آموزش های متنوع دیگر

چگونه در اینترنت آگهی خود را بصورت موثر تبلیغ کنیم؟ (بهترین روش)

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است به ذهن هر تبلیغ دهنده ای بیاید این است که چطور به موثرترین شکل ممکن محصول یا خدماتم را در اینترنت تبلیغ کنم؟ در این مقاله ما بهترین روش را برای شما توضیح می دهیم.

در مطالب قبلی توضیح دادیم که به چه دلیلی نباید برای تبلیغات در تلگرام هزینه کنید و به چه دلیل تبلیغات در اینستاگرام موثر نیست؟ پس بهترین روش تبلیغات در اینترنت به گونه ای موثر چیست؟

چه نوع وب سایتی برای تبلیغ پربازده تر است و چرا؟

قطعا پیشنهاد ما و هر کارشناس بازاریاب دیگری استفاده از تبلیغات در وب سایت های پربازدید اینترنتی است. اما فقط آنهایی که تعداد بنر کمی در وب سایت شان قرار می دهند. هرچند برای تبلیغات موثر در وب سایت ها باید موارد زیر مدنظر قرار گیرند:

۱- موضوع عادی یا جدید بودن وب سایت

تحقیقات مختلف ثابت کرده است که هر چقدر یک وب سایت برای شما تکراری تر و معمول تر باشد، توجه شما به تبلیغات و موضوعات جنبی آن کمتر است. یعنی چه؟ فرض کنید وب سایت مورد علاقه ای در زمینه اخبار ورزشی دارید. هر زمان که به این وب سایت مراجعه می کنید، چون ساختار وب سایت را کاملا بلد هستید، مستقیما بدون توجه به جزئیات دیگر، به سراغ خواندن خبرها در بخش مورد علاقه خود می روید. در این میان به احتمال زیاد هیچ توجهی به تبلیغات تکراری آن که هر از چند گاهی عوض می شوند، نخواهید کرد!

تبلیغات اینترنتی

طبیعی ست چون برای شما این محیط پر از تبلیغات تکراری شده است. پس جزئیات و تبلیغات موجود در چه وب سایتی برای شما موثرتر است؟ جواب کاملا واضح می باشد، وب سایتی که شما برای اولین بار از طریق گوگل با آن آشنا می شوید یا اصلا برای اولین بار یا دومین بار آن را مشاهده می کنید. ضمنا توجه کنید که افرادی که به وب سایت های شلوغ مراجعه می کنند افراد تکراری هستند ولی وب سایت های با سئو قوی، به مراتب تبلیغ شما را به افراد غیر تکراری نشان خواهند داد!

۲- بحث قیمت تبلیغات

از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آیا به همان میزان که پول می دهید، مخاطب دریافت می کنید؟ این نکته بسیار مهمی است. برای این موضوع ما پس از چند روز جستجو و تحقیق، ۲۰ تا از بهترین سایت ها برای تبلیغات بنری در ایران را تدوین کردیم (حتما ببینید)

۳- مخاطبان و نوع آنها

نیز در این زمینه بسیار مهم هستند. مثلا بهیچوجه به شما پیشنهاد نمی کنیم که تبلیغات خود را در وب سایت ها دانلود نرم افزار قرار دهید. چرا؟ مشخص است چون اکثر کاربران این وب سایت ها بدنبال کالای رایگان و دانلود می باشند و نه بدنبال یافتن کالای جدید! ضمنا کالایی که ارائه می کنید سعی کنید در وب سایتی با موضوع مشابه باشد چون نوع مخاطبان شما در آن وب سایت ها بسر می برند.

۴- تبلیغات خود را بصورت تصویری (بنری نه متنی) انجام دهید

علت آن هم کاملا واضح است. موضوعاتی که انسان می بیند، ماندگاری ۱۰ برابری نسبت به موضوعات نوشتاری دارند (مثلا شما پس از ۲۰ سال یک نفر را از روی قیافه او می شناسید ولی نام او را به خاطر نمی آورید!). پس حتما از تبلیغات بنری استفاده کنید و سعی کنید بنری طراحی کنید که تصویری ماندگاری در ذهن کاربر داشته باشد (هرچه ساده تر بهتر!). ضمنا سعی کنید که از یکی از اندازه های زیر برای بنر خود استفاده کنید زیرا تحقیقات گسترده شرکت گوگل نشان می دهد که اندازه های زیر بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارند:

تبلیغات اینترنتی 1

۵- از وب سایت های تبلیغات رایگان هم استفاده کنید

در کنار وب سایت هایی که در لینک بالا معرفی کردیم حتما از وب سایت های تبلیغات رایگان هم استفاده کنید. درست است که تاثیر تبلیغ در این سایت های رایگان به دلیل شلوغ بودن و اینکه اکثر کاربران آن تبلیغ دهنده هستند، قابل مقایسه با سایت های بالا نیست ولی بی تاثیر هم نیست. حتما ۷ تا از بهترین سایت های تبلیغات رایگان اینترنتی پربازدید در ایران را که معرفی کرده ایم ببینید.

با در نظر گرفتن نکات بالا که حاصل سال ها تجربه در زمینه تبلیغات آنلاین هستند، تبلیغات شما بسیار موثرتر از قبل خواهد شد. هر گونه سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن