آموزش واتساپ

دو واتساپ همزمان: 5 روش 2 اکانت واتساپ روی یک گوشی

آیا به دنبال راه حلی هستید که از دو حساب واتساپ روی یک تلفن استفاده کنید؟ در این راهنما تکنیک های متفاوتی را به شما نشان میدهیم که به شما امکان استفاده از چندین حساب واتساپ روی یک دستگاه را میدهد.

واتساپ از آن برنامه های معروف این روزها است که به عنوان پایم رسان از آن استفاده میشود و به خاطر سادگی آن و رابط کاربری آسان آن کاربران بدون مشکل به آن عادت میکنند.

واتساپ به کاربران خود اجازه میدهد که پیام های خود را با رمزنگاری دو سویه رد و بدل کنند، این یعنی تنها شما و کسی که به او پیام میدهید میتواند پیام ها را بخواند، نه کس دیگری، نه حتی خود واتساپ.

هر چه در مورد واتساپ بگوییم از فواید آن است مگر یک مورد… اگر گوشی دو سیمکارت داشته باشید، حتما دلتان میخواهد که از دو حساب واتساپ استفاده کنید، اینطور نیست؟

با این حال، اینجا همان جایی است که واتساپ کاربران خود را محدود میکند و به کاربران اجازه نمیدهد که بیشتر از یک حساب روی یک گوشی داشته باشند.

شاید برایتان سوال باشد:

از کجا میتوان راه حلی مناسب برای استفاده از دو واتساپ روی یک گوشی دو سیم استفاده کرد؟

در ادامه نه یک راه حل که چندین راه حل برای این مشکل ارائه داده ایم تا بتوانید دو حساب واتساپ را هم زمان روی یک دستگاه داشته باشید.

چطور از دو حساب واتساپ روی یک دستگاه استفاده کنیم؟ سه راه حل وجود دارد که میتوانید با آن دو حساب واتساپ روی یک دستگاه داشته باشید:

روش اول – استفاده از چند پروفایل کاربری در اندروید

android multiple user profiles

بسیاری از گوشی های اندروید جدید و امروزی به شما اجازه میدهند که چند کاربر برای یک دستگاه تعریف کنید، یا حساب میهمان داشته باشید.

پس اگر میخواهید دو حساب واتساپ روی یک دستگاه داشته باشید میتوانید از فواید چند کاربری استفاده کرده و یک پروفایل جدید برای گوشی اندرویدی خود درست کنید.

در این فضای موازی میتوانید برای بار دوم واتساپ را دانلود و برای حساب واتساپ دیگر تان تنظیم کنید. ویژگی چند کاربری جدا از ROM های دستکاری شده از اندروید آب نبات چوبی به بعد در دسترس است.

نحوه ساخت پروفایل کاربری در اندروید

 • برای گوشی هوشمند خود چند کاربری را فعال کنید. بدین منظور، وارد تنظیمات شده و روی کاربری کلیک کرده و بعد کاربر جدید اضافه کنید (یا حساب میهمان را فعال کنید)، یا میتوانید صفحه نوتیفیکیشن را باز کرده روی آیکون کاربر زده و گزینه Add guest یا add account را انتخاب کنید.
 • بعد از ساخت کاربر جدید، اطلاعات کامل برای ساخت حساب جدید را گرد آورید.
 • با رفتن به کاربری جدید میتوانید از ویژگی های یک تلفن همراه جدید استفاده کنید، همه چیز روی تنظیمات کارخانه است.
 • حال وقت آن رسیده که واتساپ را در کاربری جدید نصب کنید.
 • بعد از نصب واتساپ جدید، با شماره جدیدی وارد حساب کاربری خود شوید و آن را درست مثل یک حساب واتساپ تنظیم کنید.

تبریک میگم!! به سادگی و با موفق توانستید دو واتساپ را روی یک گوشی همراه بدون نیاز به روت کردن یا نصب یک برنامه سوم فعال کنید.

با استفاده از ویژگی چند کاربری حتی میتوانید بیشتر از دو حساب واتساپ داشته باشید.

روش دوم – برنامه های اندرویدی که قابلیت clone کردن، اجرا و مدیریت چند حساب هستند

اصلا چیز عجیبی نیست. خیلی ها برای اینکه کار و زندگی را از هم جدا نگه دارند روی یک فضا چند حساب میسازند.

در شرایطی این چنینی، گاهی احساس نیاز میکنیم که لازم است همه آن حساب ها را نه روی واتساپ که روی یک تلفن داشته باشیم.

برنامه های زیادی هستند که میتوانید از پلی استور دانلود کنید که به شما اجازه clone کردن برنامه ها را برای چند یا دو حساب روی یک نرم افزارهایی مثل واتساپ، اینستاگرام، یوتیوب، آمازون، اسکایپ و غیره میدهد.

 • Parallel space: چند کاربری و چند رخ
 • App cloner: ساخت و نصب چند کپی از یک نرم افزار نصب شده
 • Multiple accounts: فضایی موازی برای دو حساب
 • Multi: چندین نسخه از یک نرم افزار را روی یک گوشی clone کرده و استفاده کنید.
 • Dual space: چندین حساب و برنامه موازی
 • Super clone pro: چندین حساب و فضای دوتایی

نگران نباشید برای استفاده از این نرم افزار ها نیازی به روت بودن سیستم نیست.

علاوه بر این، این برنامه ها نه تنها به شما اجازه میدهد که چند کاربری از یک نرم افزار را داشته باشید بلکه چند حساب از بازی را نیز میسر میکند.

روش سوم – از برنامه switchMe multiple accounts استفاده کنید تا چند کاربری داشته باشید.

switchme run two whatsapp accounts in one phone

Switchme یکی از نرم افزار های اندروید است که به شما اجازه میدهد دو حساب واتساپ مجزا را روی یک دستگاه اندرویدی داشته باشید، اما این نرم افزار نیاز به دسترسی های روت دارد.

اگرچه ما شما را تشویق به روت کردن دستگاه تان نمیکنیم ولی باید از این روش نیز مطلع باشید.

برنامه switchme به شما اجازه میدهد که به چند فضای کاربری مختلف وارد و از آن خارج شوید، البته برای این منظور نیاز به دسترسی های روت دارد.

البته کاربران نمیتوانند از پروفایلی که هستند از پروفایل دیگر خبر داشته باشند. هر کاربری برای خود تنظیمات، برنامه ها و دیتا های خود را دارد.

این قدم ها را دنبال کنید:

 • دستگاه خود را روت کنید
 • از نصب بودن واتساپ اطمینان حاصل کنید
 • برنامه SwitchMe Multiple Accounts را روی گوشی خود نصب کنید
 • با اجرای آن از شما اجازه دسترسی به روت میخواهد که باید آن را تایید کنید.
 • حال یک پروفایل کاربری جدید درست کنید. این پروفایل حساب ادمین بوده و تمام اطلاعات شما روی آن خواهد بود. حساب واتساپی که الان روی گوشی شما نصب است نیز در آن قرار خواهد داشت
 • پروفایلی جدید درست کنید و اسمی دیگر برای آن قرار دهید. سپس گزینه Switch را انتخاب کنید تا وار آن شوید.
 • حال گوشی شما ری استارت میشود و با بالا آمدن آن روی پروفایل جدید خواهید بود. تمام!

تبریک میگم! بر خلاف ویژگی چند کاربری اندروید نسخه رایگان switch me به شما اجازه استفاده از تنها دو حساب واتساپ را میدهد.

روش چهارم- ویدیوی آموزشی

 

روش پنجم- استفاده از ویژگی Dual app گوشی های اندروید

اگر یک گوشی هوشمند دو سیم کارته از Oppo، Xiaomi، Vivo، Huawei، Samsung، OnePlus یاRealme دارید، می‌توانید با استفاده از ویژگی Dual Apps، دو حساب واتس ‌اپ روی دستگاه خود راه‌ اندازی کنید.

قبل از انجام این کار مطمئن شوید که سیم‌ کارت دوم فعال و به اینترنت متصل است.

1- به تنظیمات (Settings) دستگاه اندروید خود بروید.

2- به پایین اسکرول کنید و روی Apps ضربه بزنید.

word image 37

3- Dual Apps را انتخاب کنید و روی Create ضربه بزنید.

word image 38

4- WhatsApp را از برنامه های پشتیبانی شده انتخاب کنید.

word image 39

5- Dual Apps را فعال کنید و منتظر بمانید تا دستگاه برنامه دوگانه WhatsApp را راه اندازی کند.

word image 40

6- WhatsApp را با نماد dual app باز کنید.

word image 41

7- WhatsApp را با استفاده از شماره دوم خود راه اندازی کنید.

لازم به ذکر است که این مراحل مربوط به گوشی شیائومی هستند. نام ویژگی و مراحل ممکن است بسته به سازنده گوشی هوشمند شما متفاوت باشند. این ویژگی در دستگاه های Oppo، App Clone در دستگاه های سامسونگ Dual Messenger در دستگاه‌های ایسوس، Twin Apps در دستگاه‌های Honor،App Twin و در دستگاه‌های Realme، App Clonerنامیده می شود. همچنین اگر صاحب یک دستگاه OnePlus هستید، این گزینه در Utilities Settings قرار دارد و Parallel apps نامیده می شود.

چطور بفهمیم شخصی در واتساپ آنلاین شد؟

به این صورت می توانید واتس اپ خود را کلون کرده و دو اکانت واتس اپ در یک گوشی راه اندازی کنید. ممکن است بخواهید WhatsApp را با استفاده از همان شماره تلفن راه‌اندازی کنید، اما برنامه اجازه انجام این کار را نمی ‌دهد، زیرا برخلاف قوانین آن است.

اگر گوشی هوشمندی ندارید که دارای ویژگی Dual Apps باشد، می ‌توانید از فروشگاه Google Play برنامه های خاصی را دانلود کنید که اجازه راه‌اندازی چندین حساب را به شما می دهند. Parallel Space یک گزینه کاملا محبوب با بیش از صد میلیون بارگیری است. نمونه های دیگر عبارتند از DO Multiple Accounts، Multi Space و غیره.

چطور دو اکانت واتس اپ همزمان روی یک دستگاه آیفون داشته باشیم؟

روش‌های رسمی و غیررسمی برای استفاده از دو حساب واتس‌اپ در یک آیفون وجود دارد. در زیر به یکی از این روش ها می پردازیم.

دو حساب واتس اپ روی یک دستگاه با WhatsApp Business

اگر مدت زمان زیادی را در اپ استور سپری می کنید، احتمالا برنامه ای به نام WhatsApp Business (لینک دانلود) را دیده اید. این برنامه دقیقا مانند برنامه اصلی WhatsApp است، با این تفاوت که برای مشاغل در نظر گرفته شده است. خوشبختانه، می ‌توانید از این برنامه با یک شماره تلفن متفاوت در دستگاه iOS خود استفاده کنید. این یعنی می توانید از این برنامه برای راه اندازی حساب دوم واتس اپ خود در آیفون استفاده کنید.

برای انجام این کار نیازی به پیروی از دستورالعمل خاصی ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به App Store مراجعه کنید،WhatsApp Business را دانلود و نصب کنید و حساب دوم واتس اپ خود را در آن ایجاد کنید.

راه حل ها هم برای دوستانی است که میخواهد با دستگاه روت شده انجام دهند و هم دستگاه روت نشده. باید دانست که تا به این لحظه راه حلی برای استفاده از چند واتساپ تحت وب ارائه نشده است چون QR-CODE آن منحصر به فرد بوده و نمیتوان آن را دور زد.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید ببخشید هیچ برنامه ای هست که نشون بده چه کسایی ماروتوواتساپ چک میکنن؟! خیلی ممنون میشم جواب بدید ومعرفی کنید من از برنامهwhats tracers استفاده می کنم ولی فقط اعلان می ده که یکی چکت کرد نشان نمی ده که چع کسی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا