آموزش های متنوع دیگر

چگونه در اینترنت آگهی خود را بصورت موثر تبلیغ کنیم؟ (بهترین روش)

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است به ذهن هر تبلیغ دهنده ای بیاید این است که چطور به موثرترین شکل ممکن محصول یا خدماتم را در اینترنت تبلیغ کنم؟ در این مقاله ما بهترین روش را برای شما توضیح می دهیم.

در مطالب قبلی توضیح دادیم که به چه دلیلی نباید برای تبلیغات در تلگرام هزینه کنید و به چه دلیل تبلیغات در اینستاگرام موثر نیست؟ پس بهترین روش تبلیغات در اینترنت به گونه ای موثر چیست؟

چه نوع وب سایتی برای تبلیغ پربازده تر است و چرا؟

قطعا پیشنهاد ما و هر کارشناس بازاریاب دیگری استفاده از تبلیغات در وب سایت های پربازدید اینترنتی است. اما فقط آنهایی که تعداد بنر کمی در وب سایت شان قرار می دهند. هرچند برای تبلیغات موثر در وب سایت ها باید موارد زیر مدنظر قرار گیرند:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۱- موضوع عادی یا جدید بودن وب سایت

تحقیقات مختلف ثابت کرده است که هر چقدر یک وب سایت برای شما تکراری تر و معمول تر باشد، توجه شما به تبلیغات و موضوعات جنبی آن کمتر است. یعنی چه؟ فرض کنید وب سایت مورد علاقه ای در زمینه اخبار ورزشی دارید. هر زمان که به این وب سایت مراجعه می کنید، چون ساختار وب سایت را کاملا بلد هستید، مستقیما بدون توجه به جزئیات دیگر، به سراغ خواندن خبرها در بخش مورد علاقه خود می روید. در این میان به احتمال زیاد هیچ توجهی به تبلیغات تکراری آن که هر از چند گاهی عوض می شوند، نخواهید کرد!

تبلیغات اینترنتی

طبیعی ست چون برای شما این محیط پر از تبلیغات تکراری شده است. پس جزئیات و تبلیغات موجود در چه وب سایتی برای شما موثرتر است؟ جواب کاملا واضح می باشد، وب سایتی که شما برای اولین بار از طریق گوگل با آن آشنا می شوید یا اصلا برای اولین بار یا دومین بار آن را مشاهده می کنید. ضمنا توجه کنید که افرادی که به وب سایت های شلوغ مراجعه می کنند افراد تکراری هستند ولی وب سایت های با سئو قوی، به مراتب تبلیغ شما را به افراد غیر تکراری نشان خواهند داد!

۲- بحث قیمت تبلیغات

از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آیا به همان میزان که پول می دهید، مخاطب دریافت می کنید؟ این نکته بسیار مهمی است. برای این موضوع ما پس از چند روز جستجو و تحقیق، ۲۰ تا از بهترین سایت ها برای تبلیغات بنری در ایران را تدوین کردیم (حتما ببینید)

۳- مخاطبان و نوع آنها

نیز در این زمینه بسیار مهم هستند. مثلا بهیچوجه به شما پیشنهاد نمی کنیم که تبلیغات خود را در وب سایت ها دانلود نرم افزار قرار دهید. چرا؟ مشخص است چون اکثر کاربران این وب سایت ها بدنبال کالای رایگان و دانلود می باشند و نه بدنبال یافتن کالای جدید! ضمنا کالایی که ارائه می کنید سعی کنید در وب سایتی با موضوع مشابه باشد چون نوع مخاطبان شما در آن وب سایت ها بسر می برند.

۴- تبلیغات خود را بصورت تصویری (بنری نه متنی) انجام دهید

علت آن هم کاملا واضح است. موضوعاتی که انسان می بیند، ماندگاری ۱۰ برابری نسبت به موضوعات نوشتاری دارند (مثلا شما پس از ۲۰ سال یک نفر را از روی قیافه او می شناسید ولی نام او را به خاطر نمی آورید!). پس حتما از تبلیغات بنری استفاده کنید و سعی کنید بنری طراحی کنید که تصویری ماندگاری در ذهن کاربر داشته باشد (هرچه ساده تر بهتر!). ضمنا سعی کنید که از یکی از اندازه های زیر برای بنر خود استفاده کنید زیرا تحقیقات گسترده شرکت گوگل نشان می دهد که اندازه های زیر بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارند:

تبلیغات اینترنتی 1

۵- از وب سایت های تبلیغات رایگان هم استفاده کنید

در کنار وب سایت هایی که در لینک بالا معرفی کردیم حتما از وب سایت های تبلیغات رایگان هم استفاده کنید. درست است که تاثیر تبلیغ در این سایت های رایگان به دلیل شلوغ بودن و اینکه اکثر کاربران آن تبلیغ دهنده هستند، قابل مقایسه با سایت های بالا نیست ولی بی تاثیر هم نیست. حتما ۷ تا از بهترین سایت های تبلیغات رایگان اینترنتی پربازدید در ایران را که معرفی کرده ایم ببینید.

۶- لیست سایت های برتر

۱-وب سایت های نیازمندی ها

website-icon-18   وب سایت دیوار: این وب سایت کاملا برای درج تبلیغات شما تهیه شده است و همه می توانند تبلیغات خود را بصورت رایگان یا صرف مقدار اندکی پول در معرض دید عموم قرار دهند.

website-icon-18   وب سایت راهنما: این وب سایت هم از سری وب سایت های نیازمندی ها می باشد که شما می توانید کالای خود را بصورت رایگان یا با قیمت اندکی برای تبلیغات قرار دهید.

website-icon-18   وب سایت شیپور: از سری وب سایت های بدردبخور نیازمندی ها می باشد که اگر تبلیغی عمومی و با قیمت کم می خواهید در اینترنت قرار دهید اینجا هم مثل دو گزینه بالا یکی از بهترین هاست.

۲-در زمینه اخبار مختلف

website-icon-18   وب سایت کلیک: در زمینه تکنولوژی یکی از بهترین ها برای قرار دادن تبلیغات شماست زیرا هم محیط ساده و کم تبلیغاتی دارد و هم اکثر مخاطبان آن بواسطه گوگل دریافت می شوند.

website-icon-18   دیجیاتو: وب سایتی معروف است که ترجیحا برای تبلیغات شما در صورتی که وب سایت کلیک را ترجیه نمی دهید پیشنهاد می شود. هم رنکینگ الکسای بالایی دارد و هم نسبتا دارای سئو و دریافت مخاطب از گوگل بالایی می باشد.

۳- ورزشی

website-icon-18   ورزش ۳

website-icon-18   طرفداری

website-icon-18   وب سایت نود

۴- هنر و آشپزی

website-icon-18   هنرفردیدارای آمار بالا و ورودی زیاد از گوگل است. تعداد تبلیغات در آن بسیار کم است و به علت تنوع در موضوعات، طیف گسترده ای از مردم تبلیغات شما را خواهند دید.

website-icon-18   آکا ایران: مانند وب سایت های بالا دارای آمار بازدید بالا از گوگل، محیط کم تبلیغات، مخاطبان متنوع در زمینه سرگرمی هنری و قیمت های نسبتا مناسب تبلیغات می باشد.

website-icon-18   آلامتو:  در زمینه هنر و سرگرمی یکی دیگر از این وب سایت ها، آلامتو می باشد که محیط ساده و توجه پذیری برای تبلیغات دارد و نوع مخاطبان آنها، مخاطبان متنوع و مشتاقی هستند که برای سرگرمی بدنبال وب سایت ها و کالاهای جدید می باشند.

۵- تکنولوژِی، موبایل، لپتاب و کامپیوتر

website-icon-18   اخبار تکنولوژی: زومیت و دیجیاتو

website-icon-18   موبایل: موبایل دات آی آر

website-icon-18   لپتاب و کامپیوتر: لیون کامپیوتر و کلیک

۶- مجله اینترنتی و سرگرمی

website-icon-18   نمناک

website-icon-18   بیتوته

website-icon-18   هنرفردی

website-icon-18   ستاره

۷-در زمینه ویدیو و مالتی مدیا

website-icon-18   نماشا: وب سایتی ساده و کم تبلیغات با ترافیک بالا! بله وب سایت نماشا را قطعا به جای آپارات به شما پیشنهاد می کنیم چون نه تنها تا سر و مغز آن پر از تبلیغات نیست بلکه مخاطبان خاص و جدیدتری دارد و تعرفه تبلیغات آن هم خیلی بالا نیست.

website-icon-18   نمایش: اگر بتوانید کمی بیشتر هزینه کنید، وب سایت نمایش محل خوبی برای قرار دادن تبلیغات شماست. نه تنها بازدید مناسبی دارد بلکه محیط آن کاملا استاندارد و به لحاظ بصری جلب توجه کننده است.

۸- آموزشی

website-icon-18   آموزش نرم افزار: سریع آسان و فرادرس

website-icon-18   آموزش زبان: بیاموز و چرب زبان

website-icon-18   آموزش کودکان: نینی سایت و بهترین کودک

website-icon-18   آموزش های متفرقه: هنرفردی (آموزشهای متنوع) و سازی ها (موسیقی) 

۹-در زمینه مذهبی

website-icon-18   شهید آوینی: یک وب سایت پربازدید و کم تبلیغات است که ترافیک زیادی در زمینه موضوعات مذهبی دارد و اگر کالا و محصول شما در زمینه مشابه می باشد اینجا را به شما پیشنهاد می کنیم.

website-icon-18   هدانا: اگر قرار است جایگزینی برای وب سایت آوینی پیدا کنید ما هدانا را پیشنهاد می کنیم به دلیل الکسای خوب و ترافیک زیاد و همچنین محیط کاربر پسند و ساده همچنین قیمت های مناسب.

۱۰-وب سایت های متفرقه

وب سایت های دیگر ایرانی که برای تبلیغات به شما پیشنهاد می کنیم عبارتند از:

website-icon-18   سرویس وبلاگ نویسی پارسی بلاگ: یک سرویس ارائه دهنده ساخت وبلاگ است که ترافیک نسبتا مناسب، محیط خوب، کاربران فعال و قیمت های مناسبی دارد.

website-icon-18   سرویس وبلاگ نویسی رویابلاگ: مانند پارسی بلاگ، این وب سایت هم امکانات ساخت وبلاگ را دارد و مخاطبان آن عمومی و در زمینه های مختلف هستند. اگر کالایی عمومی دارید، سرویس های وبلاگ ساز محل خوبی برای تبلیغات شما هستند.

website-icon-18   فرهنگ نیوز: وب سایت خبری فرهنگ نیوز از خبرگذاری هایی است که معمولا تبلیغات را خیلی زیاد در وب سایت خود قرار نمی دهد ولی تبلیغات در آن بسیار موثر هستند نمونه اش وب سایت آوینی که در فرهنگ نیوز قرار گرفته است…

website-icon-18   استخدامی:  استخدام یکی از پربازدید ترین وب سایت ها برای افراد جویای کار می باشد که پیشنهاد ما به شما برای تبلیغ کالاهای اشتغال زا و … است که برای این مخاطبان مفید می باشد. قیمت ها نیز معقول می باشند.

website-icon-18   پزشکی و کودکان: نی نی بان یکی از وب سایت های خوب در زمینه بارداری و پزشکی و همچنین پرورش کودکان می باشد. اگر کالای شما مخصوص این موضوعات است این وب سایت از بهترین ها می باشد.

website-icon-18   ایرانگردی وجهان گردی: وب سایت همگردی را قطعا در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم.

با در نظر گرفتن نکات بالا که حاصل سال ها تجربه در زمینه تبلیغات آنلاین هستند، تبلیغات شما بسیار موثرتر از قبل خواهد شد. هر گونه سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا