به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینستاگرام

تنظیمات کامنت در اینستاگرام (همه نکات و ترفندها)

مثل اکثر شبکه های اجتماعی دیگر، اینستاگرام هم یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف این برنامه بستری عالی برای ایجاد مجموعه ای از دنبال کنندگان و دوستان است و از طرفی دیگر، باید با کامنت های نفرت انگیز، ناخوشایند، بی ادبانه و ناپسند هم کنار بیایید.

با اینکه نمی توانید نظرات منفی و بی ادبانه ای که دیگران برای پست های شما می گذارند را کنترل کنید؛ اما خوشبختانه راهی برای حذف یا پنهان کردن آنها وجود دارد. اگر دلتان نمی خواهد کامنت منفی ببینید می توانید در قسمت تنظیمات کامنت این گزینه را به طور کلی غیر فعال کنید.

تنظیمات دایرکت اینستاگرام (آموزش همه نکات کاربردی)

ویدیوی آموزشی

 

اگر ویدیوی بالا راضی کننده نبود به خواندن ادامه دهید:

نحوه ویرایش کامنت ها در اینستاگرام

اگر خودتان جایی کامنت گذاشته اید و حالا از آن ناراضی هستید بهترین و ساده ترین راه این است که آن را حذف کنید و بعد یک کامنت جدید بفرستید. در بخش پایانی این مطلب به نحوه حذف کامنت ها در اینستاگرام می پردازیم.

اگر می خواهید کپشن پست اینستاگرامتان را ویرایش کنید باید مراحلی که در ادامه گفته می شود را طی کنید. این کار خیلی آسان است و وقت زیادی هم از شما نمی گیرد. فقط یادتان باشد که کپشن پست اینستاگرام را باید از طریق گوشی ویرایش کنید و این قابلیت برای کامپیوتر وجود ندارد.

نحوه ویرایش عنوان یا کپشن پست در اینستاگرام به صورت زیر است:

۱- اینستاگرام را باز کنید و به پستی که می خواهید آن را ویرایش کنید بروید.

۲- روی علامت سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست پست خودتان ضربه بزنید.

۳- گزینه ویرایش یا Edit را بزنید.

۴- حالا عنوان یا همان کپشن پست را به شکلی که می خواهید ویرایش کنید.

۵- گزینه Done را بزنید.

نحوه ویرایش کامنت ها در اینستاگرام

۸ اپلیکیشن برای دیدن افرادی که از پروفایلمان بازدید کرده اند

آیا می شود کامنت های دیگران در اینستاگرام را ویرایش کرد؟

متاسفانه نه. راهی برای ویرایش کامنت های دیگران در پست خودتان یا اشخاص دیگر وجود ندارد. بنابراین اگر دیگران برایتان کامنت منفی و ناخوشایند می گذارند بهترین کار حذف یا پنهان کردن آنهاست که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه مخفی کردن کامنت ها در اینستاگرام

فرض کنید شما یک پست جنجالی در اینستاگرام می گذارید و در یک چشم به هم زدن این پست با صدها کامنت منفی بمباران می شود. در چنین شرایطی می توانید کامنت های توهین آمیز را حذف کنید یا با انتخاب گزینه مخفی کردن کامنت های توهین آمیز و یا غیر فعال کردن بخش کامنت ها به طور کامل، جلوی برخی مشکلات را بگیرید.

برای مخفی کردن کامنت ها مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به پروفایل اینستاگرامتان بروید و روی علامت سه خط افقی ضربه بزنید.

۲- گزینه Settings را انتخاب کنید.

۳- به قسمت Privacy بروید.

۴- روی بخش Comments ضربه بزنید.

۵- حالا گزینه Hide Offensive Comments را انتخاب کنید.

۶- علاوه بر این می توانید با استفاده از گزینه “Manual Filter”، کلمات توهین آمیز را به صورت دستی وارد کنید تا در صورتی که کاربری از آنها در کامنتش استفاده کرد، به طور خودکار آن کامنت پنهان شود.

۷- در این صفحه می توانید برخی افراد را هم بلاک کنید. این بلاک کردن با بلاک کردن معمولی فرق دارد. در این حالت این دسته افراد هنوز هم می توانند پست های شما را ببینند ولی کامنت هایشان فقط برای خودشان قابل مشاهده خواهد بود.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام (آموزش تصویری)

نحوه مخفی کردن کامنت های اینستاگرام بدون نیاز به بلاک کردن افراد

اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ خیلی بی سر و صدا ویژگی جدیدی ارائه کرد که از طریق آن کاربران می توانند کامنت های برخی افراد را بدون اینکه خودشان متوجه شوند از چشم بقیه مخفی کنند. این روش یکی از راه های خوب برای مقابله با کامنت های زشت و منفی است و علاوه بر این باعث می شود نظرات فالورهای خوش فکر شما هم بین کامنت های ناخوشایند گم نشود.

برای مخفی کردن کامنت های یک شخص مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی کامنت شخصی که می خواهید نظرش را مخفی کنید بروید.

۲- صفحه را به سمت چپ بکشید.

۳- روی آیکن ! ضربه بزنید.

۴- در منوی بازشو گزینه Restrict را انتخاب کنید.

نحوه مخفی کردن کامنت های اینستاگرام بدون نیاز به بلاک کردن افراد

وقتی یک کامنت را در اینستاگرام مخفی می کنیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر کامنت یک نفر را مخفی کنید وقتی این شخص برای شما کامنت می گذارد، کامنت او فقط برای شما و خودش قابل مشاهده خواهد بود. در این حالت شما زیر پستتان یک کامنت کمرنگ را می بینید. اگر روی آن بزنید می توانید آن را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید که اجازه بدهید زیر پستتان برای بقیه قابل دیدن باشد یا نه.

آموزشهای اینستاگرام ما را از اینجا دنبال کنید

چطور در اینستاگرام کامنت خصوصی ارسال کنیم؟

کامنت ها در اینستاگرام خصوصی نیستند. حتی اگر شما زیر پست های یک اکانت پرایوت یا خصوصی کامنت بگذارید باز هم همه فالوئرهای آن شخص می توانند کامنت شما را ببینند. اگر می خواهید نظرتان به صورت خصوصی برای شخص ارسال شود باید آن را به صورت پیام برای فرد مورد نظرتان بفرستید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی پستی که می خواهید درباره آن نظر بدهید بروید.

۲- روی علامت پیام که شبیه یک هواپیمای کاغذی است ضربه بزنید.

۳- در نوار جستجو، نام کاربری که آن پست را گذاشته بنویسید.

۴- وقتی اینستاگرام به طور خودکار اکانت مورد نظر را پیدا کرد، روی دایره کنار آن ضربه بزنید تا علامت تأیید ظاهر شود.

۵- در کادر پایینی روی پیامتان ضربه بزنید.

۶- گزینه send را بزنید تا پیام ارسال شود.

چطور در اینستاگرام کامنت خصوصی ارسال کنیم؟

چرا کامنت های اینستاگرام من نمایش داده نمی شوند؟

اگر متوجه شده اید کامنتتان در اینستاگرام نشان داده نمی شوند، بارزترین دلیل آن بلاک شدن کامنت های شماست. همانطور که در بخش بالا گفتیم، شما می توانید کامنت های توهین آمیز را به طور خودکار بلاک کنید. به همین ترتیب دیگران هم می توانند از این تنظیمات استفاده کنند تا کامنت های منفی و توهین آمیز بلاک شوند.

علاوه بر این کاربران می توانند در تنظیمات کامنت برخی کلمات را هم به عنوان کلمات توهین آمیز اضافه کنند؛ بنابراین اگر شما از این کلمات استفاده کنید کامنتتان بلاک خواهد شد. پس توصیه می کنیم تا جایی که می توانید کامنت های مودبانه ای بنویسید تا بلاک نشوید.

دلایل دیگری که می توانند باعث عدم نمایش کامنت شما در اینستاگرام بشوند شامل موارد زیر هستند:

۱- به اینترنت وصل نیستید.

۲- بیش از حد کامنت ارسال می کنید. اگر بیش از حد کامنت بگذارید یا پشت سر هم لایک، فالو و آنفالو کنید، اینستاگرام شما را به عنوان کسی که اسپم یا همان هرزنامه می فرستد شناسایی و بلاک می کند.

۳- کامنت شما بیشتر از ۳۰ هشتگ یا ۵ منشن دارد.

۴- شما یک کامنت تکراری را را بارها و بارها روی پست های مختلف ارسال کرده اید.

نحوه غیر فعال کردن کامنت ها در اینستاگرام

اگر احساس می کنید کامنت هایی که برای پست هایتان در اینستاگرام می گذارند بیشتر از اینکه فایده داشته باشند دردسرساز هستند می توانید به راحتی قابلیت کامنت را غیر فعال کنید. غیر فعال کردن بخش کامنت ها برای یک پست شخصی فقط چند ثانیه طول می کشد.

برای غیر فعال کردن کامنت ها در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به اینستاگرام بروید و روی پستی که می خواهید کامنت های آن غیر فعال شوند ضربه بزنید.

۲- روی قسمت سه نقطه کوچک بالای پستتان ضربه بزنید.

۳- گزینه Turn Off Commenting را بزنید.

۴- هر زمان که نظرتان تغییر کرد می توانید روی Turn On Commenting ضربه بزنید تا دوباره کامنت ها فعال شوند.

نحوه حذف کامنت در اینستاگرام

شما در اینستاگرام بدون اینکه نیاز باشد کسی را بلاک یا محدود کنید می توانید کامنت هایش را از زیر پست هایتان حذف کنید. علاوه بر این می توانید کامنت خودتان را هم در پست دیگران به راحتی حذف نمایید. برای حذف کامنت ها در اینستاگرام تنها کاری که باید انجام بدهید مراحل زیر هستند:

۱- روی کامنت مورد نظر صفحه را به سمت چپ بکشید.

۲- روی نماد سطل زباله ضربه بزنید.

به همین راحتی پیامتان پاک می شود!

با حذف کامنت در اینستاگرام چه اتفاقی می افتد؟

وقتی یک کامنت را در اینستاگرام حذف می کنید این کامنت برای همه پاک می شود و هیچ اعلانی هم برای کسی نمی رود. اگر کسی برایتان کامنتی گذاشت و شما آن را پاک کردید تنها راهی که آن شخص بتواند بفهمد که کامنتش پاک شده این است که برگردد و دنبال آن بگردد.

آیا می توانم کامنت دیگران را در اینستاگرام حذف کنم؟

بله می توانید؛ اما به شرطی که این کامنت در پست خودتان باشد. اگر کامنت توهین آمیزی در پست دیگران مشاهده کردید بهترین کار این است که با کشیدن انگشت به سمت چپ و ضربه زدن روی صفحه، آن کامنت را به عنوان اسپم یا هرزنامه علامت گذاری کنید. سپس روی گزینه Report this comment بزنید تا کامنت به اینستاگرام گزارش داده شود.

آیا می توان کامنت حذف شده را در اینستاگرام دوباره برگرداند؟

جواب این سوال منفی است. برای همین توصیه می کنیم قبل از پاک کردن کامنت در اینستاگرام دقت کنید. چون وقتی آن را به سطل زباله می فرستید دیگر نمی توانید کامنت را برگردانید.

جمع بندی

شاید بشود گفت قابلیت کامنت در اینستاگرام بهترین چیزی باشد که در این برنامه وجود دارد. اما اگر هرزنامه زیادی دریافت کنید دیگر این ویژگی برایتان خوشحال کننده نیست و در عوض باعث آزارتان می شود. خوشبختانه ، اینستاگرام قابلیت غیر فعال کردن کامنت ها، محدود کردن کاربران خاص و ممنوعیت خودکار ارسال کامنت های توهین آمیز را فراهم کرده است. این ویژگی ها کار شما را خیلی راحت می کنند. در ضمن هر زمان که بخواهید فقط با یک لمس کوتاه و سریع می توانید کامنت های ناخوشایند و توهین آمیز را حذف کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام من قادر به دیدن کامنت ها نیستم مثلا یک پست را در یک پیج خبری باز میکنم و میبینم زیر پست نشان داده که مثلا صد کامنت خورده است و وقتی میخواهم کامنتها را مطالعه کنم از صد کامنت فقط دو سه تا اول را نشان میدهد و دیگر بقیه را لود نمیکند لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ممنون

  1. سلام من قادر به دیدن کامنت ها نیستم مثلا یک پست را در یک پیج خبری باز میکنم و میبینم زیر پست نشان داده که مثلا صد کامنت خورده است و وقتی میخواهم کامنتها را مطالعه کنم از صد کامنت فقط دو سه تا اول را نشان میدهد و دیگر بقیه را لود نمیکند لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ممنون

 2. کامنتای من ارسال نمیشه به همین دلیلی که گفتید یک کامنت تکراری رو زیر تعداد زیادی پست گذاشتم حالا چطوری این درست میشه؟ چقدر طول میکشه درست شه؟

 3. سلام، اگر كامنتي رو در صفحه ديگران ريپورت كنيم، آيا اعلان ريپورت كردن براي صاحب صفحه مي رود؟

 4. سلام. باکس گذاشتم، ولی متاسفانه برام بالا نمیاد که بتونم
  جواب بدم ، دلیلش چیه؟؟؟ بصورت آمار میاد برام

 5. یک‌ نفر برام کامنت میزاره و بقیه هم که از قبل کامنت گذاشته بودن برای اونا هم نوتیف میره؟

 6. من پیجم بازه وقتی پست میزارم زیر پستم نمایش میده مثلا سی کامنت اما بیست و پنج تا کامنت نمایش داده میشه برام برای رفع این مشکل چکار کنم

 7. سلام
  من بعضیا اکانت ها رو توی اینستا میبینم که وقتی میخواییم کامنتش رو ریپلای کنیم میزنه
  Doesn’t allow everyone to @mention them
  منم به قسمت تنظیمات اینستا رفتم (همون قسمت تگ و منشن و گزینه سوم
  Don’t allow mention رو انتخاب کردم اما متاسفانه هنوز کامنتام و ریپلای هایی که گذاشتم ریپلای میشه
  من پیج تبلیغاتی دارم و بقیع میان زیر کامتام چرت میگن واسه همین میخوام این قابلیت رو استفاده کنم اما ظاهرا واسه من عمل نمیکنه میشه لطفا راهنماییم کنید
  خواهش میکنم…‌

 8. سلام و درود .اگر یه کامنتی رو زیر پست خودمون مخفی کنیم امکان بازیابی اون کامنت وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا