آموزش ترفندهای موبایلی

۱۰ بهترین روش افزایش شارژدهی باتری گوشی سامسونگ

آیا اخیرا متوجه تخلیه فوری باتری در گوشی سامسونگ خود شده اید؟ این موضوع بسیار آزار دهنده است و کاربران از این که نمی توانند در مدت زمانهای طولانی از گوشی خود استفاده کنند ناامید می شوند و مجبورند به دفعات زیادی آن را شارژ کنند.

خب، این مسائل می توانند مربوط به سخت افزار یا نرم افزار باشد. اگر مشکل سخت افزاری باشد یا باتری گوشی آسیب دیده باشد تعویض آن تنها راه ممکن است. اما زمانی که مشکل نرم افزاری باشد میتوان با تنظیمات دستی آن را حل کرد.

خب، اجازه دهید تا از طریق این سایت به برخی از بهترین راه حل ها و ترفندها برای حل مشکل تخلیه سریع باتری گوشی سامسونگ بپردازیم.

راه حل برای حل مشکل تخلیه سریع باتری در گوشی های سامسونگ چیست؟

زمانی که در فکر حل مشکل تخلیه سریع باتری گوشی غرق شده بودم، بسیاری از چیزهایی که در آن نقش دارند را پیدا کردم. این موارد باید به درستی بررسی شوند و بهترین راه حل را برای حل این مشکل انتخاب کنیم.

بنابراین اجازه دهید به سراغ راه حل مشکل تخلیه سریع باتری گوشی سامسونگ برویم و راه حل های مربوط به آن را بشناسیم.

نکته ۱: بررسی برنامه هایی با مصرف انرژی بالا

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا برنامه ای در گوشی خود دارید که درصدد تخلیه کامل باتری شما است یا خیر. این یکی از دلایل ممکن است که منجر به تخلیه سریع باتری تلفن شما می شود.

battery usage

کاری که باید کنید این است که بررسی کنید کدام برنامه ها باعث ایجاد مشکل در گوشی شما می شوند. برای درک بهتر این وضعیت، فقط کافی است به قسمت Settings > Battery بروید. در اینجا می توانید ببینید که کدام برنامه منجر به چنین مشکلی می شود و سپس به این فکر کنید که آیا این برنامه برای شما مهم است یا خیر.

اگر وجود این برنامه برایتان ضروری نیست حذف آن بهترین گزینه است. انجام این کار باتری تلفن شما را نجات خواد داد و از تخلیه غیرمنتظره باتری در گوشی سامسونگ جلوگیری خواهید کرد.

نکته ۲: زمانی که به اینترنت نیازی ندارید داده های تلفن همراه را خاموش کنید

امروزه به نظر میرسد که کاربران داده های تلفن همراه خود را در کل ۲۴ ساعت هر روز هفته روشن میگذارند، اما آیا می دانستید که این نیز یکی از دلایل رایج تخلیه سریع باتری است؟ برای خارج شدن از این وضعیت، باید هنگامی که نیازی به اینترنت ندارید Wi-Fi یا اتصال داده را غیرفعال یا خاموش کنید.

Turn-Off-data-connection-when-not-required

به خاطر داشته باشید که مهم نیست که از کدام گوشی Android یا iOS استفاده می کنید، در هر صورت اتصال داده یکی از اصلی ترین عوامل مصرف زیاد باتری تلفن شما است.

حتما بخوانید: ۵ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی در کمتر از ۵ دقیقه

نکته ۳: باتری قدیمی گوشیتان عوض کنید

اگر گوشی شما قدیمی است پس مشکل باتری برایتان تازگی ندارد. با استفاده منظم از تلفن به مدت چند سال، ظرفیت باتری گوشی خود به خود کم می شود و در این وضعیت نیاز به عوض کردن باتری قدیمی دارید.

replace-old-battery

اگر باتری قابل تعویض است، آن را سریعا عوض کنید. اما امروزه، گوشی های هوشمند با باتری غیر قابل تعویض عرضه می شوند و این مسئله ممکن است برای کاربر مشکلاتی را همراه داشته باشد. برای حل این مشکل، شما باید نکته بعدی را دنبال کنید.

نکته ۴: قابلیت همگام سازی خودکار را خاموش کنید

گوشی های اندروید دارای برخی برنامه ها هستند که زمانی که گزینه همگام سازی فعال باشد به صورت خودکار داده ها را پشتیبان گیری می کنند. برای مثال، برنامه Google که زمانی که فعال باشد بسیاری از داده های کاربران را همگام سازی می کند.

هنگامی که با مشکل کمبود شارژ باتری مواجه می شوید، غیر فعال کردن همگام سازی خودکار اوضاع را بهتر می کند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

گزینه ۱: در قسمت Settings  >  Power Saving Mode>تیک “Block background data” را بردارید

گزینه ۲: حتی می توانید به notification panel که در بالای آن قرار دارد بروید

گزینه ۳: همچنین می توانید به Settings  > Data usage > menu بروید و تیک Auto sync را بردارید

نکته ۵: شارژر گوشی کار نمی کند

شارژری که تلفنتان را شارژ می کند هم میتواند مقصر مشکل تخلیه سریع باتری باشد. خیلی از اوقات، شارژر گوشی ناقض است و این یکی از دلایل بروز مشکل در باتری گوشی است.

هنگامی که چنین مسائلی رخ می دهد، کابل شارژر را بر روی یک گوشی دیگر امتحان کنید و در صورتی مشکل را در آن گوشی دیدید دیگر از آن شارژر استفاده نکنید

زمانی که شارژر خراب شد از یک نمایندگی معتبر یکی دیگر بخرید در غیر این صورت خطر بروز مشکل همچنان باقی خواهد ماند. و پس از آن، بررسی کنید که آیا مشکل تخلیه سریع باتری در گوشی تان حل شده است یا نه.

نکته ۶: از برنامه pixoff استفاده کنید

هزاران برنامه که ادعای صرفه جویی در مصرف باتری را دارند در گوگل پلی یافت می شوند ولی تقریبا هیچکدام موثر نیستند و فقط تبلیغات می باشند. تنها برنامه ای که می تواند در زمینه صرفه جویی مصرف صفحه نمایش کمک کند همین برنامه pixoff است و فقط برای گوشی های هوشمند با صفحه نمایش AMOLED (اکثر گوشی های هوشمند شرکت سامسونگ) موثر است.

این برنامه پیکسل های اضافی صفحه نمایش را خاموش می کند و کمی کیفیت صفحه کاهش پیدا می کند هر چند قابل چشم پوشی است و در مواقع فیلم دیدن می توانید آن را مجددا خاموش کنید. این برنامه را از اینجا دانلود کنید!

حتما بخوانید: ۳ تااز بهترین نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندرویدی

نکته ۷: Google Play Services باعث تخلیه سریع باتری می شود

سرویس دیگری که باعث کاهش عمر باتری گوشی شما می شود Google Play است. این سرویس شارژ باتری زیادی مصرف می کند و بدترین قسمت آن این است که در مورد این مسئله کاری از دست شما برنمی آید، زیرا این سرویس یکی از ویژگی های اندروید است که به برنامه هایتان اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

اما با این وجود راه هایی برای مدیریت آن وجود دارد که با رفتن به Settings > Applications > All > Google Play Service می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. در آنجا باید بر روی Clear Cache کلیک کنید. انجام این کار حافظه اضافه Google Play service را حذف می کند و مشکل تخلیه سریع باتری تا حدود زیادی حل خواهد شد.

به یاد داشته باشید که این کار را هر ماه یکبار انجام دهید تا باتری گوشیتان تقویت شود.

نکته ۸: بررسی برنامه های پس زمینه یا ویجت

به خاطر داشته باشید که ویجت ها ( Widgetها همان برنامه های کوچک و جالب گرافیکی هستند که موارد مربوط به زمان (ساعت)، ماشین حساب و یا پیش بینی آب و هوا و.. را در خود دارند ) شارژ باتری تلفنتان را در حالی که به طور مرتب در پس زمینه در حال به روزرسانی هستند مصرف میکنند. ویجت هایی مانند برنامه آب و هوا یا ویجت های دیگر ممکن است خوب به نظر برسند ولی خیلی سریع باتری تلفن شما را تخلیه می کنند.

شما دوست دارید ویجت های بیشتر و بیشتری را به گوشیتان اضافه کنید اما کاملا از واقعیت بی خبرید. هر چه ویجت های بیشتری داشته باشید مصرف انرژیتان بیشتر خواهد شد و در نتیجه شارژ باتری زیادی نخواهید داشت. در حقیقت، برنامه های در حال اجرا در پس زمینه شارژ باتری خیلی زیادی مصرف می کنند.

ممکن است که بعضی از برنامه ها قابلیت این را داشته باشند که به صورت دستی به روزرسانی شوند اما نه هر برنامه ای، پس یهتر است از این موضوع آگاه باشید و سعی کنید ویژگی به روز رسانی برنامه های پس زمینه را غیر فعال کنید.

نکته ۹: روشنایی خودکار را خاموش کنید

شما همیشه باید میزان روشنایی صفحه را خودتان به صورت دستی تنظیم کنید چرا که قابلیت روشنایی خودکار نمی داند که شما چه میزانی از روشنایی را نیاز دارید.

turn off auto-brightness

بنابراین بهتر است که قابلیت روشنایی خودکار را در گوشی خود غیرفعال کنید و آنرا بصورت دستی تنظیم کنید. قطعا این روش به شما در صرفه جویی در باتری گوشی کمک خواهد کرد و از شر مشکل کمبود باتری سامسونگ نجات خواهید یافت.

حتما بخوانید:۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

نکته ۱۰: حذف حافظه cache در تمام برنامه ها و سیستم

گاهی اوقات، مشکلات بزرگ با برخی کار های کوچک حل می شوند و کاری که در اینجا انجام می دهیم هم مصداق بارز همین حرف است. اگر شما کش سیستم تلفن و تمام برنامه های موجود را پاک کنید، می توانید از دست مشکل تخلیه سریع باتری خلاص شوید.

  • ابتدا Settings را باز کنید و سپس به قسمت Apps یا Application Manager بروید
  • حالا بر روی application کلیک کنید
  • در آنجا لیستی میبینید که اطلاعات مربوط به برنامه ها را نظیر Storage، Memory Use، Permission و بسیاری موارد دیگر به شما نشان می دهد. فقط باید روی گزینه Storage بزنید
  • سپس بر روی Clear Data و بعد آن بر روی Clear Cache کلیک کنید

به همین راحتی…

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا