به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش ترفندهای تلگرام

حالت روح تلگرام چیست؟ چطور وارد آن شویم؟ 4 ویژگی اصلی

تلگرام به سرعت به یکی از بهترین جایگزین های واتساپ تبدیل شده است. کاربران عاشق ربات‌ها، کانال‌ها، پوشه‌های چت و سایر ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن هستند. از همه مهمتر Secret Chat یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که کاربران را به سمت تلگرام سوق داده است.

نحوه استفاده از چت مخفی در تلگرام در اندروید و آیفون

در حال حاضر، ویژگی چت مخفی تلگرام فقط در یک مکالمه یک به یک در دسترس است. بنابراین، نمی توانید از این ویژگی به صورت گروهی استفاده کنید (چت مخفی گروهی).

در این مقاله، در مورد ویژگی چت مخفی تلگرام و نحوه عملکرد آن در اندروید و آیفون صحبت خواهیم کرد. اجازه دهید شروع کنیم.

چت مخفی تلگرام چقدر امن است؟

تلگرام ویژگی چت مخفی خود را به عنوان یکی از امن ترین گزینه های چت با رمزگذاری کلاینت-کلاینت معرفی کرده است. برخلاف چت‌های معمولی در تلگرام، داده‌های Secret Chat فقط به صورت محلی در دستگاه‌های فرستنده و گیرنده ذخیره می ‌شوند، نه در سرورهای آن. بنابراین، تا زمانی که تلفن خود را ایمن نگه دارید، به ندرت احتمال به خطر افتادن اطلاعات شما وجود دارد.

در مورد اسکرین شات ها، تلگرام اندروید قادر است اسکرین شات ها را در داخل Secret Chat مسدود کند. اگرچه کاربران iOS می توانند اسکرین شات بگیرند، اما هر بار که اسکرین شات گرفته می شود، یک اعلان برای فرد مقابل ارسال خواهد شد.

۳۴ تا از بهترین قابلیت ها و ترفندهای تلگرام (استاد تلگرام شوید)

نحوه شروع چت مخفی در تلگرام

در اندروید

مرحله 1- برنامه تلگرام را در دستگاه اندروید خود باز کنید. روی دکمه نوشتن در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و گزینه New Secret Chat را انتخاب کنید.

Compose Button Telegram

Start Secret Chat on Android

مرحله 2- در مرحله بعد، فرد مورد نظر را از لیست مخاطبین خود برای شروع چت مخفی انتخاب کنید.

Contract List Telegram

همچنین می توانید چت مخفی را از هر یک از مکالمات موجود خود نیز شروع کنید. برای انجام این کار، چت شخصی که می خواهید با او چت مخفی شروع کنید را باز کنید.

از منوی سه نقطه در بالا استفاده کنید و گزینه Start Secret Chat را انتخاب کنید. در آخر وقتی از شما خواسته شد روی Start کلیک کنید.

Telegram Chat

Contact Info Telegram

در آیفون

شروع چت مخفی در iOS کمی متفاوت از اندروید است. در زیر نحوه انجام آن را توضیح خواهیم داد.

مرحله 1- اپلیکیشن تلگرام را در آیفون یا آیپد خود راه اندازی کنید. اکنون به تب Contacts بروید و یک نفر را از مخاطبین خود انتخاب کنید.

Telegram App on i OS

مرحله 2- در نمایه مخاطب، روی دکمه More ضربه بزنید سپس گزینه Start Secret Chat را انتخاب کنید.

Start Secret Chat i Phone

اکنون چت مخفی را با شخص مورد نظر شروع کرده اید.

IMG 4350

چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

بعد از ایجاد چت مخفی، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید

  • اگر چت مخفی را در یکی از دستگاه های خود ایجاد کنید، تنها در آن دستگاه در دسترس خواهد بود.
  • اگر از حساب خود خارج شوید، همه چت های مخفی تلگرام از بین خواهند رفت.
  • شما می توانید به تعداد دلخواه چت مخفی (با یک نفر) ایجاد کنید.
  • پیام ها تنها در دستگاه طرف مقابل ذخیره می شوند و وارد فضای ابری تلگرام نخواهند شد.

word image 193

علاوه بر این ها، چت مخفی در تلگرام کمی متفاوت نمایش داده می شود. نام کاربری با رنگ سبز مشخص شده و در کنار آن یک قفل وجود دارد.

word image 194

مهمترین نکته این است که مکاتبات شما تنها در تلفن یا تبلت هوشمند دو طرف شرکت کننده در گفتگو ذخیره می شود.

نحوه ارسال پیام های خود تخریبی (Self-Destructive) در چت مخفی تلگرام

تلگرام همچنین به شما اجازه می دهد پیام های خود تخریبی را در چت مخفی خود ارسال کنید و به این ترتیب یک لایه امنیتی دیگر را اضافه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تایمر تنظیم کنید. شما می توانید زمان تایمر را بین یک ثانیه تا یک هفته انتخاب کنید.

در اندروید

برای ارسال این نوع پیام ها در Secret Chat، روی نماد ساعت در تصویر نمایه در بالا ضربه بزنید. سپس Self-Destruct Timer را تنظیم کنید و روی Done ضربه بزنید.

Self Destruct Messages in Telegram for Android

در آیفون

برای ارسال پیام خود تخریبی در Secret Chat، روی نماد ساعت در کادر متن ضربه بزنید. برای پیام خود مدت زمانی انتخاب کنید و روی Done ضربه بزنید.

Self Destruct Messages in Telegram

Timer for Self Destructing Messages

پس از فعال کردن این گزینه، تلگرام هرگونه پیام، فایل، عکس یا ویدیو را از هر دو دستگاه (فرستنده و گیرنده) پس از زمان تعیین شده حذف خواهد کرد.

پیام های Self-Destructive ویژگی ‌ای است که در حال حاضر منحصر به چت مخفی در تلگرام است. بنابراین، اگر به دنبال ارسال چنین پیام‌هایی در یک چت معمولی در تلگرام هستید، متأسفانه امکان استفاده از آن را ندارید.

از کجا بفهمیم کسی عکس پروفایلمان در تلگرام را دیده است؟

4 ویژگی جالب حالت روح

قبل از هر چیز به این نکته دقت کنید که هر کدام از طرفین بخواهند از چت در حالت روح اسکرین شات بگیرند، طرف مقابل از طریق یک پیام متوجه خواهد شد، پس سعی نکنید اسکرین شات بگیرید!

1-پیام های Self-destruct

چت مخفی در تلگرام یک تایمر Self-destruct دارد. برای نصب آن، روی نماد ساعت کلیک کنید.

این تایمر در iOS ، در قسمت ورودی متن و در Android در نوار بالا قرار دارد.

تایمر از لحظه ای شروع به کار می کند که گیرنده پیام را می خواند. بازه زمانی برای حذف خودکار از 1 ثانیه تا 1 هفته خواهد بود. به محض گذشت زمان مشخص شده، پیام بدون امکان ردیابی از هر دو دستگاه ناپدید می شود.

word image 195

در مورد عکس ها و تصاویر نیز وضعیت به همین منوال است. به محض باز کردن تصویر، شمارش معکوس تایمر آغاز می شود.

ضمناً، شما همچنین می توانید از ویژگی Self-destruct در چت های معمولی تلگرام برای عکس هایی که ارسال کنید نیز استفاده کنید. نحوه انجام کار درست مانند چت مخفی است. عکس مورد نظر را انتخاب کنید، روی نماد ساعت در پایین صفحه ضربه بزنید و تایمر را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که تایمر پس از تنظیم شروع بکار می کند و به هیچ وجه بر پیام های ارسالی قبلی در تلگرام تأثیر نخواهد گذاشت.

Self-Destruct چیست؟

یکی از مهمترین ویژگی های چت مخفی تلگرام Self-Destruct است که باعث می شود بعد از یک زمان مشخص پیام ها ناپدید شوند! جالب است، نه؟ با استفاده از این گزینه می توانید به راحتی مطمئن شوید که مخاطب شما قادر به ذخیره یا ارسال پیام های شما به شخص دیگری نیست. تایمر را بر اساس نیاز و شرایط تنظیم کنید. فراموش نکنید که باید قبل از شروع مکالمه این کار را انجام دهید.

توجه! زمان Self-Destruct به طور پیش فرض روی “OFF” تنظیم شده است.

self-destruct in secret chat

2-مکالمات نامحدود

در تلگرام می توانید تعداد نامحدودی چت مخفی ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، اگر شخص مقابل از نسخه وب تلگرام استفاده کند، دیگر نمی توانید او را به چنین چتی دعوت کنید. بسیار عجیب است که چرا توسعه دهندگان تلگرام هنوز گزینه چت مخفی را برای دسک تاپ فعال نکرده اند، اما به احتمال زیاد این به دلایل امنیتی است.

3-حذف مکاتبات

در چت مخفی تلگرام، امکان پاک کردن یا حذف مکاتبات وجود دارد. گفتگوها برای همیشه حذف می شوند و بازیابی آنها غیرممکن خواهد بود.

مهم: اگر از حساب خود خارج شوید، چت مخفی حذف می شود، اما طرف مقابل یک نسخه از آن را خواهد داشت. برای اینکه اثری از مکاتبات باقی نماند، می توانید قبل از ترک حساب تلگرام خود آن ها را پاک کنید.

4-فوروارد پیام ها

در چت مخفی تلگرام برخلاف چت های معمولی امکان فوروارد کردن پیام ها وجود ندارد. هیچ یک از شرکت کنندگان در مکالمات محرمانه نمی توانند پیام ها را برای شخص دیگری ارسال کنند.

شاید بپرسید تصاویر چطور؟ در اندروید، به طور کلی نمی توان در چت مخفی تلگرام اسکرین شات گرفت و در iOS ، در صورت اسکرین شات گرفتن طرف مقابل اعلانی دریافت خواهد کرد.

word image 196

متأسفانه، به هیچ وجه راه مطمئن و قطعی برای جلوگیری از گرفتن عکس از صفحه وجود ندارد. علاوه بر این، طرف مقابل شما می تواند از طریق تلفن یا دوربین دیگری از تصاویر شما عکس بگیرد. بنابراین، ما به شما توصیه می کنیم اطلاعات “حساس” را تنها با افرادی که به آنها اعتماد دارید تبادل کنید.

نحوه پایان دادن به چت مخفی در تلگرام

اگر دیگر نیازی به چت مخفی ندارید و مایل به پایان یا لغو آن هستید، تنها گزینه شما حذف کل مکالمه است. در زیر نحوه انجام آن را توضیح می دهیم.

در اندروید

مرحله 1- به چت مخفی مورد نظر بروید. روی چت ضربه بزنید و نگه دارید سپس در نوار ابزار در بالا روی نماد حذف ضربه بزنید.

End Secret Chat in Telegram

مرحله 2- برای تایید روی Delete Chat ضربه بزنید.

Confirm Delete Secret Chat in Telegram

در آیفون

مرحله 1- برنامه تلگرام را در آیفون خود باز کنید. روی مکالمه Secret Chat انگشت خود را به سمت چپ بکشید و روی دکمه Delete ضربه بزنید.

مرحله 2- برای تأیید روی Delete for me and Recipient’s name ضربه بزنید.

Delete Secret Chat in Telegram

Delete Chat in Telegram

تلگرام کل مکالمه Secret Chat را بدون باقی گذاشتن هیچ ردی حذف خواهد کرد.

ویژگی های حالت روح را کامل بشناسید: ویژگی های حالت روح (چت مخفی) تلگرام و روش فعال کردن

چت مخفی تلگرام ویژگی بسیار هیجان انگیز و امنی است که داده ها را فقط در دستگاه های فرستنده و گیرنده ذخیره می کند- نه در سرور خود.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا