معرفی بهترین کانال های تلگرام

ویژگی های حالت روح (چت مخفی) تلگرام و روش فعال کردن

می خواهید پیام محرمانه ارسال کنید طوری که فقط گیرنده بتواند آن را ببیند؟ در این مقاله، در مورد حریم خصوصی و امنیت صحبت خواهیم کرد.

ویژگی چت مخفی در تلگرام به شما اجازه می دهد پیام محرمانه ارسال کنید، علاوه بر این ویژگی های جالب دیگری نیز ارائه می شوند.

 • چت مخفی چیست
 • نحوه ایجاد چت مخفی در تلگرام
 • پیام های Self-destruct (خود تخریب کن)
 • سایر ویژگی های چت مخفی تلگرام
 • مکالمات نامحدود
 • حذف مکاتبات
 • فوروارد پیام ها
 • چت مخفی به عنوان یک ایده امنیتی

چت مخفی چیست؟

چت مخفی گفتگویی است که بین دو دستگاه ایجاد می شود و هیچ کس نمی تواند مکاتبات آن را رهگیری کرده و پیام های موجود در آن را رمزگشایی کند، از جمله کارمندان تلگرام.

این چت ها به افرادی که به دنبال ارتباطات ایمن هستند پیشنهاد می شوند. تمام ترافیک رمزگذاری شده است. به این معنی که فقط شما و طرف مقابل می توانید پیام ها را بخوانید. چت مخفی یکی از اصلی ترین مزایا و ویژگی های تلگرام است.

از کجا بفهمیم کسی عکس پروفایلمان در تلگرام را دیده است؟

اجازه دهید نگاه دقیق تری به چت مخفی تلگرام بیندازیم.

نحوه ایجاد چت مخفی در تلگرام

برای ایجاد یک چت مخفی شما باید:

1- صبر کنید تا طرف مقابل آنلاین شود

2- یک چت مخفی در پیام رسان ایجاد کنید.

3- تنظیمات لازم را نصب کنید.

4- شروع به چت کنید!

در ادامه هر مرحله را با تصاویر و دستورالعمل های دقیق شرح خواهیم داد.

در گوشه سمت راست تلگرام، روی نماد مداد و کاغذ کلیک کنید.

New secret chat را انتخاب کرده، شخصی که می خواهید با او چت کنید را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا در تلگرام آنلاین شود.

بعد از ایجاد چت مخفی، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر چت مخفی را در یکی از دستگاه های خود ایجاد کنید، تنها در آن دستگاه در دسترس خواهد بود.
 • اگر از حساب خود خارج شوید، همه چت های مخفی تلگرام از بین خواهند رفت.
 • شما می توانید به تعداد دلخواه چت مخفی (با یک نفر) ایجاد کنید.
 • پیام ها تنها در دستگاه طرف مقابل ذخیره می شوند و وارد فضای ابری تلگرام نخواهند شد.

علاوه بر این ها، چت مخفی در تلگرام کمی متفاوت نمایش داده می شود. نام کاربری با رنگ سبز مشخص شده و در کنار آن یک قفل وجود دارد.

مهمترین نکته این است که مکاتبات شما تنها در تلفن یا تبلت هوشمند دو طرف شرکت کننده در گفتگو ذخیره می شود، البته، این نوع چت دارای چندین ویژگی جالب است که در ادامه در مورد آنها بحث خواهد شد.

چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

پیام های Self-destruct

چت مخفی در تلگرام یک تایمر Self-destruct دارد. برای نصب آن، روی نماد ساعت کلیک کنید.

این تایمر در iOS ، در قسمت ورودی متن و در Android در نوار بالا قرار دارد.

تایمر از لحظه ای شروع به کار می کند که گیرنده پیام را می خواند. بازه زمانی برای حذف خودکار از 1 ثانیه تا 1 هفته خواهد بود. به محض گذشت زمان مشخص شده، پیام بدون امکان ردیابی از هر دو دستگاه ناپدید می شود.

در مورد عکس ها و تصاویر نیز وضعیت به همین منوال است. به محض باز کردن تصویر، شمارش معکوس تایمر آغاز می شود.

ضمناً، شما همچنین می توانید از ویژگی Self-destruct در چت های معمولی تلگرام برای عکس هایی که ارسال کنید نیز استفاده کنید. نحوه انجام کار درست مانند چت مخفی است. عکس مورد نظر را انتخاب کنید، روی نماد ساعت در پایین صفحه ضربه بزنید و تایمر را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که تایمر پس از تنظیم شروع بکار می کند و به هیچ وجه بر پیام های ارسالی قبلی در تلگرام تأثیر نخواهد گذاشت.

مکالمات نامحدود

در تلگرام می توانید تعداد نامحدودی چت مخفی ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، اگر شخص مقابل از نسخه وب تلگرام استفاده کند، دیگر نمی توانید او را به چنین چتی دعوت کنید. بسیار عجیب است که چرا توسعه دهندگان تلگرام هنوز گزینه چت مخفی را برای دسک تاپ فعال نکرده اند، اما به احتمال زیاد این به دلایل امنیتی است.

حذف مکاتبات

در چت مخفی تلگرام، امکان پاک کردن یا حذف مکاتبات وجود دارد. گفتگوها برای همیشه حذف می شوند و بازیابی آنها غیرممکن خواهد بود.

مهم: اگر از حساب خود خارج شوید، چت مخفی حذف می شود، اما طرف مقابل یک نسخه از آن را خواهد داشت. برای اینکه اثری از مکاتبات باقی نماند، می توانید قبل از ترک حساب تلگرام خود آن ها را پاک کنید.

فوروارد پیام ها

در چت مخفی تلگرام برخلاف چت های معمولی امکان فوروارد کردن پیام ها وجود ندارد. هیچ یک از شرکت کنندگان در مکالمات محرمانه نمی توانند پیام ها را برای شخص دیگری ارسال کنند.

شاید بپرسید تصاویر چطور؟ در اندروید، به طور کلی نمی توان در چت مخفی تلگرام اسکرین شات گرفت و در iOS ، در صورت اسکرین شات گرفتن طرف مقابل اعلانی دریافت خواهد کرد.

متأسفانه، به هیچ وجه راه مطمئن و قطعی برای جلوگیری از گرفتن عکس از صفحه وجود ندارد. علاوه بر این، طرف مقابل شما می تواند از طریق تلفن یا دوربین دیگری از تصاویر شما عکس بگیرد. بنابراین، ما به شما توصیه می کنیم اطلاعات “حساس” را تنها با افرادی که به آنها اعتماد دارید تبادل کنید.

چت مخفی به عنوان یک ایده امنیتی

ایده اصلی تلگرام ایجاد امنیت برای کاربران معمولی است، برای کسانی که از رمزگذاری چیزی نمی دانند. البته فقط ایمن بودن کافی نیست – شما همچنین باید بتوانید سریع، قدرتمند و راحت باشید. تلگرام دقیقاً چنین پیام رسانی است.

به طور کلی همه پیام های تلگرام، حتی در چت های معمولی، رمزگذاری می شوند. تفاوت چت مخفی و معمولی فقط در روش رمزگذاری است: کلاینت-کلاینت در چت های مخفی، کلاینت-سرور / سرور-کلاینت در چت های معمولی.

دسترسی به مکاتبات و فایل ها از دستگاه های مختلف برای برخی کاربران حائز اهمیت است. این امکان در چت های معمولی وجود دارد. اما اگر نیاز به ارسال یا نوشتن مطالب فوق العاده مخفیانه داشته باشد – چت مخفی تلگرام می تواند کمک کننده باشد.

چت مخفی تلگرام چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

اگر کاربر تلگرام هستید، احتمالا تا به حال درباره چت مخفی در پیام رسان تلگرام چیزی شنیده اید. چت مخفی چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم؟ چت مخفی با چت معمولی تلگرام بسیار متفاوت است و گزینه های بیشتری برای شما فراهم می کند.

تلگرام از طریق ویژگی چت مخفی خود فضای مطمئنی برای افراد فراهم می کند تا بتوانند با اطمینان با هم صحبت کنند.

چت مخفی گزینه های جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد. اگر می خواهید مخاطب قادر به ذخیره پیام ها یا ارسال آنها به شخص دیگری نباشد، باید از چت مخفی استفاده کنید. ممکن است تاکنون از این ویژگی عالی بی بهره بوده باشید! زیرا چت مخفی معمول نیست و فقط در موارد خاص استفاده می شود. تصور کنید می خواهید یک پیام مهم را به کسی منتقل کنید، همچنین نمی خواهید شخص دیگری در این باره اطلاعاتی داشته باشد. در این حالت بهترین راه استفاده از چت مخفی تلگرام است. اما چگونه می توان از چت مخفی در تلگرام استفاده کرد؟

1- وارد صفحه مخاطب خود شوید: در این صفحه می توانید دکمه Start Secret Chat را ببینید. روی آن کلیک کنید.

Telegram secret chat first step

2. پنجره تأیید ورود به چت مخفی تلگرام: هنگامی که این پنجره در صفحه شما ظاهر شد، برای شروع چت، روی Start کلیک کنید، در غیر این صورت روی دکمه Cancel کلیک کنید تا روند متوقف شود.

Start Telegram secret chat

3. اکنون شما با موفقیت وارد چت مخفی شده اید: حال باید صبر کنید تا مخاطب به چت مخفی بپیوندد، سپس می توانید با امنیت بالا پیام ها را ارسال و دریافت کنید. در ادامه به بررسی ویژگی های چت مخفی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

You successfully entered to secret chat

Self-Destruct چیست؟

یکی از مهمترین ویژگی های چت مخفی تلگرام Self-Destruct است که باعث می شود بعد از یک زمان مشخص پیام ها ناپدید شوند! جالب است، نه؟ با استفاده از این گزینه می توانید به راحتی مطمئن شوید که مخاطب شما قادر به ذخیره یا ارسال پیام های شما به شخص دیگری نیست. تایمر را بر اساس نیاز و شرایط تنظیم کنید. فراموش نکنید که باید قبل از شروع مکالمه این کار را انجام دهید.

توجه! زمان Self-Destruct به طور پیش فرض روی “OFF” تنظیم شده است.

self-destruct in secret chat

Encryption-Key (کلید رمزنگاری) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

Encryption-Key یک کلید ایمنی است که می توانید آن را قبل از شروع چت مخفی فعال کنید. این کلید به صورت گرافیکی نمایش داده می شود. اگر Encryption-Key شما با مخاطب شما یکسان باشد، می توانید مطمئن باشید که در یک چت ایمن هستید و پیام ها را با اطمینان ارسال کنید. در حقیقت، Encryption-Key راهی آسان برای اثبات این است که فقط شما در چت مخفی حضور دارید و هیچ کس دیگری نمی تواند به پیام های مخاطب شما دسترسی داشته باشد.

Whats is Encryption-Key in secret chat

اکنون همه چیز را در مورد چت مخفی در تلگرام می دانید، وقت آن است که مزایای چت مخفی را یک بار دیگر مرور کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید متشکریم!

۳۴ تا از بهترین قابلیت ها و ترفندهای تلگرام (استاد تلگرام شوید)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا