به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش ترفندهای موبایلی

گوشی کارکرده دست دوم چند ساعت در شارژ اولیه باشند؟

به گفته یک کارشناس فناوری باتری ، تمام باتری های تلفن های هوشمند از طول عمر بالایی برخوردار هستند؛ اما عادت معمول شارژ کردن تلفن ها در طول شب می تواند عامل کوتاه تر شدن طول عمر باشد. شرکت های تلفن های هوشمند مانند اپل ، سامسونگ و ال جی زیاد نگران این نیستند که تلفنتان را در طول شب شارژ می کنید یا خیر، زیرا معتقدند گوشی های جدیدشان سیستم هایی دارند که از شارژ بیش از اندازه باتری تلفن شما محافظت می کنند.

دوست ندارم قاصد خبر بدی باشم اما ممکن است با عادتهای به خصوص شارژ کردن، طول عمر گوشی را کاهش بدهید؛ به خصوص، اگر اغلب اون رو در طول شب شارژ میکنید یا برای ساعتهای متوالی بعد از رسیدن به ۱۰۰% آن از برق جدا نمیکنید. در واقع در این حالت به فرآیند پیری باتریهای یون-لیتیوم گوشی هوشمندتون سرعت می بخشید.

بطور خلاصه

به طور خلاصه باید گفت که تقریبا تمام گوشی ها و باتری هایی که در ۱۰ سال اخیر ساخته شده اند سیستم های بهینه و محافظت از باتری دارند. اگر گوشی تازه خریده اید یا به تازگی باتری خریده اید هیچ فرقی نمی کند که آن را چند ساعت در شارژ اولیه بزنید و در واقع اصلا روش شارژ کردن تفاوتی ندارد و هیچ تاثیری در کالیبره یا سالم ماندن باتری ندارد. از این بابت مطمئن باشید!

توضیح مفصل

در واقع ، هنگامی که از عمر باتری یون لیتیوم میگذرد ، شیمی درون آن تغییر می کند و در ذخیره سازی نیرو و انتقال آن به دستگاه شما کارآیی خود را از دست میدهد. مطمئناً تمام باتری های لیتیوم یونی فرسوده میشوند و طول عمر آنها محدود است. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید ، ظرفیت/عمر باتری تلفن شما با استفاده از آن از بین میرود. اما می توانید روند فرسودگی را آهسته تر کنید.

نکات مربوط به باطری در خرید گوشی دست دوم

به نظر نمی رسد شرکت هایی که تلفن همراه میسازند زیاد نگران باشند

من از شرکت های گوشی های هوشمند پرسیدم که نظرشان در مورد شارژ تلفن ها در طول شب و نگه داشتن آنها در ۱۰۰ درصد برای ساعت های پایانی چیست. بیشتر آنها مرا به صفحات وب حاوی اطلاعاتی درباره باتری تلفن های هوشمند مربوطه راهنمایی کردند.

به طور خلاصه ، به نظر نمی رسد شرکتی که گوشی هوشمند شما را ساخته است فکر کند شارژ تلفن در طول شب دلیلی برای نگرانی باشد.

اپل در یکی از صفحه های اطلاع رسانی خود شارژ کردن در طول شب را مطرح میکند ولی حرفی از خوب نبودن این کار نمیزند.

۱۷ علت اصلی خالی شدن ناگهانی شارژ باتری گوشی هوشمند اندرویدی + راهکار

بهترین زمان برای تعویض باتری گوشی آیفون (از کجا متوجه شویم؟)

گوگل گفته است نگرانی درباره شارژ کردن بیش از حد تلفن همراه یک نگرانی “از مد افتاده” است

رونالد هو ، مدیر پروژه در گوگل ، به Business Insider گفت: “به طور کلی ، این ذهنیت که” شارژ کردن بیش از حد بد است “یا” شارژ کردن مکررا بد است “با توجه به تکنولوژی های فعلی بهینه سازی و شارژ کردن شرکت ها، که در دستگاه های خود بکار میبرند، از دور خارج شده است. ”

خرید گوشی دست دوم

هو گفت که “هنگامی که باتری گوشی به ۱۰۰٪ برسد ، شارژر داخلی باتری تلفن برای جلوگیری از شارژ شدن، در واقع شارژ شدن را متوقف می کند.” باتری های تلفن فقط وقتی به یک سطح معین زیر ۱۰۰٪ برسند از شارژر استفاده می کنند.

اما Schulte و بیشتر سازندگان تلفن های هوشمند با یک چیز موافق هستند: وقتی تلفن هوشمندی را که قصد استفاده از آن را ندارید ، نگهداری میکنید ، باید شارژ باتری را در یک محدوده مشخص نگه دارید – و این یک اشاره ای است به این که باتری های گوشی های هوشمند دوست ندارند که ۱۰۰ درصد بمانند.

شولت اظهار داشت که باتری های یون لیتیوم در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد کمترین سرعت فرسودگی را دارند. و این مربوط به محدوده ای است که بیشتر سازندگان تلفن های هوشمند پیشنهاد می کنند شارژ باتری تلفن خود را در زمانی که قصد دارید مدتی آن را بدون استفاده نگه دارید، شارژ کنید.

سامسونگ در صفحه باتری خود اعلام کرده است که باید شارژ باتری خود را “حداقل ۵۰٪” نگه دارید. “اپل می گوید آیفون را” اگر تا مدت طولانی نگه میدارید “نیمه شارژ شده نگه دارید” این عمر کمک می کند تا طول عمر باتری افزایش یابد. ”

در پایان روز ، باتری های لیتیوم یون دوست ندارند مدت طولانی ۱۰۰٪ باشند، حداقل برای بازههای طولانی این کار را نکنید.

اما هیچ کس توصیه نمیکند که شما همیشه گوشی هوشمند خود را بین ۳۰ تا ۵۰ درصد نگه دارید.

بازه ی مناسب برای شارژ باطری های یون لیتیوم

این مسئله برای دستگاهی که اکثر ما در تمام طول روز در کنار آن هستیم ، دور از ذهن نیست ، به ویژه هنگامی که اغلب به آن احتیاج داریم تا مدت طولانی بین دفعات شارژ کردن دوام بیاورد.

نکته اصلی این نیست که به مدت اضافی باتری تلفن خود را در شارژ ۱۰۰٪ نگه دارید. در عوض ، شولت گفته است که “خیلی خوب است که تلفن را در صبح یا هر زمان شارژ کنید ، اما تلفن را در طول شب ۱۰۰٪ نگه ندارید.”

۱۰ روش ساده برای افزایش حداکثری شارژدهی و عمر باتری گوشی های سامسونگ

۱۲ روش ساده برای افزایش کارایی باتری گوشی های آیفون (کاملا موثر)

همه این ها می تواند به این موضوع برسد که چند بار تلفن جدید خریداری می کنید.

سخت است بگوییم که شارژ کردن در طول شب با چه سرعتی روند فرسودگی باتری های یون لیتیوم را در تلفن های هوشمند ما تسریع می کند. اگر هر سال یک تلفن جدید بخرید ، یا شاید حتی هر دو سال یکبار ممکن است اثرات قابل توجهی ایجاد نکند.

اما اگر معمولاً تلفن جدیدی خریداری می کنید برای آن که تلفن فعلیتان خیلی زود خاموش میشود – و قدیمی نیست – ممکن است بخواهید نحوه شارژ تلفن های خود را ارزیابی مجدد کنید. شارژ در طول شب ممکن است مدت زمان طولانی در نظر گرفته نشود ، اما این آسیب می تواند موجل نگه داشتن طولانی تر تلفن هوشمند شما باشد. اگر در طول شب شارژ میکنید و قصد دارید تلفن خود را برای چندین سال نگه دارید ، ممکن است زمان آن باشد که این رفتار را منسوخ کنید.

اما به یاد داشته باشید ، تمام باتری های لیتیوم یونی از بین میروند. شما می توانید محتاط ترین شارژ کننده تلفن در جهان باشید و ماندگاری باتری تلفن شما کاهش می یابد ، البته کندتر.

دو مورد دیگر وجود دارد که تقریبا همه درباره باتری های گوشی هوشمند با آنها موافق هستند. اول ، قبل از اینکه دوباره آن را شارژ کنید ، از خالی کردم کامل شارژ تلفن هوشمند خود جلوگیری کنید. و همیشه تا حد ممکن از درجه حرارت شدید خودداری کنید.

عمر مفید باتری موبایل چقدر است و از کجا بفهمیم باتری گوشی خراب شده است؟

اما در پایان ، قرار است از باتری های گوشی های هوشمند استفاده شود ، بنابراین بیش از حد نگران نباشید. در کل ، استرس نداشته باشید. اگر می توانید به جای شبانه شارژ کردن تلفن خود، صبح این کار را انجام دهید ، عالی است. می توان به این وسیله فهمید که آیا تغییر عادت در شارژ شدن می تواند تأثیر مثبتی بر طول عمر باتری تلفن شما داشته باشد یا خیر. و اگر این کار را نکنید، مشکلی نخواهید داشت.

شاید بهترین چیزی که باید بدانید این است که بسیاری از سازندگان تلفن این امکان را به شما می دهند که باتری خود را در ازای کسری از قیمت خرید یک مدل جدید جایگزین کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا