معرفی بهترین کانال های تلگرام

چرا کد/پیامک تلگرام را دریافت نمی کنم؟ 4 راه حل

برخی از کاربران تلگرام در انجام مراحل ثبت نام دچار مشکل می شوند و کد/پیامک را به موقع دریافت نمی کنند.

رفع مشکل دریافت کد تلگرام

در این مقاله به شما کمک می کنیم مشکل عدم دریافت کد تلگرام را برطرف کنید. توجه داشته باشید که مشکل می تواند مربوط به شبکه باشد. همچنین روش های مختلفی برای دریافت کد تأیید وجود دارد. شایان ذکر است که هر بار که از سیستم خارج می شوید یا برنامه تلگرام را دوباره نصب می کنید، باید کد ََََََََََأیید را وارد کنید.

اجازه دهید شروع کنیم.

1- بدنبال اینترنت قوی باشید

کدهای ثبت نام تلگرام از طریق پیام کوتاه ارسال می شوند. بنابراین اگر اینترنت منطقه سکونت شما ضعیف باشد، ممکن است در انجام این کار دچار مشکل شوید. این روزها تقریباً برای هر چیزی به یک شبکه اینترنتی قوی نیاز داریم.

برای بررسی اینکه مشکل از اینترنت شما است می توانید به منطقه دیگری بروید. همچنین می توانید برای پیدا کردن سیگنال بهتر از برنامه ای مانند OpenSignal استفاده کنید.

2- از شماره معتبر استفاده کنید

قبل از هر چیز مطمئن شوید شماره تلفن همراه خود را صحیح وارد کرده اید. بررسی مجدد ضرری نخواهد داشت. همچنین برخی از کاربران برای ثبت نام در تلگرام از شماره های فیک یا موقت استفاده می کنند، اما ما این کار را توصیه نمی کنیم. در صورت استفاده از چنین شماره هایی ممکن است تلگرام کد تأیید را ارسال نکند یا آن را به شماره اشتباه ارسال کند.

3- کد را در برنامه یا از طریق پیام کوتاه دریافت کنید

آیا در حال حاضر به حساب تلگرامی وارد شده اید که می خواهید از دستگاه دیگری وارد آن شوید؟ در این صورت تلگرام کد را از طریقب رنامه برای آن دستگاه ارسال خواهد کرد. اگر کد را در دستگاه دیگر دریافت نمی کنید، می توانید آن را از طریق پیام کوتاه یا حتی تماس تلفنی دریافت کنید.

همچنین می توانید از تلگرام دسک تاپ استفاده کنید و کد مربوط به تکمیل مراحل ورود را دریافت کنید.

در غیر این صورت، روی گزینه Send the code as an SMS ضربه بزنید تا کد را از طریق پیامک دریافت کنید.

Fix Telegram Wont Send Code Error 2

Fix Telegram Wont Send Code Error 3

تلگرام کد را از طریق پیام کوتاه ارسال می کند و به طور خودکار آن را می خواند، مشروط بر اینکه هنگام وارد کردن شماره تلفن خود در برنامه، مجوزهای لازم را داده باشید. پیام موجود در تصویر زیر اجازه خواندن کد را درخواست می کند.

Fix Telegram Wont Send Code Error 1

اگر کد به صورت خودکار خواهنده نشد، صندوق پیامک خود که از قبل روی تلفن شما نصب شده است را باز کنید و کد را بخوانید.

4- کد را از طریق تماس دریافت کنید

تلگرام همچنین گزینه دریافت کد از طریق تماس را نیز ارائه می دهد. اگر دو گزینه فوق به دلایلی کار نکنند، به عنوان یک روش جایگزین برای دریافت کد تلگرام و تأیید حساب خود می توانید از این روش استفاده کنید.

پس از درخواست کد از طریق پیام کوتاه، باید دکمه Didn’t get the code را در زیر مشاهده کنید. بنابراین، اگر تلگرام شما را در دستگاه دیگری تشخیص دهد، کد را از طریق برنامه برای آن دستگاه ارسال می کند. در غیر این صورت پیامک ارسال می کند. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی آن را دریافت کنید. روی لینک ضربه بزنید و کد را از طریق تماس تلفنی دریافت کنید.

روش بازیابی پیام های تلگرام (ساده ترین متد)

5- دکمه درخواست کد را پشت سر هم فشار ندهید

بعضی اوقات، دریافت کد از طریق پیام کوتاه یا حتی تماس تلفنی زمان می برد. صبور باشید. ممکن است پس از چند ثانیه گزینه Resend the Code را مشاهده کنید. معمولا کاربران چندین بار روی این دکمه ضربه می زنند و فکر می کنند با این کار می توانند کد را سریع تر دریافت کنند، اما اینطور نیست. در حقیقت، ممکن است دقیقا عکس این اتفاق بیفتد و با اعلان Too Fast روبرو شوید.

اگر در دریافت کد تأخیر وجود دارد، خیلی سریع روی دکمه Resend Code ضربه نزنید. در صورت نیاز تنها یک بار ضربه بزنید سپس منتظر بمانید.

Fix Telegram Wont Send Code Error 6

پیام ظاهر شده در تصویر فوق بعد از چندین بار تلاش برای دریافت کد ارسال شده است.

۵ روش ارسال پیامک گروهی در گوشی اندروید

تلگرام جز برنامه های پیام رسان محبوب است. علاوه بر این از بسیاری جهات با واتس اپ متفاوت است و از برخی جهات حتی بهتر عمل می کند. بدون تأیید شماره تلفن خود نمی توانید از تلگرام استفاده کنید و برای این کار به کد نیاز دارید. تلگرام واقعا خوب کار می کند و مراحل پردازش برای اکثر کاربران واقعا روان است. اگر در دریافت کد دچار مشکل شدید توصیه می کنیم صبور باشید و مراحل بالا را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا