آموزش های متنوع دیگر

۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ چه خواهد بود؟

در زمان مدرسه یکی از موضوعات انشا این بود که در آینده میخواهید چکاره شوید. و همیشه ذهن ما را به خود مشغول میکرد، یکی میگفت مهندس دیگری پزشک یا خلبان ولی در آینده ای نه چندان دور، دوران این شغلها به پایان خواهد رسید و شغلهای پر درآمد جدید که با پیشرفت خوبی روبرو هستند، جای آنها را خواهند گرفت. در این مقاله ما به موضوع پر درآمدترین شغلهای جهان در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ پرداختیم. اگر به دنبال شغل مناسب برای آینده فرزند خود هستید با ما همراه باشید.

هرروزه با پیشرفت تکنولوژی های جدید روبرو هستیم که به سرعت در حال پیشرفت هستند در کنار آن با مسائل و تغییرات اقتصادی هم مواجه می شویم. با وجود این مسائل پیشبینی کردن آینده کار بسیار دشواری خواهد بود. یکی از راه های سازگاری با این مسائل توجه به پیشبینی هایی که در مورد مشاغلی صورت گرفته که در حال رشد هستند و در آیند جز پردرآمدترین و بهترین هستند و وارد شدن به این مشاغل است. مراکز زیادی مقاله هایی درباره شغلهای پر درآمد جهان در آینده منتشر کردند. و شما باید وارد شغلهایی شوید که در آینده وضعیشان رو به پیشرفت است و در این زمینه کسب مهارت کنید.

ده شغل پر درآمد دنیا در حال حاضر

معرفی پردرآمدترین شغلهای دنیا در آینده

۱- متخصص انرژی های نوین (خصوصا انرژی خورشیدی و باد)

solar-installtion-technician

با توجه به موضوع مهم انرژی و انرژی های نوظهور، قطعا بهترین شغل در آینده نه چندان دور، متخصصان انرژی خورشیدی و بادی هستند. به این افراد Solar Energy Technician می گویند و در تمامی شرکت های خارجی خواهان دارند. بسیاری از تحقیقات اخیر دنیا به این دو حوزه پرداخته اند و با توجه به افزایش جمعیت این موضوع یکی از شغل های درآمد زای مهم خواهد بود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۲- توسعه دهنده نرم افزار و برنامه نویسی موبایل

برنامه نویسی نرم افزار

شک نکنید که یکی از شغل های درآمد زا که همین الان هم پردرآمد ترین شغل دنیاست همین برنامه نویسی نرم افزار، اندروید و ios می باشد. دنیایی که به موازات دنیای واقعی شکل گرفته است، دنیای مجازی، نیاز زیادی به متخصصان نرم افزار و برنامه نویسی موبایل دارد که در سال ۲۰۱۸ هم یکی از پردرآمد ترین شغل های دنیا بوده است.

۳- تحقیقات علمی

تحقیقات علمی

پیشرفت های تکنولوژی جدید باعث ایجاد پیشرفت های بزرگ و غیر منتظره ای را در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، تولید، حمل و نقل و … خواهد شد. بخش های خاصی وجود دارد که درآینده پیشرفت قابل ملاحظه ای دارند مثل بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، رباتیک وچاپ های سه بعدی که با تولید مقالات و داده ها و اطلاعات به بقیه زمینه ها کمک بسیاری می کند.

۴- مهندسی و تحلیلگری سیستم های کامپیوتر:

مهندسی-کامپیوتر

در دنیایی زندگی می کنیم که همه حرفه ها از کافه داری گرفته تا حوزه خودرو و صنعت هواپیمایی و… با دنیای کامپیوتر مرتبط هستند. بنابراین باعث می شود که برای افراد متخصص در حوزه کامپیوتر تقاضا بالا باشد. تحلیلگران سیستم های کامپیوتری این اطمینان را به سازمان ها می دهند که نیازهای آنها در این حوزه برآورده شده است.طبق بررسی های صورت گرفته، این حرفه تا ده سال آینده رشد ۲۲ درصدی خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن ۸۵ هزار دلار خواهدبود.

مطلب مشابه: ۵ تا از بهترین و جدیدترین نرم افزارها برای بالا بردن سرعت کامپیوتر و لبتاب ویندوزی شما

۵- دامپزشکی

دامپزشکی

داشتن حیوانات خانگی در سال های رواج بیشتری خواهند داشت. بنابراین مساله نگهداری و درمان آنها نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. طبق آمار وزارت کار، نیاز به دامپزشکان تا سال ۲۰۲۰، به میزان ۳۶ درصد رشد خواهد داشت.

۶- محیط زیست و حفاظت از طبیعت:

محیط زیست

در سالهای آینده طبق حال با افزایش جمعیت روبرو خواهیم بود. پس حفظ و نگهداری و استفاده بهینه از منابع طبیعی همزمان با رشد جمعیت آن، ضروری خواهد بود. با کمبود ذخایر نفتی به دنبال استفاده از راه های جایگزین هستند و افراد به دنبال راه های موثر و کارا برای گرم کردن و سرد کردن ساختمان ها هستند. حل مساله گرم شدن زمین نیازمند تکنولوژی های جدیدی است که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

۷- توسعه دهنده اپلیکیشن ها

اپلیکیشن

با پیشرفت موبایل و گوشی های همراه، اپلیکیشن های جدید نیز ساخته خواهند شد. ترویج فن آوری های مربوط به تلفن همراه تقاضا برای توسعه اپلیکیشن های جدید را در تمام زمینه ها، از اخبار گرفته تا موسیقی و… افزایش می دهد.پیش بینی می شود این حرفه تا ده سال آینده بیش از ۲۱ درصد رشد داشته باشد. همچنین تخمین زده می شود که حقوق سالانه در این حوزه به بیش از ۹۷ هزار دلار در سال برسد.

مطلب مشابه: دانلود رایگان ۵ آنتی ویروس برتر اندروید در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹

۸- کارآفرینی

در آینده به افراد خلاق و کار آفرین برای ایجاد و پیشبرد کسب و کار نیاز بیشتر خواهد بود. همچنین با پیشرفت تکنولوژی روش زندگی هم به ندنبال آن تغییر خواهد کرد. هیچ کسی از آینده وو پیشرفتهای به وجود آمده خبر ندارد به جز کارآفرینانی که اکنون رویای آنها را در سر دارند. این افراد کارآفرین ممکن است تاثیر بسیار بیشتری، نسبت به میزان پیش بینی شده، روی زندگی همه در سال ۲۰۲۰ داشته باشند.

۹- افراد متخصص در حوزه بهداشت دهان و دندان

این حرفه تا ده سال آینده، ۱۹ درصد رشد خواهدداشت و حقوق میانگین سالانه آن کمی بیش از ۷۳ هزار دلار خواهدبود. با توجه به افزایش تقاضا برای دریافت خدمات مربوط به بهداشت دهان و دندان، انتظار می رود تعداد دندانپزشک ها و دستیاران دندانپزشکی تا ده سال آینده به ترتیب با رشد ۱۲٫۴ درصد و ۱۹٫۶ درصد رو به رو شود.

۱۰- مدیریت

مدیریت

یک مدیر با مدیریت مؤثر کارایی بخش خود را بالا میبرد تا به یک نتیجه مطلوب برسد و رشد آن روز افزون باشد. مدیریت موثر در آینده از اهمیت زیادی برخوردار است و نیازمند دانش پایه ای کسب و کار به علاوه توانایی نظارت بر فعالیت ها در مکان ها و کشورهای مختلف همراه با برخی مهارت های فنی است. طبق آمارهای رسمی موجود در آمریکا، تقاضا برای مشاغل حوزه های روابط انسانی، مدیریت منابع و برنامه ریزی روبه افزایش خواهد بود.

۱۱-مشاور شخصی مالی

مشاور مالی

اکثر شرکت ها درای یک قسمت مالی هستند که از حساسیت ویژه ای برخوردار است زیرا مدیریت و گردش پول به صورت حرفه ای، کاری پیچیده است.شرکت های مالی و سرمایه گذاری جدید به طور چشم گیری در حال افزایش هستند نابراین نیاز به متخصصان مالی رو به افزایش می باشد. این حرفه تا ده سال آینده نزدیک به ۲۴ درصد رشد خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن بیش از ۸۶ هزار دلار خواهدبود

۱۲- تحلیلگر بازار

تحلیلگر بازار

اکثر شرکتها برای پیشرفت نیاز به اطلاعات از بازار و مشتریان خود هستند. که توسط متخصصان این حوزه انجام میگیرد که با تحلیل کردن وضعیت بازاار به بهبود شرکتها کمک می کنند.این حرفه تا ده سال آینده با رشدی نزدیک به ۲۱ درصد رو به رو می شود و حقوق میانگین سالانه آن نزدیک به ۶۲ هزار دلار خواهدبود.

۱۳- فیزیوتراپیست ها

از جمله حرفه های مورد نیاز در آینده فیزیوتراپی می باشد که وجود آنها برای بیماران از جمله بیماران دچار سکته مغزی ضروری هستند آنها بیماران را به سمت توانبخشی هدایت می کنند. با پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی رخ داده است، افراد بیشتری از این بیماری ها جان سالم به در می برند و در نتیجه نیازمند خدمات توانبخشی خواهند بود.این حرفه تا دهه آینده ۳۰ درصد رشد خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن تا ۸۳ هزار دلار ارزیابی می شود.

۱۴- پرستاری

پرستار

در آینده نیاز مردم برای مراقب و پیشگیری از بیماری ها افزایش بسزایی خواهد داشت. که به این نیاز توسط پرستاران پاسخگو خواهد بود.جایگاه آنان برای مراقبت از بیماران نسبت به پزشکان بالاتر خواهد بود. این حرفه در یک دهه آینده با رشدی بالای ۳۲ درصد رو به رو خواهدشد و میانگین حقوق سالانه آن ۹۸ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

۱۵- صنعت گردشگری

صنعت گردشگری

یکی از پردرآمدترین بخشها صنعت گردگری است که درآینده نیز پیشرفت زیادی خواهد داشت. با وجود مکان‌های گردشگری بسیار زیبا در جهان علاقه مندان بیشتر ترغیببه این صنعت خواهند شد.

هدف اصلی و اولیه هر کسی که برای شاغل شدن تلاش می کند کسب درآمد مناسب و شاید هم بالاست. امیدواریم مطالبی که گفته شد شما را برای رسیدن به هدفتان یاری دهد.اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام رتبه نت ورک مارکتینگ با منبع موثق رو.لطف میکنید وآینده کاریش رو توی ایران با منبع و مدرک

    1. سلام و عرض ادب نتورک ایران متاسفانه رتبه ای نداره مگر به شرط إصلاح ساختار ثبات پلن و کیفیت محصولات نظر من شروع نتورک خارجی هستش ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا