آموزش ترفندهای موبایلی

عمر مفید باتری آَیفون چقدر است و از کجا بفهمیم خراب شده است؟

ممکن است متوجه شده باشید که عمر باتری آیفون شما به مرور کوتاه تر می‌شود. حقیقت ناگریز این است که حتی با استفاده درست و صحیح، در بهترین حالت هم عمر باتری با شروع مصرف آن کاهش میابد. مهم نیست تا چه زمانی می تواند نیاز مصرفی شما را پشتیبانی کند؛ قطعا روزی با این مشکل روبرو می شوید. به این نکته مهم دقت کنید که عمر باتری گوشی های آیفون معمولا بین ۳-۴ سال است و بسته به استفاده کاربر ممکن است مقدار کمی بیشتر یا کمتر شود.

C:\Users\NBC\Desktop\عکس ۱.png

موقعیتهای مختلفی وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید و علائم نیازهای باتری در حال تغییر هستند.

وضعیت ۱: عمر باتری بسیار کوتاهتر از گذشته است و از شارژ کردن آیفون خود خسته شده‌اید. شما باید این کار را انجام دهید: باتری خود را تا ظرفیت کامل آن شارژ کنید و مدت زمانی که طول میکشد تا باتری کاهش یابد را در نظر بگیرید. این زمان را با مشخصات تولیدی در دفترچه راهنمای آیفون خود مقایسه کنید. اگر اختلاف زیاد باشد، باتری آیفون شما معیوب است و باید به موقع آن را عوض کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

وضعیت ۲: آیفون شما بدون اخطار خاموش می شود یا در روشن شدن مشکلی دارد. این مسئله می تواند به دلیل تراشه‌ی اتصال آلوده نیز اتفاق بیفتد ، بنابراین می توانید باتری را در‌بیاورید و تراشه‌ی اتصال طلایی را با اسفنج پنبه‌ایی یا پارچه‌ی نرم آغشته به ایزوپروپیل الکل تمیز کنید.بعد از خشک شدن کامل تراشه های اتصال ، باتری را مجدداً در جای خود قرار دهید. البته ، اگر چگونگی انجام دادن این کار را بلد نیستید ، به تعمیرگاه تلفن همراه مراجعه کنید و از آنها کمک بگیرید. اگر مشکلتان بعد از بهره‌گیری از این روش حل نشده است، وقت آن است که باتری جدید بگیرید.

از برنامه های باتری استفاده کنید

برای بررسی سلامت باتری آیفون خود، برنامه های محدودی در App Store وجود دارد. برنامه‌ایی موجود است که کاملاً ساده ، رایگان و در دسترس، همه‌ی آنچه که شما نیاز دارید راجع‌به سلامتی باتری و عمر آن بدانید را کاملاً به شما نشان می دهد.

اگر سلامت باتری شما به اندازه کافی خوب است ، به نماد منو در گوشه سمت چپ بالای برنامه ضربه بزنید و برای اطلاعات عمقی تر وبیشتر راجع‌به باتری ، روی « Raw Data » ضربه بزنید.

how-to-tell-if-your-iphone-battery-is-bad-battery-life-2

این گزینه می تواند ظرفیت فعلی باتری را نشان دهد. و می‌تواند در مقایسه با آنچه در نوار وضعیت نشان داده می شود، بررسی بسیار دقیقتری از شارژ فعلی باتری شما انجام دهد. برای جست‌و‌جوی بیشتر،قادر است ولتاژ باتریتان را نیز ذکر کند در حالی که اختلاف ولتاژ شما و ما ممکن است خیلی کم باشد، انحراف غیرمعمول ممکن است باعث نگرانی و منجر به ادعای ضمانت شود.

گزینه ای وجود دارد تا ببینید باتری شما چه مدت در مجموعه ای از وضعیت ها دوام خواهد داشت ،چه در زمان مکالمه ۳G یا مرور ۳G ، Wi-Fi ، LTE ، ویدیو یا موارد دیگر. توانایی چک کردن مدت زمان مورد انتظار بین ۲ بار شارژ کردن آیفون می تواند مواقعی که از پریز برق دور هستید، در ارزیابی بهتر چگونگی استفاده از آیفون به شما کمک کند.

how-to-tell-if-your-iphone-battery-is-bad-battery-life-4

حتما بخوانید

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا