آموزش اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام لایو بگذاریم؟ (۵ گام ساده)

پست کردن ویدئوهای لایو در اینستاگرام فواید بسیار زیادی دارد. مخصوصا برای افرادی که عاشق تماشای ویدئوهای لایو در اینستاگرام هستند. محتوای داخل لایو طبیعی تر و قابل اعتمادتر از آن چیزی که ضبط می کنید، خواهد بود. فقط تصور کنید که لایوهای جمعه شب چقدر می تواند اعتیادآور باشد، مخصوصا اگر افراد در حین کار اشتباهاتی را انجام دهند یا شخصیت واقعی خود را نشان دهند.

علاوه بر آن، ۸۲ درصد از افراد ویدئوی لایو را از یک برند استاندارد از پست های شبکه اجتماعی ترجیح می دهند.

همچنین ممکن است بخواهید از ویژگی سوال و جواب برای لایو میزبان برای رهبران صنعتی، ایونت یا مراسم های مجازی یا آموزش های مربوط به یک محصول به صورت زنده از اینفلوئنسرهای شبکه اجتماعی استفاده کنید.

اگر هرگز تابحال در اینستاگرام لایو نگذاشته اید، باز هم شانس دارید. در این قسمت به شما آموزش می دهیم که چگونه در ۵ مرحله ساده در اینستاگرام لایو بگذارید. (با این وجود که من اینفلوئنسر اینستاگرام نیستم، اما باز هم می توانم در مورد لایو اینستاگرام شما را راهنمایی کنم.)

چگونه در اینستاگرام لایو بگذاریم؟

۱-اول برنامه اینستاگرام را روی گوشی موبایل خود باز کنید و روی آیکون دوربین در بالای صفحه و سمت چپ بزنید.

۲- در قسمت پایین صفحه، تمام موارد را به سمت چپ کنار بزنید تا به گزینه “لایو” برسید. سپس روی دایره بزرگ سفید رنگ بزنید تا ضبط ویدئو شروع شود. (نکته: زمانی که دکمه صورتی “لایو” را در قسمت بالای صفحه و متن “We’re telling your followers that you’ve started a live video” یا “به دنبال کننده هایتان می گوییم که شما روی لایو هستید” را در قسمت پایین ببینید، یعنی لایو شما آغاز شده است و اکنون روی لایو هستید.)

۳-زمانی که ببینید که حساب های کاربری یا اکانت ها در قسمت پایین صفحه ظاهر شدند، یعنی که افراد دیگر به لایو شما وارد شده اند. به راحتی می توانید برای آنها دست تکان دهید یا Wave ارسال کنید!

۴-زمانی که می خواهید ویدئو را به اتمام برسانید، روی “پایان” یا “End” در قسمت بالا و سمت راست صفحه بزنید. زمانی که اینستاگرام از شما می پرسد، “Are you sure you want to end your live video?” یا “آیا واقعا می خواهید ویدئوی لایو را به اتمام برسانید؟” روی “End Now” بزنید. چگونه شخصی دیگر را به لایو اینستاگرام خود اضافه/دعوت کنیم؟

۵-در نهایت می توانید به راحتی ویدئوی لایو را روی IGTV به اشتراک بگذارید، بنابراین فالوورها می توانند ویدئوی شما را بعد از اتمام رسیدن هم مشاهده کنند. همچنین می توانید ویدئو را دانلود کنید و آن را روی وبسایت یا دیگر صفحات شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید یا اینکه ویدئو را حذف کنید.

اگر انتخاب کردید که ویدئو را در IGTV به اشتراک بگذارید، فالوورهای شما می توانند به تماشای دوباره و دوباره شما در هر زمان که ویدئو در دسترس بود، بپردازند. اگر قرار بوده که این ویدئو را فقط اعضای خاصی ببینند، می توانید از این قسمت صرفنظر کنید اما اگر می خواهید به صورت همگانی اطلاع رسانی شود، پس حتما این کار را کنید تا اطلاع رسانی همگانی شود.

مثلا من اخیرا در تمرین های فیتنس کیلیگ گوییئن به صورت لایو در اینستاگرام شرکت می کنم اما زمان هایی هست که برای نسخه لایو در دسترس نیستم. خوشبختانه می دانم که او ویدئوهایش را در IGTV ذخیره می کند، بنابراین می توانم هر زمان که آماده بودم ویدئوی لایو او را به صورت ضبط شده تماشا کنم:

بهتر از همه اینکه می توانم ویدئو را متوقف کنم، سریع تر جلو بزنم یا هر زمان که نیاز داشتم دوباره نسخه لایو را اجرا کنم. اگر هنگام تماشا کردن ویدئو، نوشته “was live” را در بالا و سمت چپ صفحه مشاهده کنید، یعنی این ویدئو قبلا به صورت لایو گذاشته شده بود.

من در این زمینه با کیلگ صحبت کردم تا بفهمم چرا اینفلوئنسرها لایو را برای تولید محتوا استفاده می کنند.

کیلگ پاسخ داد: “تمرین های آنلاین اعجاب انگیز هستند، اما تمرین های لایو روی اینستاگرام باعث می شود که دنبال کنندگانم بتوانند با من یا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در عین حال اتحاد خود را حفظ کنند، در نتیجه شباهت بیشتری به کلاس های فیتنس واقعی خواهد داشت.

کیلگ اضافه کرد: “ما در ویدئوهای لایو قادر خواهیم بود که ببینیم چه کسی به ما ملحق می شود، با یکدیگر چت می کنیم و به صورت واقعی تمرین می کنیم. همچنین می توانیم روی آن زمان خاص برنامه ریزی کنیم و همگی به آن پایبند بمانیم.

اگر هنوز هم مطمئن نیستید که آیا لایو اینستاگرام برای برند شما موثر است یا نه، می توانید آن را امتحان کنید. انجام این کار آسان و رایگان است، بنابراین امتحان کردن آن هیچ ضرری به شما نمی رساند و حتی ممکن است چیزهای زیادی هم به دست بیاورید.

در نهایت اینکه ویژگی های عالی در ابزار لایو اینستاگرام وجود دارد. خب بیایید، ببینیم که این ویژگی ها چه چیزهایی هستند.

ویژگی های لایو اینستاگرام

زمانی که داخل لایو اینستاگرام باشید، چهار آیکون در پایین صفحه می بینید، که شامل یک علامت سوال، یک هواپیمای کاغذی، دو صورت خندان و یک آیکون فیلتر است.

۱-آیکون علامت سوال به شما اجازه می دهد که سوالات را از بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید. (بسیار مهم است که توجه کنید، شما فقط اجازه دارید که سوالاتی را به اشتراک بگذارید که در طول لایو از شما پرسیده می شود.)

go-live-on-instagram

۲-آیکون هواپیمای کاغذی، به شما اجازه می دهد که در مورد لایو اینستاگرام خود به کسی دایرکت دهید که احتمالا حدس می زنید دوست دارد او را به لایوتان دعوت کنید و اکنون هنوز به لایو شما ملحق نشده است.

۳-آیکون دو صورت خندان به شما اجازه می دهد که افرادی را به عنوان میزبان و همراه در لایو اینستاگرام خود دعوت کنید. این ویژگی به شما کمک خواهد کرد که ویدئوی لایو خود را به مخاطبان بیشتری (شامل فالوورهای دوستتان که او هم میزبان است) نشان دهید. همچنین می توانید این کار را زمانی انجام دهید که متخصصان مختلفی از شما سوال و جواب می کنند یا اینفلوئنسرهای دیگر را برای معرفی یک محصول در لایو خود شرکت دهید.

۴-آیکون فیلتر به شما اجازه می دهد که فیلترهایی را به ویدئوی لایو اینستاگرام خود برای بازدید خوردن یا هیجان بیشتر اضافه کنید- مانند فیلتری که من به این گیاه دادم.

علاوه بر آن، اگر می خواهید کامنت ها را ببندید، روی سه نقطه در باکس “کامنت” بزنید، روی “خاموش کردن کامنت ها” یا Turn Off Commenting “” بزنید. همچنین اگر نمی خواهید که افراد حین لایو به شما درخواست دهند که آن ها را وارد لایو کنید هم، گزینه “خاموش کردن درخواست ها برای لایو” یا “Turn Off Requests to Go Live” را بزنید.

turn-off-commenting

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که کامنت های بد را ببندید تا مطمئن شوید که کامنت های بد در طول ویدئوی لایو پست نمی شوند. برای انجام این کار، وارد تنظیمات> حریم شخصی> کامنت ها یا setting> privacy> comments شوید. سپس گزینه “Hide Offensive Comments” یا “پنهان کردن کامنت های بد” را روشن کنید.

علاوه بر آن می توانید به صورت دستی بعضی از کلمات یا عبارات بی ادبانه را که نمی خواهید در طول لایو ظاهر شوند را فیلتر کنید. فقط “فیلتر دستی یا manual filter” را روشن کنید و سپس عباراتی را که می خواهید هیدن شود را تایپ کنید.

خب، امیدواریم که از این به بعد ویدئوهای لایو خود را آپلود کنید و بدون معطلی این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هیچ اجباری نیست که ویدوئوی لایو شما عالی و بی عیب و نقش باشد. در حقیقت فالوورها یا دنبال کنندگان همیشه قدردان لحظات واقعی، زیبا و پشت صحنه شما هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا