معرفی و آموزش ترفندهای تلگرام

17 بهترین ترفند افزایش ممبر تلگرام (هم سالم و هم فیک)

در عصر دیجیتال، شبکه های اجتماعی ابزاری برای سرگرمی مردم هستند. میلیون ها نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و محصولات یا خدمات خود را در این بستر تبلیغ می کنند. در این بین تلگرام افراد زیادی را درگیر خود کرده است. حتی می توانیم بگوییم این برنامه بهترین بستر برای تبلیغات است.

دانش آموزان می توانند با دوستان خود چت کنند، بستگان می توانند از طریق تماس های تصویری یا صوتی با یکدیگر در ارتباط باشند و صاحبان مشاغل می توانند محصولات خود را تبلیغ کنند. تلگرام یکی از بهترین سیستم عامل ها برای تبلیغات، تجارت و سرگرمی است.

اگر کانال ندارید، کانال تلگرام خود را ایجاد کنید

ابتدا هدف خود را تعیین کرده و یک کانال یا گروه تلگرامی را ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که کانال مطابق با کسب و کارتان باشد.

به عنوان مثال: اگر کانال شما مربوط به بازاریابی دیجیتالی است، نباید محتوایی در زمینه سلامتی، مد، مسافرت و غیره ارسال کنید. اگر این کار را انجام دهید، این احتمال وجود دارد که اعضا گروه را ترک کنند. یک نکته دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که از لوگوی مناسب استفاده کنید و توضیح کوتاهی درباره کانال خود بنویسید.

ترفندهای افزایش ممبر تلگرام-1

توجه داشته باشید که نباید موضوع کانال یا لینک آن را تغییر دهید

1-اعضا را اضافه کنید

شما می توانید فقط 200 عضو از لیست مخاطبین خود به کانال تلگرام خود اضافه کنید و انجام این کار کاملا رایگان است. پس از پایان محدودیت عضویت 200 نفر، این آپشن به طور خودکار غیر فعال می شود.

اما همچنان می توانید لینک تلگرام خود را از طریق پیام های خصوصی با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا از آنها بخواهید با دوستان خود به اشتراک بگذارند. ممکن است به کمک این روش بتوانید اعضای کانال تلگرام خود را در عرض چند روز افزایش دهید.

مزایا

 • بدون هزینه
 • استفاده آسان
 • امکان عضویت برای هر کسی وجود دارد

معایب

 • امکان اضافه کردن اعضا از لیست مخاطبین دارای محدودیت (200 نفر) است
 • امکان ایجاد کانال های بزرگ وجود ندارد

2-در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

همانطور که می دانید رسانه های اجتماعی یکی از قوی ترین ابزارها برای تبلیغات هستند. با به اشتراک گذاری لینک کانال خود در فیس بوک، بخصوص اینستاگرام، Quora و غیره اعضای کانال خود را افزایش دهید. همچنین می توانید یک ویدیوی جذاب برای تبلیغ کانال خود ایجاد کنید.

مزایا

 • رایگان

معایب

 • برای گسترش کانال خود به زمان، صبر و تلاش زیادی نیاز دارید
 • رقابت بالا
 • هیچ تضمینی برای افزایش اعضای کانال وجود ندارد

3-در گروه های چت عضو شوید

یافتن گروه های چت در وب یا برنامه تلگرام بسیار آسان است. برای جذب ممبرهای جدید در گروه های چت عضو شوید و لینک کانال خود را به اشتراک بگذارید. همچنین گروه های خاصی در تلگرام وجود دارند که اعضا می توانند لینک های خود را مبادله کنند. پیشنهاد ما در ایران کانال های خبری بخصوص خبر فوری ست.

مزایا

 • رایگان

معایب

 • این استراتژی همیشه جواب نمی دهد. همچنین، به دلیل اسپم ممکن است دچار مشکل شوید. بنابراین مطمئن شوید که از این تکنیک با احتیاط و خلاقیت استفاده می کنید.

4-اعضای کانال خود را با کانال های دیگر مبادله کنید

زمانیکه تعداد اعضای کانال تلگرامی شما به بیش از 5000 نفر رسید، این احتمال وجود دارد که کانال های دیگر کانال شما را تبلیغ کنند. در مقابل شما هم باید کانال آنها را تبلیغ کنید و ممبرهای خود را با یکدیگر تبادل کنید. این یک راه عالی برای افزایش اعضای کانال در تلگرام است.

مزایا

 • رایگان

معایب

 • برای کانال های جدید مناسب نیست
 • پیدا کردن یک کانال خوب برای تبلیغات متقابل دشوار است
 • تضمینی وجود ندارد که بتوانید برای کانال تلگرام خود عضو بگیرید

5-وارد بانک کانال های تلگرام شوید

یک راه دیگر برای افزایش اعضای کانال تلگرام پست شدن در لیست کانال های تلگرام است. حداقل 50 وب سایت وجود دارند و یکی از معروف ترین آنها Tgstat و سایت کانال ها است.

مزایا

 • رایگان
 • افراد می توانند کانال شما را از طریق جستجوی Google پیدا کنند

معایب

 • برای رشد سریع و بزرگ مناسب نیست
 • رقابت بالا
 • افراد کمی از این لیست ها استفاده می کنند

6-تبلیغ کنید

این ترفند یکی از محبوب ترین روش ها برای افزایش اعضای کانال تلگرام است. این نوع تبلیغ پولی است و به مدت زمان تبلیغات شما و اندازه و شهرت کانالی که می خواهید در آن تبلیغ کنید بستگی دارد. یک آگهی پولی این قابلیت را دارد که بین 0 تا 500 کاربر جدید برای شما به ارمغان بیاورد و کاملا به محتوا یا فعالیت شما در کانالی که تبلیغ می کنید بستگی دارد.

مزایا

 • می توانید مخاطبان دلخواه خود را هدف قرار دهید

معایب

 • اگر درست تبلیغ نکنید نتیجه ای نخواهد داشت

7-تبلیغات هدفمند داشته باشید

یکی دیگر از راه های ساده افزایش ممبر، تبلیغات هدفمند است. برای این نوع تبلیغات، فیس بوک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بهترین نکته در مورد تبلیغات در فیس بوک این است که می توانید مخاطبان خود را با دقت 100% انتخاب کنید.

مزایا

 • انتخاب هدفمند اعضا

معایب

 • هزینه بر است
 • گاهی اوقات پس از صرف هزینه زیاد برای تبلیغات، نتایج خوبی حاصل نمی شود

بهترین ربات های تلگرام که به کارتان می آیند

8-ربات بخرید

اضافه کردن اعضای فیک در تلگرام آسان است. ربات ها دنبال کننده های واقعی یا انسان نیستند و توسط نرم افزار خاصی ایجاد شده اند. اساسا، ربات ها پست های شما را مشاهده نمی کنند و نمی توانند محصولات شما را بخرند اما تعداد دنبال کنندگان شما را افزایش می دهند. این ربات بهترین ربات افزایش ممبر تلگرام است (کلیک کنید)

خرید ربات

مزایا

 • سریعترین راه برای افزایش ممبر

معایب

 • این نوع کاربران فایده ای نخواهند داشت (عملا حکم سیاهی لشگر را دارند) و ممکن است در هر زمانی حذف شوند

۳۴ تا از بهترین قابلیت ها و ترفندهای تلگرام (استاد تلگرام شوید)

9-اعضای واقعی بخرید

سرویس های آنلاین زیادی وجود دارند که اعضای واقعی می فروشند.

مزایا

 • ارتقای سریع
 • دسترسی به کاربران واقعی
 • ارزان تر از تبلیغات پولی
 • 100% موثر (اگر هزینه 1000 عضو را پرداخت کنید، 1000 دنبال کننده واقعی دریافت خواهید کرد)

معایب

 • نسبت به ربات ها گرانتر است
 • هدفمند نیست

روشهای دیگر افزایش ممبر (تضمینی)

10- دوستان خود را به صورت دستی دعوت کنید

شما می توانید از لیست مخاطبین خود حداکثر 200 عضو به کانال تلگرام خود اضافه کنید. توصیه می کنیم گسترش کانال تلگرام خود را با اضافه کردن دوستان، همکاران و اعضای خانواده شروع کنید. دوستان شما در صورت تمایل می توانند هنگامی که تعداد ممبرهای کانال شما افزایش پیدا کرد آن را ترک کنند.

تنها عیب این روش، همانطور که گفته شد، محدودیت 200 نفر برای تعداد اعضای قابل اضافه کردن است. اگرچه بعضی از ما حتی 200 مخاطب هم در لیست مخاطبین تلگرام خود نداریم. ضمن اینکه این محدودیت شامل گروه های تلگرام نمی شود- در گروه ها می توانید هر تعداد عضو که می خواهید را به صورت دستی اضافه کنید.

11- لینک دعوت کانال را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یک راه دیگر برای جذب ممبر رایگان بیشتر این است که از دوستان خود بخواهید لینک شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. می توانید یک لینک عمومی به کانال خود اختصاص دهید یا یک لینک خصوصی با URL دعوت منحصر به فرد ایجاد کنید.

ممکن است این روش از نظر برخی از کاربران تهاجمی به نظر برسد، اما در هر صورت کارایی دارد. اگر از 10 دوست خود بخواهید 10 دوست دیگر را به کانال شما بیاورند، می توانید 100 عضو رایگان بدست آورید. این تعداد ممبر برای کانال های جدید بد نیست.

به اشتراک گذاشتن لینک دعوت دوستان به کانال

12- سعی کنید سر زبان ها بیفتید

اگر بتوانید به درجه ای برسید که کاربران درباره کانال شما با یکدیگر بحث و تبادل نظر داشته باشند قطعا می توانید به بیشتر شدن اعضای کانال خود امیدوار باشید. البته توجه داشته باشید که این راه آسانی برای جذب کاربر نیست. اکنون این پرسش مطرح می شود که چگونه می توانید مردم را تشویق کنید تا در مورد کانال تلگرام شما صحبت کنند؟

ساده ترین راه برگزاری مسابقات یا دادن جایزه است. به عنوان مثال، اگر در کانال خود کالای خاصی می فروشید می توانید به کسانی که بیشترین تعداد اعضای جدید را به کانال بیاورند، از محصولات خود جایزه بدهید. ایده اصلی این است که مخاطبین را مجبور کنید مطالب شما را با دوستان و گروه های خود به اشتراک بگذارند.

احتمالا مسابقات زیادی را در اینستاگرام یا فیس بوک دیده اید، توصیه می شود از تکنیک های مشابه در تلگرام استفاده کنید. به این فکر کنید که به عنوان جایزه چه چیزی می توانید به اعضای خود ارائه دهید.

5 روش ساخت شماره مجازی تلگرام (ساده ترین متدها)

13- محتوای پرمخاطب (وایرال) ایجاد کنید

یکی دیگر از راه هایی که باعث می شود مردم درباره کانال تلگرام شما صحبت کنند، ایجاد محتوای پربازدید است. گرچه به نظر می رسد این سخت ترین راه برای دریافت اعضای رایگان باشد، اما می تواند شما را در عرض مدت کوتاهی محبوب کند. برای مثال درTikTok تنها یک فیلم کوتاه می تواند شما را به یک فرد مشهور تبدیل کند.

البته تلگرام مخاطب و فضای متفاوتی دارد، اما در هر صورت ارزش امتحان کردن را دارد. کلید ایجاد محتوای پر بازدید در ایجاد محتوای خلاقانه و جدید است. اگر محتوای نویسندگان دیگر را کپی پیست کنید، وایرال نخواهید شد. ریسک کنید، فرمت های جدید را امتحان کنید، به محتوای خود طنز اضافه کنید و مطمئن باشید که روزی مورد استقبال اعضای کانال قرار خواهید گرفت.

14- محتوای جدید ایجاد کنید

همانطور که در بالا گفته شد، جذب اعضای جدید در تلگرام با کپی پیست کردن محتوای ایجاد شده توسط افراد دیگر امکان پذیرنیست. شما باید چیز جدیدی به مردم ارائه دهید، چیزی که قبلا ندیده اند. بله، ممکن است وایرال نشوید و هزاران عضو رایگان پیدا نکنید.

اما یک پست خوب می تواند باعث شود دیگران آن را با سایر کاربران تلگرام به اشتراک بگذارند. این را در نظر داشته باشید که اگر قرار باشد محتوای مشابه کانال های دیگر را تولید کنید دیگر دلیلی برای عضویت در کانال شما باقی نمی ماند. بله، محتوا سنگ بنای اصلی است: شما می توانید از طریق آن اعضای جدید به دست آورید یا حتی اعضای فعلی خود را از دست بدهید.

15- تبلیغ متقابل کنید

وقتی تعداد اعضای کانال شما به تعداد قابل توجهی برسد، می توانید کانال تلگرام خود را در سایر کانالها تبلیغ کنید. این بدان معناست که می توانید در ازای تبلیغ متقابل در کانال خود، تبلیغ رایگان در کانال های دیگر دریافت کنید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فقط می توانید با کانال هایی همکاری داشته باشید که از نظر اندازه با شما برابر هستند. این یعنی اگر فقط 2000 عضو در کانال خود دارید، نباید امیدوار باشید که در کانالی با 12000 عضو تبلیغ شوید.

16- وارد لیست کانال های تلگرام شوید

انتشار در لیست کانال های تلگرام بسیار آسان است. و خبر خوب این است که این لیستها/بانکها رایگان هستند. شما می توانید لینک کانال خود را در tlgrm ، tgstat ، telegramlist و سایر سیستم عامل ها بگذارید.

ترفند اصلی در اینجا ایجاد توضیحات جذاب و ارسال کانال خود در دسته بندی مناسب است (از ارسال کانال خود در دسته های شلوغ خودداری کنید). به این ترتیب می توانید روزانه حداقل 10 عضو رایگان دریافت کنید.

17- لینک کانال خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

تبلیغات کانال شما نباید فقط در بستر تلگرام انجام شود. از مسنجر فراتر رفته و اطلاعات مربوط به کانال تلگرام خود را در رسانه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک، اینستاگرام یا حتی TikTok منتشر کنید. می توانید لینک خود را در گروه ها و نمایه های خود، یا حتی در گروه هایی که توسط افراد دیگر ایجاد شده اند به اشتراک بگذارید.

راه های کسب درآمد اینترنتی (۱۷ روش در ایران)

نتیجه گیری

ترفندهای فوق روش های 100% اثبات شده برای افزایش اعضای کانال تلگرام هستند. اما قبل از هر گونه اقدامی، باید به کانال و هدف خود فکر کنید. اگر اطلاعات ارزشمندی را در اختیار اعضای خود قرار دهید، آنها هرگز کانال شما را ترک نخواهند کرد.

عامل اصلی موفقیت یک کانال، ارائه محتوای منحصر به فرد، ارزشمند، با کیفیت و غیره است. توجه داشته باشید که در کانال خود بیش از 10 بار در روز پست نگذارید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا