به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام لایو بگذاریم؟ (۵ گام ساده)

پست کردن ویدئوهای لایو در اینستاگرام فواید بسیار زیادی دارد. مخصوصا برای افرادی که عاشق تماشای ویدئوهای لایو در اینستاگرام هستند. محتوای داخل لایو طبیعی تر و قابل اعتمادتر از آن چیزی که ضبط می کنید، خواهد بود. فقط تصور کنید که لایوهای جمعه شب چقدر می تواند اعتیادآور باشد، مخصوصا اگر افراد در حین کار اشتباهاتی را انجام دهند یا شخصیت واقعی خود را نشان دهند.

علاوه بر آن، ۸۲ درصد از افراد ویدئوی لایو را از یک برند استاندارد از پست های شبکه اجتماعی ترجیح می دهند.

همچنین ممکن است بخواهید از ویژگی سوال و جواب برای لایو میزبان برای رهبران صنعتی، ایونت یا مراسم های مجازی یا آموزش های مربوط به یک محصول به صورت زنده از اینفلوئنسرهای شبکه اجتماعی استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام را از اینجا خیلی سریع یاد بگیرید

اگر هرگز تابحال در اینستاگرام لایو نگذاشته اید، باز هم شانس دارید. در این قسمت به شما آموزش می دهیم که چگونه در ۵ مرحله ساده در اینستاگرام لایو بگذارید. (با این وجود که من اینفلوئنسر اینستاگرام نیستم، اما باز هم می توانم در مورد لایو اینستاگرام شما را راهنمایی کنم.)

لایو گذاشتن در اینستاگرام

لایو اینستاگرام کانالی خاص برای جذب فالوئر بیشتر و همچنین فروش محصولات است. با این حال، هیچ امکانی برای گرفتن دوباره فیلم در لایو اینستاگرام وجود ندارد و به همین دلیل ممکن است پخش اولیه تصویر گرفته شده برای تان به شدت دلهره آور باشد. ما در این مقاله برای کمک به شما در ابتدای راه، درباره طریقه لایو گذاشتن در اینستاگرام و یک سری نکات صحبت می کنیم.

قبل از شروع لایو حتما این 2 تنظیمات را انجام دهید

لایو اینستاگرام (Instagram Live) یک ابزار بسیار ساده است. با این حال، قبل از شروع پخش، نکاتی وجود دارد که در ادامه باید در مورد شان بدانید.

1-تنظیمات لایو اینستاگرام را سفارشی کنید

قبل از این که وارد اینستاگرام و لایو شوید، یک راهکار ابتکاری عالی این است که تنظیمات را دقیقا همان طور که نیاز دارید، امتحان کنید. برای استفاده از تنظیمات لایو، می توانید دوربین استوری اینستاگرام را باز کرده و روی حالت “Live” ضربه بزنید.

در مرحله بعد، روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا وارد صفحه فرمان شوید. از آن جا، می‌ توانید انتخاب کنید که می خواهید چه کسی استوری های تان را ببیند، چه کسی پاسخ دهد و در کجا ذخیره شود.

2- نظرات غیر منتظره و ناخواسته را فیلتر کنید

اگر نمی خواهید نظرات و جملات غیرمنتظره ای را در بین نظرات لایو اینستاگرام مشاهده کنید، می توانید بلافاصله آن ها را مخفی کرده و نظراتی که از عبارات خاصی تشکیل شده اند را به صورت دستی فیلتر کنید. این ها مواردی هستند که ما به شدت پیشنهاد می کنیم انجام دهید، به خصوص اگر صاحب یک برند بزرگ هستید یا تعامل زیادی با فالوئرهای تان دارید.

اول از همه، تنظیمات را باز ‌کنید و به قسمت “Privacy” بروید. “Comments”را انتخاب کنید و “Hide offensive comments” را از گزینه “Off”به “On” تغییر دهید.

برای فیلتر کردن نظراتی هم که از کلمات خاصی تشکیل شده‌ اند، باید “Manual filter” را تغییر دهید و کلمات یا عباراتی که می ‌خواهید فیلتر کنید را با گذاشتن ویرگول، وارد کنید.

آموزش ویدیویی و سپس توضیحات گام به گام

 

1-دوربین Instagram Stories را باز کنید و روی حالت ” Live ” ضربه بزنید  شاید بتوانید تعداد فالوئر های فعال را در این حین در برنامه اینستاگرام مشاهده کنید. این فرصت برای این که متوجه شوید چه تعداد کاربر فعال هنگام پخش مستقیم برنامه از اعلان درون برنامه ای استفاده می کنند، عالی است.

باز کردن Instagram Stories

2- برای شروع پخش، روی نماد “Live” ضربه بزنید  مطمئن شوید که اتصال اینترنتی قوی و خوبی دارید. توصیه می شود قبل از این که مستقیما و یک ضرب جلسه را شروع کنید، چند دقیقه ای به فالوئرهای تان فرصت بدهید که خودشان را به لایو برسانند. پس بهتر است از چیزی به عنوان نگهدارنده صفحه استفاده یا چند دقیقه صحبت کنید.

برای شروع پخش، روی نماد "Live" ضربه بزنید

3- شاید بد نباشد از چند تا از جلوه های خاص اینستاگرام استفاده کنید  وقتی لایوتان در حال انجام است، می توانید برخی از این جلوه ها را انتخاب کنید تا لایوتان جذاب تر شود.

4- سوالات بینندگان را روی صفحه به اشتراک بگذارید  باید روی نماد علامت سوال ضربه بزنید. به عبارت دیگر، زمانی می توانید یک پرسش را به اشتراک بگذارید که بیننده آن را در حین پخش ( یعنی از طریق کادر پرسش نمایش داده شده در زیر پخش لایو ) تایید کند.

5- یک پیام مستقیم به کسی بفرستید  می ‌توانید با کلیک کردن روی نماد موشک کاغذی، درباره لایو اینستاگرام پیامی برای شخصی ارسال کنید.

6- از کسی دعوت کنید تا در لایو اینستاگرام به شما ملحق شود  شما فقط کافیست روی تصویر هر شخص ضربه بزنید تا میهمان لایو اینستاگرام تان باشد.

7- از فیلتر های استوری اینستاگرام در حین پخش استفاده کنید  می توانید روی نماد فیلتر ضربه بزنید. با این کار می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید در نهایت از کدام فیلتر استفاده کنید تا در صورت لزوم آن را به سرعت جستجو و اعمال کنید.

8- یک تصویر یا ویدیو را در صفحه پخش به اشتراک بگذارید  کاربران می توانند روی نماد دوربین رول در گوشه سمت راست صفحه ضربه بزنند. وقتی تصویر یا ویدیویی را از رول دوربین اضافه می ‌کنید، تصویر پخش زنده شما در گوشه سمت راست بالای تصویر یا ویدئویی که برای اشتراک‌گذاری انتخاب کرده ‌اید ، منتقل می شود.  همچنین می‌ توانید تصاویر و ویدیو های مختلفی را یکی پس از دیگری اضافه کنید تا بازخورد بهتری به خاطر نمایش اسلایدی از طریق لایو اینستاگرام تان دریافت کنید. در این حالت، روی تصویر یا ویدیویی که باید از پنل پایین صفحه به اشتراک بگذارید ، ضربه بزنید.

9- برای افزودن نظر به لایو، روی “Comment” کلیک کنید  حتی می‌ توانید نظرتان را با کلیک کردن و نگه داشتن آن به بالای فید؛ الحاق یا سنجاق کنید.

پایان دادن به لایو در اینستاگرام

10- روی “End” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید  وقتی لایوتان به پایان رسید ، برای تایید روی “End” در گوشه سمت راست بالا و “End now” ضربه بزنید.  می ‌توانید از آن جا روی نماد ذخیره یا save در بالای سمت چپ ضربه بزنید تا بتوانید آن را در رول دوربین ذخیره یا در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید که در 24 ساعت آینده مشاهده شود. فوق العاده راحت است!

اشتراک لایو

روش ایجاد دو یا چند اکانت در اینستاگرام (و نکات کاربردی)

نکات موفقیت لایو اینستاگرام

حالا شما می ‌دانید که چطور می ‌توانید لایو بگذارید و احتمالا در قدم بعدی به این فکر می کنید که چطور یک برنامه لایو اینستاگرام با محتوایی شگفت ‌انگیز بسازید. در این جا شش نکته اصلی برای میزبانی لایو اینستاگرام بهتر آورده شده است که می تواند کارتان را با ارزش تر کند.

1-لایو اینستاگرامی که قرار است بگذارید را تبلیغ کنید

گذاشتن مستمر یک لایو اینستاگرامی آن هم به روشی خاص، می تواند در کارتان تفاوت ایجاد کند. برای انجام این کار، بهتر است استوری در اینستاگرام به اشتراک بگذارید که زمان و تاریخ لایو تان را نشان دهد یا مثلا از برچسب شمارش معکوس مخصوص رویداد ها در استوری استفاده کنید.

علاوه بر این، برچسب شمارش معکوس دقیقا همان چیزی که نشان می دهد را اجرا می کند. این ویژگی، آن را به ابزاری شگفت ‌انگیز برای تبلیغ لایو اینستاگرام در آینده ای نزدیک تبدیل می‌ کند.

نکته: با تحریک فالوئر ها برای ضربه زدن روی استیکر و فعال کردن یادآوری جهت ملحق شدن به لایو بعد از اتمام شمارش معکوس ، از منحصر به فرد بودن این برچسب استفاده کنید.

علاوه بر استوری، پست اینستاگرامی را به اشتراک بگذارید تا دیگران را از لایوتان مطلع کنید . بد نیست به مخاطبان تان بگویید که از این پخش زنده انتظار چه چیزی را داشته باشند و از آن ها دعوت کنید تا برخی از سؤالات شان را از طریق نظرات به اشتراک بگذارند. این کار باعث می شود تا فالوئرهای تان درگیر ذهنی پیدا کنند و آماده شوند.

2- لایو را وقتی مخاطب در اینستاگرام فعال است؛ بگذارید

گذاشتن لایو زمانی که فالوئرهای تان در دسترس هستند؛ یکی از ساده ترین راهکار ها برای بردن حداکثر بهره از لایوهای اینستاگرامی است.

اینستاگرام ممکن است اعلامیه درون‌برنامه‌ ای را برای همه فالوئر هایی که در زمان پخش شما آنلاین هستند ارسال کند. هر چه تعداد کاربران بیشتری این درخواست را دریافت کنند، بهتر است!

پرطرفدارترین پیچ های اینستاگرام ایرانی 

با این حال، چطور می توانید حدس بزنید که چه زمانی مخاطبان شما در دسترس خواهند بود؟ راه ‌حل ایده‌آل برای فهمیدن این موضوع، بررسی روند داده ‌های تاریخی است که به شما نشان می دهد مخاطبان تان مخصوصا در چه زمانی در اینستاگرام فعال هستند.

3- نور و محیط را در نظر بگیرید

توجه به منطقه و نور پردازی برای لایو اینستاگرام تأثیر زیادی در بهتر به نظر رسیدن پخش نهایی شما خواهد داشت. به عبارت دیگر، ارزیابی کنید که پس ‌زمینه لایو اینستاگرام چطور به انتقال پیام برند کمک می‌کند. به طور مثال محیط سفید مینیمال با چند گلدان می تواند زیبایی بیشتری را به سبک تصاویر آلبومی یا اسکرپ بوکی به دیوار اضافه کند.

اگر هدف برندتان است، ارزیابی کنید که چه طور آن را با استفاده از رنگ منعکس کنید. مثلا یک سری رنگ ها می تواند لحن لایوتان تغییر دهد و باعث بیشتر به چشم آمدن برند تان شود.

در مورد نور، نور طبیعی اغلب انتخاب ارزانی است. علاوه بر این، عواملی که ممکن است سایه های غیرمنتظره ای در لایوتان ایجاد کنند را ارزیابی کنید و تمام تلاش تان را برای جلوگیری از به وجود آمدن شان بکنید. اگر بتوانید از نور طبیعی (پنجره) یا فضای باز استفاده کنید ، بهتر است. در این حالت متوجه خواهید شد که کیفیت فیلم بهتر از فیلم برداری در داخل به نظر می رسد.

4- استراتژی واضحی برای ارائه محتوا داشته باشید

وقتی صحبت از محتوای ویدیویی به میان می آید ، بسیار مهم است که هدف مشخصی از آنچه می خواهید در پخش لایو اینستاگرام پوشش دهید، تعیین کنید. داشتن برنامه ممکن است به شما در ایجاد وقفه های بی دلیل کمک کرده و حتی این اطمینان را به وجود بیاورد که به ارائه نکات مهم در دستور کارتان می رسید.

یکی از راه‌حل ‌های ایده‌ آل برای برنامه ‌ریزی پخش زنده این است که به شروع، میانه و پایان لایوتان فکر کنید. در مرحله بعد، تعیین فرمتی که باید در نهایت دنبال کنید بسیار مهم است. با این اوصاف لایو شما به همان اندازه که لازم است حرفه ای خواهد بود.

چطور بفهمیم اینستاگرام هک شده و بعد از آن چه کنیم؟

لایو اینستاگرام علاوه بر این به شما امکان می ‌دهد تا عکس‌ ها یا ویدیو هایی را به اشتراک بگذارید، و دیگران را به مشارکت در یک صفحه مجزا دعوت کنید، یا مستقیما صفحه دوربین را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. هر فرمتی را که تعیین کنید، مطمئنا ارزشش را دارد که یک اجرای اولیه قبل از لایو اصلی انجام دهید تا از خوب بودن کیفیت لایو مطمئن شده و تقریبا دست تان بیاید که در هر لایو باید به چه چیز هایی بپردازید.

حتی یک ایده ابتکاری این است که فکر روز مبادا باشید و پیش زمینه داشته باشید. به طور مثال اگر پخش زنده شما به سؤالات مخاطبان متکی است اما نمی توانید از طرف هیچ کدام سوالی دریافت کنید، یک استراتژی پشتیبان مدنظر قرار بدهید. مثلا شاید بد نباشد لیستی از سوالاتی که قبلا فالوئرهای تان در استوری ها پرسیده اند، دم دست داشته باشید تا در صورت بروز مشکل آن ها را جواب بدهید.

5- عناصر شناخته شده را معرفی کنید

یکی از مزایای کلیدی پخش زنده در اینستاگرام این است که شما از طریق یک کانال مستقیم بینندگان تان را درگیر کارتان می کنید. با این حال، ممکن است نتوانید آن طور که باید عناصر شناخته شده را معرفی کنید تا پخش زنده تان رنگ و بوی برندتان را داشته باشد.

این کار می تواند به آسانی نشان دادن چند رنگ از برندتان یا در دست گرفتن لیوانی که اسم برندتان روی آن حک شده یا انتخاب پس زمینه ای باشد که با سلیقه زیبایی شناسانه شما مطابقت دارد. اگر می ‌خواهید تصویر یا ویدیویی را در پخش به اشتراک بگذارید، ارزیابی کنید که چطور می‌ توانید برندتان را در آن بگنجانید. مثلا افزودن یک حاشیه عالی یا یک پوشش متنی که نشانی از برندتان دارد، می تواند بسیار مفید باشد.

حتما نیاز دارید: نحوه ذخیره لایو اینستاگرام (آموزش تصویری)

کمی بعد خواهیم دید که طیفی از قالب ها را مخصوصا برای استفاده در لایو اینستاگرام در ناحیه ای مناسب از صفحه دوربین ایجاد کرده ایم که تا در بالای گوشه سمت راست قرار می گیرد . البته می ‌توانید با زدن روی نماد رول دوربین (در گوشه سمت راست پایین صفحه) و انتخاب طرح ‌های ذخیره ‌شده تان، قالب‌ های جدیدی را به لایو اینستاگرام اضافه کنید.

پخش زنده ویدیویی شما ممکن است دوباره در گوشه سمت راست بالای صفحه و به طور ایده آل در بالای قالب قرار گیرد.

در نهایت، می توانید قالب ها را به یک پوشه اختصاصی اضافه کنید تا به سادگی آن ها را در لایو های بعدی جستجو و انتخاب کنید.

سوالات متداول

1-چه طور می توانیم با پرسش و پاسخ در اینستاگرام لایو بگذاریم؟

وقتی پاسخ ‌های دیگری را دریافت کردید، توصیه می ‌کنیم که در بالا ضربه بزنید یا با گذاشتن انگشت در جایی از فید، آن را بکشید. در مرحله بعد، روی”Live” در پایین صفحه ضربه بزنید و کلیک کنید تا سؤالاتی که از برچسب سؤالات در استوری دریافت کرده ‌اید را مشاهده کنید. سوالی را برای برطرف کردن مشکل انتخاب کنید و آن را به مخاطبان تان نشان دهید.

2- آیا می توانیم از طریق لایو اینستاگرام سؤال بپرسیم

وقتی استیکر سؤالات را در استوری اینستاگرام پست می‌کنید ، کاربرانی که ممکن است استوری را ببینند، می ‌توانند روی استیکر موجود در استوری ضربه بزنند و یک سؤال را برای پرسیدن از شما تایپ کنند. سپس می ‌توانید از طریق پرسش و پاسخ زنده با فالوئرهای تان، به سؤالاتی که در مورد استوری اینستاگرام می‌ پرسید، پاسخ دهید.

3- چه طور می توان با چند اکانت در اینستاگرام لایو گذاشت؟

برای راه اندازی اتاق لایو (Live room) می توانید انگشت تان را به سمت چپ بکشید و گزینه Live camera را انتخاب کنید . سپس، یک عنوان اضافه و روی نماد Rooms کلیک می‌کنید تا بازدیدکنندگان ملحق شوند. می ‌توانید کاربرانی را ببینید که مجبور شده ‌اند با شما به صورت زنده ارتباط برقرار کنند و حتی ممکن است بازدیدکننده‌ دیگری را برای اضافه کردن جستجو کنید.

4- آیا لایک های اینستاگرام از بین رفته است؟

حذف لایک در اینستاگرام یک اتفاق بود. سخنگوی فیس بوک این اتفاق را از همان ابتدای وقوع اعتراف کرد. ظاهرا در نتیجه این کار، آن ها موفق به نظارت بر پست های شلوغ در اینستاگرام شده اند.

اگر چه اینستاگرام ممکن است سال ‌ها حذف فعالیت ها را بررسی کند، اما این آزمایش به طور گسترده محقق نشد.

5- بلاک موقت در لایو اینستاگرام چقدر طول می کشد؟

24 ساعت ! بلاک موقت محبوب ترین نوع بلاکی است که توسط اینستاگرام اجرا می شود که اغلب تا 24 ساعت طول می کشد. شما ممکن است بعد از نقض شرایط سرویس اینستاگرام، بلاک شوید.

یک ترفند عالی: روش پخش فیلم ضبط شده در لایو اینستاگرام 

ویژگی های لایو اینستاگرام

زمانی که داخل لایو اینستاگرام باشید، چهار آیکون در پایین صفحه می بینید، که شامل یک علامت سوال، یک هواپیمای کاغذی، دو صورت خندان و یک آیکون فیلتر است.

گزینه های لایو اینستاگرام

۱-آیکون علامت سوال به شما اجازه می دهد که سوالات را از بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید. (بسیار مهم است که توجه کنید، شما فقط اجازه دارید که سوالاتی را به اشتراک بگذارید که در طول لایو از شما پرسیده می شود.)

اشتراک گذاری سوالات پرسیده شده در لایو

۲-آیکون هواپیمای کاغذی، به شما اجازه می دهد که در مورد لایو اینستاگرام خود به کسی دایرکت دهید که احتمالا حدس می زنید دوست دارد او را به لایوتان دعوت کنید و اکنون هنوز به لایو شما ملحق نشده است.

۳-آیکون دو صورت خندان به شما اجازه می دهد که افرادی را به عنوان میزبان و همراه در لایو اینستاگرام خود دعوت کنید. این ویژگی به شما کمک خواهد کرد که ویدئوی لایو خود را به مخاطبان بیشتری (شامل فالوورهای دوستتان که او هم میزبان است) نشان دهید. همچنین می توانید این کار را زمانی انجام دهید که متخصصان مختلفی از شما سوال و جواب می کنند یا اینفلوئنسرهای دیگر را برای معرفی یک محصول در لایو خود شرکت دهید.

لایو گذاشتن با دیگران

۴-آیکون فیلتر به شما اجازه می دهد که فیلترهایی را به ویدئوی لایو اینستاگرام خود برای بازدید خوردن یا هیجان بیشتر اضافه کنید- مانند فیلتری که من به این گیاه دادم.

استفاده از فیلتر در لایو اینستاگرام

علاوه بر آن، اگر می خواهید کامنت ها را ببندید، روی سه نقطه در باکس “کامنت” بزنید، روی “خاموش کردن کامنت ها” یا Turn Off Commenting “” بزنید. همچنین اگر نمی خواهید که افراد حین لایو به شما درخواست دهند که آن ها را وارد لایو کنید هم، گزینه “خاموش کردن درخواست ها برای لایو” یا “Turn Off Requests to Go Live” را بزنید.

خاموش کردن کامنت ها در لایو

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که کامنت های بد را ببندید تا مطمئن شوید که کامنت های بد در طول ویدئوی لایو پست نمی شوند. برای انجام این کار، وارد تنظیمات> حریم شخصی> کامنت ها یا setting> privacy> comments شوید. سپس گزینه “Hide Offensive Comments” یا “پنهان کردن کامنت های بد” را روشن کنید.

علاوه بر آن می توانید به صورت دستی بعضی از کلمات یا عبارات بی ادبانه را که نمی خواهید در طول لایو ظاهر شوند را فیلتر کنید. فقط “فیلتر دستی یا manual filter” را روشن کنید و سپس عباراتی را که می خواهید هیدن شود را تایپ کنید.

آموزش مشاهده استوری دیگران در اینستاگرام بصورت کاملا مخفیانه

خب، امیدواریم که از این به بعد ویدئوهای لایو خود را آپلود کنید و بدون معطلی این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هیچ اجباری نیست که ویدیوی لایو شما عالی و بی عیب و نقش باشد. در حقیقت فالوورها یا دنبال کنندگان همیشه قدردان لحظات واقعی، زیبا و پشت صحنه شما هستند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا