آموزش ترفندهای موبایلی

نحوه افزایش سرعت گوشی های هواوی (تنها 7 روش موثر)

خود نرم افزار اندروید دارای بسیاری از ابزارهای مرتبط با بهینه سازی و نگهداری می باشد. از طریق آن ها، پرورش تلفن های ما آسان تر می شود. با این حال، باید با چنین ابزارها و حالت هایی آشنا شوید. رفع مشکلات مرتبط با عملکرد ساده است وقتی می دانید چه کاری و چگونه باید انجام دهید.

اگر فهمیدید که گوشی هواوی شما سرعتش در حال کند شدن است، یا دارای تاخیرهای زیاد و فریز شدن است، پس این مقاله می تواند به شما کمک کند. شما دیگر نیازی به روت کردن گوشی خود برای دسترسی بهتر ندارید. گزینه های مختلفی وجود دارد که درون سیستم عامل Android مخفی شده اند که می توانند به شما در رفع و بهینه سازی گوشی عملکرد کمک کنند.

۱-کمیت و مدت زمان انیمیشن ها را کاهش دهید

رابط کاربری Android پر از انیمیشن است. این که آیا از یک برنامه برنامه یا چند برنامه استفاده کنیم، هر برنامه دارای انیمیشن هایی است و مطمئنا برای پردازش این انیمیشن ها به قدرت پردازش، عمر باتری و حافظه RAM احتیاج دارد.

اما اگر آن ها را کاملا خاموش کنیم، باعث می شود تلفن شما بد به نظر برسد. برخی از انیمیشن ها باید غیرفعال باشند، این ها برای تجربه کاربر خوب هستند.

بنابراین، کاهش آن ها باعث می شود که این معامله انجام شود و بر عملکرد تلفن شما تاثیر بگذارد. برای دسترسی به انیمیشن ها و سایر تنظیمات، ابتدا باید به گزینه های برنامه نویسان دسترسی پیدا کنید.

۱- منوی تنظیمات را باز کنید.

۲- گزینه About phone entity را انتخاب کنید

۳- در زیر این فهرست گزینه Build Number را پیدا کنید؛ روی آن ۷ بار ضربه بزنید. این کار گزینه های توسعه دهنده را فعال می کند.

۴- برای دسترسی به آن، تنظیمات را باز کرده و به پایین صفحه بروید، گزینه Developer Options را در آنجا خواهید دید.

اکنون می توانید به گزینه های توسعه دهنده دسترسی داشته باشید و تنظیمات انیمیشن را شخصی سازی کنید. دستورالعمل های زیر را برای شخصی سازی انیمیشن ها و سرعت بخشیدن به هواوی دنبال کنید:

۱- نماد Settings را انتخاب کنید

۲- اکنون در پایین صفحه گزینه Developers Options را انتخاب کنید

۳- در زیر منو گزینه های “Windows Animation Scale” ، “Transition Animation scale” و “Animator duration scale” را پیدا کنید:

کمیت و مدت زمان انیمیشن ها را کاهش دهید

۴- اکنون، هر موجودیتی را انتخاب کنید و در هر یک از آن ها مقدار ۰٫۵ برابر را انتخاب کنید.

۵- از تنظیمات خارج شوید و تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

قرار دادن مقدار ۰٫۵x در هر ماتریس باعث کاهش کمیت و مدت زمان انیمیشن ها به دو نصف مقدار پیش فرض آن می رسد. این کار باعث می شود پردازنده و رم شما از مصرف انیمیشن های بیش از حد و مدت زمان مصرف آن ها آزاد شوند.

و این عملکرد بهتری را به همراه خواهد داشت، پاسخگویی فوری و موارد دیگر را بهبود می بخشد. این ترفند به شما در صرفه جویی در منابع، پردازش منابع و تا حدودی بهینه شدن مصرف باتری کمک می کند.

۲-فرآیندهای پس زمینه را محدود کنید

بیشتر ما از این واقعیت آگاه هستیم که بسیاری از برنامه ها و خدمات در پس زمینه کار خود را ادامه می دهند. فرقی نمی کند که ما از آن ها استفاده کنیم یا نه، آن ها کارشان را ادامه می دهند.

تا زمانی که فقط آن ها را بردارید یا آن ها را به صورت دستی متوقف کنید. اما حتی اگر آن ها را از اجرای در پس زمینه متوقف کنید، این کار شما یک راه حل موقت است. دیر یا زود، این برنامه ها دوباره اجرا می شوند.

چه کار کنیم؟ خب، می توانید محدودیتی در روند پس زمینه قرار دهید. به همین دلیل، فقط برنامه ها / خدمات با مقدار مشخصی در پس زمینه اجرا می شوند.

این امر از افزایش عملکرد هواوی به طور مثبت حمایت می کند. پیشرفت های اساسی در نرم افزار دستگاه قرار دارد. در اینجا چگونگی کاهش تعداد مراحل پس زمینه آورده شده است:

۱- دوباره گزینه Developer Options را باز کنید.

۲- به پایین صفحه بروید و گزینه Background process limit را انتخاب کنید.

۳- سپس حداکثر ۴ فرآیند را انتخاب کنید:

فرآیندهای پس زمینه را محدود کنید

۴- تلفن خود را ری استارت کرده و تفاوت را احساس کنید.

این کار می تواند باعث افزایش چشم گیر عملکرد گوشی شما شود. و به هیچ وجه بر ثبات گوشی تاثیر نمی گذارد. از آنجا که تعداد برنامه ها / فرایندهای کمتری در پس زمینه در حال اجرا هستند، مقدار زیادی حافظه رم و CPU برای سایر کارها در دسترس خواهد بود.

این امر باعث افزایش پاسخگویی و رفع تاخیرها و موارد مشابه می شود. امیدواریم که این دو نکته باعث بهبود عملکرد گوشی هوشمند هواوی شما شوند.

۳-حذف برنامه های بلااستفاده (bloatware)

برخلاف سامسونگ، شرکت Huawei خیلی زیاد از گوشی‌های هوشمند خود استفاده نمی‌کند. اما هنوز هم، بسیاری از برنامه ها در طول زمان استفاده نشده اند. و بیشتر آن ها بدون هیچ دلیلی از منابع انرژی استفاده می کنند.

خلاص شدن از برنامه های بلااستفاده می تواند عملکرد تلفن شما را تسریع کند. از طرف دیگر فضای آزاد تری را به دست می آورید.

اما، یک مسئله ای وجود دارد. به احتمال زیاد، شما نمی توانید بسیاری از برنامه های پیش نصب شده را حذف کنید. OEM ها چنین برنامه هایی را روی سیستم عامل ایجاد می کنند.

با این حال، شما می توانید آن ها را غیرفعال کنید. پس از غیرفعال شدن، آن ها قادر به استفاده از منابع انرژی نخواهند بود. برای حذف / غیرفعال کردن برنامه های بلااستفاده، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- منوی تنظیمات را باز کنید

۲- Apps manager را انتخاب کنید

۳- سپس، یک به یک، برنامه هایی که معمولا از آن ها استفاده نمی کنید را غیرفعال یا حذف کنید:

حذف برنامه های بلااستفاده (bloatware)

۴- از فهرست خارج شوید و تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

و انتظار داریم چیزی مشابه در هواوی وجود داشته باشد. در جستجوی عملکرد، حتی یک رم یک MB نیز اهمیت دارد.

شما می توانید بسیاری از برنامه های Google یا تولید خود هواوی را داشته باشید. فقط کافی است آن ها را غیرفعال کنید تا عملکرد گوشی شما سرعت بگیرد.

۴-Scale Down ارزش DPI

یک ویژگی به ندرت صحبت و استفاده شده است. اما به تنهایی این ویژگی باعث می شود دستگاه شما بسیار فضای آزاد داشته باشد. در اصل، DPI مشابه وضوح صفحه است (اما یکسان نیست، اشتباه نمی شود). با کاهش مقدار DPI ، محتوای روی صفحه مانند متن و نمادها بزرگتر می شود.

این کار باعث بهبود خوانایی نیز می شود. واحدهای گرافیکی و پردازش نیاز به تلاش کمتری برای ارائه مطالب بزرگتر روی صفحه دارند و باعث می شوند همه چیز سافت تر و عملکردی تر به نظر برسد.

اگر می خواهید در مورد DPI و نحوه عملکرد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

۱-تنظیمات را دوباره انتخاب کنید

۲- دوباره گزینه Developer Options را انتخاب کنید

۳- در زیر این فهرست “Smallest Width” یا “Minimum Width” را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید:

Scale Down ارزش DPI

۴- اکنون مقدار پیش فرض را به ۳۲۰ یا ۳۴۰ تغییر دهید.

۵- از فهرست خارج شوید و تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

۳۲۰ ممکن است کمترین مقداری باشد که این دو تلفن هوشمند پشتیبانی می کنند. پایین آمدن مقدار DPI اندازه محتوای صفحه را افزایش می دهد و عملکرد را بهبود می بخشد.

به طور مشابه، اگر مقدار DPI Value را افزایش دهید، کار مخالف را انجام می دهد.

۵-حافظه نهان مربوط به برنامه ها را پاک کنید

همیشه به مرور زمان تلفن های همره ما سرعتشان کندتر می شوند. به دلیل وجود حافظه نهان این اتفاق رخ می دهد. هر بار که با یک برنامه کاربردی درگیر می شویم، برخی از پرونده های موقتی ایجاد شده و آن ها را در حافظه داخلی نگه می دارد. این روند همیشه ادامه می یابد. سرانجام، بخش عظیمی از حافظه داخلی این حافظه حافظه نهان را مسدود می کند.

و با گذشت زمان، موبایل کندتر و کندتر می شود و این برای اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی اتفاق می افتد. این کار به راحتی قابل اکی شدن است.

۳ نرم افزار جدید برای حل مشکل کاهش سرعت گوشی هوشمند

فقط باید حافظه نهانگاه را مرتبا پاک کنید. برنامه های کاربردی مانند فیس بوک، اسنپ چت، اینستاگرام و غیره می توانند حافظه پنهان را در گیگابایت جمع کنند. به عنوان مثال، اگر در طول روز به طور مکرر از برنامه Facebook استفاده می کنید، در عرض یک هفته، می تواند ۵۰۰ مگابایت داده زباله تولید کند.

که شما باید برای عملکرد پایدار آن ها را حذف کنید. روند کار بسیار ساده است، شما باید قبلا آن را چندین بار انجام داده باشید.

برای پاک کردن حافظه نهان در تلفن های هوواوی دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

۱- منوی تنظیمات را انتخاب کنید

۲- Apps را انتخاب کنید

۳- در زیر این فهرست، برنامه را پیدا کنید

۴- سپس گزینه Storage را انتخاب کنید:

حافظه نهان مربوط به برنامه ها را پاک کنید

۵- در این بخش گزینه “Clear Cache” را انتخاب کنید

۶- به همین ترتیب، این کار عملکرد را برای سایر برنامه ها نیز انجام دهید.

این کار باعث افزایش عملکرد کلی گوشی شما می شود. ما به کاربران خود توصیه می کنیم حداقل یک یا دو بار در ماه این کار را انجام دهند. این کار باعث می شود تلفن شما همواره روان و سریع کار کند.

۳ تااز بهترین نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندرویدی

6-ویجت ها را کم یا حذف کنید

widget ها می توانند بدون اینکه برنامه ی مورد نظر تان را باز کنید، روی صفحه ی اصلی گوشیتان اطلاعاتی را در مورد آن برنامه به شما ارائه دهند. ویجت ها چیزی بجز یک روند توسعه و گسترش برنامه های نصب شده بر روی دستگاه اندروید هوشمند شما نیستند. برای مثال از جمله ی رایج ترین ویجت هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، widget”ساعت” (Clock) و widget”آب و هوا” (Weather) می باشند. ویجت ها باعث کم شدن سرعت گوشی تان میشود پس بهتر است آنها را به کل حذف کنید.

 1. روی ویجتی که میخواهید آن را حذف کنید بروید.
 2. ویجت را با انگشت نگه دارید. پس از آن اطلاعات برنامه در بالای صفحه نماش داده میشود.
 3. ویجت را روی Remove درگ کنید تا از بین برود.

7-مرورگر کروم خود را بهینه سازی کنید

حدود ۹۰ درصد از کاربران اندروید از مرورگر کروم استفاده میکنند. پس باید مرروگر خود را سریعتر کنید. حالت data server در chrome امکان فشرده سازی صفحاتی که شما از آنها بازدید میکنید را به میزان ۳۰ درصد و ویدیوها را بالای ۵۰ درصد میدهد؛ که این به معنی استفاده کمتر از داده ها و مرور سریعتر است.

 1. مرورگر کروم را باز کنید
 2. دکمه ی سه نقطه را در گوشه ی بالا سمت راست فشار دهید.
 3. Setting را انتخاب کنید.
 4. روی Data Saver بزنید.
 5. در گوشه ی بالا سمت راست آن را off کنید.

چطور بفهمم گوشی من هک شده و بعد از آن چه کنم؟

لطفا نظرات و نظرات خود را در مورد این آموزش در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. ما دوست داریم از نظرات شما را بخوانیم تا بتوانیم این لیست را بهتر کنیم.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. واقعا دست خوش، ممنونم از استاد نویسنده این مقاله مفید و طلایی. رو گوشی من که Honor 9x lite است پاسخ داد و حدود ۴۰ درصد سرعتش بالا رفت. ممنونم.
  اگر سوالی از این گوشی داشتید به ایمیل ali.ghaffari.qomir@gmail.com پیام بدید.

  1. گوشی من Y6 s هواوی با حافظه 32 رم 2 است یک چند مدتی است سرعتش کند ه شده و داره زیاد زیاد تر میشه چگونه سرعتش رو بالا ببرم میشه در ویدیو توضیح داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا