آموزش اینترنت

انواع روش های تبلیغ اینترنتی پربازده (تا سال 2023)

در دهه های اخیر روش های تبلیغ کسب وکار برای صاحبان مشاغل به طرز چشمگیری تغییر کرده است. گسترده ترین تغییرات در زمینه بازاریابی وتبلیغات مربوط به تبلیغات دیجیتال است. یک گزارش تحقیقاتی توسط Zenith پیش بینی می کند هزینه تبلیغات اینترنتی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، با ۱۲٫۴ درصد افزایش به بیش از ۱۳۵ میلیارد دلار افزایش یافته که ۵۳ درصد هزینه کل تبلیغات را به خود اختصاص می دهد. این بدان معناست که اکنون بیش از نیمی از هزینه های تبلیغات به رسانه های آنلاین منتقل شده است.

نکته حائز اهمیت در تبلیغات، استفاده از بستر اینترنت با وجود کاربران میلیونی در سراسر جهان است. همراه شدن با این تغییر جهانی میتواند شما را به گونه ای دیگر در مسیر تجارت جهانی قراردهد. در این مقاله، به بررسی ده تا از محبوب ترین پلتفرم های تبلیغاتی و نحوه استفاده از آن ها برای بازاریابی تجارت خود در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن می پردازیم.

بطور خلاصه

بطور خلاصه تجربه بنده ثابت کرده است که تبلیغ در سایت های پربازده (که در اینجا معرفی کردیم) یا در این سایت های رایگان (خیلی پیشنهاد نمی شود) و سپس اینستاگرام و تلگرام پربازده تر است. در سایت ها هزینه اندکی می پردازید و بنرتان را در آن تبلیغ می کنید یا لینک اینستاگرام و تلگرام تان را در سایت ها تبلیغ می کنید تا مشتریان و اعضای کانال تان افزایش یابند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

در تلگرام به کانال های مختلف درخواست تبلیغات بدهید (هزینه ش اندک است) و در اینستاگرام زیر پست های افراد مشهور یا پیج های شبیه به کار خودتان اول از همه کامنت بگذارید یا اینکه تا می توانید همه را فالو کنید تا بتوانید فالوور جذب کنید و بعد کالای تان را بفروشید.

تبلیغات در سال 2023

۱- پرداخت به ازای کلیک (جست و جوی تبلیغات)

حتما دیده اید که گاهی یک کلید واژه در گوگل سرچ می کنید. مثلا خرید شارژ ایرانسل- اینکه سایت یا پیج شما در ابتدای نتایج گوگل قرار گیرد و کاربران زیادی با این سرچ به سایت شما سرازیر شوند و شارژ ایرانسل بخرند کار سختی  ست و زمانبر است. اما می توانید خیلی راحت یک جایگاه را در ابتدای گوگل رزرو کنید. با این کار وقتی کاربران سرچ می کنند خرید شارژ اینترنت، سایت شما به عنوان گزینه اول نمایش داده می شود.

رشد محبوبیت تبلیغات گوگل طی ده سال گذشته حیرت انگیز بوده است. در سال ۲۰۱۹، به صورت میانگین ماهانه، بیش از ۱۶۰ میلیارد جست و جو در گوگل انجام شده است. مشاغل به ازای هر ۱ دلار که برای تبلیغات گوگل هزینه می کنند به طور متوسط ​​۲ دلار درآمد کسب می کنند.

یکی از مزایای عظیم تبلیغات پرداخت به ازای کلیک این واقعیت است که شما فقط هزینه آن چه را که مصرف کنندگان روی آن کلیک می کنند پرداخت می کنید. توانایی هدف گذاری و آزمایش بازارهای خاص و برپایی کمپین های تبلیغاتی به معنای قابل توجه بودن علاقه خریدار است.

شاید تنها نقطه ضعف رقابت سایر شرکت های همان صنعت باشد. به دلیل سهولت دسترسی بهGoogle Ads، در اکثر بازارهای محبوب چندین تبلیغ کننده برای کسب رتبه برتر رقابت می کنند.

مزایا و معایب

۱-تنظیم آن بسیار آسان است و با یک کلیک به راحتی تبلیغ شما آپلود میشود.

۲-یکی دیگر از مزایای این موتور تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی است.

۳-از معایب این روش تبلیغاتی رقابت زیاد در بعضی از بازارها است که امکان ایجاد هزینه های بالا را به همراه دارد.

۴- از اینجا می توانید تبلیغ کلیکی گوگل را سفارش دهید

۲- تبلیغات رسانه های اجتماعی

تبلیغات یک نیرو محرکه مالی است که تمام رسانه های اجتماعی را هدایت می کند. LinkedIn تبلیغات پولی را از اوایل سال ۲۰۰۵ آغاز کرد و فیس بوک در سال ۲۰۰۷ این کار را آغاز کرد. اینستاگرام در سال ۲۰۱۳، تنها سه سال پس از راه اندازی برنامه، تبلیغات را به این پلتفرم اضافه کرد.

دنیا به ایده دیدن تبلیغات در فیدهای رسانه های اجتماعی عادت کرده است. حتی اگر افراد تبلیغ شما را نادیده بگیرند، اما به هرحال تجارت شما دیده خواهد شد. با ابداع ابزاری مانند Facebook leads forms، این پلتفرم راه های دسترسی تبلیغ کنندگان به بازار خود را افزایش داده است.

مزایا و معایب

۱-این نوع از تبلیغ هزینه کمتری از گوگل دارد.

۲-همچنین حجم تاثیرگذاری در این نوع از تبلیغات زیاد است.

۳-از معایب این نوع تبلیغ میتوان گفت هرچه کلیک کمتر باشد تعامل کاربر نیز کمتر خواهد بود.

۴- در ایران تلگرام و اینستاگرام موثرترین رسانه های اجتماعی برای تبلیغ هستند. در کانال های شلوغ و مرتبط با کارتان آگهی بدهید. هزینه اندکی دارد.

۳- ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی)

پانزده سال پیش احتمالا بعد از دریافت هر گونه ایمیل، آن را باز می کردید. اما امروزه احتمال باز کردن همه آن ها کم تر شده است. در حالی که نرخ خواندن ایمیل ها در ده سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است، در سال ۲۰۱۹ این نرخ به طور میانگین روی ۲۲ درصد ثابت مانده است.

بسته به تجارت و کسب و کار شما، ارسال ایمیل برای مصرف کنندگان هم چنان می تواند یک گزینه مناسب باشد. به ویژه هنگامی که تبلیغات الکترونیکی به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده تر در نظر گرفته شود، می تواند به حفظ محصولات و خدمات شما برای مصرف کنندگان کمک کند.

مزایا و معایب

۱-از مزایای این نوع از تبلیغ هزینه کم و راه اندازی آسان است.

۲-همچنین افزایش دسترسی بعد از گذشت زمان است.

۳- از معایب این نوع از تبلیغ میتوان به تعامل پایین تر در مقایسه با دیگر برنامه ها اشاره کرد.

۴- در ایران بازدهی کمتری دارد چون بسیاری معمولا از ایمیل استفاده نمی کنند

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند به رشد برند شما و ارائه مشوق های فروش کمک کند.

۴- تبلیغات در پادکست یا ویدیوهای آموزشی تان

کافی ست یک ویدیو یا پادکست تولید کنید و آن را در آپارات و نماشا بارگذاری کنید. و تبلیغ محصول یا پیج خود را روی ویدیو و زیر آن به صورت نوشته انجام دهید. یا اینکه اگر وقت آن را ندارید هزینه ای به این دو سایت پرداخت کنید تا شما را در ابتدای همه ویدیوها به عنوان تبلیغ معرفی کنند. با افزایش محبوبیت پادکست ها در طی ده سال گذشته، فرصت های زیادی برای تبلیغ کنندگان فراهم شده است تا از مخاطبان علاقه مند استفاده کنند.

به تبلیغ کنندگان پادکست اغلب “حامی مالی یا اسپانسر” گفته می شود زیرا به پادکستر ها اجازه می دهند به کار خود ادامه دهند. به عنوان یک مبادله پایاپای برای اسپانسر، معمولا آگهی که مالک پادکست در هر قسمت ارائه می دهد، خوانده می شود (شبیه رادیو).

مزیت قابل توجه تبلیغات در پادکست ها این است که مخاطبان به شخصی که تبلیغ را می خواند اعتماد زیادی دارند. بیش تر شنوندگان می دانند که پادکستر تبلیغات محصولات یا خدماتی را ارائه نمی کند که متناسب با مخاطبان آن ها نباشد.

مزایا و معایب

۱-این نوع از تبلیغ در عین کاربران محدود؛ اعتماد بالایی وجود دارد و تبلیغ بسیار موثر خواهد بود.

۲-این نوع از تبلیغ هزینه بسیار مناسب برای شما خواهد داشت.

۳- تبلیغات در پادکست قابل رد شدن هستند و ممکن است برای اثر بخشی به کمپین های مکرر نیاز داشته باشند.

یک کوپن آنلاین با یک پیشنهاد جذاب ممکن است کافی باشد تا مشتریان جدید از یک تجارت محلی بازدید کنند.

۵- اجاره بنر تبلیغاتی در سایت های پربازده (پیشنهاد ما)

هر تجارتی که می خواهد به صورت آنلاین پیدا شود باید یک صفحه گوگل برای کسب و کار خودش ایجاد کند تا به افزایش دیده شدن توسط مخاطبان کمک کند. این صفحات رایگان هستند و به جست و جو کنندگان محلی اجازه می دهند تا کسب و کارهای نزدیک خود را پیدا کنند.

طبق تحقیق انجام شده توسط Think With Google ، ۷۵ درصد از افرادی که اطلاعات مفید و محلی را در نتایج جست و جوهای خود پیدا می کنند، بیش تر به صورت فیزیکی به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنند.

علاوه بر ارائه اطلاعات، گوگل اجازه می دهد که پیشنهادات به لیست شما اضافه شوند. این پیشنهادات به عنوان انگیزه و مشوقی برای ترغیب مردم به امتحان کسب و کار شما هستند.

اگر فردی به دنبال کسب و کاری مانند شما در منطقه محلی خود باشد، یک کوپن کوچک همراه با یک پیشنهاد ممکن است به اندازه کافی برای تماس یا ملاقات او کافی باشد.

مزایا و معایب

۱-بر خلاف اینستاگرام و تلگرام که برای یک روز تبلیغ می گذارید، اینجا اجاره ماهیانه می کنید و نزدیک به یک میلیون نفر آگهی شما را می بینند

۲- می توانید از سایتی که بنر خود را در آن می گذارید لینک بگیرید و اعتبار سایت یا پیج خود را افزایش می دهید

۳- هزینه آن نسبت به بازدهی بسیار قابل قبول است

۴- ۵۰ تا از بهترین سایت ها برای تبلیغات بنری در ایران

ویدئو می ‌تواند برای ترویج، آموزش و حفظ ارتباط با مشتریان موجود مورد استفاده قرار گیرد.

۶-تبلیغ در سایت های رایگان اینترنتی (پیشنهاد ما)

در ایران حدود ۷ سایت بزرگ رایگان با بازدید زیاد وجود دارند که می توانید آگهی خود را در آنجا تبلیغ کنید. سایت ها و برنامه هایی مثل دیوار و شیپور. کافی ست در  شهری که هستید یا اگر در کل کشور کار می کنید باید در همه شهرها آگهی خود را ثبت کنید.  ۷ تا از بهترین سایت های تبلیغات رایگان اینترنتی پربازدید در ایران

۷- ترافیک ارگانیک وب

همه می خواهند وب سایتشان در راس گوگل قرار گیرد. و با مقداری تلاش و تمرکز، فرصت مهمی برای افزایش دیده شدن خود از طریق دسترسی ارگانیک وجود دارد.

ترافیک ارگانیک سایت شما همیشه به سودمندی وب سایت شما برمی گردد. اگر وب سایتی ایجاد کنید که به سوالات مشتری های احتمالی پاسخ دهد و راه حل هایی برای مشکلاتشان به آن ها ارائه دهد، شروع به جلب توجه خواهید کرد. هر چه تعداد افراد بیش تری روی وب سایت شما کلیک کنند، رتبه بندی آن در گوگل بهتر خواهد بود. اگر بتوانید از وب سایت های دیگر بک لینک بگیرید، این امر به افزایش رتبه سایت شما نیز کمک می کند.

در حالی که به دست آوردن ترافیک ارگانیک از نظر فنی رایگان است، منتها تلاش زیادی برای رشد و ارتقای آن لازم است. بعلاوه این پروسه ممکن است زمان بر باشد، بنابراین صبور بودن بسیار مهم است. به ایجاد محتوای نوشتاری و ویدئویی که می توانید از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ادامه دهید، زیرا با گذشت زمان این علاقه بیش تر خواهد شد.

مزایا و معایب

۱-از مزایای این نوع تبلیغ میتوان به تبلیغات رایگان و ایجاد اعتماد زیاد برای افراد علاقه مند اشاره کرد.

۲-همچینین از معایب آن به برآورد کردن دشوار آن و پروسه طولانی رشد آن اشاره کرد.

۸- تلویزیون و رادیو زنده

ممکن است به نظر برسد که به دلیل رشد نجومی بازاریابی دیجیتال، رسانه های قدیمی مانند تلویزیون یا رادیو ارزشی برای تبلیغات ندارند. با افزایش خدمات تماشای آنلاین کلیپ ها مانند نت فلیکس، هولو و آمازون پرایم، شبکه های زنده تلویزیونی مانند گذشته محبوبیت ندارند.

بسیاری از مصرف کنندگان هنوز از این رسانه ها استفاده می کنند و ممکن است تحت تاثیر تبلیغات آن ها قرار بگیرند. در واقع، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، ۹۲ درصد از بزرگسالان حداقل هفته ای یک بار رادیو گوش می دهند و ۹۲ درصد از افراد ۳۵ تا ۶۵ ساله حداقل هفته ای یک بار تلویزیون تماشا می کنند.

اگر چه ممکن است تبلیغات در تلویزیون یا رادیو گران به نظر برسند، منتها دستیابی به آن می تواند ارزشمند باشد. بسته به شغل وکسب و کار خود، می توانید یک جمعیت آماری خاص را جذب کنید که بعدا، شما را به صورت آنلاین یا از طریق رسانه های اجتماعی جست و جو کنند.

مزایا و معایب

۱-از مزایای این نوع از تبلیغ دسترسی بالا برای جمعیت افراد سالمند و تعامل قوی آن میتوان اشاره کرد.

۲- هزینه بالا برای ورود به تبلیغات تلویزیونی و رادیویی از معایب این نوع از تبلیغ هستند.

بسیاری از مصرف کنندگان پس از پیدا کردن کالایی در کاتالوگ یا از طریق چاپ تبلیغاتی، به احتمال زیاد به وب سایت مربوطه مراجعه می کنند.

بهترین روش تبلیغ در اینستاگرام جهت حداکثر کارایی

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا