آموزش های متنوع دیگر

قبل از تبلیغات در اینستاگرام حتما این مطلب را بخوانید!

اگر می خواهید که در اینستاگرام تبلیغ کنید دست نگه دارید! در این مقاله خیلی ساده برای شما این موضوع را روشن می کنیم که چرا تبلیغات پرهزینه اینستاگرام در مقایسه با تبلیغات در وب سایت ها بازده کمی دارد.

۱- تفاوت تعداد افرادی که تبلیغ شما را می بینند

فرض کنید که قرار هست کالا یا محصول خود را در یک پیج اینستاگرام تبلیغ کنید. قیمتی که از شما برای قرار دادن یک تبلیغ در پیج اینستاگرام درخواست می کنند، حدودا برابر با قیمتی است که یک وب سایت برای یک ماه تبلیغ به شما پیشنهاد می کند (با کمی تغییر).

حال به این نکته توجه کنید: پیجی که تبلیغ خود را در آن قرار می دهید، توسط اعضای پیج  دیده می شود (توسط تعدادی از آنها، نه همه). اما به این نکته دقت کنید که اعضای این کانال ها یا پیج ها ثابت است. مثلا اگر یک پیج اینستاگرام ۲۰۰ هزار عضو دارد (که در خوش بینانه ترین حالت ۴۰ هزارتای اعضای آن فعال است)، شما محصول خود را به ۲۰۰ هزار نفر نشان می دهید و احتمالا یک یا دو روز هم محصول شما بیشتر نشان داده نمی شود.

charb-app

اما وقتی تبلیغ خود را در یک وب سایت اینترنتی که دارای بازدید اتفاقی زیادی هست برای مدت یک ماه قرار می دهید، در روز اول به تعداد بازدید کننده وب سایت (مثلا یک وب سایت معمولی با ۵۰ هزار نفر بازدید روزانه) تبلیغ شما را می بینند. در روز دوم، ۵۰ هزار نفر دیگر که با ۵۰ هزار نفر روز اول به احتمال زیاد تفاوت دارند و روز سوم و … . یعنی در یک ماه حدود ۱ میلیون و پانصد هزار نفر تبلیغ شما را می بینند!

به همین سادگی، وقتی تبلیغ خود را در وب سایتی قرار دهید، افرادی که محصول شما را می بینند حداقل ۱۰ برابر یک پیج اینستاگرام  هستند آنهم با همان قیمت و یا کمی هزینه بیشتر!

۲- تفاوت قیمت تبلیغات

همانگونه که در بالا هم گفتیم قیمت تبلیغات در پیج های اینستاگرام بالای ۵۰ هزار نفر برای یک ۲۴ ساعت پست ثابت، چیزی بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است. در وب سایت ها هم بسته به ترافیک وب سایت و تعداد بازدید کنندگان، قیمت حدودی حدود ۲۰ درصد ممکن است متغیر باشد. اما همانگونه که گفتیم به واسطه همین ۲۰ درصد هزینه متغیر، شما از یک وب سایت، حدود ۱۰ برابر بازدید کننده بیشتری محصول و خدمات شما را می بینند!

عکس گوگل

۳- نوع و جنس مخاطبان

قبل از تبلیغ دادن در هر  وب سایت یا پیج به موضوع و جنس مخاطبان دقت کنید. حتما موضوع شان مرتبط با محصول و کالای شما باشد. مثلا اگر قصد تبلیغ لوازم آرایشی خاصی دارید، دنبال وب سایتی با موضوع فیتنس بانوان، آرایش عروس، تکنیک های شنیون مو و … باشید. در این حالت احتمالا انتظار دارید مخاطبان شما خانم ها باشند پس دنبال سایتی باشید که عمده کاربرانش خانم باشند.

همانگونه که گفتیم ما بهترین و پربازده ترین وب سایت های ایرانی برای تبلیغ کالا را به شما معرفی کرده ایم.

خلاصه مطلب

درک این موضوع خیلی راحت است که اگر قصد دارید برای تبلیغات خود کمی هزینه کنید، وب سایت ها بسیار پربازده تر و مفیدتر خواهند بود. اما اگر قصد دارید تبلیغات رایگان انجام دهید ما ۷ تا از بهترین سایت های تبلیغات رایگان اینترنتی پربازدید در ایران را به شما معرفی کرده ایم.

شما هم اگر نظری در ارتباط با مقایسه بازده تبلیغات در پیج های اینستاگرام یا وب سایت های مختلف دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا