آموزش اینستاگرام

6 علت بلاک شدن در اینستاگرام+ روش ساده حل مشکل

سناریوی زیر را تصور کنید: شما یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کرده و سرمایه و وقت خود را صرف توسعه آن کرده اید بعد از مدتی، به نتیجه دلخواه می رسید: اکنون صفحه شما دارای محتوای جالب و جذاب، تعداد مشخصی دنبال کننده و ارتباطات منحصر به فرد با وبلاگ نویسان محبوب است.

اما خوشبختی خیلی طول نمی کشد. یک روز، اینستاگرام دیوانه می شود و به دلایلی حساب شما را بلاک می کند. بدتر از همه شما حتی مطمئن نیستید که چرا ممنوع الکار شده اید. متاسفانه اینستاگرام قبل از بلاک کردن پروفایل کاربران به آنها هشدار نمی دهد.

۳ تا از بهترین و مطمئن ترین آنفالویاب ها (اندروید و آیفون)

در ادامه به شما می گویم چه کاری باید انجام دهید.

چرا در اینستاگرام بلاک می شویم؟

دلیل شماره 1: فالو و لایک انبوه

بارزترین دلیل بلاک شدن در اینستاگرام تلاش برای افزایش تعداد لایک و فالوور است. اگر از ابزارهای تبلیغات شخص ثالث استفاده کنید یا بدون مطالعه پروفایل کاربران کارهای خاصی را انجام دهید، بلاک خواهید شد.

تلفن هوشمند خود را بردارید و تمام اسپمرهایی که از یک هفته پیش شما را دنبال کرده اند بررسی کنید. به احتمال زیاد 80 درصد این حساب ها از قبل بلاک شده اند. محتمل ترین دلیل این امر این است که از حد مجاز فالو و لایک فراتر رفته اند.

محدودیت های اینستاگرام:

 • حداکثر تعداد لایک در ساعت: 60؛
 • حداکثر تعداد کامنت در ساعت: 60؛
 • حداکثر تعداد فالو در ساعت: 60؛
 • حداکثر تعداد پیام در ساعت: 60.

اما اگر حساب شما نسبتا جدید باشد، محدودیت ها متفاوت خواهد بود:

 • حداکثر تعداد لایک در ساعت: 30؛
 • حداکثر تعداد کامنت در ساعت: 30؛
 • حداکثر تعداد فالو/ آنفالو در ساعت: 30.

یادآوری مهم: اینستاگرام تعداد فالو و آنفالوها را جمع می کند و در صورتی که یک کاربر از حد مجاز فراتر رفته باشد او را بلاک خواهد کرد. در کل، شما نمی توانید بیش از 1440 اقدام در حساب خود انجام دهید.

نقض قوانین اینستاگرام منجر به بلاک شدن موقتی می شود. در نتیجه عملکرد پروفایل شما محدود خواهد شد. شما نمی توانید برای مدتی (از 2 ساعت تا 2 هفته) پیام خصوصی در دایرکت بفرستید، کسی را دنبال کنید، یا کامنت بنویسید. اگر به طور موقت بلاک شده اید، بهتر است کمی به پروفایل خود استراحت دهید.

action blocked

دلیل شماره 2: انتشارات بیش از حد

اینستاگرام الگوریتم انتشارات یک حساب کنترل می کند. مسئله این است که فقط خود شبکه اجتماعی می داند تعداد دقیق و ایمن انتشارات چیست. بنابراین، توصیه می شود به طور مکرر پست منتشر نکنید.

توصیه بهینه ایجاد مکث و فاصله بین پست ها است. به این ترتیب مشکوک به ارسال هرزنامه نخواهید شد. همچنین، توصیه می کنیم یک عکس مشابه را همزمان از حساب های مختلف منتشر نکنید.

دلیل شماره 3: نقض قوانین کپی رایت

کپی رایت یک مسئله بزرگ در اینستاگرام است. تمام تصاویر موجود در حساب شما باید متعلق به شما باشند. اگر می خواهید تصویر شخص دیگری را به اشتراک بگذارید، شخص مورد نظر را در عکس تگ کنید (به شرط داشتن حساب Instagram ) و در توضیحات او را معرفی کنید. اگر از تصاویر برای اهداف تجاری استفاده می کنید، باید از صاحب آنها اجازه بگیرید. علاوه بر این، اگر یک ویدیوی دارای موسیقی ارسال کنید که حق انتشار آن را نداشته باشید، اینستاگرام حتماً پست شما را حذف خواهد کرد.

نتیجه نادیده گرفتن قوانین کپی رایت چیست؟ شخص مورد نظر می تواند شما را به اینستاگرام معرفی کند و در نهایت شما به دلیل نقض کپی رایت بلاک می شوید.

۱۳ عکس که در تاریخ اینستاگرام بیشترین لایک را دریافت کرده اند! 

دلیل شماره 4: تصاویر / فیلم های شما قوانین اینستاگرام را نقض می کنند

عکس و فیلم های شامل برهنگی، محتوای جنسی و خشونت نامناسب تلقی می شوند. فارغ از هر هدفی که دنبال می کنید، ارسال چنین محتوای نامناسبی می تواند شما را به دردسر بیندازد- بنابراین احتیاط کنید.

دلیل شماره 5: شکایت کاربر

ممکن است شخصی حساب شما را گزارش داده باشد. در این صورت اینستاگرام دیر یا زود پروفایل شما را مسدود می کند. کاربران می توانند به دلایل مختلفی شکایت کنند: لایک انبوه، فالو انبوه، توهین، محتوای نامناسب، هرزنامه و غیره. بنابراین، به طور کلی، همه مواردی که ذکر کردیم می تواند منجر به بلاک شدن حساب شما شود.

report شدن در اینستاگرام

دلیل شماره 6: آدرس IP و دستگاه های مختلف

اگر از طریق چندین دستگاه به حساب خود وارد شوید و آن را از طریق پیام کوتاه تایید کنید، احتمال اینکه سیستم عامل شما را بلاک کند، کمتر خواهد بود. با این حال اگر از دستگاه ها و آدرس های IP مختلف وارد سیستم شوید، ممکن است اینستاگرام تصور کند حساب شما هک شده است. شبکه های اجتماعی تقریبا بلافاصله به چنین چیزی واکنش نشان می دهند و پروفایل مورد نظر را مسدود می کنند.

5 قدم برای بازیابی حساب

ممکن است به هر دلیلی بلاک شده باشید اما لازم نیست نگران شوید.

اغلب اوقات، اینستاگرام پروفایل ها را با بلاک موقت می کند (این را در ابتدای مقاله ذکر کردیم). این بدان معناست که یک یا چند عملکردی که معمولا برای شما باز هستند محدود می شوند. به عنوان مثال، لایک کردن یا کامنت نوشتن.

همانطور که گفتیم، اگر به طور موقت بلاک شده باشید، لازم نیست کاری انجام ندهید. منتظر بمانید تا اینستاگرام شما را رفع بلاک کند. مراقب باشید اقداماتی که باعث مسدود شدن موقتی شما شده اند را دوباره تکرار نکنید.

مشکل جدی زمانی است که برای همیشه غیر فعال شده باشید. اینستاگرام حق دارد بدون هشدار به کاربران در صورت نقض قوانین، آنها را مسدود کند. قوانین اینستاگرام را با دقت مطالعه کنید.

اگر بلاک شده باشید هنگام ورود به حساب خود، خطای زیر را دریافت خواهید کرد:

بلاک شدن پیج اینستاگرام

اگر فکر می کنید حساب شما به اشتباه مسدود شده است، می توانید از اینستاگرام بخواهید در مورد شما تجدیدنظر کند.

اگر چنین خطایی را دریافت نکنید، ممکن است در ورود به سیستم مشکلی وجود داشته باشد. اگر حساب را حذف کرده باشید، اینستاگرم نمی تواند آن را بازیابی کند. با همان آدرس ایمیل می توانید حساب جدیدی ایجاد کنید، اما احتمالاً دیگر نمی توانید از نام کاربری قدیمی خود استفاده کنید.

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

تا زمانی که شخصی حساب شما را به طور کامل حذف نکند، امکان نجات پروفایل شما وجود دارد. برای انجام این کار 5 مرحله زیر را دنبال کنید.

1- اگر پیام زیر را مشاهده کردید، روی دکمه Learn more کلیک کنید.

2- پیامی مشاهده خواهید کرد. در پایین روی دکمه Let us know کلیک کنید تا گزارش دهید پروفایل شما به اشتباه غیرفعال شده است.

tap on Let us know

3- در صفحه بعدی پرسش جدیدی مشاهده خواهید کرد که مشخص می کند صفحه تجاری است یا شخصی. از آنجا که حساب شما تجاری است، Yes را انتخاب کنید.

انتخاب yes در صورت تجاری بودن پیج اینستاگرام

4- فرم را پر کنید. برای بازیابی حساب کاربری باید نام کامل، نام کاربری اینستاگرام و همچنین آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

پر کردن فیلد های مربوطه

5- پلت فرم از شما می خواهد سندی را ضمیمه کنید که رابطه شما با شرکت / تجارت را ثابت کند. مجوز محلی، گواهی ثبت نام، تأیید ثبت نام و غیره نمونه هایی از این اسناد هستند.

ارسال سند برای تایید ارتباط شما با شرکت یا تجارت

6- روی Send کلیک کنید و… منتظر ایمیل بمانید! پاسخ باید خیلی زود، معمولا طی 1-2 روز کاری فرستاده شود.

برخی کاربران ممکن است کمی ناامید شوند زیرا دلیل غیرفعال شدن حساب آنها هرگز مشخص نخواهد شد. افسوس که این راز برای همیشه بین تیم پشتیبانی اینستاگرام باقی خواهد ماند. شما فقط می توانید حدس بزنید.

به روز رسانی 2024

عده زیادی از کاربران مدعی هستند راهنمای فوق نتوانسته مشکل آنها را برطرف کند. پشتیبانی اینستاگرام نسبت به درخواست افراد برای رفع بلاک پروفایل آنها واکنش های متفاوتی نشان می دهد، با این حساب این کار معمولا توسط دستگاه انجام می شود.

یکی از بهترین راهکارها برای رفع بلاک که توسط یک کاربر ارائه شده به شرح زیر است:

My account was blocked a few years back and I’ve been working with many clients that have faced similar issues.

So what has been working for me and some of the other accounts is to go through Facebook Ads Support. This is only for ads, but they take you in anyway. Over an e-mail works well. When you start the support ticket always mention that you know somebody from the team or already have been in contact with somebody. There’s a place in the form for that. I usually write mark@fb.com (mark as… well you know), but I believe you could write whoever there. Either way this gets really fast replies and if they give a negative answer then you can try to approach them from a different angle. For example my domain https://gettinggrowth.com was blocked by Instagram and Facebook for a long time and I complained about not being able to reset my password. This was true since the domain was blocked and their system didn’t send the recovery e-mail. Once they fixed that, my domain got whitelisted in the process. Hope that helps.“

“سلام!

حساب من چند سال قبل مسدود شد و من با بسیاری از افرادی که با مشکلات مشابهی روبرو شده اند کار کرده ام.

آنچه برای من و برخی از حساب های دیگر مفید بوده است استفاده از پشتیبانی Facebook Ads است. اگرچه این به ظاهر فقط برای تبلیغات است، اما می تواند به شما نیز کمک کند. در ایمیل خود ذکر کنید که کسی را از تیم می شناسید یا قبلا با کسی در ارتباط بوده اید. من معمولاً mark@fb.com را معرفی می کنم، اما معتقدم شما می توانید هرکسی را معرفی کنید. در هر صورت خیلی سریع پاسخی دریافت خواهید کرد.

اگر پاسخ منفی دریافت کردید می توانید به روش دیگری به آنها نزدیک شوید. به عنوان مثال دامنه (دامین) من https://gettinggrowth.com برای مدت طولانی توسط اینستاگرام و فیس بوک مسدود شده بود و من از عدم امکان تنظیم مجدد رمز عبور خود شکایت کردم. دامنه مسدود شده بود اما سیستم آنها ایمیل بازیابی را ارسال نکرده بود. پس از برطرف کردن این مشکل، دامنه من در این لیست قرار گرفت.”

۱۹ ترفند افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام (۱۰K فالوور واقعی در یک ماه)

در پایان امیدواریم این راهکار بتواند به همه شما کمک کند!

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من پیجم بالا نمیاد برام?
  یه پیغامی میده که چند تا عکس انتخاب کن تا تشخیص بدیم ربات نیستی و طی ۳۰ روز اکانتتو بهت برگردونیم ولی عکس هارو نمیاره .
  اگه میشه ب من ایمیل بزنید تا شات پیجمو بفرستم ببینید مشکل چیه چکار باید کنم?❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا