آموزش های متنوع دیگر

استارت آپ چیست؟ 7 ترفند راه اندازی استارتاپ موفق (2022)

در قرن بیست و یکم توجه همگان به استارتاپ ها جلب شده است. ما توسط استارتاپ ها احاطه شده ایم و اگر اخبار را دنبال کنید، حتماً تصویر استارتاپی که گروهی آن را بر اساس استراتژی های تجاری مبتکرانه در یک گاراژ راه اندازی کرده اند، را دیده اید. اما این فقط یک نگاه هنری به استارت آپ هاست.

یک استارت آپ واقعی معنایی کاملاً متفاوت از استارتاپی که در ذهن خود دارید، دارد.

ویدیوی “استارتاپ چیست؟”

 

استارتاپ چیست؟

استارت آپ یک ساختار تجاری با رشد بالا است که از نوآوری تحول آفرین بهره می برد و برای حل مسئله با ارائه پیشنهادات جدید در شرایط نامطمئن ایجاد شده است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

استارتاپ کسب و کاری است که:

  • سریع رشد می کند،
  • بازار یا صنعت را متحول می کند،
  • یک مشکل را حل می کند،
  • و تحت شرایط به شدید نامطمئن کار می کند.

بسیاری از کارآفرینان و بزرگان دنیای تجارت استارتاپ را به عنوان یک فرهنگ و ذهنیت برای ایجاد کسب و کار بر اساس یک ایده نوآورانه برای حل مشکلات مهم تعریف می کنند.

چگونه بفهمیم کامپیوتر ما کنترل می شود؟ چه کنیم؟

پل گراهام ، بنیانگذار Y Combinator ، تعریف استارتاپ را ساده کرده و آن را با رشد مرتبط دانسته است. به گفته وی:

استارت آپ شرکتی است که برای رشد سریع طراحی شده است. تازه تأسیس بودن به خودی خود باعث نمی شود یک شرکت استارتاپ باشد. همچنین لازم نیست که یک استارتاپ در زمینه فناوری کار کند، یا سرمایه گذاری جدی انجام دهد، یا نوعی “خروجی” داشته باشد. تنها چیز اساسی رشد است. هر چیز دیگری که ما با استارتاپ ها ارتباط می دهیم از رشد ناشی می شود.

بنابراین، نکات کلیدی که هنگام دسته بندی یک کسب و کار به عنوان یک استارتاپ باید به آنها توجه کنید:

رشد

واژه استارتاپ برای شرکت هایی که رشد سریع دارند در نظر گرفته شده است. اگر همه شرکت ها اساساً شبیه به هم بودند، اما برخی به واسطه شانس یا تلاش بنیانگذاران خود خیلی سریع رشد می کردند، ما به یک کلمه جداگانه احتیاج نداشتیم و صرفا می توانستیم در مورد شرکت های بسیار موفق یا کمتر موفق صحبت کنیم. در واقع DNA استارتاپ ها با مشاغل دیگر تفاوت دارد. گوگل آرایشگاهی نیست که بنیانگذاران آن به طور غیرمعمولی خوش شانس و سخت کوش باشند. گوگل از ابتدا متفاوت بود. – پل گراهام

چیزی که استارتاپ ها را از سایر مشاغل متمایز می کند، رابطه بین محصول و تقاضای آنها است. این شرکت های نوپا محصولاتی دارند که بازارهای تا حد زیادی دست نخورده را هدف قرار می دهند. کارآفرینان استارتاپ ها استراتژی کاملی برای ایجاد محصولی که بازار می خواهد در اختیار دارند. این باعث رشد سریع آنها می شود.

ساختار تجارت

استارتاپ یک نهاد تجاری ثبت شده است. هر نهاد ثبت نشده ای صرفا یک کار در دست انجام یا تنها یک ایده است. یک استارتاپ در هر صورت ساختار سازمانی دارد، کارمندان آن حقوق و دستمزد دارند و سهام بین سهامداران تقسیم شده است.

نوآوری تحول آفرین

یک کسب و کار جدید اگر بتواند از طریق محصول یا خدمات خود منبع جدیدی برای سوددهی به مشتریان پیدا کند، یک استارتاپ محسوب می شود. با این وجود، این نوآوری تحول آفرین محدود به محصول یا خدمات ارائه شده نیست. بسیاری از استارت آپ ها در محصولات خود اصلاً نوآوری ندارند، اما

  • کالاهای خود از طریق کانال های نوآورانه مختلف (به عنوان مثال تجارت الکترونیکی) تهیه می کنند
  • یک مدل تجاری مشابه با ارزش افزوده طراحی می کنند
  • به تجمیع کننده محصولات و خدمات موجود تبدیل می شوند
  • با محصولات یا خدمات موجود بازارهای جدید را هدف قرار می دهند

عدم اطمینان

نوآوری یک روند پر خطر است. عوامل داخلی و خارجی بسیاری وجود دارند که بر سرنوشت استارتاپ ها تاثیر می گذارند. از آنجا که اکثر استارتاپ ها مدل کسب و کار خود را بر اساس تقاضای موجود در بازار بنا نمی کنند، بقای آنها در طولانی مدت نامشخص است.

حل مسئله

چیزی که یک استارت آپ را از یک تجارت کوچک جدا می کند زمینه ای است که نوآوری در آن اتفاق می افتد. مسئله می تواند وجود داشته باشد یا القا شود. حتما به خاطر دارید که چگونه متقاعد کردن مردم در مورد خطرات آب لوله کشی، تقاضای آب آشامیدنی بسته بندی شده (آب معدنی) را بالا برد؟

اصطلاحات طراحی وب که باید بلد باشید

استارتاپ چیست؟ بهترین راه برای تعیین اینکه آیا یک شرکت استارتاپ است یا خیر، مقایسه آن با آنهایی است که نیستند. همانطور که گفته شد، ما یک روش عملی برای دسته بندی یک کسب و کار به عنوان استارتاپ پیدا کرده ایم. این دسته بندی شامل:

مدل تجاری

استارت آپ ها دارای مدل های تجاری نامتعارف و جدید هستند. تقاضا برای محصول آنها هنوز در مرحله نوپایی است، و مدل تجاری آنها زمامی پیشرفت می کند که زمینه برای درآمدهای جدید وجود دارد.

بسیاری از شرکت های جدید وجود دارند که با مدل های کپی شده تجاری شروع به کار می کنند. این شرکت ها به عنوان استارتاپ دسته بندی نمی شوند.

محصول

محصول یا خدماتی که استارت آپ ها معامله می کنند هنوز در مرحله معرفی یا نوپایی چرخه حیات خود است. بسیاری از شرکتهای جدید برخی از محصولات موجود در بازار را تهیه یا با آنها سر و کار دارند. این شرکت ها استارتاپ محسوب نمی شوند مگر اینکه در کانال های دیگر تجاری نوآوری داشته باشند.

تعداد کارمندان

یک استارت آپ معمولاً بیش از 100 کارمند ندارد. اما این جنبه را نمی توان صرفاً برای دسته بندی مشاغل به عنوان یک استارتاپ استفاده کرد.

مدت فعالیت

این یکی از بحث برانگیزترین ویژگی های یک استارت آپ است. طبق گفته دولت هند اگر شرکتی بیش از 5 سال فعال بوده باشد، دیگر یک استارتاپ نیست.

درآمد

اگر یک استارت آپ به جایی رسیده باشد که گردش مالی آن بیش از 50 میلیون دلار باشد، دیگر یک استارت آپ نیست.

7 ترفند راه اندازی استارت آپ موفق (2021)

اکنون بیش از هر زمانی زمان کارآفرینی است. با توجه به تعداد بی سابقه مشاغل جدیدی که در سال 2020 راه اندازی کرده ایم در حال سوار شدن بر موج جدیدی هستیم. کارآفرینان در حال پاسخدهی به تقاضاهای جدیدی هستند که در طی دوران پاندمی بروز کرده اند و به زودی، واکسن های نجات بخش ممکن است دلیل دیگری برای ادامه این روند شگفت انگیز فراهم کنند.

سرمایه گذاران گرسنه چشم اندازهای جدید هستند و احتمال اینکه دولت ها از آنها پشتیبانی کنند وجود دارد. چگونه می توان سوار بر موج 2021 شد؟ در اینجا به گام های اساسی که کارآفرینان در این سال باید بردارند خواهیم پرداخت.

شماره 1: هوشیار باشید

هوشیاری دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. هوشیاری ممکن است با یک ایده مبهم یا یک چیز الهام بخش که اخیرا خوانده اید یا شنیده اید شروع شود. شما به این آگاهی رسیده اید که نقش جدیدی در جهان به عهده شما است و شروع به تصور حرکت بعدی خود می کنید.

۸۰ تا از اصطلاحات رایج تکنولوژی که حتما باید بدانید

شماره 2: ذهنیت سازنده داشته باشید

برای آزمایش ایده خود، باید نمونه اولیه داشته باشید. یک پیشنهاد ابتدایی مطرح کنید و ببینید آیا کسی هزینه آن را پرداخت می کند یا خیر. این رویکرد به کهن الگویی آفرینشگر مربوط می شود. هیچ استارتاپی بدون آفرینشگر، بدون نمونه سازی سریع و تکرار ذهنیتی که باید در تیم اجرا شود، نمی تواند موفق شود.

استارت آپ های ناموفق تقریباً همیشه فاقد افراد آفرینشگر هستند. آفرینشگران شبیه دانشمندان سریع و اهل عمل هستند. آنها با آزمایش سریع یک یا دو عنصر به صورت همزمان، یادگیری را تسریع می کنند. شما می توانید خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید را آزمایش کنید- پیشنهاد فروش، حتی تبلیغاتی که در فیس بوک مورد توجه قرار می گیرند.

شماره 3: آماده تغییر باشید

کارآفرینان اهل عمل هستند. تغییر جایی است که فکر به عمل تبدیل می شود. ممکن است لازم باشد با یکی از همکاران خود در یک پروژه متحد شوید، یا یک کارآفرین یا شرکت جدید را راهنمایی کنید. شما باید به صورت فعالانه همکاری کنید، حتی اگر مطمئن نباشید نتیجه به کجا منجر می شود.

این مرحله، مرحله ای است که شما باید رهبران و مربیانی را جستجو می کنید که می توانند شما را راهنمایی کنند. تغییر جایی رخ می دهد که شما شروع به جدی گرفتن ایده ای می کنید که شما را بیدار کرده است. نوع دیگری از تغییر: شناخت و ایمان به این است که می توانید یک مفهوم یا ایده جدید ارائه کنید. باید اعتماد به نفس داشته باشید که می توانید از عدم موفقیت درس بگیرید.

شماره 4: باشید

کارآفرین معمولا ترکیبی از از انواع مختلف کهن الگوها هستند. اما یک کهن الگو وجود دارد که همه باید آن را بیاموزیم: جستجوگری و ساختارشکنی

این کارآفرین دارای “ذهن مبتدی” هستند- و این در مرحله ایده پردازی، ضروری است. آنها به ویژه در ساختارشکنی در بازار یا ردیابی عناصر جدید برای نوآوری مهارت دارند. جای تعجب نیست که این افرادAirbnb و Uber را راه اندازی کرده اند. پرورش مهارت های درک و تجزیه و تحلیل خود، کلید کارآفرینی است.

شماره 5: موقعیت مکانی خود را بررسی کنید

موقعیت مکانی به ویژه در زمان پاندمی اهمیت دارد. کارآفرینان در به خرج دادن ابتکار در محله خود استاد هستند، چه در سانفرانسیسکو، لندن، لیسبون یا شبکه های دیجیتال. مسئله مربوط به پیوستن یا ایجاد یک انجمن است و ما به شما توصیه می کنیم که تا حد ممکن در یک اکوسیستم مشارکت کنید.

با توزیع واکسن، یکی از مهمترین تصمیمات شما انتخاب شهر یا شهری است که در آن رشد خواهید کرد، زیرا جلسات حضوری مجددا برگزار خواهند شد و این به رشد کارآفرینی شما کمک می کند. هیچ چیز به اندازه تعامل انسانی در ادامه کار تاثیر نمی گذارد. سعی کنید از فرصت های جهانی برای برقراری مشارکت ها و همکاری های ارزشمند بصورت آنلاین استقبال کنید.

شماره 6: رهبر باشید

همزمان با رشد اعتماد بنفس کارآفرینان، آنها نحوه استفاده از یک استراتژی چند بعدی را یاد می گیرند. رشد در نهایت غالباً به پویایی تیم، استعداد، اشتیاق و مهارت و تنظیم یک چشم انداز در سطح گسترده تر برمی گردد.

ما این کهن الگو را رهبر می نامیم، کسی که مدل های بزرگ و مهم را جستجو می کند و دائماً به دنبال بلوک های ساختاری بیشتر برای بالا بردن سکوی در حال تکامل خود است. بن سیلبرمن از Pinterest و مارک بنیوف از Salesforce نمونه های بسیار خوبی از این افراد هستند. تقریباً هر کارآفرین و استارتاپی می تواند از تکنیک های جامع و متمرکز بر رشد این افراد بهره مند شود. ممکن است بگویید، بستر خاصی برای این کار لازم است.

شماره 7: کسب و کار خود را راه اندازی کنید

کارآفرینان وحشت نمی کنند و به تعویق نمی اندازند. کسانی که خواب زمستانی را به فعالیت و ترس را به شجاعت ترجیح می دهند فرصت های ممکن برای جلب توجه در بازارهای جدید و مشتریان را از دست خواهند داد.

کسانی سود می برند که کسب و کار خود را راه می اندازند و از تعاملات واقعی با مشتریان در حین کار درس می آموزمد. واکسن ها نوید می دهند که به زودی این بیماری را مهار خواهند کرد و کارآفرینانی که از طرز فکر، تیم و استراتژی های مناسب برخوردار هستند، برای هر آنچه در آینده رخ خواهد داد آماده خواهند بود.

روش ایجاد صفحه بیوگرافی ویژه خودتان در ویکی پدیا

سال 2021 بخصوص بعد از اتمام پاندمی کرونا، زمان بسیار خوبی برای شروع کسب و کار خواهد بود.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا