آموزش های متنوع دیگر

14 تاثیرات خوب تلویزیون (ثابت شده علمی)

بسیاری از ما روزانه چندین ساعت از وقت مان را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهیم، اما آیا این کار تاثیر منفی روی زندگی مان نمی گذارد؟ مسلما چرا و یکی از واضح ترین تاثیرات به گفته چشم پزشک های معروف، تاثیر تلویزیون بر چشم است و بهتر است در هر کاری تعادل را حفظ کرد.

پس اگر در مورد تماشای زیاد تلویزیون حس بدی دارید، اجازه بدهید تا برخی از نگرانی های تان در این مورد را برطرف کنیم. تماشای تلویزیون به 13 دلیل واقعا می تواند مفید هم باشد! منبع1 منبع2

1-محتوای آموزشی می بینید

تلویزیون مزایای زیادی بسیاری برای کودکان و بزرگسالان دارد. تلویزیون می تواند به عنوان یک ابزار یادگیری هم در خانه و هم در کلاس استفاده شود. با طیف گسترده ای از کانال های تلویزیونی که وجود دارد مطمئنا می توانید ترکیبی عالی از برنامه های آموزشی را در کانال های مستند و علمی برای فرزندان یا حتی خودتان پیدا کنید.

محتوای آموزشی تلویزیون معمولا چیز هایی مثل علوم، هنر و صنایع دستی ، جغرافیا، ریاضی و تاریخ را پوشش می دهد. یا مثلا کانال هایی مثل نشنال جغرافی به مردم در مورد حیوانات، پرندگان، طبیعت و غیره مطالب آموزنده یاد می دهند.

۳ روش ساده برای مخفی کردن برنامه ها و بازی ها در اندروید

تلویزیون همچنین می تواند به افراد کمک کند تا در مورد ورزش هایی مثل فوتبال ، تنیس، بسکتبال و بیسبال بیشتر بیاموزد.

2- در جریان اخبار قرار می گیرید

تلویزیون منبع خبر است. برنامه های خبری خارجی و داخلی شما را در جریان اخبار فوری در سراسر جهان قرار می دهد. کانال ها یا اخبار آب و هوا هم یکی دیگر از چیز هایی است که کمک تان می کند تا در مورد هشدار های گرد باد، طوفان ها و موارد دیگر مطلع شوید.

درحال تماشای تلویزیون

3- با فرهنگ ها آشنا می شوید

تلویزیون می تواند یک جایگزین ارزان برای سفر و آشنایی با فرهنگ های مختلف باشد. دیدن آداب و رسوم و فرهنگ های جهان به راحتی و با نشستن پای صفحه تلویزیون میسر است. برنامه های زیادی از شبکه های مستند در این رابطه ساخته و نمایش داده می شود.

4- با طرفداری از یک برنامه یا هنرمند خاص سرگرم می شوید

تلویزیون می تواند به شما این احساس را بدهد که بخشی از یک گروه هستید و به شما اجازه می دهد تا در یک خرده فرهنگ شرکت کنید. هر چه برنامه های تلویزیونی کیفیت بهتری داشته باشند، مسلما بیشتر رغبت می کنید که تماشای شان کنید. و احتمالا به عنوان یک طرفدار یا فندوم در گروه ها دور هم جمع می شوید تا در مورد برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان بحث کنید و خرده فرهنگ تان را با محوریت تحسین و طرفداری از برنامه ها و شخصیت های مورد علاقه تان ایجاد کنید.

5- اجتماعی تر می شوید

بررسی های انجام شده نشان می دهد که افراد هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه، کم تر احساس تنهایی می کنند. علاوه بر این اگر یک برنامه خاص، خبر یا بازی ورزشی بُعد فرهنگی داشته باشد، می تواند افراد را برای ریشه ‌یابی یک هدف مشترک دور هم جمع کند تا با هم گفت و گو کنند و ارتباطات جدید بسازند.

جلوی دسترسی همه برنامه ها به دوربین و میکروفون را در اندروید بگیرید

6- شما و اعضای خانواده تان را دور هم جمع می کند

نزدیک تر شدن اعضای خانواده به هم، از مزایای تماشای تلویزیون است. گذراندن وقت در کنار یکدیگر و تماشای یک برنامه تلویزیونی این فرصت را برای همه اعضای فراهم می کند تا با هم ارتباط برقرار کنند و آرامش بیشتری داشته باشند. تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان ، باعث می شود که لحظات خوش و لذت بخشی را در کنار اعضای خانواده سپری کنید.

تماشا کردن تلویزیون

7- زبان یاد می گیرید

با تماشای تلویزیون می توانید خودتان را در معرض زبان های جدیدی قرار بدهید که می خواهید یاد بگیرید. یک روش عالی برای کمک به یادگیری یک زبان جدید، تماشای برنامه های تلویزیونی به زبان خارجی است. بسیاری از مردم در سراسر جهان انگلیسی را از طریق برنامه های تلویزیونی یاد می گیرند. گوش دادن و خواندن زیر نویس هم یک راه عالی برای یادگیری زبان است.

8- روان سالم تری خواهید داشت

تماشای تلویزیون فواید زیادی برای سلامتی دارد. به طور مثال همین که یک سریال یا برنامه شما را بخنداند، روحیه تان را بهتر می کند. یا حتی تماشای تلویزیون در حین ورزش می تواند حواس تان را پرت کند و باعث شود که برای مدت زمان طولانی تری کاردیو و ورزش های هوازی انجام بدهید.

کاربردی: 10 بهترین برنامه مسدودکننده سایت های نامناسب

9- پس انداز می کنید

تلویزیون نوعی سرگرمی ارزان است که اگر آن را با رفتن به سینما یا تئاتر مقایسه کنید، مطمئنا انتخاب مقرون به صرفه تری است!

10- جلوی وسوسه های تان را می گیرید

تلویزیون توانایی شما برای کنترل وسوسه های تان را تقویت می کند. یک بررسی جالب نشان داده است که تماشای یک ” دنیای داستانی آشنا ” به افراد کمک می کند تا محرک های عصبی شان را کنترل کنند. در واقع ماهیت اجتماعی تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان کمک تان می کند تا بتوانید محرک های خود را کنترل کنید.

11- استرس تان را پایین می آورید

تلویزیون می تواند استرس شما را کاهش بدهد. مطالعه ای که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، نشان داد که تماشای بیشتر تلویزیون می تواند سطح کورتیزول تان را کاهش بدهد. در واقع این ماده که به هورمون استرس هم شناخته می شود، می تواند باعث افزایش وزن، کلسترول و تشدید افسردگی شود.

در حال تماشای تلویریون با دقت

روش قفل کردن دسترسی به اطلاعات نامناسب کودکان در آیفون

12- الهام می گیرید

تلویزیون می تواند به شما یا فرزندان تان انگیزه بدهد که چیز های جدید را امتحان کنید یا سرگرمی جدیدی را انجام بدهید. اگر بچه ‌ها، شخصیت‌ های مورد علاقه ‌شان را در حین انجام فعالیت ‌هایی ببینند که قبلا هیچ وقت آن ‌ها را امتحان نکرده ‌اند، احتمالا تمایل پیدا می کنند تا آن ها را امتحان کنند! مثلا شاید یک برنامه تلویزیونی شما را هم تشویق کند که یک قوطی رنگ را باز کنید و خانه تان را تغییر بدهید!

13- بیشتر مطالعه خواهید کرد

تلویزیون می تواند شما را به خواندن کتاب های بیشتر تشویق کند! فیلم یا سریال هایی که می بینید و از انها لذت می برید، بعید نیست که بر اساس یک کتاب ساخته شده باشند. به عنوان مثال بازی تاج و تخت، از مجموعه کتاب های پرفروش جورج آر آر مارتین اقتباس شده است. تلویزیون می تواند تصاویری ارائه بدهد تا کمک تان کنند که بتوانید هنگام خواندن این کتاب ها، کلمات را به تصویر بکشید.

14- افسردگی را تا حدی از بین می برید

گاهی اوقات افسردگی می تواند به دلیل تنهایی باشد. تلویزیون مي تواند درماني براي چنين افرادي باشد كه كسي را ندارند تا با‌ آن ها حرف بزنند.

معرفی کانال تلگرام دانستنی های علمی و اطلاعات عمومی

اگر احساس افسردگی می کنید، تماشای فیلم و سریال، نمایش و یا موزیک کلیپ های شاد می تواند حال تان را بهتر کند. علاوه بر این باعث می شود که فکرتان مشغول شود و از افکار غم انگیز، خاطرات قدیمی و غیره دور شوید. تماشای این گونه برنامه ها حتی می تواند فرد را به یادگیری مهارت های جدید ترغیب کند و این می تواند افسردگی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و حتی درمان هم کند.

البته نقطه نظرات منفی هم وجود دارد (ویدیو)

 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا