آموزش ترفندهای موبایلی

اگر گوشی را روت کنیم چه می شود؟ تفاوت آن با فلش

در این مطلب به شما یاد می دهیم که چطور گوشی خود را روت کنید و بعد از روت کردن چه اتفاقی برای گوشی می افتد چه تغییراتی یا معایبی دارد؟ ضمنا باید بدانید روت کردن یک تفاوت هایی با فلش کردن دارد که توضیح می دهیم.

تفاوت بین گوشی اندروید روت و آنروت

گوشی های روت شده ی اندروید امکانات بیشتری را برای کاربر فراهم می کنند. با این عمل کاربر می تواند تغییرات لازم را روی application یا برنامه و settings یا تنظیمات ، مطابق میل خودش ایجاد کند. از طرف دیگر، گوشی های اندروید آنروت (یعنی گوشی هایی که از حالت روت خارج شده اند) عکس گوشی های اندروید روت شده هستند.گوشی های اندروید آنروت شده این سرویس ها را برای یک ابرکاربر فراهم نمی کند.آن ها نرم افزار اورجینال دارند.

گوشی های اندروید روت شده آن دسته از گوشی های هوشمندی هستند که کنترل بهتری روی سیستم عامل دارند.یک بار که فایل ها را روت کنید، گوش هوشمند شما به عنوان یک گوشی اندروید روت شده شناخته می شود. بعد از روت شدن کاربر این شرایط را دارد که برنامه هایی را نصب و راه اندازی کند که فقط با شرایط خاصی قابل استفاده باشند.

هم چنین می توان این کار را مثل جیلبریک گوشی ایفون (فرایندی که طی آن تغییراتی در سیستم عامل پیش فرض نصب شده در دستگاه اعمال می کند) در نظر گرفت. هدف اصلی فراهم کردن این امکانات این است که تغییرات لازم در گوشی ایجاد شود. برای روت کردن می توانید جستجوی ساده ای به منظور پیداکردن روش این کار در اینترنت داشته باشید.

چرا گوشی را فلش کنیم و اگر فلش کنیم چه می شود؟

گوشی های اندروید آنروت شده دقیقا عکس گوشی های اندروید روت شده هستند. این کار مربوط به برند دستگاهی است که تهیه می کنید. گوشی شما نرم افزار اورجینال دارد. این نرم افزار شامل سطوح امنیتی متفاوتی است که به کاربر اجازه نمی دهد تا هر نوع تغییری را ایجاد کند، زیرا این تغییرات می تواند به سخت افزار آسیب برساند.گوشی روت شده راهم چنین به عنوان یک stock phone یا گوشی کار کرده می شناسند.

با وجود این که اشکالات متعددی در رابطه با روت شدن گوشی اندروید وجود دارد اما با این حال روت شدن ، صداهای گوشی را جالب می کند و بنابراین برای کاربر جذاب است.ابتدا باید تمام شک و تردید های خود را از بین ببرید و سپس به روت کردن فکر کنید.برای مثال،ابتدا ذهن خود را آماده کنید که اگر فرایند روت کردن شما با شکست مواجه شود، مشکلات جدی برای گوشی شما پیش می آید.

مقایسه بین گوشی های اندروید روت و آنروت

گوشی های اندروید آنروت شده گوش های اندروید روت شده
گوشی های انروید آنروت شده، برعکس گوشی های انروید روت شده هستند. و این عمل مربوط به برند گوشی شماست. گوشی شما نرم افزار اورجینال دارد. این نرم افزار شامل سطوح امنیتی متفاوتی است که این اجازه را به کاربر نمی دهد تا هرنوع تغییری را ایجاد کند. زیرا این تغییرات می تواند به سخت افزار آسیب بزنند. گوشی های اندروید روت شده آن دسته از گوشی های هوشمندی هستند که کنترل بهتری روی سیستم عامل دارند.یک بار که فایل ها را روت کنید،گوشی هوشمند شما، به عنوان یک گوشی اندروید روت شده شناخته می شود. تعریف
 • واررانتی شما باقی می ماند(البته اگر با روت شدن از بین نرفته باشد)
 • درگیری های امنیتی ایجاد نمی کند.
 • خطر آسیب رسیدن به گوشی وجود ندارد.
 • می توانید تم ها، رام ها و mod یاحالت های مختلفی در گوشی نصب کنید.
 • با تغییر نسخه ی کرنل یا هسته می توانید عملکرد گوشی خود را بهتر کنید.
 • عمر باتری را می توانید با فرایند بهینه سازی ، افزایش دهید.
 • با روت کردن می توانید برای بک آپ گرفتن از دستگاه کاستوم بوت لودررا نصب کنید.
 • اپلیکیشن های نا خواسته با این کار خذف می شوند.
 • و خیلی موارد دیگر.
مزایا
 • هیچ امتیاز ویژه ای ندارد.
 • برای ایجاد تغییر محدودیت ایجاد می کند.
 • وارانتی گوشی ممکن است باطل گردد.
 • نرم افزارهای ویروسی و مشکل ساز ممکن است نصب شوند.
 • امکان این وجود دارد که روت کردن به گشی شما آسیب برساند.
معایب

مقایسه بین گوشی های اندروید روت و آنروت

تفاوت روت و فلش کردن

اگرچه این دو اصطلاح معمولا با یکدیگر به کاربرده می شوند زیرا آن ها بخش هایی از فرایند خاص بهتر شدن یک دستگاه اندروید هستند ولی با این حال عناصر جدا از هم در فرایند ارتقا دادن به حساب می آیند. در زیر بحث مختصری در مورد تفاوت های آن ها آمده است.

۱-روت کردن

هنگامی که با اصطلاح “روت کردن اندروید” یا “روت شدن” مواجه می شوید،می توان به سادگی آن را این گونه تعریف کنید:دسترسی داشتن به عناصر هسته ای گوشی( یا همان روت کردن) که معمولا برای کاربران در تنظیمات پیش فرض باز نمی شود. اساسا، روت کردن باعث می شود تا “ابرکاربر یا سوپریوزر” دسترسی های بیشتری به دلایلی که خودش می داند،پیدا کند.

۲-فلش کردن

از طرف دیگر،به طور ساده می توان گفت “فلش اندروید” یا “فلش کردن” نسخه ی سیستم عامل دستگاه اندروید یا OS شما را ارتقا می دهد. فلش کردن فرایند نصب و کاستوم رام، کرنل یا هسته، و یا ریکاوری به منظور تقویت دستگاه اندروید است تا اولویت های کاربر را به طور مناسب ایجاد کند. فرایند فلش کردن فقط بعد از روت اجرایی می شود.

۳-رام

اصطلاح مهم دیگری که بهتر است با آن آشنا شوید، “رام” است. به طور مختصر ، رام یک نسخه ی پیشرفته تری از اندروید است که احتمالا شامل عملکرد بهتر، ویژگی های بیشتر، یک نسخه ی جدید از OS که به طور رسمی با اپراتور کاربر هنوز بیرون نیامده است یا دیگر ارتقا دهنده های کلیدی می باشد.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام آقا من یک سوال داشتم اون هم اینه که من یک گوشی اندروید 2 دارم و برنامه ها رو به کارت حافظه انتقال نمی ده.
  آیا باید برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه گوشی رو روت کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا