آموزش اینترنت

4 سایت برتر ساخت و طراحی امضا آنلاین (رایگان)

بدون شک امضای الکترونیکی سریع تر و امن تر از نوع سنتی امضا با استفاده از قلم و کاغذ است. با اینکه امضای دیجیتالی ممکن است سرعت و امنیت بیشتری را در خود داشته باشد، ولی معمولا احساس بخصوص امضا کردن با قلم و کاغذ را به فرد منتقل نمی کند. مثلا امضای یک طراح گرافیک با یک جراح پلاستیک قطعا متفاوت است و ردپای طراحی هوشمند و باهدف را در امضای یک طراح بهتر مشاهده خواهید کرد.

خوشبختانه، خدمات و امکانات کارآمدی تهیه دیده شده ‌اند که ظرف چند ثانیه به شما این امکان را می دهند که امضای دست نویس خود را در فضای آنلاین ایجاد کنید.

ما اینجا لیستی از بهترین سایت ها را به شما معرفی می‌کنیم که می توانید با استفاده از آنها ظرف چند ثانیه امضای مخصوص خودتان را ایجاد کنید.

۳ سایت ساخت و طراحی امضای آنلاین رایگان

1- سایت Signwell (ساده ترین روش)

سایت Signwell

این سایت آسان ترین روش برای ساخت امضای الکترونیک رایگان است. با ورود به سایت مانند تصویر بالا دو گزینه دارید که در تصویر مشخص شده است. اما دقت کنید در این سایت و تقریبا همه سایت های آنلاین بدردبخور شما فقط تا یک امضای رایگان می توانید بسازید و بعد از آن باید مبلغ ماهیانه پرداخت شود.

رابط کاربری قدرتمند این سایت به شما امکان می دهد به راحتی امضای الکترونیکی تان را در اسنادتان قرار بدهید. این سایت از کلیه قوانین مربوط به امضای الکترونیکی پیروی می کند و مجموعه ای از ویژگی های مختلف را ارائه می دهد.

2- سایت CreateMySignature (پیشنهاد ما)

 • هزینه: رایگان
 • اندازه مورد نظر: کوچک تا متوسط
 • زمان لازم برای طراحی و ساخت امضا: کمتر از یک دقیقه
 • سیستم عامل: مک، ویندوز، لینوکس، موبایل
 • سهولت استفاده: ۵
 • عملکرد: ۳

قبلا هم در رابطه با طراحی امضای شخصی در وبلاگ صحبت کرده بودیم. این سایت ابزاریست که به راحتی می‌توانیم از آن در موبایل، کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود استفاده کنیم چون این سیستم یک سیستم ابری است و برای استفاده از آن نیازی به دانلود یا نصب هیچ برنامه‌ای نیست.

قدم‌هایی که به جهت طراحی یک امضای شخصی جدید باید بردارید:

۱- به قسمت CreateMySignature (خلق امضای من) بروید.

۲- Draw Signature (امضا کردن) را انتخاب کنید.

۳- از صفحه‌ لمسی یا موس برای امضا کردن استفاده کنید.

۴- از گزینه‌ save برای ذخیره کردن امضای خودتان استفاده کنید.

۵- برای دانلود تصویر امضای خود گزینه‌ download را انتخاب کنید.

سایت CreateMySignature امضای شما را در فرمت PNG به شما تحویل می دهد که برای ذخیره‌ اسناد، فرمت بسیار خوبیست. شما نظر می توانید امضایتان را به سرعت و بوسیله‌ درگ اند دراپ در فایل های دیگر به آسانی آپلود کنید.

این سایت روشی سریع، آسان و راحت برای طراحی امضای آنلاین است. ضمنا این سایت فایل شما نگه نمی‌دارد. پس اصلا لازم نیست نگران این موضوع باشید که شخص دیگری امضای شما را بردارد و از آن استفاده کند.

ویژگی‌های جالب: امضای PDF

سایت CreateMySignature این امکان را هم به شما می دهد که فایل های PDF را به روش الکترونیکی امضا کنید. برای این کار، فایل را آپلود کنید. از دستورالعمل‌های موجود روی صفحه پیروی کنید و امضای دست نویس خود را در هر جای فایلتان که خواستید قرار بدهید.

۲۵ سایت جالب و سرگرم کننده برای رفع بی حوصلگی

3- سایت Signature Maker

سایت Signature Maker

 • هزینه: رایگان
 • اندازه مورد نظر: کوچک تا متوسط
 • زمان لازم برای طراحی و ساخت امضا: کمتر از یک دقیقه
 • سیستم عامل: مک، ویندوز، لینوکس، موبایل.
 • سهولت استفاده: ۴
 • عملکرد: ۳

سایت دیگری به نام Signature Maker برای ایجاد امضای دست نویس وجود دارد که استفاده از آن سریع و آسان است. از طریق این سایت می توانید با بکارگیری هر یک از مرورگرهای جدید مثل موزیلا، فایرفاکس یا گوگل کروم امضای خودتان را طراحی کنید. برای استفاده از این سایت نیازی به دانلود، نصب برنامه یا ثبت‌ نام ندارید.

برای طراحی امضای شخصی تان با استفاده از این سایت، مراحل زیر را طی کنید.

۱- به وب سایت Signature Maker بروید.

۲- بر روی گزینه‌ Create My Signature (طراحی امضای من) بروید.

۳- ضخامت و رنگ مداد خود را انتخاب کنید.

۴- از ابزار‌ امضای در دسترس برای طراحی امضای خود بهره ببرید.

۵- روی گزینه‌ save کلیک کنید.

۶- روی گزینه Download Signature (دانلود امضا) بروید.

درست مثل سایت قبلی، این وب سایت هم تصویر امضای شما را در فرمت PNG دانلود می کند. می توانید فایل تصویری امضا را در PDF دانلود کنید و موقع ارتباط با مشتریان ایمیلی تان و یا در موارد دیگر از آن استفاده کنید.

نکته‌:

سایتSignature Maker، به صورت خودکار تصویر امضاها را پس از گذشت ۱۵ دقیقه پاک می کند. بنابراین امضای شما برای مدت طولانی روی سرور باقی نمی ‌ماند. این زمان از مدت زمانی که سایت CreateMySignature برای حذف امضاها تعیین کرده طولانی‌تر است، چون سیستم این سایت هیچ چیز را ذخیره شده نگه نمی دارد و در عین حال به همین خاطر می‌توان گفت که سایت CreateMySignature از امنیت بالاتری برخوردار است.

به هر حال فقط کافیست مراحل گفته شده در بالا را طی کنید تا امضای جدید و الکترونیکی خودتان را دریافت نمایید.

4– سایت PandaDoc

سایت PandaDoc

 • هزینه: رایگان
 • اندازه مورد نظر: همه‌ اندازه ‌ها
 • زمان لازم برای طراحی و ساخت امضا: کمتر از دو دقیقه
 • سیستم عامل: مک، ویندوز، لینوکس، موبایل.
 • سهولت استفاده: ۵
 • عملکرد: ۵

طبیعتا بهترین گزینه را برای معرفی در پایان نگه داشتیم.

اگر فقط دنبال یک فایل تصویری ساده از امضای خودتان هستید، ثبت نام در سایت PandaDoc برای شما فوق‌العاده است؛ ولی به مطالبی که در ادامه توضیح می دهیم هم توجه داشته باشید.

۴ سایت برای پیدا کردن عکس شخص همزاد و شبیه شما

با استفاده از سایت PandaDoc می توانید به سرعت یک امضای آنلاین بسازید و برای دسترسی آسان و سریع آن را در پروفایل خود در PandaDoc ذخیره کنید. اگر به طور منظم از امضای خود استفاده می کنید، بکارگیری این روش برای تسریع روندکار می‌تواند عالی باشد.

در ادامه همه مراحلی که برای طراحی و ساخت امضا در سایت PandaDoc باید طی کنید را در اختیارتان می گذاریم:

۱- به وب سایت PandaDoc بروید.

۲- گزینه create free account (ایجاد حساب کاربری رایگان) را انتخاب کنید.

به وب سایت PandaDoc بروید.

۳- برای ساخت حساب کاربری ثبت نام کنید.

در PandaDoc گزینه gear را انتخاب کنید.

۴- از dashboard (ابزار مدیریت اطلاعات) موجود در PandaDoc گزینه gear را انتخاب کنید.

۵- در قسمت پایین حساب کاربری ‌تان قسمت Signature (امضا) را پیدا کنید.

قسمت Signature (امضا) را پیدا کنید.

۶-روی گزینه Setup signature (ایجاد امضا) کلیک کنید.

۷- از بالای پنجره‌ کشویی و از قسمت menu گزینه Draw (طراحی) را انتخاب کنید.

گزینه Draw (طراحی) را انتخاب کنید.

۸- امضای خودتان را طراحی و ذخیره کنید. امضای خودتان را طراحی و ذخیره کنید.

برخلاف سایت های قبلی گفته شده در این مطلب، سایت PandaDoc یک راه حل طولانی مدت را در اختیار کسانی قرار می دهد که به دنبال چیزی بیشتر از یک عکس امضا هستند.

اگر دنبال امضایی امن و به لحاظ اخلاقی الزام آور هستید، سایت PandaDoc در بین ابزارهایی که به شما معرفی کردیم کارآمدتر از دیگران است و به عقیده‌ ما استفاده از این روش یکی از بهترین راه های ساخت امضای دست نویس آنلاین است.

ساخت و طراحی امضا آنلاین

این سایت ایده ای عالی برای طراحان و نویسندگان مستقل و صاحبان کسب و کارهای و کوچک است.

یادآوری: تصویر امضای شما در این سایت، یک امضای دیجیتال نیست.

اگر فقط دنبال امضای شخصی هستید، اضافه کردن یک امضای شخصی به اسناد آنلاین می‌تواند ایده‌ خوبی باشد.

با این وجود اعتماد کردن به تصویر امضا مثل چیزی که در سایت های CreateMySignature و Signature Maker وجود دارد، اگر به روش نادرست از آن استفاده شود خطراتی را به همراه دارد.

خلاصه

تصویر امضا _ حتی اگر شبیه به امضای شخصی شما باشد_ امضای دیجیتال الزام آور به لحاظ قانونی محسوب نمی‌شود.

در سراسر جهان اسناد دیجیتال با استفاده از روش‌های رمزگزاری امن امضا می شوند تا قانونی بودن امضاها تضمین شود. در حالی که ممکن است امضاهای دست نویس بر روی کاغذ معتبر به نظر برسند، یک امضای دیجیتال واقعی نیازی به امضای دست نویس ندارد.

با استفاده از امضای دست نویس می توانید یک امضای شخصی ایجاد کنید. با اینکه امضای دیجیتال ممکن است به امضای شخصی با استفاده از کاغذ و قلم نیازی نداشته باشد؛ اما هنوز هم امضای دست نویس برای اسناد و ایمیل ‌ها مناسب است.

۱۰ سایت یافتن اسم فیلم خارجی و ایرانی که نام آن را نمیدانید

امضای دلخواه خودتان را در نظر بگیرید و همچنین این مطلب را درنظر داشته باشید که امضای شما جنبه‌ تزئینی دارد یا برای اهداف تجاری استفاده می شود. اگر احساس کردید که می‌خواهید بیشتر روی امضای دیجیتال خودتان کار کنید، سایت PandaDoc به شما کمک می کند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا