آموزش ترفندهای موبایلی

4 بهترین اپلیکیشن برای برنامه ریزی درسی (فارسی)

در این مطلب 4 تا از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های فارسی برای داشتن برنامه ریزی درسی موثر را برای دانلود معرفی می کنیم که هم از نظر امتیاز هم کیفیت، قابل مقایسه با برنامه های مشابه نیستند و در واقع بهترین برنامه های برنامه ریزی درسی در ایران هستند.

۶ راه برای یادگیری مؤثر

۱-تداعی و ایجاد ارتباط: در این بخش شما برای یادگیری مطالب جدید از ویژگی های اصلی حافظه استفاده می کنید. این تکنیک ها شامل استفاده از نماد ها برای راحت تر شدن فرآیند حفظ کردن و قطعه بندی می شوند.

۲-تجسم کردن: این شامل استفاده از تصاویر ذهنی و تکنیک های بصری برای تقویت درک مطلب است. تکنیک ها شامل تجسم خلاق و تمرین ذهنی هستند.

۳-بیان کردن: استفاده از کلمات و نوشتن برای بهبود و تسریع یادگیری. تکنیک ها شامل نوشتن خلاصه و گزارش هستند.

۴-شبیه سازی کردن: استفاده از ابزارها و افراد برای شبیه سازی یادگیری خود به روشهای مختلف. یکی از مؤثرترین روش های شبیه سازی، نقش بازی کردن است.

۵-انجام دادن: یادگیری از طریق روش های تقویتی و یادگیری بیش از حد مطالبی که مطالعه می کنید.

۶-تکرار کردن: تمرکز روی استراتژی هایی که به شما اجازه می دهد تا به طور مداوم اطلاعاتی را که یاد می گیرید با روشهای مختلف خلاقانه تکرار کنید و در نتیجه حفظ و فراخوانی اطلاعات را بهبود ببخشید. این کار با روش های مختلفی قابل انجام است، اما به نظر می رسد ایجاد و استفاده از فلش کارت ها برای بسیاری از افراد مناسب ترین روش ممکن است.

حتما بخوانید: از کجا بقهمم که گوشی من هک شده است و چه کنم؟

و اما ۳ اپلیکیشن برتر برنامه ریزی درسی در ایران:

۱-درس یار(مدیریت زمان مطالعه)

درس یار 1امکانات درس یار

درس یار یکی از بهترین اپلیکیشن های مدیریت برنامه درسی است که میتواند به دانش آموزان در زمینه استفاده بیشتر از زمان کمک بکند برخی از ویژگی های این برنامه شامل:

درس یار با تحلیل زمان مطالعه شما آماری برای شما ارائه میکند و به شما کمک میکند تا بهترین نتیجه را از روند مطالعاتی خود بگیرید.

 • درس یار با دریافت اطلاعات شما (زمن آزاد و درس های مورد مطالعه) با هوش مصوعی یک برنامه ریزی اصولی و دقیق انجام میدهد.
 • ‏در این بخش یک بازه زمانی به همراه میزان ساعت مطالعه و لیست درس ها از کاربر دریافت می شود و بعد از برنامه ریزی مشخص می شود در بازه مورد نظر هر درس به چه میزان باید مطالعه شود.
 • ‏بی شک یکی از بهترین ابزارها برای مشاهده روند مطالعه انواع گزارشات در قالب نمودارها می‌باشد. درس‌یار این کار را برای شما با تنوع نموداری که دارد به نحو احسنت انجام می‌دهد.
 • ‏درس‌یار برای محاسبه دقیق زمان مطالعه برای شما زمان‌سنج نیز فراهم کرده است و با تعاملی که با ورود اطلاعات به درس‌یار دارد، گامی دیگر در صرفه‌جویی در وقت شما برداشته است.
 • ‏در خلال مطالعه گاهی نیاز به یادآوری نکته ای و یا یادداشت برداری مطلبی می‌باشد؛ درس‌یار برای حل این نیاز امکان یادداشت و یادآور داخلی را برای شما فراهم کرده است تا بدون نیاز به نرم‌افزار اضافه‌تر به این مهم دست پیدا کنید.
 • ‏با اتمام هر ترم و یا سال تحصیلی درس‌یار به شما امکان مدیریت جداگانه آن را بدون اینکه تداخلی با ترم قبل داشته باشد را می‌دهد. کافی است برای ترم یا سال تحصیلی جدید یک برنامه زمانی جدید تعریف نمایید.

حتما بخوانید: ۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

۲- تیک طلایی (برنامه ریزی کنکور)‎

تیک طلایی (برنامه ریزی کنکور)‎تیک طلایی (برنامه ریزی کنکور)‎ 2

این اپلیکیشن معمولا برای برنامه ریزی دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد کاربرد دارد. برخی از ویژگی های این اپلیکیشن در این قسمت بیان شده است:

 • آموزش تکنیک های برنامه ریزی هدفمند
 • آموزش تکنیک های مطالعه سریع و دقیق
 • آموزش راه های افزایش تمرکز
 • آموزش شیوه های درست تست زنی
 • آموزش مدیریت زمان

حتما بخوانید: بهترین بازیهای آفلاین اندروید در سال ۲۰۲۰ (نظر کاربران جهانی)

۳- همراه درس

 • امتیاز کاربران ۴٫۱
 • دانلود از مایکت

اضافه کردن رویدا در همراه درسهمراه درس

‏همراه درس برای برنامه ریزی درسی شما طراحی شده است. تکالیف و پروژه ها را به شما یادآوری می کند، گوشی همراهتان را در کلاس سایلنت می کند و نمی گذارد امتحان خود را فراموش کنید. برخی از ویژگی های این برنامه شامل:

 • یادآوری امتحانات، تکالیف و پروژه ها با تقویم شمسی
 • ‏سایلنت کردن گوشی در کلاس و برگرداندن به حالت عادی بعد از کلاس
 • ‏محیط کاربری جذاب با تم های متفاوت
 • ‏نمایش رویداد های درسی به ترتیب تاریخ
 • ‏این برنامه با دارا بودن تقویم شمسی مناسب دانشجویان و دانش آموزان تمامی رشته ها می باشد.

در ادامه بخوانید: ۱۰ تااز بهترین و جدیدترین اپلیکیشن های آیفون که باید همین الان دانلود کنید!

4- کارا (پیشنهاد ما)

کارا

کارا یکی از پرکاربرترین برنامه های اندروید در ایران است که برای برنامه ریزی درسی، تعیین هدف و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرد، اکثرا رایگان است بجز برخی امکانات پیشرفته تر. در این اپلیکیشن برنامه ریزی کارا شامل پنج بخش اصلی است که هر کدام نقش مهمی در پیشرفت تحصیلی شما دارند.

 • قسمت اول-برنامه روزانه
 • قسمت دوم-برنامه هفتگی
 • قسمت سوم- جعبه لایتنر حفظ مطالب درسی برای مرور های درسی
 • قسمت چهارم-جعبه لایتنر مرور درسی برای حفظ همیشگی
 • قسمت پنجم- تحلیل مطالعه

8 ترفند برنامه ریزی درسی که حتما باید بدانید!

 1. تعیین اهداف: ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. بدانید که درس‌هایی که می‌خواهید مطالعه کنید چیستند و چه مهارت‌ها و دانشی را می‌خواهید بدست آورید.
 2. برنامه‌ریزی زمان: زمان برنامه‌ریزی شده برای مطالعه اهمیت بسیاری دارد. برنامه‌ریزی زمان مطالعه هفتگی و روزانه خود را ایجاد کنید و به آن پایبند باشید.
 3. اولویت‌بندی: مواردی که برای شما اولویت دارند را تعیین کنید و برنامه‌ریزی خود را بر اساس این اولویت‌ها انجام دهید.
 4. استفاده از تقویم و برنامه‌ریزی زمانی: از استفاده از تقویم و برنامه‌ریزی زمانی استفاده کنید تا وظایف را به صورت دقیق برنامه‌ریزی کنید و از این راه از وقت خود بهینه استفاده کنید.
 5. استفاده از روش‌های مطالعه مؤثر: از روش‌های مطالعه مؤثر مانند تکنیک‌های پومودورو، ایجاد نمودارهای مطالعه و خلاصه‌سازی مطالب برای بهره‌وری بیشتر استفاده کنید.
 6. استفاده از ابزارهای برنامه‌ریزی: از ابزارهای برنامه‌ریزی مانند اپلیکیشن‌های موبایل یا نرم‌افزارهای کامپیوتری برای برنامه‌ریزی مطالعاتی و زمان‌بندی استفاده کنید.
 7. استراحت منظم: به خودتان استراحت‌های منظم بدهید تا بتوانید انرژی و تمرکز خود را حفظ کنید و از خستگی و خستگی جلوگیری کنید.
 8. ارزیابی و بهبود: مرتباً برنامه‌ریزی خود را ارزیابی کنید و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کنید تا بهبود‌های لازم را در برنامه خود اعمال کنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام برنامه ای هست که برای برنامه ریزی جدولی کنکور باشه مثلا تناسب بین ضرایب رو حساب کنه و تست های درسای مختلف رو توی یه روز مرتب کنه؟ من مشاورم مغز برام نمونده بس که تستای دانش اموزا رو توی روز ها مرتب کردم ساخت برنامه ی دقیق هر نفر دو روز کامل وقت میگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا