به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
تلویزیون

خرید شلف دیواری تلویزیون: راهنمای خرید و نکات قبل خرید

از آن جایی که تلویزیون ‌های جدید باریک‌ تر، سبک‌ تر و مستطیلی‌ تر شده‌ اند، روش ‌هایی که می‌ توانیم آن ها را در معرض دید قرار بدهیم هم بیشتر شده ‌اند. علاوه بر روش های سنتی، می ‌توانیم آن‌ ها را روی دیوار، سقف یا حتی یک میز یا کانتِر فیکس کنیم. برای آشنایی با مزایای تلویزیون دیواری و همین طور این که چه نوع شلف و پایه ‌ای برای خانه شما بهترین است، ادامه مطلب را از دست ندهید.

انواع شلف تلویزیون

1-پایه تلویزیون های فلت یا تخت

پایه تلویزیون های فلت یا تخت
‏پایه‌ های تلویزیون تخت (که با نام پایه‌ های دیواری هم شناخته می ‌شوند) ساده‌ ترین شکل شلف های دیواری مخصوص تلویزیون هستند. این شلف ها تلویزیون را مثل یک قاب عکس محکم به دیوار نگه می‌ دارند و قادر هستند تلویزیون هایی که بین 58 تا 90 کیلوگرم وزن دارند را نگه دارند. نصب شان هم ارزان و آسان است.

اگر ‏یک تلویزیون منحنی داشته باشید، نیازی نیست شلف مخصوص بخرید ؛ زیرا این پایه‌ ها برای این نوع تلویزیون ها هم مناسب‌اند. معمولا چهار بازو دارند که به صورت الگوی ‘X’ طراحی شده ‌اند که می ‌تواند متناسب با انحنای تلویزیون تان خم شود.

2-شلف های A/V

شلف های A/V

شلف های A/V می توانند اجزای مکمل خوبی برای تلویزیون و ملحقاتش باشند. قبل از خرید این قفسه‌ ها که البته معمولا هم باید بادوام باشند ، مقدار وزنی که هر طبقه می ‌تواند برای نگه داشتن تجهیزات تحمل کند را بررسی کنید.

3-شلف مانیتور

شلف مانیتور

‏این شلف ها به یک میز متصل می ‌شوند، بنابراین می ‌توانید مانیتور کامپیوتر تان را در ارتفاع مناسب سوار کنید . بازو های قابل تنظیمی دارد که شما می ‌توانید موقعیت مانیتورتان را تغییر بدهید.‏

4-شلف های پروژکتور

شلف های پروژکتور

این شلف ها می ‌توانند ابزاری عالی برای شبیه ‌سازی یک سینمای خانگی کوچک باشند. شلف پروژکتور به سقف متصل و باعث زاویه دید گسترده ‌تری نسبت به تلویزیون داشته باشید . هر کدام از این شلف ها از نظر وزنی یک ظرفیتی دارند، پس بهتر است قبل از خرید از فروشنده در این مورد سوال کنید.

5-شلف های بلندگو/ ساندبار

شلف های بلندگو/ ساندبار

‏شما می ‌توانید ساندبار تان را با دو بازوی شلف و در زیر همان تلویزیون نصب کنید. این یک راه عالی برای نگه داشتن تلویزیون و ساندبار در کنار هم است که به مرتب شدن فضا هم کمک می‌ کند . برای سیستم های صوتی ساروند در اطراف اتاق نشیمن تان هم می‌ توانید از شلف های بلندگو استفاده کنید .

بلد باشید: از کجا بفهمیم تلویزیون اسمارت (هوشمند) است؟

مزایای نصب شلف دیواری تلویزیون

افزایش ایمنی

بهترین پایه‌ های دیواری تلویزیون آن هایی هستند که دستگیره ‌ای سفت و محکم دارند و این اطمینان را می ‌دهند که تلویزیون شما هنگام کشیدن، ضربه ناگهانی یا لرزش تکان نمی ‌خورد. نصب تلویزیون روی شلف در هوا آن را از ضربه ‌های تصادفی یا آثار انگشت یک کودک نوپا و کنجکاو محافظت می‌ کند.

افزایش فضا

اغلبِ میز تلویزیون ها دست و پا گیر و بزرگ‌ هستند و فضای زیادی را اشغال می‌ کنند. معمولا هم با وسایلی مثل دکوریجات و دستگاه ‌های پخش مختلف مثل DVD پر شده ‌اند. اگر میز تلویزیون تان را بردارید فضای خانه هم بزرگ تر به نظر می‌ رسد.

استایل دادن به خانه

ظاهر یک تلویزیون صفحه تخت باریک و براق روی دیوار از نظر زیبایی ‌شناختی هم بهتر است. ظاهر تمیزتر، مدرن ‌تری دارد و حتی می‌ تواند مکمل قاب عکس های خانوادگی تان باشد. همچنین می ‌تواند فضای یک سینمای کوچک و دنج را برای تان تداعی کند.

کارایی بهتر

برخی از شلف های دیواری به شما این امکان را می ‌دهند تا تلویزیون تان را از زوایای مختلف مشاهده کنید و تجربه دید راحت‌ تری هم داشته باشید. به علاوه تابش نور لامپ و نور خورشید را به حداقل می‌ رساند.

روش انتخاب بهترین تلویزیون هوشمند (راهنمای خرید برای مبتدیان)

کدام شلف بهتر است؟

دنیای شلف های تلویزیون گسترده و متنوع‌اند و در نتیجه هیچ شلفی بهتر از دیگری نیست. این مسئله کاملا به سلیقه شخصی شما برمی‌ گردد. برای انتخاب مدلی که به بهترین وجه با فضای خانه‌ تان سازگار باشد، به این فکر کنید که قرار است تلویزیون تان را کجا قرار بدهید و تماشاگران کجا خواهند نشست. به طور مثال حالات زیر را در نظر بگیرید:

اگر کاناپه شما دقیقا روبروی تلویزیون قرار دارد . . .

Buyers Guide MountedTVs Fixed Mount jpg در چنین شرایطی به سراغ شلف های معمولی یا Fixed mount بروید. این نوع شلف ها معمولا کم‌هزینه ‌ترین نوع در بازار است، پایه‌ های ثابت تلویزیون را به موازات دیوار فیکس می‌ کنند و امکان زاویه‌ دار کردن شان وجود ندارد. از آن جایی که آن ها خیلی نزدیک به دیوار می ‌چسبند، معمولا به اندازه 2.5 سانتی متر فاصله دارند و از نظر زیبایی ‌شناختی مطلوب ترین شلف هستند. برای جلوگیری از کاهش کیفیت تصویر، باید مطمئن شوید که هنگام نشستن چشمان تان با حاشیه پایین تلویزیون هم سطح باشد.

اگر قرار است برای مدت طولانی به تلویزیون خیره شوید . . .

Buyers Guide MountedTVs Tilt Mount jpg

ما شلف شیب ‌دار (Tilt mount) را توصیه می ‌کنیم. اگر می‌ خواهید تلویزیون تان را بالای یک شومینه یا سوراخ بر جای مانده از نصب یک قاب عکس روی دیوار ایجاد شده است، آویزان کنید، این پایه مناسب است. شما می ‌توانید شلف را متناسب با زاویه ‌ای که دید بهتری برای تان ایجاد می ‌کند، به صورت عمودی یا کج زاویه تنظیم کنید. اکثر پایه ‌های شیب ‌دار حدود 5 تا 15 درجه قابلیت تنظیم عمودی دارند که به کاهش تأثیر بازتاب و تابش نور صفحه کمک می‌ کند.

اگر منطقه تماشای تلویزیون خیلی جادار است . . .

Buyers Guide MountedTVs Swivel Mount jpg

یک شلف چرخشی را انتخاب کنید. این پایه‌ ها به همان اندازه پایه‌ های شیب ‌دار تنظیم می ‌شوند اما دارای تنظیم چرخشی پهلو به پهلو هم هستند تا بتوان تلویزیون را از زوایای مختلف تماشا کرد.

اگر نمی ‌توانید یک جا بنشینید . . .

Buyers Guide MountedTVs Articulated Mount jpg

شما بهتر است شلف هایی که بازوی مفصلی دارند را انتخاب کنید. این پایه ‌های بسیار متنوع و لولادار دارای بازوی چرخشی هستند که امکان تنظیم افقی و عمودی را افزایش می ‌دهند و همچنین امکان سفارشی کردن فاصله تماشای تلویزیون را با دور و نزدیک کردن نمایشگر از دیوار فراهم می‌ کنند. همچنین برای مقابله با تابش خیره‌ کننده و دائما در حال تغییر خورشید بسیار مناسب‌اند.

این سایت ها برای خرید مناسب ند: 7 بهترین سایت های خرید لوازم خانگی

نکات دیگری که باید در نظر بگیرید

اگر قصد راه اندازی سینمای خانگی را دارید . . .

Buyers Guide MountedTVs AV Component Shelf jpg از شلف هایی که چند قفسه دارند، استفاده کنید. این پایه‌ ها که به عنوان پایه‌ های پلتفرمی هم شناخته می‌ شوند، همان پایه ‌های سنتی هستند که با قفسه‌ هایی برای دستگاه‌ های پخش بلوری و DVD، سه راه برق وکنسول‌ های بازی ارتقا پیدا کرده‌ اند.

اگر قاب عکس ها فضای دیوار ها را اشغال کرده ‌اند . . .

Buyers Guide MountedTVs Ceiling Mount jpg

استفاده از پایه‌ های سقفی بهترین راه‌حل هستند. از آن جایی که این شلف ها از سقف آویزان می ‌شوند، قابلیت چرخش 360 درجه تلویزیون یا پروژکتور سینمای خانگی تان را دارند. آن ها معمولا در حدود 48 تا 81 سانتی متر از سقف پایین ‌تر هستند.

اگر می ‌خواهید از یک فضای کوچک نهایت استفاده را ببرید . . .

Buyers Guide MountedTVs Furniture Mount jpg

پایه ‌های تلویزیونی که قابل نصب روی میز هستند را امتحان کنید. این شلف ها برای فضا های کوچک مناسب‌اند و می ‌توانند تلویزیون تان را روی هر میزی ثابت کنند. برخی از آن ها حتی قابلیت تا شدن دارند و به شما این امکان را می‌ دهند تا تلویزیون تان را در مواقعی که از آن استفاده نمی ‌کنید، از دید خارج کنید.

یاد بگیرید: ۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

نکات نصب پایه تلویزیون 

  • کمک گرفتن از دیگران: هیچ وقت تلویزیون را به تنهایی سوار نکنید. کمک گرفتن از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده این اطمینان را می ‌دهد که در اثر سقوط تلویزیون هنگام نصب حداقل خودتان سالم می‌ مانید! شما همیشه دستورالعمل هایی در مورد نحوه نصب تلویزیون داخل جعبه پیدا خواهید کرد. آن ها بی ‌دلیل با همراه تلویزیون عرضه نمی ‌شوند پس از آن ها غافل نشوید.
  • استفاده از پیچ های دو سر برای سوراخ کردن دیوار: تلویزیون ‌های صفحه تخت نسبتا سبک هستند، اما هم چنان لازم است که تلویزیون تان را با پیچ های دو سربه دیوار فیکس کنید. پیچ های دو سر به مراتب قوی‌ تر از دیوار های گچی هستند که آن ها را احاطه کرده است و تضمین می‌ کنند که تا مدت ها شلف تلویزیون بدون تکان سر جایش باقی بماند.
  • با دقت انجام دادن نصب: هنگامی که سوراخ ‌ها در دیوار ایجاد شدند، پایه را روی دیوار محکم کنید. سپس یا تلویزیون را روی پایه بلغزانید یا آن را روی یک صفحه آداپتور پیچ کنید. این جا است که بودن یک دوست در کنارتان خیلی به درد می‌ خورد.
  • مخفی کردن کابل‌ ها: سیم برق و کابل‌ های لوازم جانبی که به تلویزیون وصل می ‌شوند، اگر آویزان شوند، فضا را شلوغ می ‌کنند، بنابراین بهتر است جمع یا از دید پنهان شان کنید. ابزار های زیادی برای سر و سامان دادن به کابل ها در بازار وجود دارد.

حتی می توانید شلف را خودتان بسازید!

 

از کجا بخریم که بهترین قیمت و کیفیت را داشته باشد؟

ما در این مطلب (کلیک کنید) بهترین سایت ها و فروشگاه های خرید تلویزیون و لوازم جانبی را معرفی کرده ایم که در تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران خدمات با پشتیبانی عالی ارائه می دهند و قیمت های شان قابل مقایسه با هیچ جای دیگری نیست.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا