آموزش اینستاگرام

۱۰ ترفند موثر و کاملا سالم برای افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام

اگر صفحه اینستاگرام خود را ایجاد کرده و اقدام به پست گذاشتن عکس کرده اید و شروع رضایت بخشی نداشتید نا امید نشوید، این تنها نیمی از نبرد است. باید شروع به جذب فالوور بیشتر کنید. در اینجا برای شما برخی از بهترین راهکارهای خودم را درباره چگونگی جذب بیشتر فالوور های اینستاگرام توضیح می دهم. تنها ۱۰ روش سالم و موثر وجود دارند که به افزایش فالوورهای واقعی کمک می کنند:

۱- از یک جاویژه (موضوع) پرطرفدار استفاده کنید

حساب های اینستاگرامی که بر روی یک یا دو جا ویژه ای خاص متمرکز شده و فقط محتوای مربوط به آن را ارسال می کنند بسیار موفق تر عمل می کنند. (جاویژه به معنی متمرکز کردن فعالیت های بازاریابی روی بخشی کوچک، مشخص و به خوبی تعریف شده از بازار است) بهتر است حوزه ای را پیدا کنید که در مورد آن اشتیاق و دانش دارید و همه چیز را در مورد آن موضوع جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر به طور مکرر در سراسر جهان به مسافرت می پردازید، حساب های مسافرتی می توانند خیلی خوب عمل کنند. اگر در کار بدنسازی هستید می توانید در مورد آن یک حساب اینستاگرامی بسازید و از اطلاعات خود برای جذب فالوور استفاده کنید. اگر به یک جاویژه بچسبید و اعتبار و اشتیاق خود را در پست هایتان نشان دهید، تعداد بیشماری فالوور به حسابتان سرازیر خواهد شد.

۲- بدون توقف محتوای هیجان انگیز پست کنید

اگر به دنبال فالوور های خیلی زیاد هستید، باید همیشه عکس ها و فیلم هایی با کیفیت بالا ارسال کنید. نمی توانید به طور تصادفی یا هر هفته یک بار پستی ارسال کنید. باید دائما محتوای جدیدی را در اینستاگرام قرار دهید و از کیفیت عالی و وضوح بالای آن اطمینان حاصل کنید. توصیه می کنم یک یا دو بار در روز (هر روز) محتوا ارسال کنید، اما در نهایت باید سعی کنید با زیاد شدن تعداد فالوورهایتان تعداد پست هایتان را تا سه الی چهار پست در روز افزایش دهید.

اگر عکسهای شما حداقل ۱۰۸۰ x 1080 پیکسل ندارند باید به فکر یک راه حل باشید. آزمایش کنید که چه نوع عکس یا فیلمی جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارد تا ازین نوع محتوا پست های بیشتری را ایجاد کنید و بینندگان خود را راضی نگه دارید.

حتما بخوانید: ۱۵ نکته و ترفند درباره استوری اینستاگرام برای اینکه کاملا مسلط شوید

نکته اصلی این است که شروع به آزمایش گزینه های مختلف کنید تا بهمید که به کارگیری چه ابزار هایی موثر تر است. سینماگراف ها (که بیشتر به عنوان GIF شناخته می شوند) نیز در اینستاگرام تاثیر خوبی در جذب فالوور دارند.

اگر محتوای کمی برای پست کردن دارید، می توانید اجازه اشتراک عکس از یک حساب پر فالوور را بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید. این کار بهتر از ارسال نکردن مطالب است، به علاوه باعث ایجاد ارتباط با سایر حساب ها می شود.

۳- عنوان ها باید جذاب و فریبنده باشند

عنوان های مناسب می توانند در جذب فالوور کمک کنند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که از مناسب ترین عنوان برای هر پست استفاده می کنید. به این فکر کنید که جاواژه یا موضوع مورد نظر شما به یک شرح طولانی نیاز دارد یا یک شرح کوتاه برای آن کافی است؟ در ادامه توضیحات را به آن اضافه کنید. در زمان نوشتن عنوان به چهار ویژگی آن دقت کنید: جذابیت، پر انگیزه بودن، الهام بخش و توانایی دادن تجربه به کاربر تا بتواند با کمک عکس یا فیلم های شما زندگی خود را تغییر کند. ممکن است ارسال محتوای انگیزشی در رسانه های اجتماعی کلیشه ای به نظر برسد، اما این کار مشارکت گسترده ای را به دنبال دارد و اگر هر روز به فالوور های خود انگیزه ندهید آنها به حساب کاربری دیگری که این کار را می کند می روند.

برخی افراد برای بهتر کردن عنوان خود از عنوان های کوتاه و هوشمندانه ای که همراه با هشتگ های پشتیبانی شده هستند استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از عنوان های طولانی استفاده کنند. در نهایت باید به کیفیت عنوانتان دقت کنید و طولانی یا کوتاه بودن آن مهم نیست.

۴- از شکلک های مناسب استفاده کنید

چه آنها را دوست داشته باشید و چه از آنها متنفر باشید، هیچ کسی منکر این نیست که شکلک ها در ارتباطات و بیان احساسات در پیام ها متنی و رسانه های اجتماعی بسیار رایج شده اند. اگر می خواهید از شکلک ها استفاده کنید (که باید هم این کار را انجام دهید)، مهم است که بدانید که نحوه استفاده درست از آن ها چگونه است. می توانید به جای بعضی از کلمات از شکلک ها استفاده کنید و همچنین در بعضی مواقع به جای نوشتن عنوان یک شکلک مربوط به آن را بگذارید. سعی کنید در هر جمله حداقل یک شکلک مربوط به آن را استفاده کنید تا حس و حال متن برای خواننده ملموس تر باشد. با این کار مردم بیشتر با محتوایتان ارتباط برقرار می کنند.

۵- بیش از حد معمول پست نگذارید

به محض این که حساب کاربری شما شروع به رشد کرد و فالوور های بیشتری جذب کردید به تعداد پست هایتان یکی اضافه کنید؛ مثلا یک پست هم در بعد از ظهر بگذارید. در اینجا فرمول فوق العاده ای وجود دارد که به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه تعداد پست را باید در هر روز در حساب کاربریتان قرار دهید:

  • ۱ تا ۱۰۰۰ فالوور > 1-2 پست در روز.
  • ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ > 2-3 پست در روز.
  • ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ > سه تا چهار پست در روز.
  • ۱۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ > پنج تا شش پست در روز.
  • ۵۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون > هشت تا ۱۰ پست در روز.

۶- از هشتگ ها استفاده کنید

بدون شک هشتگ بخش مهمی از پست های اینستاگرام است، اما مهم است که بدانید چگونه از هشتگ های مناسب برای پست های خود استفاده کنید. در مورد هشتگ هایی که استفاده می کنید دقت کنید. مطالعات و آمارها ثابت می کند که استفاده از سه تا پنج هشتگ بر روی پلتفرم رسانه های اجتماعی خوب عمل می کند.

هشتگ های شما باید توصیفی باشند و حتما باید معرف عکس یا فیلمهایتان باشند (برای به دست آوردن فالوور بیشتر هشتگ های بی ربط اضافه نکنید).

توصیه می کنم برای نشان دادن پستهایتان از هشتگ توصیفی دو کلمه ای استفاده کنید. به عنوان مثال #GreenApple، #HondaCivic، #RedLipStick.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، استفاده از هشتگ هایی که میلیون ها پست دارند احتمال دیده شدن عکس های شما را کاهش می دهد و در نتیجه فالوورهای کمتری جذب می کنید. اگر از هشتگ توصیفی دو کلمه ای که پست های کمتری دارند استفاده کنید، عکس هایتان توسط افرادی که در جستجوی هشتگ های خاص هستند دیده می شوند. توصیه می کنم در هر عنوان از سه تا پنج هشتگ استفاده کنید.

۷- با کاربران اینستاگرام تعامل داشته باشید

تنها ایجاد حساب کاربری اینستاگرام و ارسال عکس و فیلم کافی نیست. باید با پرسیدن سؤالات در عنوان هایتان و سپس پاسخ دادن به پاسخ کاربران با آن ها بحث و گفت و گو داشته باشید. این به شما کمک می کند ارتباط بیشتری با فالوورهای خود داشته باشید و گروه حمایت کننده قدرتمند تری ایجاد کنید. هرچه تعداد افراد بیشتری به طور فعال درمورد عکسهای شما اظهار نظر و مشارکت کنند بیشتر باشد، از سرتاسر اینستاگرام نظردهنگان بیشتری جذب می کنید.

اگر واقعاً می خواهید فالوور های بیشتری داشته باشید، در حساب های افراد دیگری که میخواهید فالوورهایشان را جذب کنید فعال باشید. گذاشتن نظرات مفید در پست های حسابهای مختلف به دیگران کمک می کند تا به نظرات شما علاقه مند شوند و آنها را تشویق می کنید که از پروفایلتان دیدن کنند و در صورت دوست داشتن مطالبتان شما را فالوو می کنند.

حتما بخوانید: بهترین روش تبلیغ در اینستاگرام جهت حداکثر کارایی +نکات مهم

پس یکی از راهکار های مهم این است که از فالوورهای خود سؤالاتی مانند اینکه اهل کجا هستند یا چه چیزی را دوست دارند یا اینکه در محتواهای شما چه چیزی را دوست ندارند بپرسید. یا اینکه می توانید به حساب های دیگران بروید، پست هایشان را ببینید و نظرات مثبتی برایشان بگذارید تا تشویقشان کنید که به جمع فالوورهای شما بپیوندند.

۸- یک محیط مثبت ایجاد کنید

مثبت بودن در دنیای اینستاگرام مهم است. اگر واقعاً می خواهید فالوورهای زیادی داشته باشید، باید یک محیط با جو مثبت ایجاد کنید که فالوورهایتان بتوانند نه تنها با شما بلکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

نظرات منفی و بی ربط که به حسابتان ارتباطی ندارند را ممنوع و حذف کنید. این یک روش عالی برای افزایش نظرات مثبت پست های شما است. اجازه ندهید که یک نظر منفی به دعوایی بین فالورها تبدیل شود و باعث شود به یکدیگر حمله کنند. باید در این مورد نظارت کافی داشته باشید، در غیر این صورت کاربرانی که این نوع نظرات را مشاهده کنند از فالو کردن شما منصرف می شوند.

نکته اصلی ایجاد یک حساب کاربری مسالمت آمیز است که در حالی که با فالوورهایتان در ارتباط هستید با کاربران دیگر، برند ها یا تبلیغات کنندگان نیز در ارتباط باشید.

۹- تأثیرگذار باشید

هنگامی که صحبت از دنیای اینستاگرام می شود، لازم است به یاد داشته باشید که تأثیرگذاران نقش بزرگی را در زندگی فالوورهای خود بازی می کنند. پس اگر می خواهید فالوور و بازدید بیشتری کسب کنید باید تأثیرگذار باشید. اکانت های با ارزشی که تعداد زیادی از فالوورهایی که به دنبالشان هستید را دارند را پیدا کنید. به این اکانت های بزرگ برای پست کردن عکس ها و یا فیلم هایتان مبلغی بپردازید و یک عنوان ساده برای بررسی حساب کاربریتان و آنچه ارائه می کنید را روی این عکس ها یا ویدئو ها قرار دهید. تقریباً همه حساب های بزرگ اینستاگرام یک ایمیل یا اطلاعات تماس را برای تبلیغات معرفی می کنند.

۱۰- از حساب های شبیه به حسابتان دیدن کنید

سرانجام، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای به دست آوردن تعداد بیشتری از فالوورهای اینستاگرام انجام دهید سر زدن به حساب های مشابه است. حساب های مشابهی را در اینستاگرامتان پیدا کنید که در سبک حساب شما هستند و فالوورهایی را دارند که دوست دارید آنها را به صفحه خود جذب کنید. از آن ها بپرسید که آیا می توانید از طریق تبادل صفحات و پست ها به ارتقاء حساب های یکدیگر کمک کنید یا نه.

حتما بخوانید: ۸ نکته بسیار کاربردی برای افرادی که به تازگی وارد اینستاگرام شده اند!

نکته مهم این است که به خاطر داشته باشید حتی اگر صفحه شما فعالیت دیگری دارد، برای تبلیغ به هر حسابی که اندکی به فعالیتتان مرتبط است سر بزنید. به عنوان مثال، اگر بازار هدف شما مردانی است که ورزش را دوست دارند، می توانید از صفحاتی کمک بگیرید که در حوزه های مردانه فعالیت می کنند. با حساب های مختلفی این راهکار را آزمایش کنید و ببینید که کدام حساب به شما در رشد سریع فالوور کمک می کند. نکته اصلی تقویت روابط و ادامه کار با این نوع صفحات است.

۱۱- ویدیوی زیر را از دست ندهید

 

دانلود ویدیو

بسیار کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا