آموزش اینترنت

آموزش کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer

ما پیش تر در مورد نحوه شروع به کار یک فریلنسر در پلتفرم Upwork توضیح دادیم. در این مقاله، نحوه انجام این فرایند در سایت Freelancer.com را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این سایت ها، مانند UpWork، پرکاربردترین ابزارها برای پیدا کردن بهترین موقعیت های شغلی فریلنسری موجود هستند.

آشنایی با سایت Freelancer.com

درست مثل پلتفرم Upwork، در این پلتفرم نیز مهارت ها، استعدادها و ایده هایی وجود دارد که کارفرمایان را با جویندگان کار مرتبط می کند. فعالیت سایت freelancer.com شش سالی است که شکل گرفته است. طی این مدت، تغییرات و پیشرفت های زیادی به منظور بهبود امکانات کاربری در این سایت اعمال شده است. روشی که این سایت بر اساس آن بنا شده است تشویق کاربران جدید به استفاده هر چه بیشتر از خدمات سایت است. این راهنما برای کاربران تازه کاری که تمایل به فعالیت در freelancer.com دارند بسیار مفید است.

قبل از ایجاد حساب کاربری، لازم است انتخاب درستی از زمینه شغلی مورد علاقه تان داشته باشید.

ایجاد حساب کاربری

ایجاد یک حساب کاربری در Freelancer پروسه ای یک مرحله ای بوده و بسیار آسان تر از پلتفرم های Elance و Upwork انجام می شود.

به سایت www.freelancer.com بروید. دو انتخاب برای ثبت نام و شروع به کار دارید. مانند شکل یک می توانید روی گزینه Sign-Up در گوشه سمت راست در بالای صفحه یا دکمه Work در مرکز صفحه کلیک کنید.

صفحه ایجاد حساب کاربری در Freelancer.com

شکل 1

بعد از اینکه روی یکی از این دکمه ها کلیک کردید، وارد صفحه جدیدی خواهید شد که باید جزئیات حساب کاربری خود از قبیل نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید. بعد از ثبت جزئیات، مانند شکل 2 روی دکمه create account در پایین صفحه کلیک کنید.

به منظور راحتی شما، سایت Freelancer.com امکان ثبت نام از طریق حساب کاربری تان در فیسبوک را فراهم کرده است. چنانچه قصد استفاده از این امکان را داشته باشید، کافی است روی دکمه Sign up with a Facebook کلیک کنید. سپس روی دکمه Continue As کلیک و نام کاربری، مشخصات و کاری که می خواهید انجام دهید را مشخص کنید. در نهایت روی دکمه Click Create Account کلیک کنید.

صفحه وارد کردن اطلاعات ثبت نام در Freelancer.com

شکل 2

پس از ثبت نام، باید روش پرداختی خود از قبیل حساب بانکی یا کارت اعتباری را مشخص کنید. همچنین سایت از شما تأییدیه ای برای شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل تان می خواهد. در نهایت باید مهارت خود مانند بلاگ نویسی یا نگارش فنی را انتخاب کنید و پس از آن freelancer.com مشاغل متناسب با این مهارت را به شما نشان خواهد داد.

سایت Freelancer.com کاملاً رایگان است. هرچند، در ابتدای کار با سایت، شما به شکل خودکار از عضویت حرفه ای رایگان یک ماهه بهره مند می شوید. اما می توانید عضویت خود را قبل از اتمام ماه، هر زمان که خواستید کنسل کنید یا تنزل و ارتقا دهید. عضویت در سایت به شما کمک می کند تا با دسترسی بیشتر به فرصت های شغلی و مهارت های مورد تقاضا، پول بیشتری به دست آورید. این ویژگی برای افرادی که در چند زمینه فعالیت می کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایجاد پروفایل

همان طور که در مقاله های قبلی گفته شد، کسی که می خواهد فریلنسر شود و به صورت آنلاین کار کند، پروفایل قوی و کاملی باید داشته باشد. در صورت عدم برخورداری از سابقه کار، یک پروفایل کامل می تواند شما را در یافتن کار کمک کند. پروفایل دروازه ای برای ورود به عرصه کار است. پروفایل به کارفرمایان نگرش درستی در مورد کیفیت مهارت پیشنهادی شما می دهد. به همین دلیل، پروفایل شما باید کامل باشد و تا جایی که امکان دارد تمام جزئیات در آن ذکر شود. وقت گذاشتن برای ایجاد یک پروفایل دقیق و کامل تفاوت بزرگی در چگونگی گزینش شما از طرف کارفرما ایجاد خواهد کرد!

وارد حساب کاربری خود در سایت freelancer.com شوید. روی آیکون account در قسمت گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید. از لیست موجود، مانند شکل 3 گزینه Profile را انتخاب کنید.

tap on Profile

شکل 3

پس از ورود به صفحه پروفایل، تمامی قسمت های آن را تکمیل کنید (شکل 4). همانند Elance و Upwork، قسمت های مهم پروفایل در freelancer.com شامل portfolio، skills و resume (سابقه یا نمونه کار، مهارت ها، رزومه) هستند. این موارد تا وقتی شما کاربر سایت هستید همواره باید به روز رسانی شوند. همچنین، سعی کنید تا حد امکان در تست ها و آزمون های زیادی شرکت کنید تا هر چه سریع تر سطح خود را ارتقا داده و از پروژه های گران تری بهره مند شوید.

صفحه پروفایل

شکل 4

عامل مهم دیگر برای داشتن یک پروفایل قوی، عکس پروفایل است.

از عکسی واضح، حرفه ای و با نور مناسب استفاده کنید. عکسی را انتخاب کنید که ضمن طبیعی بودن، بیانگر آرامش و خوشحالی شما باشد. مسلماً کارفرما فقط بر اساس ظاهر، درباره شما قضاوت نمی کند، اما این عکس می تواند اطلاعاتی را درباره شخصیت شما منتقل کند. در کنار پیدا کردن شغل مورد نظرتان، باید حس صمیمیت و همکاری نیز داشته باشید.

عکس پروفایل باید به شکلی باشد که نیم تنه شما مشخص باشد. بهترین سایز برای عکس پروفایل حداقل 280 در 280 پیکسل و با حجم 2 مگابایت است.

پیدا کردن پروژه

سایت Freelancer.com چند روش مختلف برای پیدا کردن پروژه و فریلنس های آنلاین ارائه می دهد. شما می توانید از طریق جستجو در تب های Projects With My Skills، Browse Projects، Browse Local Jobs و Browse Categories tabs کار موردنظرتان را پیدا کنید. بعضی از این گزینه ها، فیلترهای اضافه ای مانند location یا fixed versus hourly pricing دارند. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا از طریق فیلتر کردن گزینه های انتخابی، پیشنهادهای شغلی متناسب با مهارت شما به عنوان یک فریلنسر تازه کار را در اختیار داشته باشید.

همچنین صفحه ای با عنوان Project Feed وجود دارد که در آن پروژه ها و چالش های موجود در سایت به صورت آنلاین اطلاع رسانی می شود. تعداد مهارت های ثبت شده در پروفایل، حجم داده های صفحه Project Feed شما را تعیین می کند. همچنین می توانید از طریق ایمیل های مداومی که برای شما ارسال می شود از جزئیات شغل ها و چالش های جدید متناسب با مهارت خود آگاه شوید.

۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

در سایت Freelancer.com هم مانند پلتفرم های Upwork و Elance روزانه صدها پروژه جدید ثبت می گردد. اگر با اولین جستجو موفق به یافتن کار مدنظرتان نشدید، با خیال راحت این جستجو را چند ساعت بعد انجام دهید!

چگونه پیشنهاد انجام کار ارائه دهیم؟

پروسه پیشنهاد انجام کار در سایت freelancer.com بسیار ساده است. مراحل این پروسه مشابه پلتفرم های Elance و Upwork است. روی تب browse project در قسمت menu کلیک کنید. مطابق شکل 5 لیستی از پروژه های متناسب با انتخاب شما نمایش داده خواهند شد.

مهم نیست قصد دارید چه پروژه هایی را انتخاب کنید، سعی کنید قبل از ارائه درخواست در مورد آن به دقت فکر کنید. اعضای رایگان فقط 8 بار می توانند پیشنهاد خود را مطرح کنند. قیمت ها را چک کنید و برای یافتن بهترین راه تاثیرگذاری بر کارفرما، نقشه بکشید!

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که کارفرماها به دنبال فریلنسری با کیفیت و قیمت مناسب هستند. شما می توانید با ارائه پیشنهاد با قیمت پایین تر، پروژه های بیشتری را به خود اختصاص دهید، اما بهتر است این درخواست تلفیقی از تجربه، مهارت و نرخی منصفانه باشد.

پیشنهاد انجام کار در سایت freelancer

شکل 5

برای نمونه، اگر شما browse categories (نمایش دسته بندی ها) را انتخاب کنید وارد صفحه جدیدی خواهید شد که شامل صدها گروه پروژه است و قادر خواهید بود دسته بندی متناسب با مهارت و درخواست پروژه مدنظرتان را انتخاب کنید. به ترتیبی که در شکل 6 مشاهده می کنید.

دسته بندی پروژه های ی موجود در freelancer شکل 6

پیشنهاد انجام کار همانند رزومه و معرفی نامه شما قابلیت شخصی سازی دارد. شرکت یا شخصی که قرار است شما را استخدام کند در ذهن خود آنالیز کنید، اهداف و دیدگاه آنها چیست، و با چه زبانی تمایل به برقراری ارتباط دارند. تمام تجربیات و شغل هایی که در گذشته داشتید و مرتبط با کاری است که می خواهید در پروژه انجام دهید را ذکر کنید. از هر مورد مشابه ای که در راستای گرفتن کار جدیدتان باشد به راحتی عبور نکنید. قبل از ارسال هر پیشنهاد حداقل دو بار آن را با دقت بخوانید.

معمولاً برای کارفرما سرعت استخدام فرد موردنظرش از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین سعی کنید به هر پاسخی که به پیشنهاد انجام کار شما داده می شود، سریعاً جواب دهید. به منطقه زمانی خود آگاه باشید، زیرا این موضوع به کارفرما برای اطلاع از بهترین زمان ممکن جهت برقراری ارتباط با شما کمک می کند. سعی کنید تا پایان پروژه این ارتباط خوب و موثر را حفظ کنید!

در نهایت، چنانچه هیچ یک از پیشنهاد انجام کارهایی که در سایت ثبت کرده اید موفقیت آمیز نبودند، دلسرد نشوید. با گذشت زمان، و با افزایش تعداد بازدید کنندگان و بالا رفتن رتبه شما در سایت، پیشنهادها و قراردادهای بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

توصیه هایی برای شروع کار در سایت فریلنسر

شروع به کار در سایت فریلنسر نکات و ترفندهایی دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. توصیه هایی که تازه واردها باید با گوش جان آنها را بشنوند. با فراگیری آنها می توانید بنای کار خود به عنوان یک فریلنسر را هر چه محکم تر پایه ریزی کنید.

خیلی مهم است که در ابتدای شروع به کار، هم و غم شما کسب اعتبار و خوشنامی در سایت باشد نه اینکه غریبه ای باشید که فقط به فکر دریافت دستمزد است. درصد کمی از فریلنسرها در بدو شروع به کار خود قادر به جمع آوری سریع دریافتی های بالا هستند. پس همیشه سعی کنید برای شروع پیشنهاد انجام کارهایی با پروژه های کوچک و رتبه و درخواست کمتر ارائه کنید. با این روش می توانید همزمان با کسب تجربه، اعتبار خود را در سایت بالا ببرید.

علیرغم آزادی عملی که کار کردن به عنوان یک فریلسنر به شما می دهد، ویژگی های دیگری مانند خود کنترلی، مدیریت زمان و سازماندهی مناسب نیز لازمه انجام این نوع کارها هستند. کارهایی را انتخاب نکنید که انجام آن از زمان و توان شما خارج است. فقط به دنبال کارهایی باشید که می توانید آنها را در حاشیه زمانی مطمئنی به پایان برسانید. اگر نیاز به زمان بیشتری برای انجام یک پروژه دارید بدون هیچ ترسی آن را با کارفرمای خود مطرح کنید.

اصطلاحات طراحی وب که باید بلد باشید

در انجام هر پروژه وجدان کاری خود را مدنظر قرار دهید. اگر خروجی کار خوب باشد و به موقع تمام شود، اعتبار شما در سایت افزایش یافته و اظهار نظرهایی که درباره کیفیت انجام کارتان در سایت ثبت می شود بهترین معرف شما خواهند شد. همچنین قبل از ارسال کار برای کارفرما آن را به دقت چک کنید تا هیچ اشتباه املایی و نگارشی نداشته باشد. این موضوع سبب می شود کارفرماها برای پروژه های بعدی خود نیز سراغ شما بیایند.

برقراری ارتباط صحیح عاملی کلیدی است. حتی اگر در زمینه خود بهترین فریلنسر باشید اما از مهارت های ارتباطی خوبی برخوردار نباشید کار کردن با شما مشکل خواهد شد. پس همواره سعی کنید پیام های مهمتر را اول چک کنید و از نه گفتن به پروژه هایی که مناسب شما نیستند، واهمه نداشته باشید.

روشی که شما را در رقابت با دیگران برای پذیرفته شدن در یک پروژه متمایز می کند بیان جزئیات کار است. مثلاً اگر شما یه نویسنده هستید، می توانید اشاره کنید که منحصراً یک نویسنده فنی هستید. با این روش نسبت به هم رده های خود یک سر و گردن بالاتر قرار خواهید گرفت. برای خودتان محدودیت ایجاد نکنید زیرا برای عنوان شغلی «نویسنده» زیر شاخه های زیادی برای انتخاب کردن وجود دارد.

حساب کاری با چه ساختاری می تواند کارفرمای بیشتری جذب کند؟

با وجود اینکه در خصوص نحوه ثبت نام در سایت فریلنسر توضیحات کاملی ارائه شد، اما همچنان سوالات زیادی برای افرادی که تازه می خواهند شروع به کار کنند وجود دارد از قبیل: چگونه به عنوان یک فریلنسر کار پیدا کنم یا آسان ترین راه برای جذب کارفرما چیست. روش های مختلف زیادی برای شروع کار فریلنسری وجود دارد که توضیح دادن در مورد اینکه کدامیک از بقیه بهتر است، ممکن است شما را سردرگم کند.

اولین مرحله شروع به کار شما در سایت، درج صحیح جزئیات پروفایل است. برای جلب اعتماد بیشتر کارفرمایان، از طریق تکمیل تاییدیه های ایمیل، شماره تلفن همراه، روش های پرداختی و لینکدین امتیاز خود را بالا ببرید. همچنین دقت داشته باشید اطلاعات پروفایل شبکه های اجتماعی شما نظیر فیسبوک و لینکدین با اطلاعات پروفایلتان در سایت فریلنسر هماهنگ باشد. به یاد داشته باشید کارفرماهای کنجکاو ممکن است به همه جا سرک بکشند.

بعد از این مرحله، یک پوشه نمونه کار کامل درست کنید. خود را جای کسی که می خواهد شما را استخدام کند بگذارید و ببینید دوست دارید سراغ چه نوع نمونه کار بروید. بهترین نوع آن، نمونه کاری صریح، واضح و دقیق است. در صورت داشتن مجوز دسترسی، می توانید نمونه کارهای قبلی خود را در پروفایل ثبت کنید.

استارت آپ چیست؟ 7 ترفند راه اندازی استارتاپ موفق (2021)

بیشتر بر کیفیت کار متمرکز شوید تا کمیت آن. در صورت نداشتن تجربه قبلی، می توانید با ایجاد سریع نمونه هایی ساده و ارسال آن در پوشه نمونه کار پروفایلتان این نقیصه را برطرف کنید. برای مثال، اگر به عنوان یک حسابدار ثبت نام کرده اید، می توانید از یک ترازنامه مالی سالیانه که برای یک شرکت دلخواه تنظیم کرده اید در قالب نمونه کار استفاده کنید. این کار باعث افزایش اعتبار و اشتیاق کاری شما می شود.

از درج کلیه سوابق آموزشی خود اطمینان حاصل کنید. تمامی دوره های آموزشی معتبر خود، حتی دوره هایی که هنوز تمام نشده اند را در سایت ثبت کنید. این اطلاعات در تصمیم گیری صحیح کارفرما موثر خواهد بود. همچنین ثبت گواهی های حرفه ای، جوایز آموزشی یا دیگر مدارک آموزشی و مهارتی را فراموش نکنید. بعضی از کارفرمایان برای اطمینان خاطر از سطح کاری شما سراغ این مدارک می روند. اگر فریلنسری با سابقه انجام خدمات دانشگاهی مانند کمک در انجام پایان نامه یا تکالیف درسی هستید، برای کسب اعتبار بیشتر این مقاله ها را نیز در پروفایل خود ثبت کنید.

سایت فریلنسر این امکان را به شما می دهد تا عکس ها، مقالات، کدنویسی ها، فایل صوتی، فایل تصویری و موارد دیگری را برای نمایش هر چه بیشتر خلاقیت خود در پوشه نمونه کار پروفایل ثبت کنید. شما می توانید تا 5 مهارت متفاوت را در هر پوشه نمونه کار خود اضافه کنید.

قدم بعدی شرکت در آزمون های سایت فریلنسر و اخذ مدرک است. این کار علاوه بر افزایش مهارت، شانس شما را در گرفتن کار از سایت بالا می برد. درجه بندی آزمون ها از ساده تا خیلی پیچیده می باشد. این تفاوت در درجه بندی، میزان سختی آزمون های سایت را مشخص می کند. تقریباً برای اکثر زمینه های کاری فریلنسرها، آزمون مرتبط وجود دارد.

نحوه کار در سایت فریلنسر

در سایت Freelancer.com فهرست 8.5 میلیون شغل آورده شده است که هر روز بیشتر هم می شود. کار کردن در وب سایت فریلنسر خیلی ساده است. ابتدا مشخصات پروفایلتان را تکمیل کنید و سپس، روی گزینه browse menu که کنار آرم فریلنسر قرار دارد، کلیک کنید. بدین ترتیب به فهرستی از پیشنهادهای مختلف شغلی هدایت خواهید شد. شما می توانید با تغییر پارامترهایی مانند مهارت ها، جستجوی پروژه های ثابت یا ساعتی را به شکل ساده تری انجام دهید. پروژه ای را که مورد علاقه شماست، انتخاب کرده و آن را پیشنهاد دهید که در واقع این پروسه همان نحوه کار در فریلنسر است.

با تایپ کردن کلمات کلیدی در نوار جستجو در صفحه پروژه ها، می توانید زمینه یا مهارت مورد نظر خود را جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر کلمه “فتوشاپ” را تایپ می کنید، پروژه ها یا مشاغل مربوط به آن را پیدا خواهید کرد. این کار برای شما فرصتی فراهم می کند تا شغل های مناسب خود را بیابید. نحوه استخدام در فریلنسر قلق خاص خود را دارد، در هر صورت باید جزئیات یک پروژه را به طور کامل بخوانید و مطمئن باشید که در هنگام ارسال درخواست خود، کارفرمای احتمالی شما در سایت از این که آن را کامل و به درستی مطالعه کردید، مطلع خواهد شد.

۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵

حتما از همه دستورالعمل ها پیروی کنید و همیشه یک کاور لتر یا یک معرفی نامه ( برای رزومه کاری) خوب متناسب با آنها را بنویسید. یادتان باشد که ارتباط و تبادل اطلاعات مهم است. همچنین، حواستان باشد که هنگام شروع کار، قیمت های مقرون به صرفه و ارزان را پیشنهاد بدهید.

روش های پرداخت در فریلنسر

در این جا می خواهیم سیستم های مجاز پرداخت در سایت Freelancer.com را بررسی کنیم. در فریلنسر روش های مجاز پرداخت، شامل کارت های اعتباری یا کارت های نقدی مانند MasterCard، Visa و American Express هستند. روش دیگر اضافه کردن حساب PayPal است. پس از انتخاب روش پرداخت، باید به منوی Payment & Financials یا Finances بروید و آن را تأیید کنید.

نحوه حذف اکانت در فریلنسر

شاید بعد از تجربه فریلنسری، به این نتیجه برسید که این کار مناسب شما نیست. بهتر است بدانید که نحوه حذف حساب کاربری در فریلنسر پروسه ای بسیار آسان است. فقط کافی است که بر روی عکس پروفایل خود کلیک کنید، سپس روی گزینه manage در Account menu کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. حالاclose account را انتخاب کنید. بدین ترتیب، وب سایت فریلنسر اعلام می کند که اکانت شما بسته شده است. سپس گزینه close my account را انتخاب کنید تا بستن حساب کاربری شما تکمیل و نهایی شود.

کلام آخر

فریلنسری به یک انتخاب کاری مهم برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا تبدیل شده است و دلیل آن مزایای فریلنسر شدن است. به عنوان یک فریلنسر شما آزاد هستید که برنامه خود را برای وقت های کاری تا مهلت سررسید آن تنظیم کنید.

در واقع، شما می توانید انتخاب کنید که چه زمانی می خواهید کار کنید، چه در روز روشن و چه در تاریکی شب، تا زمانی که مهلت مقرر را رعایت کنید زمان انجام کار برای کارفرمای شما مهم نیست.

۱۰ روش کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

به عنوان یک فریلنسر، شما می توانید تا هر زمان که آمادگی دارید، کارهای بیشتری را به عهده بگیرید، برخلاف کارهای سنتی و قدیمی که نمی توانید حرفی در مورد آن بزنید و باید فقط همان را انجام بدهید. هر وقت که خواستید کار بیشتری انجام دهید، باید یک درخواست یا یک پیشنهاد در این باره ارسال کنید. در واقع، شما برای کنترل حجم کاری خود آزادی کامل دارید.

فریلنسری فرد را قادر می سازد تا همزمان دو کار یا کارهای مختلف را با هم انجام دهد. به زبان ساده تر، فریلنسری به شما این امکان را می دهد که هم یک شغل تمام وقت یا پاره وقت روتین داشته باشید و هم این فرصت را به وجود می آورد که برای کسب درآمد بیشتر، در کنار این شغل، یک کار آنلاین نیز داشته باشید. به علاوه، مشاغل آنلاین فریلنسر برای دانشجویان فرصتی فراهم می آورد که در حین تحصیل، درآمدی نیز داشته باشند.

پیشنهادهای آزاد، قابل انعطاف و متغیر، جذاب ترین قسمت فریلنسر است. در واقع، فریلنسر این امکان را برای فرد فراهم می کند که تقریباً در هر جایی مانند خانه، محیط های کاری مشترک، کافی شاپ ها، کتابخانه ها یا حتی در فضای آزاد نیز کار کند. این آزادی عمل شامل کار از راه دور هم می شود مثلا شما در حال گذراندن تعطیلات در یک کشور دیگر هم می توانید کار کنید! اگر قصد دارید که به صورت آزاد کار کنید،

راه های کسب درآمد اینترنتی (۱۷ روش در ایران)

قطعاً باید یکی از این پلتفرم ها را استفاده کنید: Elance، Freelancer یا UpWork. ما برای شغل فریلنسری شما در سایت freelancer.com بهترین ها را آرزو می کنیم!

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. ما میگیم نره شما میگی بدوش?مسلمون بفهمن ایرانیم حسابمونو میبندن، راه دررو شو بگو

    1. سلام راه دور نمیخواد. شما از طریق سایت های واسط مثل ایرانیکارت توی سایت فریلنسری حساب بده، خود ایرانیکارت و … بلدن دور زدن رو

  2. سلام. اگه برای ثبت نام به جای حساب پی پال از حساب ترکیه استفاده کنم باید چه نوع کارتی داشته باشم؟ویزا یا کردیت؟

  3. سلام
    اگه شماره حساب شخص دیگری ودر کشور دیگه بزنم ،میتونم ؟
    پروفایلم خودم باشم ولی حساب سماره حساب پی پل کسدیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا