آموزش های متنوع دیگر

رفع مشکل عدم شناسایی کابل HDMI تلویزیون

مطلب امروز ما مشکلات مربوط به اتصال هر نوع دستگاه صوتی یا تصویری به تلویزیون با استفاده از یک کابل HDMI را بررسی می کند. اگر تلویزیون هوشمند دارید، همیشه تلویزیونتان را به آخرین نرم افزار به روز کنید.

۱- بررسی کنید که از ورودی درست استفاده می کنید یا نه؟

  • اکثر ریموت های تلویزیون یک دکمه INPUT دارند که اجازه می دهد بین درگاه های INPUT مختلف بچرخید. هر دستگاه متصل به تلویزیون شما، یا به یک درگاه INPUT در پشت تلویزیون شما، یا بوسیله یک تقویت کننده متصل شده است.
  • برای تایید اینکه دستگاه به کدام درگاه متصل است، به درگاه های پشت تلویزیون یا تقویت کننده خود نگاهی بیندازید.
  • برای مثال، اگر دستگاه تصویری شما به درگاه HDMI1 وارد شده، از ریموت استفاده کنید تا به درگاه HDMI1 برسید. همچنین مطمئن شوید که دستگاه متصل شده روشن است.

Select TV Input

مکان دکمه Input بر روی ریموت و شماره ها و اسامی ورودی ها ممکن است برای تلویزیون شما متفاوت باشد.

۴ روش اتصال گوشی به تلویزیون (باسیم و بی سیم)

۲- کابل HDMI را جدا کرده و دوباره وصل کنید

گاهی اوقات ممکن است اتصال به درستی انجام نشود و همین مساله مشکل ساز می شود. برای اطمینان از این موضوع مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- تمام دستگاه ها را خاموش کنید.

۲- کابل HDMI را از درگاه ورودی HDMI روی تلویزیون جدا کنید.

۳- کابل HDMI را از درگاه خروجی HDMI روی دستگاه متصل جدا کنید.

۴- کابل HDMI را به همان درگاه ها بر روی تلویزیون و دستگاه متصل، بطور محکم متصل کنید

۵- تلوزیون و دستگاه متصل را دوباره روشن کنید تا یکدیگر را شناسایی کنند

۶- در صورت ادامه مشکل، فرآیند را تکرار کنید اما از یک ورودی HDMI دیگر بر روی تلوزیونتان استفاده کنید تا ببینید وضعیت بهتر می شود یا نه.

word image 15

۳- خروجی دستگاه ویدیویی متصل را بررسی کنید

شاید دستگاه متصل از طریق اتصال HDMI اش خروجی نمی دهد. خروجی انتخاب شده ممکن است روی نمایشگر دستگاهتان یا در منوها قابل دیدن باشد. راهنما یا منوی تنظیمات دستگاه خروجی ویدیویی تان را بررسی کنید ( مانند پخش کننده Blu-Ray، پخش کننده DVD وغیره) تا بفهمید خروجی روی HDMI تنظیم شده یا نه. برای این کار باید تنظیمات دستگاهتان را بررسی کنید.

بعضی از دستگاه ها ممکن است سیگنال های ویدیویی مختلفی را خروجی بدهند که تلویزیون شما نمی تواند شناسایی کند. تغییر دادن فرمت خروجی ویدیویی دستگاه متصل ممکن است مشکل را رفع کند. راهنما را بررسی کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییر دادن فرمت ویدیویی خروجی با تولید کننده تماس بگیرید.

۴- تقویت کننده تان را بررسی کنید

  • اگر از تقویت کننده استفاده می کنید، راهنما را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصالاتتان درست تنظیم شده اند. تقویت کننده/گیرنده AV باید سیگنال را به تلویزیون شما هدایت کند ولی گاهی اوقات تقویت کننده شما ممکن است سیگنال متقاوتی از سیگنال مورد نیاز شما ارسال کند (بعنوان مثال تقویت کننده سیگنالی از طریق درگاه HDMI2 ارسال می کند، اما دستگاه ویدیوییتان به HDMI1 متصل است).
  • بررسی کنید که INPUT تقویت کننده شما با INPUT تلویزیون شما مطابق باشد.
  • دستگاه ویدیویی را مستقیما به یک ورودی HDMI تلویزیونتان وصل کنید. اگر کار کرد، دلیل بروز مشکل تنظیمات تقویت کننده است.
  • اگر به یک گیرنده A/V با استفاده از نوعی اتصال آنالوگ (کواکسیال، کامپوزیت A/V، کامپوننت A/V یا S-Video) متصل می شوید، گیرنده ممکن است نتواند آن سیگنال را به HDMI تبدیل کند تا آن را به تلویزیون بفرستد. برای اطلاعات بیشتر درمورد سایر گزینه های اتصال، به دستورالعمل های نحوه عملکرد که همراه گیرنده A/V تان است مراجعه کنید.

۵- دستگاه ویدیویی و تلویزیون را از برق بکشید

با انجام مراحل زیر می توانید یک ری استارت ساده انجام بدهید:

۱- دستگاه متصل و تلویزیون را خاموش کنید.

۲- کابل برق دستگاه و تلویزیون را بکشید.

۳- اجازه دهید تا دستگاه متصل و تلویزیون برای حدود ۲ دقیقه بدون برق بمانند.

۴- کابل برق دستگاه و تلویزیون را دوباره به پریز برق بزنید.

۵- دستگاه متصل و تلویزیون را روشن کنید.

۶- کابل HDMI دیگری را امتحان کنید

  • شاید کابل HDMI مورد استفاده تان بد عمل می کند، یا قدیمیست و نمی تواند به طور مناسب وظیفه اش را ایفا کند کابل دیگری را امتحان کنید و ببینید آیا مشکل شما را حل می کند یا نه.
  • در غیر این صورت، می توانید با کابل HDMI اول به دستگاه ویدیویی دیگری متصل شوید تا بررسی کنید که دستگاه ویدیویی بد عمل می کند یا خیر.

۷ علت اصلی وصل نشدن گوشی به وای فای تلویزیون

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا