آموزش ترفندهای موبایلی

۱۰ کاربرد اصلی do not disturb در گوشی اندروید

ویژگی Do Not Disturb ابزاری برای ساکت کردن اعلان های ناخواسته در تلفن اندرویدی است که هنگام خواب یا انجام کارهای مهم مزاحم هستند. همه ما می خواهیم از همه اتفاقات پیرامون خود مطلع باشیم ، اما گاهی اوقات این مسئله آزار دهنده می شود. این ویژگی وسیله ای برای متوقف کردن این اعلان ها وقتی کاربر می خواهد آنها را غیرفعال کند، می باشد.

کاربر می تواند هر بار با یک کلیک این ویژگی را فعال کند. برای این کار باید نوار اعلان را پایین بکشید و روی گزینه Do Not Disturb ضربه بزنید. همچنین می توانید مدت زمانی و انواع اعلان هایی را که می خواهید خاموش کنید را انتخاب کنید.

۱۰ مورد از ویژگی های Do Not Disturb

۱-حالت مزاحم نه تنها اخطارهای ناخواسته شما را بی صدا می کند بلکه باعث می شود اعلان چراغ LED دستگاه شما نیزمتوقف شود.

۲-کاربر می تواند مدت زمانی را که می خواهد اعلان ها را بر روی تلفن غیرفعال کند تنظیم کند. بر روی طول زمان در منوی Do Not Disturb کلیک کنید ، و مدت زمان را تعیین کنید.

مشخص کردن مدت زمان حالت Do Not Disturb

۳-همچنین می توانید از تنظیمات اولویت اعلانات استفاده کنید تا فقط آن اعلان هایی را که شما به عنوان اولویت تعیین می کنید فعال باشد. فقط در منوی do not disturb روی priority ضربه بزنید و اعلان های مورد نظر را انتخاب کنید.

تنظیمات اعلان های مهم در Do Not Disturb

۴-در این ویژگی سه حالت وجود دارد ، حالت اول ، سکوت کامل است و اگر این کار را انجام دهید هیچ صدا و اعلانی شما را آزار نمی دهد ، حالت دوم فقط فقط هشدارها را دریافت خواهید کرد و حالت سوم دریافت اولویت ها است.

total-silence-feature

۵-کاربر همچنین می تواند مدت زمان فعال بودن این ویژگی را برنامه ریزی کند. شما باید یک تقویم را این رویداد ایجاد می کنید ، و در زمان های تعیین شده این ویژگی به طور خودکار فعال می شود.

برنامه ریزی مدت زمان فعال بودن حالت Do Not Disturb

۶-کاربر می تواند فرمان خاصی را به این ویژگی اضافه کند؛ برای این کار بهsettings>do not disturb بروید و automatic rules را فعال کنید تا عملکرد قوانین را فعال کند.

automatic rules

۷-همچنین می توانید قوانین مبتنی بر زمان را در این حالت تنظیم کنید ، فقط روزهای هفته را انتخاب کنید و زمان شروع و پایان را برای فعال کردن این حالت تعیین کنید.

۸-حالت مزاحم ، به طور خودکار اعلان های ناخواسته مانند برخی برنامه ها ، رویدادها ، مخاطبین و غیره را مسدود نمی کند.

mode-automatically-block

۹-یکی دیگر از ویژگی های آن این است که اگر شخص در مدت پانزده دقیقه دو بار با شما تماس بگیرد ، به طور خودکار به حالت Do Not Disturb منتقل می شود.

۱۰-یک ویژگی وجود دارد که به عنوان downtime شناخته می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند که اعلان ها را در ساعات خاصی مجاز کنید و در ساعات downtime ، اعلان های اولویت دار نیز قطع می شود.

این ویژگی ها و موارد استفاده از حالت disturb not Do ممکن است از دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت باشد ، اما هر کاربر باید از این ویژگی عالی برای سیستم عامل های اندرویدی خود بهترین استفاده را داشته و از آن استفاده کند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا