معرفی و آموزش ترفندهای تلگرام

روش بازیابی پیام های تلگرام (ساده ترین متد)

هیچ راه رسمی برای بازیابی پیام های حذف شده به صورت دائمی در تلگرام وجود ندارد اما برای این کار راه حلی هست. تلگرام دارای یک ویژگی “خنثی سازی” یا “undo” است که از طریق آن می توانید بر اساس تاریخ پیام های حذف شده، آنها را برگردانید. بنابراین بازیابی کردن پیام ها ممکن است. پیام رسان تلگرام تغییراتی را اعمال کرده است، یعنی هم اکنون اگر چتی را حذف کنید، یا تاریخچه آن را پاک کنید، یک درخواست تایید برای شما ارسال می شود و یک گزینه هم برای بازیابی وجود دارد.

این ویژگی در صورتی عمل می کند که شما کل پیام ها یا خود چت را “غیر عمدی” پاک کرده باشید. تلگرام اجازه خنثی سازی این عمل را می دهد و دوباره بعد از پنج ثانیه، تاریخچه را بازیابی می کند. اما زمانی که از تایمش گذشته باشد، این چت دیگر برنمی گردد و هیچ راهی برای بازیابی وجود ندارد.

تلگرام برعکس واتساپ، هیچ بکاپی روی اندروید ندارد. اگر از نسخه دسکتاپ استفاده کنید، می توانید یک بکاپ دوره ای و دستی نصب کنید تا اطلاعات به آن ارسال گردد. پس اگر این کار را کردید، نوع پیام های ارسال شده به این برنامه را بررسی کنید. پیام های تلگرام در cloud یا ابر ذخیره می شوند. زمانی که یک پیام را از اپلیکیشن پاک می کنید، مکالمه یا گفتگوی شما هم پاک می شود.

خب، پس هیچ راه رسمی برای بازیابی دائمی پیام ها وجود ندارد، اما همیشه یک راه حل دیگری موجود است. در این قسمت خواهید دید که چگونه پیام های حذف شده را از تلگرام بازیابی کنید. البته ممکن است پیدا کردن رسانه از متن ها آسان تر باشد.

چگونه پیام های حذف شده تلگرام را بازیابی کنیم؟

۱-پوشه های تلگرام

از اپلیکیشن مدیر فایل یا فایل منیجر استفاده کنید، ممکن است همه پیام ها پاک نشده باشد و جستجو کردن آنها نیز راحت تر است. پس به دنبال پیام های صورتی، اسناد، تصاویر یا پوشه های ویدئویی تلگرام بگردید. زمانی که از فرد دیگری یکی از این رسانه ها را دریافت می کنید، بسته به پیکربندی اپلیکیشن، این رسانه روی کارت حافظه یا حافظه داخلی ذخیره می گردد. این موارد حتی اگر مکالمه را هم حذف کنید، سریع پاک نمی شوند.

۲-پوشه کش اندروید

یکی دیگر از راه های پیدا کردن این فایل ها، پیدا کردن پوشه کش است که همه پیام های پاک شده، عکس ها، گیف ها، ویدئوها، پیام های صوتی و دیگر فایل های مکالمه در آن ذخیره شده اند. برای انجام این کار وارد پوشه “اندروید” شوید. به دنبال اطلاعات یا “data” (یاdate) بگردید و سپس دیتای تعدادی از اپلیکیشن ها را مشاهده خواهید کرد. به دنبال پوشه “org.telegram” و “cache” آن بگردید. زمانی که آن را باز می کنید، باید فایل هایی را که اخیرا پاک کرده اید را از مکالمه ها پیدا کنید.

۳-بازیاب های فایل های خراب/ حذف شده

اگر اخیرا موبایل خود را پاکسازی کرده باشید، احتمالا این پوشه ها هم خالی شده باشند. در چنین حالتی اپلیکیشن های بازیابی برای اندروید یا ویندوز/مک. او.اس می تواند کمک کننده باشد. آنها معمولا نسخه رایگان هم دارند اما برای تعداد محدودی از فایل ها رایگان هستند:

روش ضبط تماس تلگرام (در گوشی اندروید و کامپیوتر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا