله ‌ای، اشتراک ‌گذاری امن رمز عبور در گروه‌ ها و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید. نسخه رایگان آن ذخیره سازی رمز های عبور نا محدودی را برای استفاده شخصی ارائه می دهد.

سازگار با: macOS، ویندوز ، لینوکس، iOS و اندروید

تقویم فارسی: 5 بهترین اپلیکیشن تقویم برای فارسی زبانان

7- Keeper (بهترین از نظر امنیت)-خودم از این استفاده می کنم

Keeper

Keeper ادعا می کند که امن ترین برنامه مدیریت رمز عبور در جهان است. با این برنامه، کسب ‌و کار شما می ‌تواند برای هر کارمند مخزن های رمز عبور خصوصی، قابلیت ذخیره ‌سازی فایل امن ، دسترسی سِمَت محور و موارد دیگر ارائه کند.

این شرکت بالاترین امتیاز برنامه های وب، موبایل و دسکتاپ را دارد. طرح کسب و کار Keeper در قالب طرح خانوادگی برای همه کاربران رایگان است.

سازگار با: تمام پلتفرم ها

8- ZohoVault (بهترین از نظر کم هزینه بودن برای مصرف تجاری)

ZohoVault

برنامه مدیریت رمز عبور Zoho Vault ویژگی های پیشرفته بسیاری را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. داشبورد های امنیتی قدرتمند آن به شما در مورد رمز های عبور ضعیف هشدار می دهند که می توانید به سرعت شان را با چند کلیک تغییر بدهید.

باZoho Vault ، می‌ توانید رفتار و اقدامات کاربران انجام شده در حساب مخزن های رمز عبور تان را از طریق گزارش ‌های انحصاری ردیابی کنید.

سازگار با : iOS و Android است و می ‌توانید یک افزونه در مرورگر های اصلی داشته باشید.

از طرفی هم می توانید به راحتی یک طرح تجاری 15 روزه را هم امتحان کنید.

حتما بخوانید: چه مارک گوشی بخریم؟ ۱۳ نکته بسیار مهم موقع خرید گوشی نو

9- RememBear (بهترین از نظر طراحی کاربر پسند)

RememBear

RememBear، یکی از برنامه های مدیریت رمز عبور محبوب است که طراحی کاربرپسند و راحتی دارد. با این که RememBear مثل بقیه برنامه ها، ویژگی ‌های پیشرفته زیادی ندارد اما طراحی بسیار خوبش آن کاستی ها را جبران کرده است. این برنامه امکان ذخیره سازی ابری امن رمز های عبور را هم برای تان فراهم می کند. در ضمن می تواند به طور خودکار اطلاعات کارت اعتباری را در سایت های خرید پر کند تا تسویه حساب سریع تر انجام شود.

سازگار با : iOS ،macOS، ویندوز و اندروید است و افزونه هایی برای سافاری، کروم و فایرفاکس دارد.

10- Bitwarden (بهترین از نظر مدیریت رمز عبور رایگان برای استفاده شخصی)-پیشنهادی

Bitwarden

Bitwarden هم یکی از محبوب ترین برنامه های مدیریت رمز عبور است. ویژگی ‌های اصلی این برنامه عبارت هستند از رمز گذاری دانش صفر، ذخیره نا محدود، تولید نام کاربری و رمز عبور، ورود اولیه دو مرحله‌ ای، گزارش رویداد و بررسی دقیق و بسیاری موارد دیگر.

Bitwarden یکی از بهترین ابزار های مدیریت رمز های عبور رایگان را برای افراد فراهم می کند تا از ذخیره سازی ایمن رمز عبور بهره ببرند.

سازگار با : ویندوز، macOS و لینوکس. در ضمن می توانید یک برنامه موبایل برای iOS و اندروید هم داشته باشید. یک افزونه در همه مرورگر های اصلی هم دارد.

برای ارزیابی ویژگی‌ های Bitwarden Enterprise می ‌توانید ۷ روز از نسخه آزمایشی آن استفاده کنید.

6 نرم افزار بررسی دمای اندروید (بهترین ها+ لینک دانلود)

11- Enpass (بهترین از نظر استفاده آفلاین)

Enpass

باEnPass ، می‌ توانید گذر واژه ‌ها و داده‌ های حساس را به صورت محلی در دستگاه‌های تان ذخیره کنید. از ویژگی های کلیدی آن می توان به احراز هویت بیومتریک، نظارت بر نفوذ داده ها، پشتیبانی از ساعت هوشمند و موارد دیگر هم اشاره کرد.

سازگاری با : macOS ،iOS، ویندوز، اندروید ، لینوکس و Chrome OS

یک نسخه آزمایشی رایگان ارائه می دهد.

12- LogMeOnce (بهترین از نظر افزونه امنیتیAll – In – One)

LogMeOnce

با داشتن یک حساب کاربری در این برنامه این امکان برای تان فراهم می شود که به بسیاری از ویژگی های قدرتمند مثل Single Sign-On (SSO)، احراز هویت چند مرحله ای ، مدیریت دستگاه تلفن همراه و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.

سازگاری با : ویندوز، macOS، لینوکس، اندروید و iOS

حتما دانلود کنید: بهترین برنامه های ضد جاسوسی موبایل

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا