آموزش های متنوع دیگر

رفع مشکل عدم شناسایی فلش مموری در تلویزیون هوشمند

من فلش USB سامسونگ ۱۲۸ گیگابایتی ای دارم که حاوی اطلاعاتی مثل ویدیو هایی با فرمت mp4 و فایل های موسیقی با فرمت mp3 است. وقتی فلش USB را به تلویزیون هوشمند سامسونگ متصل می کنم، فلش USB شناسایی می شود امّا نه فایل های با فرمت mp4 و نه فایل های با فرمت mp3 اجرا نمی شوند. فلش را از تلویزیون جدا و دوباره آن را متصل می کنم امّا این دفعه حتی شناسایی هم نمی شود.

فلش USB سامسونگ را به کامپیوترم که با سیستم عامل ویندوز کار می کند متصل می کنم که ببینم آیا اصلا فلش سالم است یا نه. اتفاق خوب این است که فلش، توسط سیستم عامل ویندوز شناخته می شود و همه اطلاعات آن سالم و دست نخورده باقی مانده اند ولی در تلویزیون هوشمند سامسونگ فلش شناسایی نمی شود. چه مشکلی وجود دارد؟

۶ دلیل اصلی سوختن فلش مموری های مختلف

آیا شما هم همین مشکل را دارید؟ شاید از اینکه در حال حاضر یا در آینده، تلویزیون سامسونگ فایلی را شناسایی نکند، تعجب کرده باشید؛ امّا چرا این اتفاق می افتد و چطور می توان اینگونه مشکلات را برطرف کرد؟ برای فهمیدن جواب این سوالات، مطلب امروز ما را تا انتها مطالعه کنید.

چرا تلویزیون سامسونگ، فلش USB‌ را شناسایی نمی کند؟

این که Samsung USB (USB سامسونگ) توسط تلویزیون سامسونگ شناسایی نمی شود یا با اتصال به آن، کار نمی کند، ممکن است به خاطر یکی از دلایل زیر اتفاق بیفتد. بررسی کنید که آیا یکی از این موارد درباره مشکل شما وجود دارد یا نه.

۱- فلش USB را از طریق کابل USB دیگری که به تلویزیون متصل است، به تلویزیون سامسونگ متصل کرده اید

در صورتی که فلش شما بدین ترتیب به تلویزیون متصل شده باشد، تلویزیون سامسونگ ممکن است قادر به تشخیص فلش USB شما و یا خواندن اطلاعات آن نباشد. فلش USB باید مستقیما از طریق درگاه USB تلویزیون به آن متصل شده باشد.

۲- دستگاه های USB متعددی به تلویزیون متصل هستند

در چنین شرایطی هم ممکن است تلویزیون قادر به شناسایی تمامی یا برخی از دستگاه های متصل به خود، نباشد.

۳- دستگاه USB حاوی فایل های زیادی هستند که باعث می شود امکان اجرای برخی از فایل ها وجود نداشته باشد

تعداد فایل ها و پوشه هایی که روی یک فلش USB وجود دارد برای تلویزیون های Full HD باید کمتر از ۴۰۰۰ تا و برای تلویزیون های QLED و SUHD باید کمتر از ۸۰۰۰ تا باشد؛ بنابراین اگر بیش از این تعداد فایل وجود دارد، بعضی از این فایل ها را پاک و دوباره فلش را امتحان کنید.

۴- فرمت فلش USB نادرست است

بطور کلی، تلویزیون های QLED و SUHD از فرمت های FAT، exFAT و NTFS و تلویزیون های Full HD از فرمت های NTFS (read-only) ، FAT32 و FAT16 پشتیبانی می کنند؛ بنابراین شما باید فلش خودتان را توسط Samsung TV USB drive formatting فرمت نمایید.

۵- فایل های موجود در دستگاه USB، آسیب دیده اند یا اینکه یکی از فایل ها قابل خوانده شدن نیست

در چنین شرایطی، شما باید دستگاه USB خود را بطور کامل فرمت کنید. بعد فایل دیگری را جایگزین کرده و مجددا بررسی نمایید.

بعد از اینکه روش های مختلف را برای حل مشکل شناسایی نشدن یو اس بی توسط تلویزیون هوشمند سامسونگ بررسی کردید، احتمالا می توانید بعضی از این مشکلات را خودتان برطرف نمایید؛ امّا اگر مشکل شما همچنان به قوت خود باقی است، ما اینجا دو راه دیگر را بعنوان راه حل های جایگزین پیشنهاد می کنیم. بیایید یکی یکی با آنها آشنا شویم.

۴ روش رفع مشکل شناسایی نشدن usb فلش توسط گوشی و تبلت

چگونه مشکل کار نکردن هارد و فلش روی تلویزیون هوشمند سامسونگ را حل کنیم؟

برای حل این مشکل، می توانید از دو راه وارد عمل شوید؛ فلش USB و یا خودِ تلویزیون سامسونگ. پیشنهاد می شود فرمت کردن فلش USB ‌را بعنوان اولین مورد، امتحان کنید. اگر مشکلی با این مورد وجود نداشت، دومین راه را امتحان نمایید.

۱- فلش USB تلویزیون سامسونگ خود را بطور صحیحی فرمت کنید

برای این که فلش روی تلویزیون هوشمند سامسونگ قابل استفاده باشد، می توانید آن را بطور کامل فرمت کنید. AOMEI Partition Assistant Standard ابزاری رایگان برای فرمت کردن USB سامسونگ است که به شما این امکان را می دهد که فلش USB تلویزیون سامسونگ و یا هر فلش USB دیگری با هر نشان برندی که باشد را ، به فرمت مورد قبول دستگاه تان اعم از exFAT، FAT32، NTFS، Ex2 و Ex3 تغییرِ فرمت دهید. این نرم افزار را می توانید بصورت رایگان دانلود و امتحان کنید.

۱-فلش را به کامپیوتری که با سیستم عامل ویندوز کار می کند وصل کنید ( این برنامه قابلیت پشتیبانی از ویندوزهای ۱۰، ۸، ۷، XP و Vista را دارد). AOMEI Partition Assistant Standard را بر روی سیستم عامل نصب کرده و آن را اجرا نمایید.

۲- حالا روی USB خود، راست کلیک کرده و گزینه Format Partition را انتخاب کنید.

Ntfs To Exfat Format Partition

۳- در این صفحه و در بخش Partition Label یک نام مشخص کنید. بعد گزینه‌ File System مربوطه را انتخاب و در صورت نیاز Cluster Size (اندازه دسته) را نیز مشخص کنید.

Choose Exfat

۳- نتیجه کار را تایید کرده و سپس Apply > Proceed را انتخاب کنید تا عملیات فرمت کردن انجام شود.

Apply 500gb Drive

نکته: با این کار تمامی اطلاعات موجود بر روی USB حذف خواهد شد؛ بنابراین پیشنهاد می شود از اطلاعات موجود بر روی فلش یا هاردتان از قبل بکاپ بگیرید و در محلی مطمئن قرار دهید تا بعد از از فرمت کردن دستگاه، مجددا اطلاعات را به USB بازگردانید.

۴ روش اتصال گوشی به تلویزیون (باسیم و بی سیم)

۲- بازگردانی تلویزیون سامسونگ به تنظیمات کارخانه

اگر متوجه شدید که مشکل از دستگاه USB متصل شده به تلویزیون نیست، شاید باید به فکر بازگرداندن تنظیمات تلویزیون به شرایط اولیه آن (یا بعبارتی بازگرداندن تلویزیون به تنظیمات کارخانه) باشید. لطفا توجه داشته باشید که این کار همه تنظیمات قبلی اعم از تنظیمات تصویر و صدا، منوی کانال ها، تنظیمات ساعت و زمان و … را به حالت پیش فرض کارخانه باز می گرداند؛ بنابراین پیش از آن که اقدام به انجام این کار نمایید، حتما این مورد را مد نظر داشته باشید.

۱- تلویزیون سامسونگ را روشن کرده و دکمه ی Menu را از روی کنترل تلویزیون بزنید.

۲- گزینه Support > Self Diagnosis را انتخاب کرده؛ در ادامه روی گزینه Reset ‌رفته و دکمه Enter را از روی کنترل بزنید.

Reset Samsung Tv

۳- تلویزیون از شما PIN یا همان کُد امنیتی را درخواست می کند. کد پیش فرض در نظر گرفته شده، ۰۰۰۰ خواهد بود. آن را بزنید و بعد گزینه ی Yes را برای تائید عملیات انتخاب کنید.

Confirm Resetting

نکته: با انجام این کار تلویزیون سامسونگتان ممکن است چندین بار خاموش و روشن شود.

جمع بندی

در مواقعی که متوجه شدید تلویزیون سامسونگ فرمت mp4 را از روی USB اجرا نمی کند، ممکن است بتوانید به جای اینکه مستقیما آن را از روی USB اجرا کنید، از طریق بخش Media به فایل mp4 دسترسی داشته باشید.

بطور کلی، برای رفع مشکل کار نکردن هارد و فلش در تلویزیون هوشمند سامسونگ، بسته به شرایط مختلف پیش آمده می توان از راه حل های مختلفی استفاده کرد. علاوه بر این، نرم افزار AOMEI Partition Assistant برنامه جامعی برای مدیریت فضای حافظه است که می تواند مشکل عدم شناسایی فضای ذخیره سازی ثانویه را در سیستم عامل ویندوز ۱۰ برطرف نماید.

رفع مشکل عدم شناسایی کابل HDMI تلویزیون

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا