آموزش ترفندهای کامپیوتری

۲ روش تنظیم مجدد (ریست) تنظیمات اینترنت در ویندوز ۱۰

wind

مشکلات رمبوط به کامپیوتر گاهی اوقات هنگامی که از اینترنت موجود در کامپیوتر استفاده می کنیم از پدیدار می شوند و این مشکلات همیشه بخاطر ایجاد مشکل در اتصال اینترنت نمی باشد. گاهی اوقات این مشکلات ناشی از درگیری درایور ها و یا تنظیمات شبکه است. لازم به ذکر است که اکثر دلالیل مشکلات شبکه به خاطر عملکرد اشتباه درایور و تنظیمات شبکه می باشد.

بهترین چیز این است که ویندوز ۱۰ به کاربران گزینه های رفع مشکل آسانی را ارائ می دهند تا بیشتر مشکلات مربوط به شبکه خود را رفع نمایند. برای مثال، شما می توانید به آسانی تنظیمات شبکه بر روی ویندوز ۱۰ را ریست ، تنظیمات DNS را تراز و … نمایید.

بنابراین در این مقاله ما تصمیم می گیریم تا بهترین روش ها را برای ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز ۱۰ را به اشتراک بگذاریم. با ریست کردن تنظیمات شبکه، شما می توانید بیشتر مشکلات مربوط به شبکه را در ویندوز ۱۰ رفع نمایید.

روش ریست کامل تنظیمات شبکه در ویندوز ۱۰

در زیر ما دو تا از بهترین روش ها را برای رفع مشکلات شبکه در میندوز ۱۰ ارائه داده ایم. پس بیایید تا کنترل نماییم که چگونه می توان این تنظیمات را به طور کامل در ویندوز ۱۰ ریست کنیم.

روش اول: استفاده از تنظیمات ویندوز ۱۰

برنامه ی تنطیمات ویندوز ۱۰ ب شما این اجازه را می دهد تا به طور کامل تنظیمات شبکه ویندوز ۱۰ را ریست نمایید. مراحل ساده زیر را دنبال کنید تا به طور کامل تنظیمات شبکه ویندوز ۱۰ را ریست نمایید.

مرحله ۱- برای شروع این کار، ابتدا بر روی دکمه start در گوشه ی زیر کلیک نمایید. با کلیک کردن بر روی این گزینه شما قادر خواهید بود تا گزینه های موجود را دیده و از بین آن ها چیزی که شما نیاز دارید این است که بر روی دکمه Cog و یا آیکون شناخته شده ی آن به شکل چرخ دنده کلیک کنید. در صفحه ی تنظیمات، بر روی “network and internet” کلیک کنید. یا براحتی در قسمت پایین سمت چپ روی علامت جستجو کلیک کرده و تایپ کنید network and internet.

Open Network & Internet

مرحله ۲- در صفحه ی تنظیمات، نیاز دارید تا بر روی “Status” کلیک کرده و سپس بر روی گزینه ی “Network Reset” کلیک نمایید.

Click on 'Status' and then on 'Network Reset'

کار شما تمام است! بدین شکل شما می توانید تنظیمات شبکه موجود در ویندوز را با استفاده از برنامه ی تنظیمات ویندوز ریست نمایید.

روش دوم: استفاده از Command Prompt

بهترین چیز در رابطه با سیستم عامل ویندوز ۱۰ این است که به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات شبکه را با استفاده از CMD ریست نمایند. پس اگر شما به هر دلیلی قادر به دسترسی به تنظیمات شبکه نیستید، پس شما می توانید از روش زیر برای ریست کردن تنظیمات شبکه استفاده نمایید.

مرحله ۱- اول از همه، Command Prompt را بر روی کامپیوتر ویندوز ۱۰ باز نمایید. به آسانی بر روی دکمه ویندوز (گوشه پایین سمت چپ) کلیک کرده و “(Command Prompt(Admin” (گزینه حدودا هشتم) را انتخاب کنید.

Select 'Command Prompt (Admin)'

مرحله ۲- در زیر Command Prompt، دستور های زیر را بدون علامت نقل قول وارد نموده و سپس کلید Enter را فشار دهید.

“netsh winsock reset”

Using Command Prompt

مرحله ۳- اکنون تنها چند ثانیه زمان خواهد برد. هنگامی که کار انجام شد پیامی همانند “Winsock reset completed successfully” را دریافت خواهید نمود.

شما موفق شدید! کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا بتوانید تغییراتی را ایجاد نمایید. اگر تردید دیگری دارید آن را با ما مطرح نمایید.

پس این همه چیز در رابطه با ریست کردن تمامی تنظیمات شبکه در کامپیوتر هایی با ویندوز ۱۰ می باشد. اگر تردید دیگری در رابطه با این موضوع دارید آن را با ما مطرح نمایید. امیدوار هستم این متن به شما کمک کرده باشد! این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

بسیار کاربردی برای ویندوز ۱۰

pc-internet
wind

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا