آموزش اینترنت

روشهای ارسال فایل حجم بالا (6 سایت بدون ایمیل یا نرم افزار)

بر خلاف بسیاری سایت های مشابه ارسال فایل، این 6 سایت نه ثبت نام می خواهند، نه در ایران فیلتر هستند یا سرعت شان کم است و نه محدودیتی دارند! وب ‌سایت ‌های انتقال فایل رایگان و سریع، روشی راحت برای به اشتراک گذاشتن فایل ‌های حجیم به ‌صورت آنلاین هستند.

ممکن است بپرسید چرا این همه برنامه مختلف برای انتقال فایل دارد وجود دارد؟ به Dropbox، Google Drive، WeTransfer یا Jumpshare فکر کنید. پاسخ این است که اشتراک گذاری فایل ها یکی از متداول ترین فعالیت هایی است که انجام می دهیم و البته هرکسی برای انجام آن دلایل متفاوتی دارد.

برخی به دنبال سرعت و رمزگذاری هستند، برخی دیگر فضای امنی برای اسناد اداری خود می‌ خواهند و تعدادی هم نیاز به ارسال فایل ‌های بزرگ دارند. نگران نباشید؛ برای همه این حالت ها راه حل وجود دارد.

1- Wormhole بر پایه وب

Wormhole (Web)

Wormhole سریع‌ ترین برنامه انتقال فایل آنلاین است که به شما اجازه می ‌دهد فایل‌ها را قبل از آپلود کامل دانلود کنید. اگر می ‌خواهید فایل ‌های حجیم را در سریع ‌ترین زمان ممکن ارسال کنید، Wormhole را امتحان کنید. این برنامه همچنین بر خلاف سرویس های ابری مانند Dropbox، با رمزگذاری end-to-end، امنیت داده ها را تضمین می کند. این یعنیWormhole نمی تواند داده های شما را در جای دیگری باز کند و فقط فایل ها را قبل از حذف تا 24 ساعت در سرورهای خود ذخیره می کند.

اما تمرکز اصلی روی سرعت است. کافی است یک فایل را آپلود کنید، بلافاصله یک لینک دریافت خواهید کرد، حتی قبل از اینکه کل فایل آپلود شود. این لینک را به اشتراک بگذارید. گیرندگان می ‌توانند با استفاده از پروتکل‌ های اشتراک ‌گذاری peer-to-peer (P2P) مبتنی بر مرورگر، دانلود فایل را قبل از آپلود کامل شروع کنند. در مقایسه با سایر برنامه‌ ها که در آنها باید منتظر بمانید تا آپلود فایل تمام شود تا بتوانید لینک را به اشتراک بگذارید، این برنامه بسیار سریع تر است و در زمان صرفه‌ جویی می ‌کند.

با Wormhole می ‌توانید فایل‌ هایی با حجم حداکثر 5 گیگابایت را آپلود کنید، لینک را به اشتراک بگذارید و تب را ببندید. برای فایل‌ های بزرگ ‌تر از 5 گیگابایت، باید تب را باز نگه دارید زیرا Wormhole از اشتراک ‌گذاری فایل P2P برای انتقال داده‌ها بین شما و گیرنده استفاده می ‌کند.

2- Drop (Web)

Drop (Web)

Drop.lol یک برنامه وب ساده برای به اشتراک گذاری فایل ها به صورت آنلاین بین دستگاه های موجود در یک شبکه WiFi است.

Drop.lol می ‌تواند ابزار مفیدی برای ارسال داده‌ها بین تلفن و رایانه شما یا زمانی که هم تیمی ‌ها از یک Wi-Fi استفاده می ‌کنند باشد.

روش کار آن به این صورت است: اولین کاربر باید Drop.lol را باز کند تا به طور خودکار یک اتاق ایجاد کند سپس لینک را با دیگران برای پیوستن به آن اتاق به اشتراک بگذارد. کاربران تلفن همراه می توانند به جای آن یک کد QR را برای اتصال سریع اسکن کنند.

بسیار کاربردی: 4 سایت برتر ساخت و طراحی امضا آنلاین (رایگان)

هنگامی که اعضا در اتاق هستند، به هر فرد یک tile اختصاص داده می شود. کافی است فایل‌ ها را به tile خود اضافه کنید تا دیگران بتوانند آن را دانلود و بررسی کنند. همچنین یک پنل چت ساده برای ارسال پیام نیز وجود دارد. برنامه بر اساس اشتراک گذاری فایلpeer-to-peer کار می کند، بنابراین باید تب را باز نگه دارید.

3- Dropall (Web)

Dropall (Web)

استفاده ازDropAll یکی از ساده‌ ترین راه‌ ها برای اشتراک ‌گذاری آنلاین فایل ‌ها با فناوری P2P و بدون ثبت نام است.

Dropall یکی از ساده ترین برنامه های اشتراک گذاری فایل P2P برای استفاده در مرورگرها است. البته اخیرا نیاز به ساخت حساب کاربری را اجباری کرده است. تنها چیزی که نیاز دارید یک مرورگر وب مدرن است. از آنجایی که برنامه بر اساس فناوری P2P است، هیچ محدودیتی در اندازه فایل وجود ندارد، همچنین محدودیتی برای تعداد فایل هایی که می توانید به طور همزمان انتقال دهید هم وجود ندارد.

ابتدا اتاقی با نام کاربری اختیاری و رمز عبور اختیاری ایجاد کنید. سپس، لینک این اتاق را با گیرندگان به اشتراک بگذارید. خود اتاق تمام فایل ‌هایی را که آپلود کرده ‌اید نشان می‌ دهد. می ‌توانید انتخاب کنید که فایلی را دانلود کنید یا در صورت امکان آن را در برنامه باز کنید.

هنگامی که گیرنده تصمیم می گیرد یک فایل بزرگ را دانلود کند، آپلود کننده باید آنلاین و در اتاق بماند تا انتقال کامل شود. انتقال داده کاملا بدون سرور است و فعالیت شما ایمن و خصوصی باقی می ماند.

4- SendBig (Web) (ساده و سریع در ایران)

SendBig (Web)

SendBig به شما اجازه می دهد فایل های تا 30 گیگابایت را به صورت آنلاین و رایگان انتقال دهید.

اکثر سرویس ‌های انتقال فایل، به جز چند استثنا، حجم فایل ‌ها را به ۲ یا ۵ گیگابایت محدود می ‌کنند. برای فایل های بزرگتر، معمولا باید هزینه پرداخت کنید. تاکنون، یکی از بهترین‌هایی که پیدا کرده ‌ایم PixelDrain با محدودیت ۱۰ گیگابایتی بوده است. SendBig و محدودیت حجم فایل 30 گیگابایتی آن، اکثر رقبا را از صحنه رقابت خارج می کند.

جالب: ۲۵ سایت جالب و سرگرم کننده برای رفع بی حوصلگی

برای باز کردن محدودیت حجم فایل 30 گیگابایتی، باید با یک حساب کاربری ثبت نام کنید، هیچ شرایط دیگری وجود ندارد.SendBig همچنین بزرگترین مشکل بارگذاری فایل های بزرگ را حل کرده است: آپلود ناموفق. اگر ارتباط شما قطع شود یا به هر دلیلی نتوانید آپلود خود را به پایان برسانید، SendBig دفعه بعد که مجددا به سرویس متصل می شوید، آن را از سر می گیرد (تا زمانی که فایل اصلی را داشته باشید). این یک ویژگی فوق العاده مهم برای انتقال فایل های بزرگ است.

در کنار تمام اینها این برنامه تمام ویژگی هایی که از سرویسی مانند آن انتظار دارید را ارائه می دهد. می ‌توانید فایل خود را با رمز عبور محافظت کنید، تعیین کنید چند بار دانلود شود و تاریخ انقضای حذف آن را مشخص کنید. همچنین می ‌توانید از سرویس SendBig Snap برای فایل ‌های خود تخریبی که با یک بار دانلود به ‌طور خودکار حذف می ‌شوند، استفاده کنید.

5-TransferKit (Web) (خودم از این استفاده می کنم)

TransferKit (Web)

TransferKit تلاش می ‌کند تا مزایای استفاده از شبکه‌ های ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز را بدون نیاز به حساب‌های Blockstack یا دانش فنی خاص در اختیار کاربران خود قرار دهد.

فرآیند به اشتراک گذاری فایل ها که روی شبکه Filecoin ساخته شده است به سادگی هر سرویس انتقال فایل دیگری است. شما باید فایل های خود را آپلود کنید (در مجموع تا 32 گیگابایت)، سپس لینک را برای دانلود به اشتراک بگذارید.

حتما بخوانید: ۴ سایت برای پیدا کردن عکس شخص همزاد و شبیه

مزیت شبکه های ذخیره سازی غیرمتمرکز این است که از خرابی سخت افزار یا حملات سایبری محافظت می شوید. فایلی که در شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز آپلود شده است به دلیل ماهیت آن قابل حذف نیست، بنابراین داده های شما برای همیشه در آنجا باقی خواهند ماند.

6- SendFileOnline (Web)

SendFileOnline (Web)

برای امنیت بیشتر هنگام به اشتراک گذاری فایل ها به صورت آنلاین، SendFileOnline (SFO) راه حل جالبی ارائه می دهد. زمانی که فایل ها را در سایت آپلود می کنید، یک کد 6 رقمی منحصر به فرد به شما می دهد. به جای لینک، کافی است آن کد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، به این ترتیب کسی که پیام شما را بخواند، متوجه نخواهد شد که موضوع چیست.

البته این مستلزم این است که شما و دوستانتان از قبل در مورد تبادل فایل از طریق SFO صحبت کرده باشید. به علاوه، می توانید تنظیم کنید که فایل ها پس از 24 ساعت یا یک هفته حذف شوند.

استفاده از ایمیل برای انتقال فایل را متوقف کنید

برنامه های زیادی وجود دارند که امکان انتقال فایل ها به شما را ارائه می دهند، بسیاری از آنها بدون ثبت نام هستند. پس چرا هنوز از ایمیل برای ارسال فایل های کوچک به یکدیگر استفاده می کنیم؟ با این کار صندوق ورودی بهم ریخته و فضای Google Drive شما تمام می شود.

در واتساپ: 4 روش ارسال فایل در واتساپ (کاملا ساده)

البته اشتراک گذاری فایل با ایمیل یک عادت مزمن است، بنابراین ترک آن سخت خواهد بود. اگر می ‌خواهید از ایمیل به سرویس اشتراک ‌گذاری فایل نقل مکان کنید، بهتر است کار خود را با انتخاب یک برنامه انتقال فایل رایگان و بدون ثبت نام شروع کنید.

سپس، از همکار یا دوستی که فایل‌ها را با او به اشتراک می‌ گذارید بخواهید موافقت کند که به جای ایمیل، از آن برنامه استفاده کند. ممکن است کمی چالش برانگیز به نظر برسد، اما اگر شما و دوستانتان تلاشی آگاهانه‌ برای کنار گذاشتن ایمیل داشته باشید، بسیار آسان ‌تر می شود.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا