آموزش های متنوع دیگر

پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی (4 روش موجود)

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، میزان تولید دستگاه‌ های هوشمند افزایش یافته است؛ همین امر باعث شده تعداد زیادی از افراد این محصول را خریداری کرده و از آن برای سرگرمی و انجام کار های روزانه خود استفاده کنند. با آن که فراگیر شدن گوشی ‌های موبایل از مزایای زیادی برخوردار است؛ اما به دلیل فرهنگ ‌سازیِ کم؛ گاها مشکلاتی را برای کاربران به وجود می ‌آورد که باعث سلب آرامش آن ‌ها می ‌شود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی که یکی از مشکلات گریبان ‌گیر اکثر کاربران گوشی‌ های موبایل است، آشنا کنیم تا با شناخت آن فرد، مانع از تکرار کار اشتباهش شوید؛ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

منظور از مزاحمت تلفنی چیست؟

یکی از مشکلاتی که تمامی کاربران گوشی ‌های موبایل حداقل یکبار آن را تجربه کرده ‌اند، مزاحمت تلفنی است یعنی فردی به طور آگاهانه با استفاده از تلفن یا سایر وسایل مخابراتی، بدون دلیل و تنها جهت اشغال کردن خط تلفنی یا تبلیغات، با شخص ناشناسی تماس می ‌گیرد و باعث آزار و اذیت آن ‌ها می ‌شود. اما جای نگرانی نیست زیرا روش ‌های گوناگونی برای پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی و تنبیه آن وجود دارد.

جالب: شنیدن صدای دیگران از راه دور با 5 اپلیکیشن

پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی

همانطور که گفته شد؛ تماس‌های پر تکرار و بی ‌دلیل، یکی از عوامل اصلی سلب آرامش به حساب می ‌آید؛ به همین دلیل در حال حاضر یکی از دغدغه ‌های شما کاربران، جلوگیری از مزاحمت ‌های تلفنی است، اما شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ابتدا باید بدانید چه کسی قصد ایجاد مزاحمت برای شما را دارد و مشخصات آن را به دست آورید تا متوجه شوید هدف از انجام این کار چه بوده است.

برای پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی تنها توسط شماره ‌ای که تماس گرفته شده، روش‌ های قانونی و برنامه ‌های زیادی وجود دارند که در ادامه به تعدادی از کاربردی‌ ترین شان اشاره خواهیم کرد تا شما با استفاده از آن ‌ها بتوانید مزاحم را شناسایی کرده و مانع از انجام دوباره این کار ناپسند شوید.

1-برنامه مزاحم یاب (جدید)

برنامه مزاحم یاب

یکی از جدیدترین برنامه های مزاحم یاب فارسی ست که تنها با وارد کردن شماره تلفن مخاطب، اطلاعات او را در اختیارتان قرار می دهد. در بسیاری موارد که تست کردم جواب داد اما دقیقا نمیدونم این اطلاعات از کجا جمع آوری شده!

نکته جالب اینکه حتی روی نقشه هم خیلی از مخاطبان رو میتونید پیدا کنید! اگر این روش جواب نداد سراغ روشهای بعد برید:

2-شبکه اجتماعی Social Number Book

یکی دیگر از برنامه ‌های شماره‌ یاب که به طور رایگان بر روی هر گوشی موبایلی نصب می ‌شود و همانند یک دفترچه تلفن جهانی است، اپلیکیشن social Number Book نام دارد که برای استفاده از آن برای یافتنِ مشخصات مزاحم تلفنی باید حتما به اینترنت متصل باشید.

در هنگام ثبت نام در سایت قوانین آن را با دقت مطالعه بفرمایید. یکی از قوانین این سایت، کپی کردن مخاطبین شما می باشد! پس در صورتی که نمیخواهید از قوانین را بپذیرید، با یک ایمیل جدید در سایت ثبت نام نمایید.

اگر باز هم نشد: ۱۰ سایت برای پیدا کردن افراد از طریق نام، شماره موبایل، ایمیل

3-اپلیکیشن caller ID and block یا truecaller

اپلیکیشن caller ID and block یا truecaller

یکی از بهترین ها که در ایران هم در موارد بسیاری جواب می دهد. ضمنا به این برنامه معتاد خواهید شد، زیرا این برنامه کاری فراتر از شناسایی تماس گیرندگان برای شما انجام می دهد. می ‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به ‌طور خودکار بازاریابان تلفنی یا هر کسی که سعی می‌ کند تلفن شما را با تماس های مکرر اسپم کند.

این برنامه علاوه بر آن که می ‌تواند فرد تماس ‌گیرنده را شناسایی کرده و امکان مسدود سازی تماس‌ های ناخواسته را فراهم کند، دارای ویژگی ‌های دیگری نیز است که آن را از دیگر برنامه ‌های مشابه متمایز می ‌کند؛ به عنوان مثال دارای بخشی است که امکان چت رایگان یا اشتراک‌ گذاری مکان را ایجاد می‌ کند، همچنین قابلیت آن را دارد که تماس را ضبط کند یا لیستی از تماس‌ های ناشناس در تاریخچه تماس ‌ها فراهم کند و در اختیارتان قرار دهد.

اپلیکیشن های جالب گوشی اندروید که باید نصب کنید

برای استفاده و پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی از این روش، ابتدا باید وارد سایت truecaller شده و در کادر جستجو پیش کد کشور خود را (ما ایران را با پیش کد 98+ در نظر می‌گیریم) وارد کنید، سپس شماره شخصی که مزاحم شده را زده و بر روی گزینه search کلیک کنید.

در این زمان اگر خوش ‌شانس باشید، اسم و فامیل واقعی فرد مزاحم برای تان نمایان می‌ شود، اگر آن را شناختید می ‌توانید دلیل انجام این کار را جویا شوید و در غیر اینصورت می ‌توانید از دیگر بخش‌ های سایت truecaller که آدرس دقیق و محل تقریبی شماره تلفن را نشان می ‌دهد، استفاده کنید تا به طور کامل فرد را شناسایی کرده و مانع از مزاحمت دوباره آن شوید.

پس از پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی می ‌توانید برای برقراری ارتباط با آن یا وارد سایت 118 شوید، یا از دیگر سایت‌ های موجود و شبکه ‌های مجازی مانند فیس‌بوک و سایت pipl.com استفاده کنید تا فردی که با اطلاعات شما مطابقت دارد را پیدا کرده و محل دقیق و شماره تلفن ثابت آن را کشف کنید.

4-شکایت و پیگیری قانونی

با آن که تمامی برنامه ‌های گفته شده قابلیت شناسایی و پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی را دارند؛ اما به دلیل آن که بسیاری از آن ‌ها غیرقانونی بوده و معتبر نیستند، باعث دردسر شما می ‌شوند، بنابراین بهتر است از روش‌ های قانونی مختلفی برای ردیابی مزاحم تلفنی خود استفاده کنید، زیرا آن ‌ها نه تنها شماره تماس و آدرس فرد مزاحم را پیدا می ‌کنند بلکه مجازاتی مانند یک تا شش ماه حبس برای او در نظر می‌ گیرند تا تنبیه شده و دیگر آسایش و آرامش افراد را از بین نبرد.

برای شناسایی قانونی و معتبر مزاحم تلفنی ابتدا باید از طریق مخابرات نزدیک خانه، نامه ‌ای مبنی بر تایید مزاحمت دریافت کنید که نشان دهد فردی مزاحم تان شده و بی ‌دلیل خط تان را اشغال می ‌کند، سپس با کمک کارکنان مخابرات برنامه ‌ای بر روی تلفن همراه تان نصب کنید تا زمانی که فرد مزاحم تماس گرفت؛ کد مخصوصی را در آن وارد کرده و شماره را ثبت کنید.

از دست ندین: پیدا کردن نام و عکس صاحب شماره موبایل با 4 اپلیکیشن

پس از وارد کردن کد، طی 24 ساعت فرد مزاحم شناسایی شده و اخطاریه برایش ارسال می ‌شود؛ اما اگر پس از اخطاریه دوباره مزاحمتی با آن شماره ثبت شود؛ باید شکایت‌نامه‌ ای نیز از طریق اپراتور مورد نظر دریافت کرد تا مدارک تکمیل شده و بتوان به مراکز قضائی و دادگاه مراجعه کرد تا آن ‌ها مجازات سنگین ‌تری مانند پرداخت مبلغ یا حبس را برایش در نظر بگیرند.

کلام آخر

حال که با نحوه پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی آشنا شدید و دانستید چگونه می ‌توانید مانع از مزاحمت‌ های تلفنی شوید، بهتر است هنگام تماس ‌های پی‌در‌پی از روش‌ های گفته شده استفاده کنید تا هر چه زودتر مزاحم تلفنی شناسایی شده و مشکلی برای خانواده ‌ها و موسساتی همچون آتش ‌نشانی، پلیس یا اورژانس به وجود نیاید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫26 دیدگاه ها

 1. با سلام و خسته نباشید.شماره همراهی دائما مزاحمم میشه میخواستم عکس و مشخصاتشو بفهمم .توی هیچ نرم افزارهای فضای مجازی اکانتی نداره با این شمارش .امکانش هست ؟ممنون میشم راهنماییم کنید .❤

  1. باسلام خیر تمامی نرم افزار ها از روی تلگرام و شبکه های اجتماعی و سایت های ناامنی که فرد در انها شماره وارد کرده باشد کار میکند

  2. سلام من یکیا میشناسم اطلاعات شماره را میده تو مجازی باهاش اشنا شدم ولی قابل اعتماده دو سه مورد برام انجام داده

   1. سلام لطفن به منم معرفی کنید یه نفره چن مدتی هست مزاحم میشه بترسونمش نمیخام قانونی اقدام کنم زیاد مراحل داره

   2. سلام اگر ممکنه به من هم معرفی بفرمایید .یکی هست مدام مزاحم خانوادم میشه مراحل قانونی رفتن خیلی وقت گیره .میخوام بترسونمش بذاره بره

 2. سلام.من نتونستم هیچ کدوم ازبرنامه های مزاحم یاب رو ،روی گوشی اندرویدنصب کنم!
  مساله دیگه اینه که من هرر شماره ای استفاده می کنم این مزاحم دسترسی داره،تماسم شنودمیشه،حتی پیامک ها رودسترسی داره، ادمین اکثرکانال های تلگرامیه،همه جوره گوشی رو آلوده کرده ،چطورمیتونم ازشر این مزاحم خلاص بشم

 3. یه راهنمایی میکنیدلطفاچجوری بدون شکایت ودردسرهاش شماره پیگیری کنم باموبایل ازحسابم پول برداشتن شمارشوپیداکردم

  1. من هم همچین مشکلی داشتم یه بنده خدا یه نفری رو معرفی کرد تونستم اطلاعات شماره ای که میخواستم رو پیدا کنم

   1. سلام و عرض ادب
    می خواستم اطف کنید مشخصات و تلف را به من هم بدهید تا مشکلم حل بشه.مزاحم نلفنی دارم.نه من و نه شما من را می شناسید.خیای دعاگوی شما خواهم بود.ممنون

 4. باسلام.این جوابها که دادی ،داداش خیلی کمکمون کرد به مولا،جون داش راست میگم،الخصوص سوال گزینه اخر

 5. یکیش خوب بود

  ولی من اطلاعات از سیم کارت سامانتل می‌خوام کدوم اپ رو باید دانلود کنم

 6. یه نفر از دیشب با پنج شماره ناشناس زنک میزنه
  خیلی میستریو افغانی هم هست
  لطفا کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا