به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش یاهو

2 بهترین برنامه رديابي ياهو فرستاده شده (اطلاع از خوانده شدن)

Yahoo Mail ویژگی داخلی که رسید خواندن (read receipt) را به شما بدهد، ندارد مگر اینکه از ابزار شخص ثالث استفاده کنید. اما مسئله این است که یافتن چنین ابزاری آن هم به صورت رایگان که بتواند ايميل های یاهو را ردیابی کند و به شما نشان دهد که آیا کسی ايميل را باز كرده است یا خیر، سخت است.

دلیلش این است که بسیاری از ابزار های موجود در اینترنت برای نشان دادن رسید های خواندن و ایمیل های تكميلي، با یاهو سازگار نیستند.

تنها راه اين است كه اگر کسی به ایمیل شما پاسخ دهد مي توانيد مطمئن باشید که آن را خوانده است، اما اگر پاسخ نداد، به این معنی نیست که آن را مشاهده نکرده است.

برای دریافت رسید خواندن ايميل در یاهو، باید از ابزار MailSpring استفاده کنید یا ایمیل یاهو را در Outlook خود در ویندوز 10 تنظیم کنید و Mailspring Pro را فعال کنید. اکنون، هنگامی که شخصی ايميل را باز کرد، با Mailspring از آن مطلع خواهید شد.

Mailspring Pro ابزار برتري است که تقریباً برای همه ارائه دهندگان ایمیل مناسب است، اگرچه ابزاری هم به نام MailTrack برای Gmail وجود دارد و رایگان است.

آیا Yahoo Mail یک ویژگی داخلی برای ردیابی ایمیل ارائه می دهد؟

Yahoo Mail به دلایل حفظ حریم خصوصی ویژگی رسيد خواندن (read-receipt) و رديابي را ندارد. اگرچه رسيدن به اين ويژگي ها با سایر ابزارهای شخص ثالث امکان پذیر است.

با کمک این ویژگی ‌ها، می ‌توانید تمام جزئیات را ردیابی کنید، مانند زمانی که گیرنده ایمیل شما را باز می‌کند، پیوندهایی که روی آن کلیک می‌کند. هنگامی که با این موضوع آشنا شدید، می‌توانید در ایمیل بعدی خود برای گیرنده یادآور ارسال کنید.

اما Yahoo Mail ویژگی دریافت رسيد خواندن یا ردیابی ایمیل ارسالی را ارائه نمی دهد اما جایگزین های مختلفی برای ردیابی و دریافت رسید در دسترس است.

اگر فعالیت های مشکوک در ایمیل یاهو خود مشاهده کردید؛ این مطلب را بخوانید

ابزارهای زیادی را جستجو کرديم و فقط دو مورد را پیدا کرديم که واقعاً برای Yahoo Mail كار می كنند.

روش 1: بدون نصب نرم افزار (از طریق تنظیمات یاهو در ویندوز)

یک راه برای بررسی اینکه آیا ایمیل شما توسط گیرنده دریافت شده است یا خیر، تنظیم رسید خواندن است. با انجام اين كار هر زمان که گیرنده ايميل شما را باز كند، اعلان دريافت می كنيد. با کمک اعلان می توانید تاریخ و زمانی را که گیرنده ایمیل را باز كرده بررسی کنید. اگرچه این بخشی از یک ابزار است، اما اکنون مراحل راه اندازی یاهو میل در دسكتاپ را توضیح خواهيم داد.

1- ابتدا اعتبارنامه یاهو را برای ورود به ایمیل دسکتاپ (outlook Desktop) آماده کنید. مطمئن شوید که App password را از « Account settings» مهيا کرده اید.

Account-settings-app-password

2- اکنون روی « Add account» در دسکتاپ ویندوز 10 خود بروید و از طریق نوع « Other» وارد شوید.

yahoo-mail-add

3- در مرحله بعد تمام جزئیات ورود مانند نام کاربری یاهو، رمز عبور برنامه (که ایجاد شد) و نام و غیره را در پانل جزئیات ورود وارد کنید.

yahoo-mail-added

4- برای روشن کردن رسید خواندن، از « Menu» « Options» را در « Tools» انتخاب کنید. سپس از « Email options» در زیر نماد «Preferences» روی گزینه « Read receipt» ضربه بزنید تا ردیابی شروع شود.

این تنها کاری است که برای راه اندازی ایمیل یاهو روی دسکتاپ خود باید انجام دهید.

طرز ارسال یک ایمیل به چندین نفر به سادگی (ایمیل یاهو)

اما 2 برنامه عالی هم برای این کار وجود دارد:

روش 2: ابزار ردیابي ایمیل ياهو: Mailspring

ابزارهای ردیابي ایمیل بسیاری مانند Mailspring وجود دارد که در واقع می توانند زمان خوانده شدن ایمیل و تعداد دفعات خوانده شدن آن را ردیابی کنند.

دریافت رسید خواندن ايميل ياهو با Mailspring

Mailspring بهترین ابزاری است که می تواند رسيد خواندن ایمیل یاهو را ردیابی کند و شما می توانید این کار را به راحتی و تنها با انجام چند مرحله انجام دهید. Mailspring برای هر دو سیستم عامل ویندوز و macOS در دسترس است.

مراحل زير را برای ارسال ایمیل با رسیدهای خوانده شده از حساب Yahoo.com خود دنبال کنید:

مرحله 1: Mailspring را دانلود کنید

ابتدا باید Mailspring را دانلود کنید (لینک صفحه دانلود)، این برنامه رایگان است.

Mailspring یک برنامه ایمیل رایگان است و به شما امکان می دهد ایمیل با رسید خواندن و ردیابی پیوند ارسال کنید و هنگامی که گیرندگان ایمیل های شما را باز می کنند، اعلان آن را مشاهده کنید! روی ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 کار می کند.

Mailspring را دانلود کنید

مرحله 2: وارد حساب Yahoo.com خود شوید

Mailspring را اجرا کنید و IMAP / SMTP را در صفحه تنظیم ایمیل انتخاب کنید. تنظیمات اتصال را برای حساب Yahoo.com خود وارد کنید و روی “Continue” کلیک کنید. Mailspring یک سرویس گیرنده ایمیل کامل است و به شما امکان می دهد ایميل خود را بدون استفاده از رابط وب میل بررسی کنید. ایمیل شما باید تا چند دقیقه نمایش داده شود.

مرحله 3: ارسال ایمیل!

هنگام نوشتن ایمیل در Mailspring، این نمادها را در composer بررسی کنید تا رسید خواندن و ردیابی پیوند فعال شود. این تمام چیزی است که باید انجام دهید!

activity-tracking-composer.

وقتی ایمیل‌های شما خوانده می‌شوند یا روی پیوندها کلیک می‌شود، اعلان‌ها را در سمت چپ بالای پنجره اصلی مشاهده خواهید کرد. همچنین نمادها و برچسب ها را در پوشه Sent خود خواهید دید، بنابراین می توانید اطلاعات بیشتری را در یک نگاه به دست آورید.

Mailspring حتی به شما این امکان را می‌دهد که ببینید چه کسی ایمیل شما را از بين چند گیرنده باز کرده است.

activity-tracking

activity-details

این مقاله ابزارهایی مانند Mailspring را برای دریافت رسید های خواندن برای ایمیل یاهو و راهنمای استفاده از آن برای ردیابی همه ایمیل‌ ها، زمان ‌بندی آن ایمیل ‌ها و موارد دیگر ارائه می‌کند. همچنین مراحل راه اندازی ايميل ياهو برای Windows 10 Outlook App را هم توضيح داده است.

یک بار برای همیشه ترفندهای یاهو رو یاد بگیر ۱۱ ترفند کاربردی ایمیل یاهو برای افراد مبتدی +فیلم

روش 3: ابزار MailTrack برای رسيد خواندن

Mailtrack جایگزین دیگری برای دریافت رسید خواندن است. این ابزار برای استفاده آسان و ساده است و ردیابی ایمیل های مختلف را ارائه می دهد. Mailtrack به شکل یک افزونه کروم در دسترس است که فعالیت کاربر جیمیل را هنگامی که شخصی جيميل را باز می کند، ردیابی می کند. این همان کاری است که Mailspring انجام می دهد.

Mailtrack یک ابزار رایگان است. يعني در نسخه رایگان می‌توانید ردیابی بسیار بیشتری انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را در گوگل کروم خود دریافت کرده و مستقیماً از وب سایت پلتفرم ایمیل شروع به استفاده از آن کنید.

فقط كافيست مراحل زير را دنبال کنید:

  • ابتدا افزونه MailTrack را در مرورگر کروم خود نصب کنید. (لینک دانلود) گزینه Add to chrome را بزنید (حتما باید از مرورگر کروم استفاده کنید)

MailTrack

  • در مرحله بعد، با اطلاعات کاربری خود وارد شوید و با وارد کردن شناسه ایمیل و رمز عبور، به MailTrack اجازه دسترسي دهید.
  • پس از تنظیم مجوزها و آماده شدن برای استفاده، یک ايميل بنویسید.
  • اکنون در پایین، ویژگی read receipt را برای ردیابی ایمیل روشن کنید. برای آن روی تب options ضربه بزنید و سپس read-receipt request را روشن کنید.
  • در نهایت، هنگامی که شخص ایمیل را باز کرد، اعلان آن را دریافت خواهید کرد.

این تمام کاری است که باید با ابزار MailTrack انجام دهید تا ایمیل را ردیابی کنید.

امنیت یاهو رو دو برابر کن: روش فعال کردن ورود دو مرحله ای ایمیل یاهو 

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا