برنامه های اندروید

۹ بهترین نرم افزار مدیریت باتری گوشی اندروید که واقعا موثرند!

کارهای روزانه مانند اینترنت، بازی، تماس تلفنی و غیره به علت اجرا در پس زمینه‌ گوشیتان باعث تخلیه‌ سریع باتری می‌شود. برای افزایش عملکرد باتری از برنامه‌های مدیریت باتری استفاده ‌کنید. این برنامه‌ها فرایندهای پس زمینه‌‌ای غیر ضروری را کنترل نموده و لیستی از برنامه‌های پرمصرف را ارائه می‌دهند. در ادامه برای بهبود عملکرد باتری، بهترین برنامه‌های مدیریت باتری برای گوشی‌های اندروید را ارائه خواهیم داد.

عملکرد ضعیف باتری یکی از موقعیت های آزار دهنده ای است که کاربران اندروید هرگز نمی خواهند تجربه کنند. اگر چه این نوع مسائل اغلب اتفاق نمی افتد، اما زمانی هم که رخ می دهد کاربران را با گوشی اندرویدی غیر قابل استفاده تنها می گذارد. برای حل این مشکل ، برخی از بهترین و قابل اطمینان ترین راه حل هایی که برای تخلیه سریع باتری اندروید پبدا کرده ام را با شما به اشتراک می گذارم.

حتما دانلود کنید: نمایش میزان رم و CPU‌ استفاده شده اندروید: 7 اپلیکیشن برتر

نکته بسیار مهم: دلیل اصلی خالی شدن شارژ گوشی های اندروید مصرف زیاد صفحه نمایش، رام (سیستم عامل اندروید) یا برنامه های در حال اجرای زیاد است. برای کاهش مصرف صفحه نمایش تنها نکته ۱ موثر است، برای سیستم عامل اندرویدتان هم تنها تعویض کردن به یک رام خام و بدون اضافات و برای برنامه های در حال اجرا هم تنها نکته ۱۲ موثر خواهد بود. بقیه روشهای گفته شده در این مطلب نیز برای برخی کاربران موثرند! این نتیجه ۱۲ سال تجربه کار با گوشی اندروید است!

۱-دکتر باتری (Battery Doctor)

دکتر باتری یکی از معروف‌ترین برنامه‌های رایگان مدیریت باتری در گوگل پلی استور است. این برنامه دارای قابلیت‌هایی از جمله، تخمین زمان دقیق میزان شارژ باقی مانده، نوتیفیکیشن هشدار دهنده، پشتیبانی ۲۸ زبان و همچنین حالت شارژ هوشمند برای شارژ سریع تر است. تقریباً ۱۰۰ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۲- مدیریت باتری و شارژر گوشی دیو(Du Battery Saver & phone Charger) – پیشنهاد اول من

مدیریت باتری و شارژر گوشی دیو(Du Battery Saver & phone Charger)

دیو یک برنامه‌ رایگان فوق العاده در گوگل پلی استور است، که به اندروید ۲٫۳ یا بالاتر احتیاج دارد. قابلیت‌هایی از جمله، مطابقت هوشمند با عملکرد باتری، حفظ عملکرد Cpu و کنترل دمای آن به واسطه‌ کولر هوشمند دارد. تقریباً ۱۰۰ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۳- مدیریت باتری و ابزار نیروی گوُ (Go Battery Saver & power Widget)

مدیریت باتری و ابزار نیروی گوُ (Go Battery Saver & power Widget)

گوُ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مدیریت باتری در اندروید است. این برنامه بسیار کم حجم و آسان بوده که رابط کاربری GUI عالی دارد. با برنامه‌های UI باعث افزایش عمر باتری می‌شود و زمان دقیق میزان شارژ باقیمانده را تخمین می زند. در این برنامه با یک کلیک به بهینه سازی مصرف باتری دست خواهید یافت. در حال حاضر ۵۰ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

دانلود کنید: 6 بهترین پخش کننده فیلم و موسیقی اندروید

۴- مدیریت باتری وان تاچ (One Tauch Battery Saver)

مدیریت باتری وان تاچ (One Tauch Battery Saver) وان تاچ به عنوان برنامه‌ رایگان در گوگل پلی استور در مقایسه با سایر برنامه‌های مدیریت باتری مناسب‌تر است. این برنامه هنگام کمبود شارژ باتری به طور خودکار بلوتوث، جی پی اس ، وای فای و بسیاری از موارد دیگر را خاموش نموده و نور صفحه را کاهش می‌دهد، البته در این زمینه می‌توانیم موارد خاصی را به دلخواه برای خاموش شدن در شرایط کمبود شارژ باتری انتخاب کنیم. این برنامه‌ تمامی فرایندهای پس زمینه‌ غیرضروری را غیر فعال میکند. تقریباً ۱۰ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۵- مدیریت باتری اَوست (Avast Battery Saver)

مدیریت باتری اَوست (Avast Battery Saver) اَوست یکی دیگر از محبوب‌ترین برنامه‌های رایگان مدیریت باتری اندروید در گوگل پلی استور است. در شرایط مختلف ۴ پروفایل باتری را ارائه می‌دهد و میزان زمان دقیق شارژ باقی مانده را تخمین می زند. این برنامه به طور خودکار برنامه‌هایی که موجب تخلیه باتری می‌شوند را شناسایی و بهینه سازی می‌کند. تقریباً ۱۰ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۶- مدیریت باتری بست (Best Battery Saver)

مدیریت باتری بست (Best Battery Saver) بست یک برنامه‌ اندرویدی عالی است که برای تناسب هر چه بهتر با گوشی، انواع مختلفی از مدیریت را ارائه می‌دهد. این برنامه زمان دقیق شارژ باقی مانده و شارژ فعلی را نشان می‌دهد که باعث افزایش شارژ تلفن همراه شده و تمام مراحل غیرضروری را از بین می‌برد. همچنین می‌توانیم پروفایل مدیریت باتری را تغییر دهیم. تقریباً ۵ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند. قابل ذکر است که با کلیه برنامه‌های اندرویدی ۲٫۲ و بالاتر از آن سازگار است.

دانلود کنید: 12 بهترین لانچرهای اندروید (نظر کاربران)

۷- اکیو باتری (AccuBattery) پیشنهاد من

AccuBattery

اکیو باتری یک برنامه‌ رایگان در گوگل پلی استور است که حجم کمتری نسبت به سایر برنامه‌های تقویت کننده‌ باتری دارد و از نظر من بهترین گزینه ذخیره باتری است البته نظر من هست چون باید واقعا بقیه گزینه ها را هم تست کنید. برای استفاده از رابط کاربری GUI ظاهری جذاب و آسان را ارائه می‌دهد. این برنامه به طور خودکار عملکرد باتری تلفن را کنترل نموده و تمام فرایندهای غیرضروری را حذف می‌کند، به طوریکه در حالت اسلیپ صفحه‌ گوشی، به طور خودکار اینترنت را قطع می‌نماید و تقریباً 20 میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۸- باتری سیور (Battery Saver)

باتری سیور (Battery Saver) باتری سیور یکی دیگر از برنامه‌های محبوب مدیریت باتری اندروید است که به دسترسی روت نیاز دارد. می‌توانیم برای مدیریت باتری، شرح حالی از نیازهای خود را تعریف کنیم. این برنامه هنگام کمبود انرژی، حالت airplane را فعال نموده و میزان مصرف برق گوشی را تشخیص داده و به کاربر برای کنترل آن هشدار می‌دهد. همچنین در رابطه با میزان مصرف انرژی هم اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهد. تقریباً ۵ میلیون کاربر این برنامه را دانلود کرده‌اند.

۹- مدیریت باتری پاور پرو (Powerpro Battery Saver)

مدیریت باتری پاور پرو (Powerpro Battery Saver) پاور پرو یکی دیگر از برنامه های رایگان محبوب مدیریت باتری اندروید، در گوگل پلی استور است. این برنامه دو حالت متوسط و شدید، برای صفرجویی در مصرف برق دارد. همچنین می‌توانیم تنظیم کنیم، هنگامی که نیروی باتری به کمتر از حد پیش فرض رسید به طور خودکار روشن شود. پاور پرو به طور خودکار تمام برنامه‌هایی که باعث تخیله باتری می‌شوند و غیرضروری‌اند را حذف می‌کند. تقریباً ۱ میلیون کاربر آن را دانلود کرده‌اند که به اندروید ۴٫۵ یا بالاتر نیاز دارد.

دانلود کنید: نرم افزار كنترل از راه دور اندرويد (8 اپ برتر)

8 نکته عالی برای افزایش عمر باتری در کنار نصب برنامه های بالا

1- تغییر تنظیمات روشنایی صفحه نمایش

ممکن است به خاطر نور زیاد صفحه نمایش باشد که باتری گوشی شما خیلی زود تمام می شود. بنابراین، با دنبال کردن مراحل زیر، باید روشنایی گوشی خود را بررسی کنید:

 • به گزینه Menu در گوشی اندروید بروید
 • از لیست باز شده گزینه System Settings را انتخاب کنید
 • پس از آن، روی گزینه Display در پایین قسمت Settings بزنید

تغییر تنظیمات روشنایی صفحه نمایش

 • در اینجا گزینه Brightness را از لیست انتخاب کنید
 • بعد از این، تیک گزینه Auto را بردارید و سپس باید تنظیمات روشنایی گوشی خود را تغییر دهید
 • در آخر، از حرکت چپ و راست انگشت خود برای کاهش روشنایی استفاده کنید

2-مصرف باتری برنامه هایتان را بررسی کنید

زیاد بودن برنامه هایی که به طور مداوم در حال مصرف انرژی هستند باعث تخلیه سریع باتری می شوند. اگر می خواهید بدانید که برنامه هایی که باعث مشکل می شوند کدامند به Settings > Device > Battery or Settings Power > Battery Use بروید تا لیست برنامه ها و مقدار استفاده از باتری آنها را مشاهده کنید.

Settings > Device > Battery or Settings Power > Battery Use

اگر سیستم عامل دستگاه شما اندروید ۸ است به Settings > Device > Battery بروید. اگر مشاهده کردید برنامه ای بر روی گوشی شما نصب شده است که از آن استفاده نمی کنید، بهتر است آن را حذف کنید.

حتما دانلود کنید: 7 بهترین اپلیکیشن های عکاسی اندروید

3- هر اتصالی را به صورت دستی غیرفعال کنید

زمانی که از اتصالاتی مانند Bluetooth، Wi-Fi یا GPS استفاده نمی کنید، بهتر است همه آنها را غیر فعال کنید. فقط زمانی که میخواهید از آنها استفاده کنید، فعالشان کنید. فعال کردن این ویژگی مصرف زیاد باتری را به همراه دارد.

برای غیر فعال کردن تمامی این اتصالات، حالت Airplane Mode را فعال کنید. امروزه گوشی های هوشمند به فن آوری های بسیار پیشرفته ای مجهز شده اند و دیگر نیازی به تغییر یک به یک تنظیمات ندارید و میتوانید دسته ای از گزینه ها را فعال یا غیر فعال کنید. به سادگی پنجره بالای صفحه اصلی را پایین بکشید و همه امکاناتی را که برای فعال یا غیرفعال لازم دارید مشاهده کنید. ویژگی هایی را که لازمشان ندارید را غیرفعال کنید و فقط در صورت لزوم آنها را فعال کنید.

4- ویجت های ناخواسته را از صفحه اصلی گوشی خود حذف کنید

کاربران گوشی ها هوشمند دوست دارند برخی از برنامه های جدید را در صفحه اصلی خود نصب کنند؛ برنامه هایی از قبیل برنامه های آب و هوا یا برنامه های خبری که با ویجت ها (widget ها می توانند بدون اینکه برنامه ی مورد نظر تان را باز کنید، روی صفحه ی اصلی گوشیتان اطلاعاتی را در مورد آن برنامه به شما ارائه دهند ) نصب می شوند و روی صفحه نمایش اصلی قرار می گیرند. ویجتها خیلی سریع باتری گوشی شما را تخلیه می کنند.

home screen settings

بنابراین برای اینکه وضعیت باتری تلفن خود را کمی بهتر کنید باید ویجت های ناخواسته را از صفحه اصلی حذف کنید. این کار قطعا در بهبود عملکرد باتری گوشیتان موثر است.

دانلود کنید: 5 تا از بهترين برنامه هاي بلاك تماس و پيامك اندرويد

5- Google play service شارژ باتری زیادی مصرف می کند

گوشی های اندروید دارای سرویس های Google play service هستند و این دلیل دیگری برای مصرف زیاد باتری گوشی شما است. بدیهی است که در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید، چرا که این سرویس یکی از ویژگی های ضروری اندروید است که به اپلیکیشنها اجازه میدهد تا به یکدیگر متصل شوند.

Google play service

اما امکان این که فعالیت های این سرویس را کنترل کنید وجود دارد. به قسمت Settings > Applications > All > Google Play Services بروید. پس از آن، بر روی دکمه Clear Cache کلیک کنید، این کار حافظه اضافی Google Play Service را پاک می کند و در جلوگیری از تخلیه سریع باتری کمک زیادی خواهد کرد.

شما باید این روند را یک بار در ماه انجام دهید تا عملکرد باتری گوشی اندرویدتان را بهبود ببخشید.

6- اعلان ها را خاموش کنید

کاربران گوشی های هوشمند دوست دارند در سریع ترین زمان ممکن به روز رسانی برنامه های خود مانند ایمیل و یا شبکه های اجتماعی را انجام دهند، اما برنامه هایی وجود دارند که برای اجازه به روز رسانی خودکار برای شما اعلان می فرستند. غیرفعال کردن اعلانها میتواند در حل مشکل کم شدن باطری گوشی به شما کمک کند.

برای این کار به قسمت Settings > Apps بروید و سپس تیک “Show notification” برنامه هایی که از اهمیت کمتری برخوردارند را بردارید.

turn off notifications

کسانی که از اندروید ۷ استفاده می کنند، باید به قسمت Settings > Device > Notification بروند و برای هر برنامه به صورت دستی سطح اطلاع رسانی را تنظیم کنند. می توانید گزینه ای که مربوط عدم نمایش اعلان است را فعال کنید و یا گزینه نمایش بی صدا بر روی صفحه نمایش را انتخاب کنید، نمایش اعلان می تواند همراه با آهنگ یا ویبره باشد.

برای اندروید ۸ به قسمت Settings > Apps & Notification بروید و سپس روی برنامه های خاصی که میخواهید اعلانشان را غیر فعال کنید ضربه بزنید. شما کنترل کامل بر روی رویدادهای برنامه هایی نظیر WhatsApp دارید که برای گوشی شما اعلان می فرستند، همچنین می توانید چگونگی فرستادن اعلان ها را انتخاب کنید، مانند ویبره، آهنگ یا سکوت.

دانلود کنید: 14 اپلیکیشن برتر کنترل تلویزیون برای گوشی اندروید

7- از به روز رسانی آب و هوای شهرهای مختلف جلوگیری کنید

هر کسی دوست دارد که از آب و هوای شهری که در آن زندگی می کند مطلع شود. اما بسیاری هم هستند که دوست دارند درجه حرارت شهرهای دیگر را ببینند و باید ازین کار اجتناب کنند. اگر چندین شهر را در برنامه آب و هوایی خود ذخیره کرده باشید باتری گوشی شما سریع تر تخلیه می شود.

از به روز رسانی آب و هوای شهرهای مختلف جلوگیری کنید

سعی کنید شهرهایی که در آن جا تردد ندارید را از برنامه خود حذف کنید و فقط شهر محل اقامت خود را نگه دارید تا باتری تلفنتان را در شرایط مناسبتری نگه دارید.

8- گوشی خود را بین ۴۰ تا ۸۰٪ شارژ کنید

طبق تحقیقات اگر می خواهید عمر باتری گوشی اندروید خود را بیشتر کنید باید وقتی شارژ گوشیتان به ۴۰٪ رسید آن را شارژ کنید. و همین طور ازین که باتری به طور کامل شارژ شود اجتناب کنید. همیشه شارژ تلفن خود را بین ۴۰٪ تا ۸۰٪ نگه دارید.

برنامه جالب: 7 نرم افزار برتر تبدیل صدای مرد به زن در گوشی

خلاصه اینکه این برنامه‌ها برای مدیریت باتری گوشی اندروید فوق‌العاده هستند و ویژگیهای مختلفی را برای نظارت بر مصرف باتری ارائه داده و به ارتقای عملکرد اندروید کمک میکنند.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. درودخسه نباشیدمشکل برای تلفن همراه اندرویدی هوشمنداینجانب پیش آمده امیددارم بانصب یکی ازاین نرمافزارهاحل بشه تا دیدگاهم راارائه دهم باتشکرkyan13

 2. من دنبال نرم افزاری هستم که باطری گوشیمو بتونم مدیریت کنم
  چون گوشی من همیشه به پاوربانک وصل هست
  میخوام باطری گوشیم به ۲۰٪که رسید به صورت خودکار شروع به شارژ کردن بشه و وقتی هم که به ۱۰۰٪رسید خودش قطع بشه
  یک نرم افزار به من معرفی کنید بیزحمت که این امکان رو داشتا باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا