به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینستاگرام

پست igtv در اینستاگرام (آموزش کامل+ نکات و ترفندها)

IGTV خانه محتوای ویدیویی طولانی در اینستاگرام است. کانالی مناسب برای معرفی محصولات، نکات مد، و راهنما های قدم به قدم است – از آن دسته محتوا که مخاطب را جذب میکند و به او برای ساخت ارتباط بلند مدت کمک میکند.

در این راهنما، هر آنچه در مورد IGTV باید بدانید با شما به اشتراک خواهیم گذاشت، از ساخت کانال و ساخت سریال های مخاطب پسند برای تحلیل عملکرد شما.

فهرست مطالب

1- IGTV چیست؟

2- چطور در IGTV ویدیو به اشتراک بگذاریم؟

3- چطور برای IGTV ویدیو بسازیم؟

4- چطور پیش نمایشی از IGTV خود در قسمت پست های اینستاگرام قرار دهیم؟

5- چطور برای یک IGTV برنامه ریزی کنیم؟

6- چطور یک سریال بسازیم؟

7- درک تحلیل ها

آموزش ویدیویی

 

IGTV چیست؟

IGTV پاسخ اینستاگرام به یوتیوب بود – پلتفرمی مناسب موبایل که میتواند محتوی ویدیویی را تا حد 60-دقیقه پخش کند.

در اصل IGTV تنها از ویدیو های عمودی(9:16) پشتیبانی میکرد. با این حال این پلتفرم آنقدر از آن موقع رشد داشته که حالا فرمت افقی16:9 را نیز پشتیبانی میکند – و این فرصت مناسبی را برای سازندگانی که در یوتیوب فعالیت میکردند فراهم کرد.

وقتی ویدیو جدیدی را منتشر میکنید، کاربران میتوانند پیش نمایشی 15 ثانیه ای از آن را در قسمت پست های اینستاگرام شان قرار دهند. این یکی از موثرترین راه های دیده شدن ویدیو IGTV و افزایش تعداد نمایش ویدیو است.

به علاوه وقتی یک ویدیو را منتشر کردید، زبانه ای جدید در پروفایل اینستاگرام شما اضافه خواهد شد – که بازدید کننده ها میتوانند همه سریال ها و ویدیو های IGTV شما را یکجا ببینند.

IGTV در صفحه اکسپلور اینستاگرام نیز زبانه ای مخصوص به خود دارد – که آن را تبدیل به فرصتی بزرگ برای دستیابی و جذب مخاطب جدید کرده است.

در اینجا، ویدیو های IGTV بر مبنای سابقه جستجو ها و لایک های کاربری دسته بندی میشوند. در اصل، الگوریتم ویدیو ها را بر مبنای آنچه که *فکر میکند* بازدید کننده بیشتر میپسندند نمایش میدهد.

ویدیو های IGTV

IGTV اخیرا ویژگی های جدیدی منتشر کرده است که به مشاغل و تولید کنندگان محتوا کمک میکند از این پلتفرم کسب درآمد داشته باشند.

فروشگاه IGTV به مشاغل این اجازه را میدهد که محصولات شان را مستقیما بروی محتوای ویدیویی خود تگ کنند تا بینندگان شان بدون هیچ مشکلی در حین تماشای ویدیو بروی آن ضربه زده و خرید کنند.

۳۰ تا از پربازدیدترین پیج های اینستاگرام

برای تولید کنندگان محتوا، تبلیغات IGTV راه کسب درآمد از اینستاگرام است. در مصاحبه ای با The Verge، مدیر عملیات اجرایی اینستاگرام، آقای جاستین اوسوفسکی گفت تولیدکنندگان محتوا با استفاده از تبلیغات IGTV به سود استاندارد صنایع 55% از کل هزینه تبلیغ در IGTV را دریافت کنند، درست مثل یوتیوب.

چطور یک ویدیو IGTV را به اشتراک بگذاریم؟

ویدیو های IGTV باید خارج از محیط اینستاگرام ساخته و بعد بروی این پلتفرم بار گذاری شوند.

برای اشتراک گذاری اولین IGTV خود این قدم ها باید برداشته شوند:

قدم اول: برنامه اینستاگرام را باز کنید به صفحه پروفایل خود رفته و علامت + را انتخاب کنید

گذاشتن ویدئو در igtv اینستاگرام

قدم دوم: ویدیو را از قسمت گالری انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که تنها میتوانید ویدیو هایی را انتخاب کنید که بالای 60 ثانیه باشند. برای اکثر حساب های کاربری سقف مدت زمان ویدیو 15 دقیقه است، اما برخی قادر هستند ویدیو های تا مدت زمان 60 دقیقه را نیز بار گذاری کنند.

قدم سوم: وقتی ویدیو را انتخاب کردید، برای آن عکسی را به عنوان کاور از فریم های خود ویدیو یا از گالری خود انتخاب کنید

قدم چهارم: برای ویدیو خود عنوان و توضیحات اضافه کنید.

وارد کردن کپشن برای ویدئو igtv

نکته: برای بازدید کنندگان توضیحات با ضربه زدن بروی مثلث در کنار عنوان ویدیو قابل رویت خواهد بود – و میتواند شامل لینک های کلیک پذیر باشد.

برای برند های تجاری، این فرصتی مناسب است که بازدید سایت خود را افزایش دهند. برای تولیدکنندگان محتوی فرصتی مناسب است که لینک های پورسانتی را به اشتراک بگذارند.

گزینه صرفه جویی اینترنت در اینستاگرام (با خود اینستاگرام)

قدم پنجم: ویدیو IGTV خود را به یک مجموعه (سریال) اضافه کنید (این کار اختیاری است) و با روش کردن یا نکردن یک دکمه تصمیم بگیرید که آیا میخواهید پیش نمایشی 15 ثانیه ای از آن در بین پست های شما منتشر شود یا نه.

قدم ششم: گزینه edit preview را انتخاب کنید قسمتی از ویدیو 9:16 خود را که میخواهید در نمای 4:5 نمایش داده شود را انتخاب کنید.

قدم هفتم: با انتخاب گزینهEdit profile cover نحوه نمایش عکس کاور ویدیو IGTV خود را ویرایش کنید.

قدم هشتم: با ورود به قسمت advanced settings و روشن کردن دکمه auto-generated captions زیرنویس خودکار را برای ویدیو های IGTV خود فعال کنید

قدم نهم: یا گزینه post to IGTV را انتخاب کنید که پست شود و یا گزینه save to draft را انتخاب کنید تا بعدا آن را منتشر کنید.

وقتی اولین ویدیو شما منتشر شود، متوجه میشوید که بخشی جدید به پروفایل اینستاگرام شما اضافه شده است – زبانه ای مخصوص ویدیو های IGTV شما.

مشاهده igtv

چطور ویدیو ی IGTV بسازیم؟

بر خلاف reel های اینستاگرام، ویدیو های IGTV در بیرون از نرم افزار اینستاگرام ساخت و سپس بار گذاری میشوند.

برای اینکه بهترین نتیجه را بدست بیاورید، میتوانید از این تنظیمات فنی استفاده کنید:

  • فرمت ویدیو: MP4
  • مدت زمان: ویدیو باید حداقل 1 دقیقه ای باشد. حداکثر زمان برای وقتی که با تلفن همراه آپلود میکنید15 دقیقه و برای وقتی که از وب سایت آپلود صورت بگیرد 60 دقیقه است.
  • اندازه: 650 مگابایت برای ویدیو های کمتر از 10 دقیقه و 3.6 گیگابایت برای ویدیو های تا 60 دقیقه
  • نحوه نمایش: عمودی (پرتره) یا افقی ( منظره)
  • ضریب نسبت: اینستاگرام برای ویدیو های عمودی ضرب 9:16 و برای ویدیو های افقی ضریب 16:9 را پیشنهاد میدهد

وقتی یک ویدیو IGTV میسازیم، باید در نظر داشته باشیم که پیش نمایش همیشه 15 ثانیه اول ویدیو است.

از اینکه ابتدای ویدیو شما برای جلب توجه مخاطبین شما و جذب آنها گیرائی لازم را دارند اطمینان حاصل کنید و تصویر را برای نمایش در ابعاد 4:5 به عنوان پیش نمایش در بین پست ها آماده کنید.

چطور پیش نمایش یک ویدیو IGTV را در قسمت پست های اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

کاربران اینستاگرام این گزینه را دارند که میتوانند 15 ثانیه از ویدیو خود را در بین پست های خود قرار دهند.

اگر میخواهید اینکار را انجام دهید، ویدیو های IGTV شما در بین پست های شما در پروفایل تان زندگی خواهند کرد، البته آیکن IGTV در گوشه سمت راست آنها خواهد بود.

مجبور به اینکار نیستید و این کار کاملا اختیاری است – اما به شما کمک میکند که محتوای شم بیشتر دیده شود.

3 روش فیلتر کردن کامنت های نامناسب اینستاگرام

تمام آنچه که شما باید انجام دهید روشن کردن دکمه post a preview است. بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید، پیش نمایشی از ویدیو IGTV شما در بین پست هایی که فالوور های شما میبینند نمایش داده میشود و همینطور عکس کاور آن در بین پست های شما د صفحه پروفایل تان خواهد بود.

روشن کردن post a preview

وقتی پیش نمایشی را از ویدیو IGTV پست میکنید، عنوان و توضیحات آن در کپشن خواهند بود. ولی به یاد داشته باشید که لینک ها قابلیت کلیک پذیری ندارند و تبدیل به متن ساده میشوند.

پیش نمایش igtv در پست ها

علاوه بر این میتوانید برای تنظیم نحوه نمایش ویدیو IGTV خود گزینه edit preview را انتخاب کنید ( فقط در صورتی این گزینه را دارید که ویدیو شما 9:16 باشد. در صورتی که نسبت ویدیو شما 16:9 باشد ویدیو به صورت کامل نشان داده خواهد شد).

edit preview برای تنظیمات نمایش IGTV

برای ویرایش کاور ویدیو IGTV خود که در پست های اینستاگرام شما نمایش داده خواهد شد(1:1) گزینه edit profile cover را انتخاب کرده و عکس را جابجا کنید.

ویرایش کاور ویدیو IGTV

ارسال پیش نمایش به قسمت پست ها یکی از بهترین راه ها برای افزایش نمایش ویدیو های IGTV است – و با توجه به این همه ویژگی های ویرایش و عکس های کاور نیازی نیست که نظم اینستاگرام خود ار بر هم بزنید.

چطور ارسال یک ویدیو IGTV را برنامه ریزی کنیم؟

میتوانید با استفاده از Facebook Creator Studio ویدیو های IGTV خود را برنامه ریزی کنید تا در زمانی مشخص ارسال شوند.

برنامه ریزی برای ارسال IGTV

Creator Studio که برای رایانه ها ارائه شده است به کاربران اجازه میدهد که پست های IGTV خود را ساخته و برنامه ریزی کنند.

نکته: به یاد داشته باشید که پست های IGTV در API اینستاگرام نمایش داده نمیشوند و در نتیجه هیچ برنامه دیگری برای برنامه ریزی ارسال ویدیو های IGTV وجود ندارد. اگر این ویژگی در دسترس قرار بگیرد، بعدا به موضوع برنامه ریزی ارسال IGTV خواهیم پرداخت. اما تا به الان، پیشنهاد میکنیم محتوای IGTV خود را با استفاده از Creator Studio برنامه ریزی کنید.

گزارش کردن در اینستاگرام+ همه نکات کاربردی

برنامه ریزی ارسال محتوای IGTV شما راهی مناسب برای کسب اطمینان خاطر از اینکه همیشه محتوایی برای انتشار دارید و بر اساس تقویم محتوایی خود پیش میروید است.

چطور یک مجموعه (سریال) بسازیم؟

ویژگی مجموعه IGTV فرصت بزرگی برای برند ها است – اگر به طور منظم در دید مخاطبین خود دیده شوید و محتوای با کیفیت ارائه کنید، به زودی شاهد افزایش مشارکت و افزایش تعداد فالوور های خود خواهید بود.

مجموعه ها اینگونه ساخته میشوند:

برای شروع یک ویدیو را با زدن دکمه add to series به یک مجموعه اضافه کنید. اگر این اولین ویدیو شما در مجموعه باشد، باید اول نام و توضیحات مجموعه را وارد کنید.

ساخت مجموعه IGTV

علاوه بر این اضافه کردن محتوا موجود به مجموعه نیز کاری ساده است. کافیست زبانه IGTV را از پروفایل اینستاگرام خود انتخاب کنید، ویدیویی که میخواهید به مجموعه اضافه کنید را انتخاب کرده و گزینه edit را بزنید.

ویژگی جدیدی تحت عنوان add to series را خواهید دید. از اینجا، میتوانید مجموعه جدید بسازید یا ویدیو را به یکی از مجموعه های موجود اضافه کنید. در انتها کافیست post را در گوشه سمت راست بالا بزنید.

ساخت مجموعه های متفاوت راه حلی مناسب برای این است که به مخاطب بفهمانید از شما چه انتظاری باید داشته باشد.

6 علت بلاک شدن در اینستاگرام و روش ساده حل مشکل

برای اینکه از این ترند نهایت بهره را ببرید جان یوشایی از اینستاگرام پیشنهاد میدهد که ” تم و استایلی تکرار شونده داشته باشید تا مخاطب بداند از شما چه انتظاری در هر قسمت داشته باشد”

اگر مخاطب بداند که هر بار پروفایل شما را میبیند چه توقعی باید از شما داشته باشد، احتمال اینکه آن دکمه نازنین follow را فشار بدهند و برای موارد بیشتر باز هم به شما سر بزنند وجود داد

آمارهای بازدید، کامنت ها و …

در حالی که اهداف IGTV به دقیقی تحلیل های اینستاگرام نیست ولی هنوز هم میتوان از عملکرد ویدیو اطلاعات زیادی به دست آورد.

او از همه برای دسترس به تحلیل ها، بروی سه نقطه گوشه تصویر در زمان نمایش ویدیو کلیک کرده و گزینه view insights را انتخاب کنید.

view insights

این کار صفحه ای را باز میکند که تعاملات ویدیو شما از جمله تعداد نمایش، تعداد لایک ها، کامنت ها و سیو ها را نشان میدهد.

view insights 2

هر view به ازاء هر دفعه که کسی فقط 3 ثانیه از ویدیو شما ر تماشا کند شمرده خواهد شد.

اهداف IGTV وسیله مناسبی برای درک اینکه چه چیزی برای مخاطب شما جواب میدهد و چه چیزی جواب نمیدهد مناسب است.

اما IGTV از زمانی که اینستاگرام تمرکز خود را معطوف به Reels کرده است کمی عقب نشینی کرده است.

روش ایجاد فروشگاه در اینستاگرام (و 10 ترفند فروش بیشتر)

اما ویژگی های این قالب منعطف، مثل زیرنویس خودکار و راه های بسیار برای برند ه و تولیدکنندگان محتوی برای کسب درآمد از این محیط، هنوز هم IGTV پلتفرمی ارزشمند برای سرمایه گذاری است.

اگر یک عکس هزاران حرف برای گفتن دارد، یک ویدیو میتواند میلیون ها حرف داشته باشد.

ویدیو های طولانی همیشه راهی موثر برای داستان گفتن، تولید محتوای ارزشی و بهبود فروش است.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا