به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
برنامه های اندروید

قدم شمار رایگان گوشی (7 بهترین های آیفون و اندروید)

پیاده روی برای سلامتی بسيار مفيد است و استفاده از برنامه ي قدم شمار سرگرم کننده و انگیزه دهنده است. اگر یک ردیاب تناسب اندام یا ساعت هوشمند اختصاصی ندارید، نگران نباشید – ما هفت برنامه قدم شمار عالی را پیدا کردیم که می توانید در تلفن هوشمند خود از آن ها استفاده کنید.

استفاده از این برنامه ها آسان است و برای کار کردن نیازی به داشتن سخت افزار جداگانه ندارند، اگر چه برخی از آن ها با ردیاب های تناسب اندام و سایر برنامه های تناسب اندام سازگار هستند. اين برنامه ها برای هر کسی که به دنبال ورزش است، نه فقط ورزشکاران جدی، مناسب هستند. پس بیایید به هر یک نگاهی بیندازیم.

برنامه های قدم شمار چگونه کار می کنند؟

به عبارت ساده، این برنامه ها به حسگرهای تشخیص حرکت و GPS گوشی هوشمند متکی هستند. با کمک آن ها، برنامه می تواند تعداد قدم هايي را که برمی دارید ثبت کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که باید تلفن خود را – یا در دست، جیب یا کوله پشتی خود – داشته باشید تا قدم هاي شما ثبت شود.

در برنامه های قدم شمار به دنبال چه چیزی باشیم؟

هدف برنامه ‌های قدم شمار انجام یک کار است: شمردن قدم ها در حین حرکت در طول روز. با این حال، همه برنامه‌ های قدم شمار به يك شكل ایجاد نمی ‌شوند، بنابراین قبل از انتخاب برنامه، این عوامل مهم را در نظر داشته باشید:

  • استفاده آسان: این برنامه ها بصری و برای استفاده آسان هستند تا بتوانید قدم هاي خود را به راحتي پیگیری کنید. برنامه های قدم شمار به شما امکان می دهند حساسیت قدم شمار را بر اساس قدم های فردی خود تنظیم کنید. ما طرفدار برنامه ‌هایی هستیم که تبلیغی ندارند (یا حداقل آن ‌ها را محدود به تبلیغات کوچک، کم ‌تکرار و غیر مزاحم می ‌کنند) و بسیاری از ویژگی ‌های اساسی را برای لذت بردن شما بدون نیاز به پرداخت هزینه برای دسترسی به آن ها ارائه می‌کنند.
  • تاریخچه داده ها: ردیابی مراحل روزانه یک چیز است، اما شايد بخواهید به گذشته نگاه کنید و پیشرفت خود را ببینید، پس بايد برنامه ای را انتخاب کنيد که تمام معیار های ردیابی شده شما، از قدم هاي روزانه گرفته تا چیزهایی مانند کالری سوزانده شده را ذخیره کند.
  • هزینه: گزینه ‌های رایگان زیادی وجود دارد پس توصیه نمی‌ کنیم از برنامه هاي پولي استفاده كنيد، مگر اینکه بخواهید به سایر ویژگی ‌هایی که در برنامه‌ های تناسب اندام بزرگ ‌تر وجود دارند دسترسی داشته باشید. برخی از برنامه ‌ها همچنین ویژگی ‌ها را پشت پرداخت هزینه اولیه یا اشتراک ماهانه گرانقیمت قفل می کنند، بنابراین قبل از شروع حتماً آن ها را بررسی کنید.
  • انجمن: یکی از بهترین چیز ها در مورد پیاده روی (یا هر نوع ورزش) این است که می توانید از آن به صورت اجتماعی لذت ببرید. به این ترتیب، برنامه ‌ای که انتخاب مي ‌کنید باید ارتباط با سایر کاربران را آسان کند خواه از طریق چالش‌ ها و رویداد های گروهی، انجمن ‌ها، یا امکان افزودن و دنبال کردن دوستان. جنبه اجتماعی هر برنامه تناسب اندام اغلب کلیدی برای با انگیزه ماندن و حتی یافتن دوستان جدید در طول مسیر است که علایق شما را به اشتراک می گذارند.
  • استفاده از باتری: از آنجایی که این برنامه ‌ها باید تمام روز قدم‌ های شما را بشمارند، به این معنی است که باید همیشه در پس ‌زمینه اجرا شوند. به این ترتیب، باید مطمئن شوید که برنامه ‌ای را انتخاب می‌ کنید که باتری گوشي را خیلی سریع تخلیه نمی‌ کند.
  • سازگاری: اگر فقط به دنبال یک برنامه قدم شمار اولیه هستید، این مسئله مهمی نیست. با این حال، اگر می‌ خواهید برنامه را با برنامه دیگری یا یک ردیاب تناسب اندام همگام‌ سازی کنید، مطمئناً باید برنامه ‌ای را انتخاب ‌کنید كه با هر چیز دیگری که می ‌خواهید به آن متصل شوید کار كند.
  • موارد اضافی: در حالی که هر یک از این برنامه ‌ها يك کار مشابه را انجام می ‌دهند (شمردن قدم ها)، آن ها همچنین دارای ویژگی ‌های اضافی منحصر به‌ فردی هستند. اگر به موارد اضافی اهمیت می دهید، قبل از دانلود، چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید تا ببینید یک برنامه چه ویژگی های دیگری ارائه می دهد. ويژگي ها می تواند شامل تنظیم هدف، ردیابی متریک اضافی، رویداد های اجتماعی، کلاس های تمرینی یا حتی تم های رنگارنگ برنامه باشد.

1-بهترين برنامه قدم شمار جامع: Pacer

بهترين برنامه قدم شمار جامع: Pacer

Pacer (رایگان، با خرید های درون ‌برنامه اي) یک انتخاب خوب و یک قدم شمار قابل اعتماد با ویژگی های اضافی ردیابی سلامت است. سازگاری گسترده اي با سایر دستگاه ها و برنامه های تناسب اندام مانند Apple Health، Fitbit، و MyFitnessPal دارد. این برنامه به طور خودکار قدم هاي شما را پیگیری می کند، به علاوه به شما امکان می دهد حساسیت گام شمار را برای دقت بهتر تنظیم کنید.

فراتر از شمارش قدم هاي روزانه‌ تان، Pacer مجموعه ‌ای از ویژگی‌ های عالی دیگري را هم ارائه می دهد که آن را به یک برنامه تناسب اندام کامل تبدیل می‌ کند. برنامه می تواند وزن، BMI، کالری دریافتی، سابقه فعالیت، فشار خون، تمرینات و موارد دیگر را ردیابی کند. شما همچنین می توانید برنامه ها، اهداف و گروه های پیاده روی با دوستان ایجاد کنید و از بسیاری ویژگی های دیگر لذت ببرید.

حتما بخوانید: ۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر  در ایران به آنها نیاز دارد!

اگر به دنبال ویژگی‌ های بیشتری فراتر از آن هستید، برنامه را به Pacer Premium ( با هزينه ي 9.99 دلار در ماه) ارتقا دهيد. نسخه ي Premium ابزار های متمرکز بر سلامتی را باز می کند، مانند برنامه مربیگری کاهش وزن، راهنماي تمرینات با طراحی علمی، و گزارش های داده های پیشرفته. این یک لمس اضافی خوب برای افراد تناسب اندام است و اشتراک مانع از دسترسی شما به هیچ یک از ویژگی های استاندارد نمی شود.

2-بهترین برنامه قدم شمار برای کاربران گوگل: Google Fit

بهترین برنامه قدم شمار برای کاربران گوگل: Google Fit

اگر گوشی هوشمند Pixel داريد یا از علاقه مندان به Google هستید، Google Fit (رایگان) به كارتان مي آيد. همانطور که انتظار دارید، قدم هاي روزانه را شمارش می ‌کند، اما با فهرست کردن تعداد قدم ‌هایی که می ‌توانید در مسیر رفت و آمد به خانه یا زمان ناهار خود انجام دهید، همه چیز را یک قدم جلوتر می ‌برد. این یک ويژگي اضافی خوبي است که به شما کمک می کند به اهداف قدم های روزانه خود راحت تر برسید.

این برنامه همچنین می‌تواند سایر آمار های تناسب اندام مانند ضربان قلب، سرعت، گام و مسیرهای پیاده‌روی، دویدن یا دوچرخه ‌سواری را ردیابی کند. Google Fit با سازمان بهداشت جهانی و انجمن قلب آمریکا برای ایجاد ویژگی به نام Heart Points همکاری کرده است، كه هدفش از انجام اين همكاري کمک به بهبود سلامتی افراد است. برای هر دقیقه فعالیت متوسطی که هر روز انجام می دهید، یک Heart Point و برای فعالیت شدید دو برابر دريافت می کنید.

نرم افزار كنترل از راه دور اندرويد (8 اپ برتر)

این برنامه به شما امکان می دهد اهداف خود را تنظیم و به آن ها نظارت کنید. (و همچنین داراي تاریخچه گسترده تر هم هست). Google Fit سازگاری فوق‌العاده‌ای با برنامه ‌ها و دستگاه ‌های دیگر، مانند Strava، Lifesum، Runkeeper، MyFitnessPal، Headspace، Nike+، Sleep as Android، Withings، باند های Mi Xiaomi و غیره دارد.

3-بهترین برنامه قدم شمار ساخته شده توسط سامسونگ: Samsung Health

بهترین برنامه قدم شمار برای کاربران سامسونگ: Samsung Health

اگر از دستگاه سامسونگ استفاده مي کنید Samsung Health (رایگان) بهترين برنامه شمارش قدم براي شماست. اگرچه برای دانلود برنامه به گوشی سامسونگ نیاز ندارید. اما با استفاده از آن، می توانید مراحل خود را ردیابی کنید و از دیگر ویژگی های سلامتی پیشرفته، مانند تجزیه و تحلیل تاریخچه ورزش و ردیابی طیف گسترده ای از معیارها، از مصرف آب و وزن گرفته تا کیفیت خواب و دریافت کالری لذت ببرید.

Samsung Health مشاهده آماری مانند زمان فعالیت و حتی مقایسه عملکرد خود با افرادي که از این برنامه استفاده می کنند را داراست. و به عنوان یک امتیاز، از آنجایی که توسط شرکتی ساخته شده است که اتفاقاً گوشی‌های هوشمند نیز تولید می‌ کند، بهینه‌ سازی شده تا دیگر نگران تخلیه باتری خود در حین کار نباشید.

4-بهترین برنامه قدم شمار برای کاربران اپل: Apple Health

بهترین برنامه قدم شمار برای کاربران ios : Apple Health

اگر از آیفون یا اپل واچ استفاده می کنید، Apple Health (رایگان) یک انتخاب عالی است. مانند سایر برنامه‌ هایي که در این مقاله گنجانده ‌ایم، این برنامه به خوبی قدم هاي شما را ردیابی می ‌کند و همچنین بسیاری از معیار های دیگر، از جمله مواردی مانند مدت زمانی که هر روز ایستاده‌اید و ضربان قلب، تغذیه و… خواب را هم داراست.

Apple Health همچنین نمودار های تعاملی مفیدی را ارائه می دهد که بررسی داده های سلامتی را آسان می کند. مهم‌ ترین آمارها را به شما نشان می ‌دهد، به روند های داده‌ هایتان اشاره می‌کند تا بتوانید آن ها را راحت ‌تر درک کنید. این اپليكيشن فقط براي دستگاه ‌های iOS در دسترس است، پس انتخاب خوبی برای کسانی است که از اپل استفاده مي كنند.

تقویم فارسی: 4 بهترین اپلیکیشن تقویم برای فارسی زبانان

5-بهترین برنامه قدم شمار برای طرفداران Fitbit : Fitbit

بهترین برنامه قدم شمار برای طرفداران Fitbit : Fitbit

Fitbit نام بزرگی در دنیای تناسب اندام است، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت یک برنامه سلامت و تناسب اندام قوی نیز دارد (رایگان با خرید های درون برنامه ای). برای دانلود و استفاده از آن نیازی به ساعت هوشمند Fitbit ندارید، اما جفت کردن هر دو با هم به طور واضح مزایای بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. این برنامه یک انتخاب عالی برای پیگیری قدم ها در هر روز است و برنامه ریزی و پیگیری تمرینات آینده، مرور تمرینات گذشته و پیوستن به انجمن Fitbit را آسان می کند.

البته، Fitbit ضربان قلب، خواب، وزن، میزان مصرف آب و سایر معیار های شما را نیز ردیابی می ‌کند، بنابراین اگر به دنبال یک گزینه همه‌ کاره برای تناسب اندام هستید، یک برنامه عالی است. و به عنوان یک امتیاز خوب، ابزار هایی را برای مدیریت استرس، تغذیه و ورزش در خانه به کار می ‌برد. همچنین می‌توانید Fitbit Premium را دریافت کنید (هزينه از 9.99 دلار در ماه شروع می‌شود)، که به شما امکان دسترسی به چیز های اضافی مانند تمرینات صوتی و تصویری، برنامه ‌های ایجاد عادت و .. را می‌دهد.

6-سرگرم کننده ترین برنامه قدم شمار : Zombies, Run

سرگرم کننده ترین برنامه قدم شمار : Zombies, Run

ورزش نباید خسته کننده یا جدی باشد. چند چالش سرگرم کننده را با Zombies, Run تجربه كنيد (رایگان). این برنامه پیاده روی روزانه، تهدید (مجازی) تعقیب توسط زامبی ها و بیش از 200 ماموریت اکشن برای تکمیل دارد و هم بر روی تردمیل و هم در خارج از خانه در اطراف محله یا پارک کار می کند.

همانطور که راه می روید، می توانید وارد برنامه شوید و مسافت یا مدت زمانی خاصی را که می خواهید به آن برسید مشخص کنید. حتی می ‌توانید در حالی که در کمپین تک ‌نفره بازی در حال دويدن (یا راه رفتن) هستید، از یک برنامه دیگر به موسیقی گوش دهید. این یک راه عالی برای به دست آوردن کمی انگیزه اضافی در آن روزهایی است که در تلاش برای بلند شدن از روی زمين هستید.

مطلب مشابه: معرفی ۶ تا از بهترین برنامه های کیبورد فارسی اندروید

و بله، Zombies, Run تعداد قدم هايي که بر می‌دارید را ردیابی مي کند. با این حال، نکته مهم این است که فقط می تواند قدم ها را در زمانی که در یکی از تمریناتش هستید شمارش کند. بنابراین اگر می ‌خواهید تمام روز شمارش انجام دهد، باید داده ‌های تمرین خود را با یک برنامه یا دستگاه سازگار جداگانه، مانند Apple Watch، دستگاه‌ های Wear OS یا RunKeeper همگام ‌سازی کنید. این كار کمی درد سر دارد، اما در کل برای هر کسی که به دنبال مهيج كردن پیاده روی و دویدن روزانه خود است، بسیار سرگرم کننده است.

7-برای یک هدف خوب قدم بزنید: CharityMiles

برای یک هدف خوب قدم بزنید: CharityMiles

اگر به دلیل بهتری برای بلند شدن و رفتن به پیاده روی نیاز دارید (البته علاوه بر اجتناب از زامبی های مزاحم)، شاید یک هدف خیریه انگیزه کافی باشد. با Charity Miles (رایگان)، با اين اپليكيشن هر بار که راه مي رويد، مي دويد یا دوچرخه سواری می کنید، (خواه ورزش روزانه باشد یا یک ماراتن) برای موسسات خیریه مورد علاقه خود كسب درآمد كنيد، مانند Habitat for Humanity، Stand Up to Cancer، Feeding America، Autism Speaks و غیره.

این برنامه قدم هاي شما و میزان درآمدی که تاکنون به دست آورده اید را پیگیری می کند. در آن به راحتی می توانید هدف مسافتي خود را تنظیم کنید و هم میانگین مبلغ تعهد و هم تعداد تعهداتی را که به دست آورده اید مشاهده کنید. نگران نباشید، اگر از سایر برنامه ‌ها و دستگاه ‌های تناسب اندام مانند Strava یا Fitbit استفاده می ‌کنید، می ‌توانید تمام قدم هايي را که طی کرده ‌اید در اینجا همگام‌ سازی کنید.

دانلود کنید: 7 نرم افزار برتر تبدیل صدای مرد به زن در گوشی

می ‌توانید به ‌آسانی تلاش‌ هايی كه در Charity Miles انجام داديد را در رسانه ‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید تا برای دوستان و دنبال‌ کنندگانتان بتوانند از شما حمایت مالی کنند. هرچه درآمد بیشتری کسب کنید، شانس بیشتری برای برنده شدن جوایز انتخابی عالی از حامیان مالی برنامه خواهید داشت.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا