به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش ترفندهای تلگرام

گروه تلگرام چیست؟ حد نصاب، تنظیمات و همه نکات کاربردی

برخلاف سایر برنامه های پیام رسان، استفاده از Telegram برای کسب و کار به هیچ نرم افزار اضافی نیاز ندارد. در این مقاله، درباره گروه تلگرامی توضیح خواهیم داد.

همچنین به شما کمک می کنیم تفاوت بین گروه تلگرام عمومی و خصوصی و همچنین گروه و کانال را درک کنید. با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد گروه در تلگرام، اضافه کردن اعضای جدید با لینک دعوت و نکات کاربردی دیگر را بیاموزید.

علاوه بر گروه ، برای ارتباط با مشتریان خود می توانید از کانال ها یا ربات های تلگرامی نیز استفاده کنید.

نکات اولیه گروه تلگرام

 • مقایسه گروه خصوصی و گروه عمومی
 • گروه تلگرامی برای چه مواردی استفاده می شود
 • مقایسه گروه و کانال

شروع کار با گروه تلگرام

 • ایجاد گروه تلگرام
 • دعوت از مخاطبین به یک گروه تلگرامی
 • ایجاد لینک دعوت گروه تلگرام t.me

امکانات برای مدیریت گروه تلگرام

 • مدیریت گروه تلگرام
 • سازماندهی گروه تلگرام
 • سایر ویژگی های گروه تلگرام

نکات اولیه گروه تلگرام

اگر قبلاً از گروه WhatsApp استفاده کرده باشید، مفهوم اساسی گروه تلگرام را درک می کنید. گروه تلگرام به شما اجازه می دهد سایر کاربران تلگرام را به یک چت دعوت کنید، همه اعضا می توانند در این چت مشارکت کنند.

چت گروهی تلگرام یک مزیت خاص نسبت به گروه های واتساپ دارد – محدودیت گروه تلگرام ۲۰۰۰۰۰ نفر است. به نظر می رسد عضویت در چنین گروهی تجربه خوبی باشد.

نکات اولیه گروه تلگرام

داشتن یک گروه تلگرامی با این تعداد عضو کار ساده ای نیست. آیا شما می خواهید یک گروه ۲۰۰۰۰۰ نفری داشته باشید؟

تلگرام امکان ایجاد گروه های عمومی و خصوصی را ارائه می دهد.

مقایسه گروه خصوصی با گروه عمومی

چند تفاوت اساسی بین گروه خصوصی و گروه عمومی در تلگرام وجود دارد. این اختلافات به چگونگی پیدا کردن گروه و اینکه چه کسانی می توانند افراد را به آن دعوت کنند، برمی گردد.

در گروه خصوصی، تنها سازنده یا امین گروه می تواند افراد را مستقیما به گروه دعوت کند. گروه های تلگرامی دارای لینک های دعوت هستند که با t.me آغاز می شوند و فقط سازنده یا ادمین به لینک تلگرام t.me دسترسی دارد.

همانطور که می دانید، گروههای خصوصی تلگرام را نمی توان با جستجوی درون برنامه ای پیدا کرد. این ویژگی گروه های خصوصی است.

اما گروه های عمومی کاملا بر عکس هستند. در این گروه ها دسترسی کاربران آسان تر می شود تا بتوان تعداد اعضا را افزایش داد و به عدد ۲۰۰،۰۰۰ نزدیک شد. برای پیدا کردن گروه های عمومی تلگرام می توانید از جستجوی درون برنامه ای استفاده کنید.

مقایسه گروه خصوصی با گروه عمومی

لینک دعوت نیز برای همه اعضای گروه در دسترس است. به این ترتیب هر یک از اعضای گروه می تواند لینک t.me را برای بزرگتر شدن گروه به اشتراک بگذارد.

گروه های عمومی تلگرام همچنین می توانند کد کوتاه t.me/joinchat خود را شخصی سازی کنند. به این ترتیب افراد می توانند با یک کلیک عضو گروه مورد نظر شوند.

گروه تلگرامی برای چه مواردی استفاده می شود؟

با توجه به وجود گزینه ها و تنظیمات متفاوت، استفاده از گروه تلگرامی برای تجارت تقریبا در هر شرایطی امکان پذیر است.

اگر در کشوری هستید که تلگرام چندان در آن محبوب نیست، استفاده از گروه تلگرامی می تواند راهی عالی برای تفکیک زندگی خصوصی و کاری شما باشد. اگر در کشوری هستید که تلگرام در آن چندان محبوب نیست می توانید از گروه های تجاری تلگرام برای تیم ها، پروژه ها و موارد دیگر استفاده کنید.

گروه های خصوصی تلگرام برای آژانس ها مفید هستند. اگر شما صاحب یک آژانس هستید می توانید گروهی را برای پروژه ای که با مشتری خاصی در حال کار روی آن هستید ایجاد کنید.

این کار به چندین نفر از تیم شما و همچنین تیم مشتریان اجازه می دهد در یک چت گروهی شرکت کنند. تلگرام همچنین همه ایمیل ها، اسناد و لینک هایی که می فرستید را سازماندهی می کند، بنابراین دیگر لازم نیست ایمیل های خود را برای پیدا کردن مورد خاصی بررسی پیدا کنید.

۱۴ تا از کاربردی ترین ترفندهای جدید تلگرام

گروه های عمومی تلگرام همچنین می توانند در برقراری ارتباط با کاربران مفید باشند. اگر یک شرکت نرم افزاری را اداره می کنید و به دنبال دریافت بازخورد سریع از طرفداران خود هستید، افزودن یک لینک t.me در وب سایت شرکت می تواند ایده خوبی باشد.

تصور کنید در یک جلسه داخلی در حال بررسی مورد خاصی هستید. با تنظیم یک نظرسنجی در گروه کاربران می توانید در زمان خود صرفه جویی زیادی کنید و به نتایج خوبی برسید.

اکنون که تفاوت گروه خصوصی و عمومی و کاربردهای آنها را می دانید، وقت آن است که تفاوت گروه و کانال را بیاموزید.

مقایسه گروه با کانال

تفاوت گروه و کانال در تلگرام چیست؟ اگرچه گروه و کانال های تلگرامی از ویژگی های بسیار مشابهی برخوردار هستند، اما با اهداف مختلفی طراحی شده اند.

یک کانال تلگرامی به شما اجازه می دهد اطلاعات را در اختیار گروه بزرگی از مخاطبان قرار دهید. اما اگر به دنبال تعامل با مخاطبان خود هستید، باید به دنبال گروه باشید.

از طرف دیگر، گروه به شما این امکان را می دهد که نظر سنجی کنید و مستقیما نظر مخاطبان خود را بپرسید. مخاطبان شما به شما نظر می دهند و حتی ممکن است ایده هایی به شما بدهند که هرگز به ذهنتان خطور نمی کند!

از برخی جهات، سوال پرسیدن در مورد گروه یا کانال های تلگرامی یک سوال غلط است زیرا اگر می خواهید از تلگرام به درستی استفاده کنید، باید از هر دو استفاده کنید و بهترین روش اضافه کردن بحث به به کانال تلگرام/ چسباندن گروه به کانال شما است.

مخاطبین شما یا فقط به دنبال دریافت اطلاعات هستند و یا واقعا می خواهند در یک بحث شرکت کنند. تلگرام به شما اجازه می دهد هر دوی این نیازها را تامین کنید.

لینک کانال تلگرام به گروه تلگرام

وقتی یک گروه را به کانال تلگرام خود می چسبانید، تمام پیام هایی که در کانال تلگرام خود ارسال می کنید به صورت خودکار در گروه تلگرام نیز ارسال می شوند.

شما می توانید یک گروه تلگرامی خصوصی را به کانال بچسبانید و کاربرانی که می خواهید از آنها بازخورد بگیرید را دعوت کنید.

لینک کانال تلگرام به گروه تلگرام

برای ایجاد یک گروه بحث برای کانال تلگرام خود، به بخش Info> Edit> Discussion > Create New Group بروید.

چطور به پیام های تلگرام هر کسی دسترسی داشته باشیم؟

شروع کار با گروه تلگرام

در این بخش، یاد می گیرید که چگونه گروه های تلگرامی را ایجاد کنید، مخاطبین را به یک گروه دعوت کنید و یک لینک دعوت گروه تلگرام t.me ایجاد کنید.

نحوه ایجاد گروه

نحوه ایجاد گروه در تلگرام

ایجاد یک گروه در تلگرام آسان است. در Chats، دکمه نوشتن را که درست بالای جستجو قرار دارد فشار دهید. سپس به جای نوشتن پیام جدید، با فشار دادن New Group یک گروه تلگرامی ایجاد کنید.

پس از اینکه برای گروه خود نام انتخاب کردید، وقت آن است که اعضای جدید را اضافه کنید. دو روش اصلی برای اضافه کردن اعضا وجود دارد. می توانید مخاطبین خود را دعوت کنید و یا لینکی ایجاد کنید تا افراد بتوانند از طریق آن به گروه شما بپیوندند.

دعوت از مخاطبین به یک گروه تلگرامی

ساده ترین راه برای اضافه کردن اعضا به گروه تلگرام خود دعوت از افراد موجود در لیست مخاطبان شما است. اگر به دنبال راهی برای ایجاد گروهی با دوستان و خانواده خود هستید، این گزینه خوبی است.

دعوت از مخاطبین به یک گروه تلگرامی

برای اضافه کردن مخاطبین تلفن خود، به بخش Info> Add Member بروید.

ایجاد لینک دعوت گروه t.me

اگر به دنبال دعوت افراد بیشتری هستید و می خواهید گروه تلگرامی خود را گسترش دهید، می توانید از لینک دعوت گروه تلگرام t.me استفاده کنید. لینک های تلگرام همیشه با t.me/joinchat شروع می شوند.

چگونه لینک تلگرام را به اشتراک بگذاریم؟ پس از ایجاد لینک دعوت گروه تلگرام، می توانید آن را در سایر گروه های تلگرام، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و هر جای دیگری که فکر می کنید ارسال کنید.

ایجاد لینک دعوت گروه t.me

اگر گروه عمومی داشته باشید، این امکان را خواهید داشت که لینک دعوت را شخصی سازی کنید. اما درمورد گروه های خصوصی این امکان وجود ندارد. با این حال، همیشه می توانید از یک کوتاه کننده لینک استفاده کنید. برای ایجاد لینک دعوت به Info>Subscribers >  Invite linkبروید.

حذف تاریخچه چت برای اعضای جدید

آیا اعضای جدیدی که به گروه اضافه می شوند می توانند پیام های قبلی گروه را ببینند؟ اگر آنها را قابل مشاهده کنید بله. وقتی اعضای جدیدی را به گروه تلگرام خود اضافه می کنید، می توانید تصمیم بگیرید که تاریخچه چت گروه را ببینند یا خیر!

حذف تاریخچه چت برای اعضای جدید

برای تغییر تاریخچه چت از حالت مخفی (hidden) به حالت قابل مشاهده (visible)، به بخش Info>  Edit> Chat History for New Members بروید.

چطور بفهمیم تلگرام مان هک شده و بعد از آن چه کنیم؟

امکانات برای مدیریت گروه تلگرام

تلگرام برای مدیریت گروه ها تعداد زیادی ویژگی ارائه می کند. برای درک آسان آنها، ما این ویژگی ها را به دسته های مختلف تقسیم کرده ایم: عضوگیری، مدیریت، سازماندهی و …

مدیریت گروه های تلگرام

از آنجا که گروه های تلگرامی می توانند به ظرفیت ۲۰۰۰۰۰ نفر برسند، برای مدیریت این گروه ها به کمک نیاز خواهید داشت. خوشبختانه تلگرام تعداد زیادی ویژگی ارائه داده که به شما اجازه می دهد ادمین اضافه کنید، اجازه ها و مجوزها را شخصی سازی کنید و حتی لیستی از اقدامات اخیر ادمین را ببینید.

اضافه کردن ادمین و دادن مجوز

اضافه کردن ادمین به شما کمک می کند تا یک گروه ۲۰۰،۰۰۰ نفری را کنترل کنید. نکته خارق العاده در مورد ادمین های گروه تلگرام این است که می توانید مجوزهای آنها را محدود کنید. شما می توانید انتخاب کنید که ادمین کارهای زیر را انجام دهد یا ندهد:

 • تغییر اطلاعات گروه
 • حذف پیام ها
 • مسدود کردن کاربران
 • دعوت کابران از طریق لینک
 • پین کردن پیام ها
 • اضافه کردن ادمین جدید

این تنظیمات را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. بنابراین اگر می خواهید مدیر جدیدی برای مسدود کردن کاربران اضافه کنید، می توانید این کار را انجام دهید.

اضافه کردن ادمین و دادن مجوز

برای اضافه کردن ادمین به بخش  Info> Edit > Administrators > Add Admin بروید. برای مدیریت مجوزهای ادمین به بخش Info > Edit >Administrators بروید > ادمین را انتخاب کنید> Permissions را تغییر دهید.

اقدامات اخیر ادمین گروه

وقتی کس دیگری را ادمین گروه خود می کنید، ممکن است نگران باشید که این شخص یا اشخاص بتوانند گروه تلگرام شما را تحت کنترل خود درآورند و شما از کارهای آنها بی اطلاع باشید. جای نگرانی نیست تلگرام قبلاً در این مورد فکر کرده است.

اقدامات اخیر ادمین گروه

با بررسی Recent Actions، می توانید گزارش کاملی از تغییرات ایجاد شده توسط ادمین ها در گروه تلگرامی خود مشاهده کنید. برای دسترسی به Recent Actions به Info > Administrators > Recent Actions بروید.

مجوزهای اعضای گروه

ممکن است از امکان کنترل مجوزهایی که به ادمین های گروه تلگرام داده می شود تعجب کرده باشید، اما این فقط نوک کوه یخ است زیرا شما می توانید مجوزهای تک تک اعضای گروه را نیز کنترل کنید. شما می توانید انتخاب کنید که اعضا مجوزهای زیر را داشته باشند یا خیر:

 • ارسال پیام
 • ارسال رسانه
 • ارسال استیکر و گیف
 • ارسال لینک های خارجی
 • ارسال نظرسنجی
 • اضافه کردن اعضا
 • پین کردن پیام ها
 • تغییر اطلاعات گروه

با وجود همه این گزینه ها، بدون شک می توانید گروه تلگرام خود را همانطور که دوست دارید کنترل کنید.

شما می توانید استثنا قائل شوید و به برخی اعضای گروه مجوزهای بیشتری نسبت به سایر اعضا بدهید.

مجوزهای اعضای گروه

برای تغییر مجوزهای اعضای گروه باید به Info > Edit > Permissions بروید. برای اضافه کردن یا حذف استثناها، به قسمت exceptions در پایین صفحه  permissionsبروید. در آنجا می توانید هر کدام از اعضا را انتخاب کرده و تنظیمات مجوزهای آنها را تغییر دهید.

سازماندهی گروه تلگرام

پتانسیل اندازه های بزرگ گروه های تلگرام که امکان چت را برای کاربران زیادی فراهم می کند به این معنی است که از دست دادن اطلاعات ارزشمند در تاریخچه چت نسبتا آسان خواهد بود.

برای کمک به شما در سازماندهی این اطلاعات، تلگرام امکان جستجوی متن، ایجاد تمایز بین انواع رسانه های به اشتراک گذاشته شده و پین کردن پیام ها در بالای گروه را فراهم کرده است.

۲۵ بات (ربات) کاربردی تلگرام که قطعا به کارتان می آیند

جستجو در گروه تلگرامی

اگر قسمتی از متنی که به آن نیاز دارید را به یاد دارید، آن را جستجو کنید. تلگرام با پیمایش در تاریخچه چت آن را پیدا خواهد کرد.

جستجو در گروه تلگرامی

برای جستجوی یک پیام روی نام گروه تلگرام کلیک کنید> روی ذره بین کلیک کنید> متنی را که می خواهید جستجو کنید وارد کنید.

رسانه های به اشتراک گذاشته شده

رسانه های به اشتراک گذاشته شده روش مورد علاقه من برای جستجوی موارد مهم در چت گروهی تلگرام است و به شما اجازه می دهد بدون جستجو در کل تاریخچه چت، تمام رسانه ها، لینک ها، اسناد و مدارک صوتی را که در گروه به اشتراک گذاشته شده اند، مشاهده کنید.

رسانه های به اشتراک گذاشته شده

برای مرور رسانه های به اشتراک گذاشته شده گروه، به بخش Info> Media Shared بروید.

پیام های پین شده

گاهی اوقات یک پیام آنقدر مهم یا خنده دار است که می خواهید همه افراد گروه تلگرام بتوانند آن را ببینند. می توانید این کار را با پین کردن پیام مورد نظر در بالای گروه انجام دهید.

پیام های پین شده

برای پین کردن پیام، روی پیامی که می خواهید پین کنید کلیک کنید و آن را نگه دارید> سپس pin را انتخاب کنید.

سایر ویژگی های گروه های تلگرامی

تا اینجا در مورد برخی از ویژگی های مدیریتی گروه های تلگرام بحث کرده ایم، اما گاهی اوقات شما نیاز به استراحت دارید. برای کمک به شما، تلگرام امکان نادیده گرفتن گروه های تلگرام را ارائه می دهد.

بی صدا کردن (میوت کردن) گروه ها

ممکن است بخواهید یک گروه تلگرامی را بی صدا کنید.

بی صدا کردن (میوت کردن) گروه ها در تلگرام

برای نادیده گرفتن گروه های تلگرام، روی نام گروه کلیک کنید> سپس روی زنگ کلیک کنید.

گزینه های مربوط به اعلان های گروه

اگر می خواهید کمی استراحت کنید، تلگرام به شما اجازه می دهد به مدت یک یا دو روز گروه های تلگرام را بی صدا کنید.

گزینه های مربوط به اعلان های گروه تلگرام

برای مدیریت تنظیمات اعلان های گروه تلگرام ، به قسمت Info> Notifications بروید و مدت زمانی را که می خواهید اعلان ها نادیده گرفته شوند انتخاب کنید. این گزینه ها زمانی مفید هستند که لازم باشد مدتی از گروه دور شوید اما نه برای همیشه.

۳۴ تا از بهترین قابلیت ها و ترفندهای تلگرام (استاد تلگرام شوید)

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام من یه گروه تلگرام دارم، hiden بود قسمت چت هیستوری، visible کردمش، حالا همه پیام های پین شدم پاک شده و اجازه ادیت هم نمیده بهم. حالا چیکار کنم برگرده به حالت اول؟

 2. سلام راهی وجودداره مدیرگروه تلگرام بتونه بفهمه که چه کسانی یک فایل خاص رادرگروه دانلود کرده اند ؟

  1. سلام
   من با ایفون یه گروه تلگرام ساختم و در واقع خودم owner هستم.
   برای دعوت افراد جدید میخواهم اطلاعت قبلی گروه از بدو تشکیل گروه تا الان قابل رویت باشد.
   گزینه hidden را هم برداشتم و visible را انتخاب کردم.
   ولی هیچ یک از افرادیکه دعوت میکنم به گروه امکان تماشای سوابق چت گروه را ندارن

 3. سلام ، تلگرام من از نظر ظرفیت گروه و کانال پر شده ، طوری ک نمیتوانم ب هیچ گروه یا کانالی عضو شوم ، اما نمیدانم چه جوری از این گروهها خارج شوم ،اصلا چه جوری پیدایشان کنم ، فقط مینویسد ظرفیت تکمیل است شما عضو ۵۰۰ گروه هستید ، اما اصلا نمیدانم این گروه ها چی یا کجان یا چه جوری عضو شدم !!!

 4. سلام.
  چه طوری بفهمیم که تا حالا چند تا گروه تلگرامی ساختیم؟(جایی هست که لیست همه رو بده؟)

  چه طوری بفهمیم که توی چند تا گروه ادمین هستیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا