آموزش ترفندهای موبایلی

چرا گوشی را فلش کنیم و اگر فلش کنیم چه می شود؟

برای فلش کردن گوشی دوراه وجود دارد، full flash یا فلش کردن کامل و partial flash یا فلش جزئی. اتفاقی که بعد از فلش کردن برای گوشی شما می افتد بستگی به این دارد که شما فلش کامل یا فلش جزئی انجام داده باشید. قبل از فلش کردن گوشی، حتما از اطلاعات مهم گوشی خود که ممکن است طی فرایند فلش کردن از دست برود، بک آپ بگیرید.

چرا گوشی را فلش می کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد تصمیم می گیرند گوشی خود را فلش کنند و از این راه Setting یا تنظیمات گوشی را تغییر دهند. رایج ترین دلیل می تواند این باشد که تلفنی که از یکcellular newtwork یا شبکه سلولی قفل شده باشد بتواند با شبکه های سلولی مختلف استفاده شود. یا این که ممکن است شما گوشی خود را به دلیل تغییردادن کارایی سیستم تلفنتان فلش کنید.

هنگام فلش کردن گوشی چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که گوشی فلش می شود تنظیمات نرم افزاری آن به دلیل تغییر در عملکرد گوشی عوض می شود. این که دقیقا برای گوشی شما چه اتفاقی می افتد بستگی به نوع گوشی که دارید و نرم افزاری که برای فلش کردن استفاده می کنید، دارد. یادتان باشد که این کار همیشه قانونی نیست و یا با سیاست های شرکت گوشی شما هم خوانی ندارد، پس برای انجام این کار اطمینان حاصل کنید.

اتصال گوشی به سیستم برای فلش

روش ساده خالی کردن فضای مموری گوشی اندروید (بدون هیچ نرم افزاری)

گوشی های قفل شده

رایج ترین دلیل فلش کردن گوشی ها این است که آن ها از یک سلول شبکه ای خاصی قفل می شوند. شرکت های مخابراتی وایرلس از شما می خواهند، اگر از شبکه ی جدیدی استفاده می کنید، تلفن جدیدی بخرید، بنابراین به طور کلی باید گفت که تلفن ها برای استفاده شبکه های خاص قفل هستند. بعضی از شرکت های مخابراتی تلفن شما را به خاطر درخواستی که داشتید، ازقفل باز می کنند اما در مثال های دیگر شما احتمالا نیاز دارید تا گوشی خود را به منظور استفاده کردن در شبکه های مختلف ، فلش کنید. به این کار فلش کردن جزئی می گویند.

فلش کامل

فلش کامل یعنی تغییرات واقعی روی سیستم تلفن شما ایجاد گردد. اگر این فلش را انجام دهید ، ممکن است تمام اطلاعات شما پاک شود. فلش کامل می تواند به معنای ارتقا یافتن یا کم شدن نسخه ی سیستم عامل گوشی شما باشد، یا تغییرات وسیعی را در کل سیستم عامل موبایل ایجاد کند و آن را جدید کند. فلش کردن ممکن است وارانتی گوشی شما را باطل کند و باعث کاهش درجه ی اعتبار گوشی شود.

چگونه یک رام (اندروید سفارشی) نصب کنیم؟ (همه گوشیهای اندروید)

آیا گوشی های Sprint با U.S. Cellular فلش می شوند؟

عوض کردن carrier یا شرکت خدماتی تلفن همراه، به معنای خریدن یک گوشی جدید ،گران و سازگار با شرکت خدماتی جدید است و یا به معنای امضای قرارداد با شرکت به دلیل تخفیف گرفتن قیمت گوشی می باشد . اگر که شما از شبکه Sprint استفاده می کنید و می خواهید آن را با U.S. Cellular بدون خرید گوشی جدید، تغییر دهید.

می توانید از فلش کردن برای راه اندازی مجدد برنامه ها کمک بگیرید که در این صورت این برنامه ها با U.S.Cellular بتوانند به جای شبکه Sprint کار کنند. نمایندگی شبکه موبایل U.S. احتمالا می تواند در راه اندازی مجدد برنامه هایتان به شما کمک کند. آن ها می توانند گوشی موبایل شما را با شبکه ی خودشان فلش کنند، یا این که شما می توانید از سرویس آنلاین استفاده کنید تا برنامه فلش مناسب و ساپورت های فنی برای راه اندازی مجدد برنامه های گوشی در خانه را فراهم کنید .

گوشی اندروید در حال فلش شدن

فلش کردن در مقایسه با Unlock یا باز کردن قفل

فلش کردن یا باز کردن قفل گوشی ها شبیه به هم هستند، اما یکسان نیستند. با فلش کردن، برنامه های گوشی خود را راه اندازی مجدد می کنید تا با یک سرویس موبایل متفاوتی کار کند. این کار زمان کمتری می برد تا این که بخواهید با سرویس قبلی خود بدون فلش کار کنید با باز کردن قفل، گوشی با هر شبکه ی سازگاری کار می کند، نه فقط با یک شبکه.

برای فلش کردن گوشی از شبکه ی CDMA استفاده شده است که به سیم کارت هایی مثل Sprint،U.S.Cellular، یا Verizion نیاز ندارد. باز کردن قفل گوشی در شبکه ی GSM موبایل مثل AT&T  و T-Mobile استفاده می شود. زمانی که قفل گوشی باز شد، سیم کارت را به انتخاب خود، داخل گوشی بگذارید که از شبکه ی GSM استفاده می کند تا گوشی با آن شبکه فعال شود.

۱۰ اپلیکیشن ضدجاسوسی برتر موبایل (آیفون اندروید)

آیا فلش کردن قانونی است؟

فلش کردن قانونی است. هیچ آیین نامه ای نیست که بگوید فقط با یک شبکه کار کنید. شما گوشی را جدا از قرارداد می خرید، فلش کردن گوشی با شبکه ای دیگرقرارداد شما را با پشتیبانی سرویس رایج، باطل نمی کند .

بنابراین فقط اگر قرارداد قبلی را کنسل کنید ممکن است که مجبور شوید تا پولی را به عنوان غرامت بپردازید.اگرچه کنسل کردن قرارداد قبلی تا زمانی که شما پیگیر فرایند کنسلی شرکت باشید، قانونی است. شما مالک تلفن هستید و می توانید برنامه آن را راه اندازی مجدد کنید ، آن را بفروشید یا حتی اگر دوست دارید، آن را کنار بگذارید.

Data Retention یا حفظ اطلاعات

اگرچه بک آپ کرفتن از اطلاعات گوشی مثل مخاطبین،هرگونه آپدیت نرم افزار، همواره کار هوشمندانه ای است، ولی فرایند فلش کردن تاثیری روی اطلاعات ذخیره شده ی گوشی شما ندارد.

تغییرات نرم افزار در طول فرایند فلش کردن ، جدااز سیستم عامل یا حافظه اتفاق می افتد. اساسا این کار اطلاعات مخصوص شبکه را تغییر می دهد که به تلفن دستور می دهد با برج های سلولی خاصی ارتباط برقرار کند، نه این که اطلاعات ذخیره شده را پاک کند یا تغییر دهد.

با گوشی ویروسی چه کنیم؟ ۷ نشانه گوشی های پر از ویروس

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا