برنامه های آیفون

4 بهترین اپلیکیشن خواندن کتاب الکترونیکی pdf در آیپد

یکی از بهترین چیزها در مورد کتاب های الکترونیکی و کتاب های درسی این است که شما می توانید آنها را علامت بزنید.به جای یک کتاب فیزیکی که میخرید و یا اجاره میکنید و بعدا میخواهید آن را بفروشید (در کتاب های فیزیکی که اجاره گرفته میشود نمیتوان چیزی نوشت و یا علامت زد،همچنین کتاب هایی که قصد فروش آن ها را داریم) ، با کتاب های موجود در iPad خود، می توانید یادداشت بنویسید و نکات مهم را برجسته کنید وهمچنین می‌توانید هر جا که با دستگاه شما همراهتان باشد آن را بخوانید.

اینجا بهترین برنامه هایی که با آنها میتوانید کتاب های PDF را در آیپد بخوانید و در آنها نکته ای یادداشت کنید، ذکر شده اند.

معیارها و ویژگی ها

اینجا فقط چند نکته از از مواردی که در هنگام ایجاد این لیست از برنامه های خواندن و یادداشت نویسی در PDF ها روی آیپد، آن ها را بررسی کرده ایم،وجود دارند.

گزینه های نشانه گذاری چندگانه: هر کس روش متفاوتی برای علامت‌گذاری کتاب‌ها و اسناد خود دارد.برخی از افراد برجسته کردن (highlighting) متن دوست دارند در حالی که دیگران طراحی کردن و ترسیم (drawing) را میپسندند.برنامه هایی که انواع گزینه های حاشیه نویسی را دارند به شما قابلیت انعطاف میدهند.

رابط کاربری بصری: آخرین چیزی که باید انجام دهید صرف زمان برای فهمیدن چگونگی علامت گذاری کتاب ها و فایل های PDF است. برنامه هایی که دارای یک رابط کاربری آسان برای استفاده هستند ، به شما این امکان را میدهند که بدون پیمودن روشی پیچیده ، کار خود را به درستی انجام دهید.

حالت های مختلف خواندن : از آنجا که این برنامه ها برای خواندن و حاشیه نویسی هستند ،حالت ها و گزینه های مختلف خواندن به شما تجربه ی بهتری را میدهد.

حتما بخوانید: بهترین برنامه های کیبورد شکلک (ایموجی) برای گوشی های آیفون

۱- برنامه Adobe Acrobat Reader

برنامه Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader به شما انواع ابزار یادداشت نویسی و گزینه های مختلف برای خواندن را می دهد.اسناد و کتاب ها را از روی آیپد، دراپ باکس و Document Cloud باز کنید.

ویژگی های قابل توجه Adobe Acrobat Reader

 • از ابزارهای حاشیه نویسی مانند برجسته کردن (highlight) ، خط کشیدن زیر متن (underline) ، خط کشیدن روی متن (strikethrough) و طراحی کردن (drawing) استفاده کنید.
 • امکان اضافه کردن توضیحات (comments) به هر مکان در کتاب یا سند
 • امکان خواندن با حالت هایی مثل پیوسته (continuous)، تک صفحه (single page) و حالت خواندن به همراه حالت شب (night mode)
 • ذخیره، چاپ و اشتراک گذاری آسان آیتم‌های علامت‌گذاری شده

اگر بر روی آیپد خود برنامه ای که به شما قابلیت های انعطاف پذیری برای خواندن و حاشیه نویسی کتاب ها و سایر اسناد PDF را ارائه دهد، میخواهید Adobe Acrobat Reader را بررسی کنید.

 • قابل استفاده در : آیفون، آیپد، اندروید، وب
 • هزینه: رایگان به همراه خرید درون برنامه برای برنامه هایی که امکان خروجی گرفتن (export) از فایل هایPDF ، ترکیب آنها (combine) و غیره را به شما میدهد.

۲- برنامه PDF Viewer

برنامه PDF Viewer

PDF Viewer Pro یکی دیگر از ابزارهای آسان برای خواندن و حاشیه نویسی است که مجموعه ای از ویژگی ها را برای هر دوی آنها دارد.برای شروع کردن کتاب ها و اسناد را در دستگاه خود ، دراپ باکس یا iCloud Drive پیدا کنید.

ویژگی های قابل توجه PDF Viewer Pro

 • از ابزارهای حاشیه نویسی مانند برجسته کردن (highlight) ، خط کشیدن زیر متن (underline) و خط کشیدن روی متن (strikethrough) استفاده کنید.
 • شامل قابلیت اضافه کردن کامنت، درج متن، یا اضافه کردن یک تصویر در هر نقطه از کتاب یا سند.
 • اضافه کردن بوک مارک ها (بوکمارک کردن یک قسمت مثل این است که شما پرچمی را در آن نقطه می‌زنید تا راحت تر قابل شناسایی و پیدا کردن باشد) و پرش به قسمت هایی که بوک مارک شده ، حاشیه نویسی صفحات و استفاده از جستجو.
 • برای خواندن، حالت صفحه، نحوه ی انتقال، ظاهر و میزان روشنایی را انتخاب کنید.

PDF Viewer Pro یک برنامه ی واقعا خوب برای خواندن و حاشیه نویسی با انواع ویژگی هایی است که شما از چنین برنامه ای میخواهید.و میتوانید همه ی صفحات، برخی از صفحات، توضیحات ، یادداشت های نوشته شده و یک خلاصه را به اشتراک بگذارید.

 • قابل استفاده در : آیفون ، آیپد ،آی مسیج و اندروید
 • هزینه: رایگان

۳- برنامه Foxit MobilePDF

برنامه Foxit MobilePDF

Foxit MobilePDF هم مجموعه ای عالی از ویژگی ها برای خواندن و حاشیه نویسی فایل های PDF ارائه می دهد.رابط کاربری آن ساده و واضح است و میتوانید کتاب ها و فایل های PDF را از iCloud Drive به درون برنامه بکشید.

ویژگی های قابل توجه Foxit MobilePDF

 • از ابزارهای حاشیه نویسی مانند برجسته کردن (highlight) ، خط کشیدن زیر متن (underline) و خط کشیدن روی متن (strikethrough) استفاده کنید.
 • توضیحات را در قالب یادداشت ها، متن و…در هر جای کتاب یا اسناد اضافه کنید.
 • اضافه کردن بوک مارک ها و پرش به قسمت هایی که بوک مارک شده است.
 • از حالت های خواندن مثل پیوسته (continuous)، تک صفحه (single page) یا دوصفحه (facing) انتخاب کنید و از تم های مختلف رنگی و حالت شب استفاده کنید.

با Foxit MobilePDF میتوانید اسناد حاشیه نویسی شده خود را به طور آسان ذخیره، چاپ و اشتراک گذاری کنید.

 • قابل استفاده در : آیفون ، آیپد ، اندروید، ویندوز و وب
 • هزینه: رایگان با پرداخت درون برنامه برای ویژگی های بیشتر مانند حفاظت از سند، ایجاد پی دی اف و امضای دیجیتال تایید شده

۴- برنامه Xodo PDF

برنامه Xodo PDF Pro

یک ابزار برای خواندن و حاشیه نویسی که باید آن را ببینید Xodo PDF Pro است.یک سند محلی را باز کنید یا به مکان حاوی سند رفته و گزینه ی Copy to Xodo را برای باز کردن آن در برنامه ، انتخاب کنید.

ویژگی های قابل توجه Xodo PDF Pro

 • از ابزارهای حاشیه نویسی مانند برجسته کردن (highlight) ، خط کشیدن زیر متن (underline) و خط کشیدن روی متن (strikethrough) استفاده کنید.
 • نظرات یا متن را به هر مکانی که میخواهید در کتاب یا سند اضافه کنید.
 • از ابزارهای طراحی مانند اشکال(shapes)، اتصالات (connectors) و فلش ها (arrows) استفاده کنید.
 • یکی از حالت های صفحات مثل پیوسته (continuous)، تک صفحه (single page) یا دوصفحه (facing) را انتخاب کنید.همچنین میتوانید از حالت چرخش صفحات و حالت شب استفاده کنید.

Xodo PDF Pro به شما این امکان را میدهد که اسناد خود را پرینت بگیرید یا ایمیل کنید ، از بوک مارک ها و خلاصه ها استفاده کنید و بتوانید جستجوی متنی داشته باشید.این برنامه در چندین سیستم عامل قابل استفاده است.

 • قابل استفاده در: آیفون ،آی پد، اندروید، ویندوز، کروم، وب
 • هزینه: رایگان است اما نسخه حرفه ای با همه امکانات ۴ دلار

حتما بخوانید: ۸ تا از جالب ترین برنامه های گوشی آیفون که حتما باید داشته باشید!

نتیجه گیری:

خواندن و علامت‌گذاری کتاب‌های مرجع PDF یا کتاب‌های درسی روی آی پد با هریک از این برنامه‌های رایگان آسان است. آیا قبلا از این برنامه ها استفاده کرده اید؟ یا برنامه ی دیگری را استفاده کرده و میخواهید آن را توصیه کنید؟ در قسمت نظرات پایین به ما اطلاع دهید!

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا