آموزش ترفندهای موبایلی

چرا گوشیم شارژ نمیشه یا دیر شارژ میشه؟ 12 راه حل

این مشکل در درجات مختلف رخ می دهد. یا وقتی تلفن شما به برق متصل است ، شارژ نمی شود یا اینکه فقط خیلی آهسته شارژ می شود (گاهی اوقات به سختی از شارژ خارج می شود). این یک شکایت بسیار معمول است ، بنابراین در اینجا چند راه حل آورده شده است. بیشتر مشکلات شارژ مربوط به کابل USB یا شارژر یا حتی خود پورت است.

1- تعمیر کردن پورت USB توسط خودتان

سریعترین ، ساده ترین و اغلب موفق ترین راه حل ، انجام کمی تعمیر DIY در سخت افزار فعلی است. مشکل اغلب این است که سطوح فلزی داخل پورت USB و شارژر microUSB چه از طریق نقص تولیدی و چه به دلیل دوشاخه و قطع شدن مداوم کابل شارژ ، تماس خوبی ندارند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که موبایل خود را خاموش کنید ، در صورت امکان باتری را جدا کنید و از چیزهای کوچک مانند خلال دندان استفاده کنید تا برگه کوچک داخل درگاه USB برای بالا کشیدن اهرم تلفن هوشمند یا تبلت شما باشد. این کار را خیلی با دقت و آرام انجام دهید ، سپس باتری خود را دوباره وارد کنید و دوباره آن را وصل کنید. از هر ده مورد نه بار ، این تنها چیزی است که لازم است.

AndroidPIT elephone p9000 1164

2- پرز ، آب نبات و گرد و غبار را پاک کنید

آیا تلفن خود را در جیب شلوار جین خود نگه می دارید؟ در این صورت ، پرزها می توانند مقصر باشند: ما تعداد دفعاتی را که دلیل شارژ غیر قابل اعتماد جیب شلوار جین ما بود ، از دست دادیم. ما تلفن هایی را دیده ایم که درگاه شارژ پس از اینکه در یک کیف دستی در کنار یک بسته شیرینی بسته شد شد، با شکلات خراب شدند. یک قوطی هوای فشرده می تواند مواد تحریک کننده متخلف را منفجر کرده و اتصال USB شما را به حالت عادی برگرداند.

3- کابل ها را عوض کنید

پرطرفدارترین قسمت شارژر کابل است ، نه آداپتور متصل به پریز دیواری. کاربران اپل به ویژه در اینجا آسیب پذیر هستند زیرا به نظر می رسد که کابل های رعد و برق اختصاصی (و گران) اپل امید به زندگی در حدود 15 دقیقه دارند. اما همه کابل ها عمر سختی دارند و خم شدن و پیچیدن بی پایان می تواند صدمات خود را ببیند. جایگزینی یک کابل USB تصادفی برای کابل همراه با تلفن شما میانبر دیگری برای یک تجربه شارژ لذت بخش نیست.

ساده ترین راه برای تشخیص کابل معیوب این است که کابل دیگری را امتحان کنید و ببینید آیا به درستی با دستگاه شما کار می کند یا خیر. اگر اینگونه باشد ، می دانید که کابل اصلی خطا کرده است. اگر اینطور نباشد ، آن یک عامل مخرب بالقوه دیگری است که ما آن را منتفی دانسته ایم.

androidpit USB 1

4- یک آداپتور معیوب را تشخیص دهید

اگر به نظر نمی رسد مشکل از کابل باشد ، آداپتور دوشاخه دیواری را بررسی کنید – مخصوصاً اگر کابلی باشد که می توان کابل شارژ را جدا کرد. ما در چندین شارژر با مشکلاتی روبرو شده ایم که درگاه USB پس از اتصال بی پایان و جدا کردن کابل ، کمی شل می شود.

همچنین بررسی کنید که آیا ترکیب شارژر / کابل مشابه در دستگاه دیگری کار می کند یا خیر ، زیرا این امر به شما کمک می کند احتمال اینکه خطا از دستگاه شما باشد ، به جای کابل یا شارژر ، از بین برود. همچنین باید مطمئن شوید که مشکلی در پریز دیواری شما وجود ندارد.

5- به یاد داشته باشید – ابتدا ایمنی

تلفن خود را نزدیک آب یا در شرایط گرم و مرطوب بیش از حد شارژ نکنید. همچنین ، اگر شارژر یا کابل را تعویض می کنید ، مراقب باشید: اینترنت مملو از گزارش شارژرهای شخص ثالث ارزان قیمتی است که نیمه شب منفجر می شوند یا تلفن های هوشمند را به نان تست تبدیل می کنند. مانند هر تجهیزات الکتریکی ، اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که خریداری می کنید با تمام استانداردهای ایمنی مربوطه مطابقت داشته باشد.

نسخه قبلی این مقاله به کاربران در مورد شارژ کردن دستگاهها به مدت یک شب هشدار داد ، اما من می خواهم روشن کنم که این به این دلیل نیست که می توانید دستگاه خود را بیش از حد شارژ کنید. تلفن های هوشمند مدرن اقدامات لازم برای جلوگیری از خرابی در صورت شارژ باتری با ظرفیت 100 درصدی را دارند.

۹ تا از بهترین نرم افزارهای مدیریت باتری گوشی اندروید

همانطور که گفته شد ، شارژ باتری باعث تولید گرما می شود و اگر تلفن هوشمند در فضای کوچکتری قرار دارد – مانند زیر بالش یا داخل کیف – احتمال گرم شدن بیش از حد آن وجود دارد. اساساً ، اگر می خواهید تلفن خود را یک شبه شارژ کنید ، فقط مطمئن شوید که تلفن در مکانی امن قرار گرفته است.

6- باتری را تعویض کنید

باتری ها برای همیشه دوام ندارند و پس از گذشت دو سال ، آنها برای گرفتن شارژ با مشکل روبرو می شوند. هرچه بیشتر آنها را تخلیه و شارژ کنید ، زودتر نیاز به تعویض دارند. اگر باتری شما فقط پس از شش ماه از بین رفته باشد ، احتمالاً ایراد دارد و باید ادعای ضمانت تعویض رایگان را مطرح کنید ، اما اگر باتری بیش از دو سال باشد ، احتمالاً به پایان عمر خود نزدیک می شود.

برخی از باتری های معیوب به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا شروع به برآمدگی یا نشت مایعات می کنند. اگر چنین چیزی از خارج مشخص نیست ، درپوش دستگاه خود را برداشته و باتری را بازرسی کنید (اگر در نظر داشته باشید ، برخی از دستگاه ها دارای محفظه باتری مهر و موم شده هستند).

گوشی های نو یا کارکرده چند ساعت باید در شارژ اولیه باشند؟

اگر درپوش از بین نرود ، می توانید دستگاه را به پشت خود بگذارید و آن را بچرخانید. باتری برجسته باعث تغییر شکل کیس می شود – ممکن است نتوانید این برآمدگی را ببینید ، اما ممکن است برای چرخاندن تلفن شما کافی باشد. اگر شک دارید که باتری شما متورم یا نشت کرده است ، تلفن خود را به یک تعمیرگاه برسانید و یک جایگزین معتبر بخرید.

ANDROIDPIT battery 1

7- شارژ از منبع درست

شارژ از پریز دیواری همیشه سریعتر از شارژ از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ است ، زیرا پورت های USB کامپیوتر ها انرژی زیادی را تحویل نمی دهند.

پریز دیواری می تواند دو برابر پورت USB و شارژرهای سریع 5 برابر برق – که به معنای شارژ بسیار سریعتر است – برق را تحویل دهد. بنابراین اگر تلفن شما به آرامی شارژ می شود و به لپ تاپ متصل هستید: مشکل شما همین است.

اگر به نظر نمی رسد شارژر دیواری شما خدمات خوبی را ارائه نمی دهد، بررسی کنید که آیا برای دستگاه شما مناسب است. یک شارژر از تلفن دیگر ممکن است شارژ مناسبی را تحویل ندهد – به عنوان مثال ، یک شارژر برای یک هدست بلوتوث به اندازه یک شارژر مخصوص تلفن های هوشمند ، برق را شارژ نمی کند.

در مورد تلفن های پیشرفته اخیر ، ممکن است شما تلفنی داشته باشید که از شارژ سریع پشتیبانی کند اما شارژر آن را تحویل نمی دهد. چاپ را خوب بخوانید.

androidpit usb smartphone pc 3

8- به روز کنید یا دوباره برگردید

به روزرسانی های نرم افزار و نسخه های جدید Android می توانند باعث خراب شدن عمر باتری شما شوند ، به خصوص هنگام ارتقا دستگاه قدیمی به نرم افزار فعلی. دستگاه های جدید اغلب برای استفاده از جدیدترین نرم افزارها بهینه می شوند ، در حالی که دستگاه های دو ساله هنگام بروزرسانی می توانند با مشکل روبرو شوند.

اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده و نمی توانید مشکل را عیب یابی کنید ، دستگاه را دوباره به نسخه قبلی Android بچرخانید ، اگرچه هشدار داده شود که این خطرات امنیتی را به همراه دارد. آخرین نسخه های نرم افزاری همیشه برای محافظت از دستگاه شما توصیه می شود ، و گرچه خطر نگه داشتن تلفن هوشمند روی نسخه قدیمی آن اغلب ناچیز است ، اما لازم به ذکر است.

۴ روش جلوگیری از خراب شدن سیم شارژر گوشی

به همین ترتیب ، گاهی اوقات با به روزرسانی می توان به طور قابل توجهی عمر باتری دستگاه را بهبود بخشید ، بنابراین اگر فکر می کنید از نسخه نرم افزار Android خود عقب هستید ، به بخش About Phone> Setting بروید تا بررسی کنید آیا به روزرسانی می شود.

Androidpit System update Nexus 6P 2

9- موبایل را خاموش کنید

استفاده از برنامه ها / ویژگی های پر مصرف در حالی که شارژ می کنید ، بر سرعت به دست آوردن عمر باتری تأثیر می گذارد. اگر در حال شارژ شدن باشید ، در حالی که کسی در حال اسکایپینگ است و با روشنایی 100 درصدی کسی را شارژ می کنید ، طبیعتاً شارژ دستگاه نسبت به صفحه خاموش ، Wi-Fi و 4G طولانی تر طول خواهد کشید.

اگر می خواهید سریعترین تزریق انرژی را انجام دهید ، هنگام شارژ ، دستگاه را به حالت هواپیما روشن یا کاملاً خاموش کنید. فکر کنید این باعث می شود دستگاه شما یک چرت قدرت بزند.

آیا شارژ گوشی در طول شب (از شب تا صبح) ضرر دارد؟

10- باتری خود را کالیبره کنید

گاهی اوقات میزان باتری دستگاه شما فکر می کند که اشتباه است. تأثیر این کار این است که تلفن شما ممکن است عملکرد متفاوتی داشته باشد ، از جمله محدود کردن عملکرد قبل از نیاز به آن یا یک ساعت زمان برای جویدن دو درصد آخر باتری.

ما قبلاً یک راهنمای گسترده در مورد چگونگی کالیبره کردن باتری تلفن هوشمند خود نوشته ایم ، بنابراین همه این موارد را در اینجا تایپ نمی کنم ، اما این چیزی است که باید قبل از تخلیه کامل پک از بین رفته خود امتحان کنید.

ANDROIDPIT battery 5

11- ولتاژ و آمپراژ بسته باتری خود را بررسی کنید

برنامه رایگان Amperage را بارگیری کنید و آن را باز کنید. اکنون شارژر خود را وصل کنید و رابط کاربری باید سبز شود و متن در بالای آن “اmeasuring” را بنویسد. اگر این را نمی بینید ، یا اتفاقی نیفتد ، به این معنی است که هیچ جریانی به دستگاه شما نمی رسد.

در صورت شناسایی جریان ، برنامه اکنون آمار شارژ آن شارژر را نشان می دهد ، از جمله حداقل و حداکثر میزان بار (بر حسب میلی آمپر) ، ولتاژ و حداکثر جریان. این نیز یک روش عالی برای کشف اینکه کدام یک از شارژرهای شما بهترین عملکرد را دارد.

سعی کنید بسته های شارژ متفاوتی از جمله بسته های باتری قابل حمل را به موبایل متصل کنید تا ببینید کدام یک از آنها بیشترین مقدار شارژ یا بیشترین میزان متوسط را دارند (ایده گرفتن از این برنامه نسبتاً آسان است). این یک اندازه گیری دقیق نیست اما اگر هیچ چیز دیگری نیست و این برنامه کاملاً رایگان است، این یک نشانگر است.

androidpit battery tips ampere

12- درمورد خسارت آب چطور؟

تعدادی از افراد در نظرات در مورد مشکلات باتری ناشی از خرابی آب سوال کردند. اگر بعد از افتادن در آب تلفن شما شارژ نشد ، گزینه های زیادی ندارید: بهترین شرط شما این است که باتری را امتحان کنید – حتی اگر امکانش وجود داشته باشد.

با این حال ، باید سعی کنید از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید.

AndroidPIT samsung galaxy s7 water active

در صورت جواب ندادن همه موارد ، دوباره چک کنید که دکمه پاور روشن است. اگر با سازنده خود تماس می گیرید این اولین چیزی است که آنها از شما می خواهند ، که ممکن است مرحله بعدی شما باشد در صورتی که هیچ یک از این راه ها به دردتان نخورد.

استفاده از گوشی هنگام شارژ: همه نکات کاربردی

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا