آموزش اینستاگرام

چگونه پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را حذف کنیم؟ (3 روش موثر)

در حالی که خیلی از افراد پست های پیشنهادی اینستاگرام (suggested posts) در تایم لاین (صفحه اصلی پست ها و عکس ها) اکانت خود را ابزاری مناسب برای گسترش پیج های مورد علاقه شان محسوب می کند، عده ای نگاهی متفاوت داشته و این پست ها را غیر مفید و حتی سردرگم کننده می دانند. اگر تمایل دارید پست های پیشنهادی از صفحه اینستاگرامتان محو شوند، همراه ما باشید، درباره این موضوع هم خبرهای خوب داریم و هم خبرهای بد.

منظور از پست های پیشنهادی در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام از پست های پیشنهادی برای معرفی چیزهای جدید به شما استفاده می کند. مثلاً شاید دوست داشته باشید پستی را از یک اکانت که مشابه یکی از اکانت هایی است که فالو می کنید، ببینید و بدتان نیاد آن پیج را هم فالو کنید. پست های پیشنهادی در قسمت فید (Feed) و بعد از پست های جدید پیج هایی که فالو کرده اید، نمایش داده می شوند.

محتوای پست های پیشنهادی اینستاگرام بر اساس محتوای مشابه پست اکانت هایی که فالو کرده اید یا پست هایی که لایک یا ذخیره کرده اید، به نمایش در می آیند. مثلاً اگر شما چند پست مرتبط با مسافرت را فالو، لایک یا ذخیره کنید، اینستاگرام در پست های پیشنهادی خود پیج هایی از اماکن سیاحتی و امکانات و دیدنی های آنجا به شما نشان می دهد.

در اینستاگرام چگونه تیک آبی بگیریم؟ (آپدیت 2022)

آیا می توان پست های پیشنهادی اینستاگرام را به طور کامل حذف کرد؟

متأسفانه ویژگی غیرفعال کردن یا مخفی کردن پست های پیشنهادی هنوز در اینستاگرام ارائه نشده است. اما این امکان در اختیار شما قرار دارد که بتوانید بعضی از آنها را مخفی کنید و به اینستاگرام نشان دهید که آنها را دوست ندارید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه مشاهده پست های قدیمی (View Older Posts) یا پست های قدیمی (Older Posts) پست های قبلی و تاریخ گذشته اکانت های فالو شده خود را مشاهده کنید.

خبر جدید: نظر می رسد اینستاگرام در بعضی کشورها قابلیت غیرفعال کردن پست های پیشنهادی را به مدت 30 روز ارائه کرده است.

آیا پست های پیشنهادی اینستاگرام نوعی پست تبلیغاتی هستند؟

خیر. پست های پیشنهادی تبلیغات نیستند. الگوریتم نمایش این پست ها بر اساس فعالیت های قبلی و علایق شما در اینستاگرام در پیج هایی مشابه طراحی شده است. تفاوت پست های تبلیغاتی با این پست ها وجود برچسبی با عنوان Sponsored در این تبلیغات است.

علت به کارگیری پست های پیشنهادی چیست؟

هدف همه پلتفرم های شبکه های اجتماعی ترغیب شما به استفاده بیشتر از آنهاست و در همین راستا از تبلیغات بیشتری استفاده می کنند تا درآمد خود را افزایش دهند. هر کاربری بعد از اینکه تماشای تصاویر و ویدئوهای پیج های فالو شده اش به پایان برسد، از آن اپلیکیشن خارج می شود. در نتیجه این پلتفرم ها برای ترغیب بیشتر کاربران خود و گذراندن وقت بیشتری در فضای آنها، پست هایی پیشنهادی بر اساس علایق هر کاربر در پیج آنها نمایش می دهند.

این ترفند باعث می شود افراد همچنان به پیمایش خود در صفحات این اپلیکیشن ها ادامه دهند. و در نهایت اینکه خیلی از کاربران این صفحات جدید پیشنهادی را فالو کرده و بیش از پیش درگیر آن شبکه اجتماعی می شوند.

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

روش اول: نحوه متوقف کردن نمایش پست های پیشنهادی در اینستاگرام

یک راه برای این کار وجود دارد، شما می توانید با علامت زدن یک پست پیشنهادی به عنوان not interested اینستاگرام را مجاب کنید که به موضوع آن علاقه ندارید. و اگر گزینه ای با عنوان snooze all suggested posts مشاهده کنید می توانید با فعال کردن آن، نمایش این پست ها را متوقف کنید.

روش متوقف کردن نمایش پست های پیشنهادی در اینستاگرام به شرح زیر است:

وارد اینستاگرام شوید و در صفحه نمایش پست ها (feed) به سمت پایین پیمایش کنید تا به پست های پیشنهادی برسید.

1- روی علامت سه نقطه در بالای پست پیشنهادی ضربه بزنید.

2- گزینه مایل نیستم (Not Interested) را انتخاب کنید. اکنون اینستاگرام پست های کمتری با این موضوع را به شما نشان می دهد.

3- البته می توانید با انتخاب یکی از گزینه های داده شده، دلیل این کار را هم برای اینستاگرام مشخص کنید تا عملیات غیر فعال کردن پست های پیشنهادی تکمیل تر انجام شود. همچنین در صورتی که نظرتان برای غیرفعال کردن یک پست عوض شد می توانید گزینه بازگردانی (Undo) را انتخاب کنید.

نحوه متوقف کردن نمایش پست های پیشنهادی در اینستاگرام-1

4- در بعضی کشورها این امکان وجود دارد که پس از زدن علامت سه نقطه، با انتخاب گزینه ای با عنوان Snooze all suggested posts in feed for 30 days نمایش همه پست های پیشنهادی در اینستاگرام را به مدت 30 روز متوقف کنید.

نحوه متوقف کردن نمایش پست های پیشنهادی در اینستاگرام-2

نظرات درمورد پست های پیشنهادی

استفاده از این روش ها تا وقتی اینستاگرام امکانی برای توقف همیشگی آنها ارائه کند، می تواند به کاربران برای جلوگیری از نمایش پست هایی که نمی خواهند در فید خود ببینند، کمک کند.

نظر شما درباره پست های پیشنهادی اینستاگرام چیست؟ به نظرتان آنها مفیدند، یا ترجیح می دهید این اختیار را داشته باشید که بتوانید پخش آنها را در پلتفرم های شبکه های اجتماعی متوقف کنید؟

نوشتن متن روی ویدیو در اینستاگرام (ثابت و محو شونده)

روش دوم: آنها را گزارش کنید!

در صورت عدم تمایل نمایش یک پست تبلیغاتی، می توانید موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید. برای این کار، کافیست پس از زدن علامت سه نقطه در بالای صفحه، گزینه گزارش آگهی (Report Ad) را انتخاب کنید. با این روش می توانید پست هایی که محتوای نامناسب و غیر اخلاقی دارند را هم به اینستاگرام مخابره کنید. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام در پیامی به شما اعلام می کند که دیگر هیچ پست تبلیغاتی از اکانت گزارش شده به شما نمایش داده نمی شود.

گزارش آگهی (Report Ad)

روش سوم: آنها را بلاک کنید!

آخرین روش برای متوقف کردن پخش پست های تبلیغاتی اینستاگرام، بلاک کردن اکانت فرستنده است. برای این کار، وارد پروفایل این پست ها شوید و پس از زدن علامت سه نقطه در بالای آن پیج، گزینه مسدود کردن (block) را انتخاب کنید. البته با این کار فقط تبلیغات آن صفحه بلاک می شود و برای متوقف کردن همه پست های تبلیغاتی باید مشابه همین عملیات را برای هر پیج تکرار کنید.

یه روش ساده دیگه: ۸ اپلیکیشن برتر ضد تبلیغات (در گوشی اندروید)

آنچه مسلم است روشی که بتوان همه پست های تبلیغاتی اینستاگرام را یکجا غیرفعال کرد، وجود ندارد. البته، با روش هایی که در این مقاله گفته شد می توانید پخش آنها را به حداقل برسانید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا