آموزش اینستاگرام

رازهای پولسازی از اینستاگرام و کسب درآمد (روش اصولی)

اینستاگرام امروزه با استفاده ماهیانه یک میلیارد نفر به یک امپراطوری عظیم در سیستم عامل رسانه های اجتماعی تبدیل شده و از یک اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس و ویدئو فراتر رفته است. طبق تحقیقات انجام شده ۶۳ درصد از کاربران اینستاگرام هر روز، وارد این برنامه می شوند و بیش از سی دقیقه از وقت خود را در آن جا می گذرانند. همه گیری این برنامه عمیقا افزایش یافته است و فرصت های عظیمی را برای همه به وجود آورده است.

در واقع اینستاگرام یک معدن طلا از فرصت برای افرادی مانند شما است که می خواهند از اینستاگرام درآمد کسب کنند. فرقی نمی کند که دنبال کننده های شما هزار نفر هستند و یا یک میلیون نفر، اگر می خواهید از اینستاگرام درآمد کسب کنید، باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در این مقاله به شما تمامی روش های اصولی و قانونی کسب درآمد زا طریق اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

نرخ مشارکت در اینستاگرام

قبل از ادامه کار، باید پیش نیازها را بدانید. در صورت داشتن حساب کاربری کاملا مدیریت شده با نرخ تعامل بالا، کسب درآمد در اینستاگرام می تواند آسان باشد. نرخ مشارکت خوب حدود ۴ تا ۶ درصد است. در ایران در حال حاضر پرطرفدارترین شبکه اجتماعی ست.

چگونه حساب اینستاگرام خود را رشد دهیم؟

برای رشد حساب اینستاگرامی شما باید یک رویکرد منطقی را در پیش بگیرید در این جا یاد خواهید گرفت که چگونه حساب اینستاگرام خود را در کم ترین زمان رشد دهید و از طریق آن درآمد کسب کنید و به یک برند تبدیل شوید.

۱-بازاریابی(رویکرد پیج)

انتخاب یک رویکرد مناسب در واقع امر مهمی است که شما باید برای حساب خود آن را دنبال کنید. شما باید به این رویکرد پایبند باشید. موضوع های پرطرفدار در اینستاگرام میتواند سفر، زیبایی، مد، سبک زندگی و غیره باشد.

۲-ثبات

ثبات یکی دیگر از عوامل ماندگاری شما در اینستاگرام خواهد بود. اگر به طور مداوم در حساب خود پست نگذارید، با گذشت زمان تعداد افراد دنبال کننده شما کاهش می یابد. افرادی که حداقل روزانه یک پست یا مطلب ارسال می کنند، بهتر دیده می شوند. برندها با اینفلوئنسر یا شخص تاثیرگذار فعال همکاری می کنند. بنابراین اگر می خواهید یک شخص تاثیرگذار باشید، باید تقریبا هر روز به ارسال مطالب مرتبط ادامه دهید تا به هدف خود یعنی کسب درآمد برسید.

۱۰ ترفند موثر و کاملا سالم برای افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام

۳-ارتباط با مخاطب

هیچ کس نمی خواهد دنبال کننده یک حساب بی مسئولیت و بی توجه باشد. شما به خاطر مخاطبان خود به این جایگاه رسیده اید. بنابراین به نظرات آن ها پاسخ دهید.

پیام ها یا نظرات کینه توزانه را نادیده بگیرید، اما همیشه به افرادی که می خواهند درباره شما و حساب کاربریتان بدانند، پاسخ دهید. در هنگام شک و تردید، همیشه این جمله Maya Angelou را به یاد داشته باشید “مردم آن چه را شما می گویید فراموش خواهند کرد، مردم آن چه را که شما انجام داده اید فراموش خواهند کرد، اما هرگز احساس شما را فراموش نخواهند کرد.”

۴-ارسال مطالب مرتبط

ارسال مطلب بدون داشتن ذهنیت درست کاملا اشتباه است. افراد فقط به خاطر پیگیری مطالبی که می توانند با آن ها ارتباط برقرار کنند، شما را دنبال خواهند کرد. محتوای ارسالی شما باید در جهت هدف شما باشد و مخاطبانتان را تحت تاثیر قرار دهد. ارسال مطالب مرتبط با حساب کاربری و بازاریابی شما میتوانید یک برند شخصی قوی در اینستاگرام بسازید.

۵-استفاده از هشتگ های مناسب

استفاده صحیح از هشتگ در یک پست کار زیرکانه ای است. همه مردم نمی دانند که چگونه از هشتگ استفاده کنند. کاری که آن ها انجام می دهند کپی و جای گذاری از پست های دیگران است. باید از هشتگ ها هوشمندانه استفاده کنید. از اینستاگرام برای تحقیق در مورد هشتگ های مربوط به پست های خود استفاده کنید و هشتگ های رایج را پیدا کنید. در استوری های خود از هشتگ های بسیار رایج و محبوب استفاده کنید و در پست های خود از هشتگ های رایج / رواج متوسط استفاده کنید.

 ۱۱ نکته بسیار مهم برای اینکه کالایتان را در فضای مجازی به فروش برسانید!

۱۴ روش کسب درآمد در اینستاگرام

اکنون که می دانید چگونه یک حساب عالی با جذابیت زیاد و نرخ تعامل بالا در اینستاگرام ایجاد کنید، وقت آن است که بدانید چگونه از حساب خود استفاده کنید و از آن درآمد کسب کنید.

۱- ارسال مطالب حمایت شده (دارای اسپانسر)

آیا پست های افراد مشهور که محصول خاصی را تبلیغ می کنند مشاهده کرده اید؟ به عنوان مثال، Selena Gomez برند پوما و Justin Bieber کالوین کلاین را تبلیغ می کنند.

برندها به دلیل مخاطبان زیاد در اینستاگرام بسیار فعال هستند. این روزها برندها ترجیح می دهند با افراد تاثیرگذار خرد یا میکرو اینفلوئنسرها کار کنند.

میکرو اینفلوئنسرها بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارند. آن ها از میزان تعامل بالایی برخوردار هستند؛ بنابراین برند ها ترجیح می دهند با آن ها کار کنند. اگر بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده دارید و به طور مداوم در پیج خود پست می گذارید، برندها به طرف شما جلب می شوند.

بعلاوه شما می توانید برای برندهای مختلفی که می خواهید با آن ها کار کنید ایمیل بنویسید. اگر آن ها شما را به اندازه کافی مرتبط با کارشان بدانند، پاسختان را خواهند داد. در این صورت می توانید متناسب با پست حمایت شده خود هزینه دریافت کنید. بعضی اوقات برندها به جای این که پول بدهند، محصولاتشان را برای شما ارسال می کنند.

اگر نمی توانید برندهای مربوطه را پیدا کنید یا با مشکل رو به رو هستید، بهتر است در سیستم عامل های بازاریابی اینفلوئنسر که شما را با برندهای کوچک تر و در عین حال مرتبط متصل می کنند، ثبت نام کنید.

در سال ۲۰۱۹، Kylie Jenner پردرآمدترین اینفلوئنسر در اینستاگرام، به ازای هر پست ۱٫۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

۲- بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ)

با افزایش روزافزون بخش تجارت الکترونیکی، بازاریابی وابسته در حال رونق است و اینستاگرام مکان مناسبی برای بازاریابی شرکت های وابسته است.

در بازاریابی شرکت های وابسته، از یک برند برای یک محصول لینک منحصر به فردی دریافت می کنید. وقتی محصولی را در حساب خود تبلیغ می کنید و کاربران از آن خرید می کنند، کارمزد دریافت می کنید. یکی از نمونه های کامل این مسئله برنامه آمازون است.

برای بازاریابی شرکت های وابسته، می توانید وب سایت یک شرکت خاص را بررسی کنید و ببینید آیا آن ها یک برنامه بازاریابی وابسته دارند. با بازاریابی شرکت های وابسته، می توانید ماهانه به راحتی درآمد زیادی کسب کنید.

۳- فروش شات اوت

باور داشته باشید یا نه، فریاد زدن یک روش اثبات شده برای بازاریابی است. به همین دلیل، یک بازار کامل در آن جا وجود دارد که می توانید شات اوت خود را بفروشید.شما فقط باید یک استوری ارسال کنید و در ازای آن پول به دست آورید. شگفت آور نیست؟هزاران نفوذگر از این راه درآمد کسب می کنند. شما هم می توانید آن شخص باشید.

۴- فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید

اگر شما یک اینفلوئنسر در زمینه مد هستید یا می خواهید یکی از آن ها شوید، این کار یک گزینه مناسب برای شماست. شاید دیده باشید که اینفلوئنسرهایی مانند Selena Gomez و Kylie Jenner مجموعه های آنلاین آرایش و زیبایی مربوط به خود را دارند.

آمارها نشان می دهد که ۹۰ درصد حساب ها از یک حساب تجاری پیروی می کنند.

بیش تر اینفلوئنسرها، پس از کسب محبوبیت کافی، فروشگاه های اینترنتی خود را راه اندازی می کنند و با فروش محصولات سفارشی خود درآمد کسب می کنند.

شما هم می توانید این کار را انجام دهید؛ این کار فقط به خلاقیت و بازاریابی مناسب نیاز دارد. در ابتدا می توانید مقداری پول برای تبلیغ برند خود هزینه کنید تا کم کم افراد به شما نزدیک شوند.

امروزه مشهورترین فروشگاه های اینترنتی شامل آرایش، ویترین، لباس، زیبایی و … می باشند.

۵- ایجاد منابع آنلاین

اگر شناخت کاملی از جایگاه و بازاریابی خود دارید، می توانید بنویسید و کتاب کنید، دوره های آنلاین شکل دهید و به افراد مبتدی اموزش دهید. کسانی که می خواهند در مورد مهارت های لازم بیش تر بدانند منابع شما را می خرند؛ بنابراین با این کار درآمد کسب خواهید کرد. در ابتدا باید مقداری پول برای تبلیغات هزینه کنید. منتها به تدریج مشتری خواهید گرفت و به راحتی درآمد کسب خواهید کرد.

۶- فروش اکانت اینستاگرام خود

من می دانم که این اولین گزینه مد نظر شما نیست، اما می توانید حساب اینستاگرام خود را بفروشید و درآمد کسب کنید. این امر به میزان دنبال کنندگان شما بستگی دارد.

هم چنین می توانید چندین حساب ایجاد کرده و به صورت طبیعی برای چند ماه آن ها را گسترش دهید و وقتی دسترسی کافی و دنبال کننده زیادی پیدا کردید، می توانید آن ها را بفروشید.

این کار یک روش جایگزین برای کسانی است که فقط می خواهند درآمد کسب کنند و به دنبال کسب شهرت طولانی مدت نیستند.

۷- محصولات خود را بفروشید

برای فروش محصولات بی نظیر خود می توانید از اینستاگرام استفاده کنید. هزاران نفر هر روز محصولات خود را می فروشند زیرا مردم علاقه مند به خرید چیزهای جدید و منحصر به فرد هستند.

اگر به اندازه کافی منحصر به فرد باشید، می توانید محصول خود را بسازید و از طریق پست های خود آن را تبلیغ کنید. شما می توانید محصولاتی مانند تی شرت های سفارشی، کفش های سفارشی، پوسترها، صنایع دستی و … را به مخاطبان خود بفروشید.

بعلاوه می توانید وب سایت خود را ایجاد کرده و برای محصولات خود بازار ایجاد کنید. بنابراین می توانید از اینستاگرام برای تبلیغ محصولات خود و کسب درآمد ثابت استفاده کنید.

۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ چه خواهد بود؟

۸- عکس های خود را بفروشید

سفر یکی از محبوب ترین نیچ های موجود در اینستاگرام است. اگر عکاس هستید و از مکان ها و افراد اطراف خود عکس های شگفت انگیزی می گیرید، می توانید آن ها را بفروشید و درآمد مناسبی کسب کنید.

بسیاری از عکاسان آماتور برای به اشتراک گذاشتن کارهای عالی خود از اینستاگرام استفاده می کنند و مردم این تصاویر را خریداری می کنند. اگر در عکس گرفتن مهارت دارید، از استعداد خود برای کسب درآمد عالی استفاده کنید.

۹- یک فریلنسر مستقل شوید

اگر فکر می کنید اینستاگرام مخصوص فریلنسرها نیست، دوباره در مورد آن تفکر کنید! بسیاری از فریلنسرها برای جذب مشتری از اینستاگرام استفاده می کنند. اگر به دنبال کار آزاد هستید یا می خواهید یک فریلنسر شوید، اینستاگرام مکان مناسبی برای جست و جوی مشتری است.

پروفایل شما به عنوان نمونه کار و شرح عملکرد شما عمل می کند. برای نشان دادن رزومه و توصیفات خود نیازی به ایجاد وب سایت ندارید و پروفایل اینستاگرام شما به تنهایی کافی است تا مشتریان بتوانند از مهارت شما ایده بگیرند.

بعلاوه می توانید از هشتگ های مرتبط برای یافتن مشتریان استفاده کنید. به این ترتیب می توانید درآمد زیادی به دست آورید و کار روزانه خود را رها کرده و به صورت آزاد یا تمام وقت مشغول شوید.

اگر تا کنون به دنبال مشتری در اینستاگرام نبوده اید، می توانید این وبلاگ را مرور کرده و همه آن چه را که باید بدانید، متوجه شوید.

۱۰- مشاوره آنلاین را امتحان کنید

مشاوره آنلاین به معنای پاسخگویی به سوالات و مشاوره دادن به افراد نیازمند است. اولین چیزی که شما باید داشته باشید تخصص عمیق در نیچ مربوط به خود است. پس از آن، باید خود و کاری را که برای مشتریان بالقوه خود انجام می دهید تبلیغ کنید.

افراد با تجربه در بازاریابی دیجیتال و فریلنسینگ نیز با مشاوره دادن به مردم درآمد مناسبی کسب می کنند. بسیاری از افراد به طور منظم مشاوره آنلاین انجام می دهند و درآمد بسیار خوبی کسب می کنند.

۱۱- سفیر برند شوید

تا به حال رویای داشتن نمایندگی برای یک برند را داشته اید؟ به نظر فانتزی می رسد و اکثر مردم فکر می کنند فقط افراد مشهور می توانند این کار را انجام دهند. اما این تفکر درست نیست. هزاران برند ریز و درشت وجود دارد که به دنبال یک سفیر ماهر مانند شما برای برند خود هستند.

اگر مخاطبان بسیار خوبی دارید و دوست دارید با برندهایی که در زیر مجموعه و نیچ شما قرار دارند همکاری کنید، می توانید آن را امتحان کنید.

فقط از هشتگ های مناسب استفاده کنید و پیشنهاد خود را برای برندهای کوچک تر ارسال کنید. اگر به اندازه کافی قابل کشف باشید، برندها خودشان به شما نزدیک می شوند.

۱۳- برای حساب های دیگر کپشن بنویسید

در صورتی که مهارت نویسندگی دارید می توانید برای حساب های دیگر کپشن بنویسید و حقوق دریافت کنید. بسیاری از نویسندگان در اینستاگرام این سرویس را ارائه می دهند و مبلغ زیادی پول می گیرند.

یک نمایه جذاب اینستاگرام ایجاد کنید و ذکر کنید که می توانید برای دیگران کپشن بنویسید. مشتریان علاقه مند می توانند با شما تماس بگیرند. اطمینان حاصل کنید خدماتی که ارائه می دهید بی نظیر و قابل تحسین است. ارسال کپشن های بسیار جذاب، معنی دار، دقیق و مهم را ادامه دهید. نوع کپشن به افراد بستگی دارد.

همیشه به خاطر داشته باشید که در اینترنت، کسب درآمد یک هنر است و نیمی از آن به استعداد شما و بقیه به نحوه بازاریابی خودتان بستگی دارد.

روشهای دیگر: چطور از اینستاگرام بیشترین درآمد را داشته باشیم؟ (روشهای عملی در ایران)

۱۴- فیلتر جدید اینستاگرام برای برندها ایجاد کنید

می توانم شرط ببندم که از عکس گرفتن در اینستاگرام با استفاده از جدیدترین فیلترهای ویروسی لذت می برید. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که مردم چگونه آن ها را می سازند؟ پاسخ این است: مردم برای ایجاد این جلوه ها از Spark AR Studio استفاده می کنند.

شما هم می توانید این کار را انجام دهید و اگر از قبل با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید خیلی بهتر است. فقط Spark AR Studio را بارگیری کنید تا فیلتر منحصر به فرد خود را ایجاد کند.

تعداد افرادی که می دانند چگونه فیلتر درست کنند زیاد نیستند. می توانید برای افراد دیگر فیلتر درست کنید و حقوق دریافت کنید. این کار بسیار جالب است و با گذراندن چند ساعت می توانید به راحتی درآمد کسب کنید.

نتیجه گیری

کسب درآمد در اینستاگرام آن قدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. روش های کسب درآمد و شهرت در اینستاگرام بسیار زیاد هستند که در این مقاله به روش های قانونی و اصولی آن اشاره کردیم.

تمام آن چه شما نیاز دارید یک رویکرد متفاوت نسبت به هر کاری است که انجام میدهید. اینستاگرام یکی از بسترهایی است که میلیاردها نفر دور هم جمع می شوند و به صورت روزانه محتوا تولید و مصرف می کنند.

هر جایی که مردم باشند، پول نیز وجود دارد. بنابراین شما باید راه هایی برای کسب و به دست آوردن این پول برای خود پیدا کنید. سعی کنید یک سری از مهارت ها را یاد بگیرید؛ به دست آورد پول کار چندان سختی هم نیست. همان طور که جوکر به درستی گفت: “اگر در انجام کاری مهارت دارید، هرگز آن را به صورت رایگان انجام ندهید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا