آموزش اینترنت

چطور قدمت و اعتبار یک وبسایت را چک کنیم؟ (ساده ترین روش)

شخصی از من در مورد قدمت سایت پرسید و من از او پرسیدم منظورش از قدمت سایت چیست. اگر می خواهید قدمت و اعتبار یک سایت را متوجه می شوید می توانید این موضوع را از روی نام دامین اش بفهمید. به عبارت دیگر ممکن است نام دامین به چند دهه گذشته اختصاص یافته باشد ولی ممکن است همین دامین در طول زمان به افراد مختلفی فروخته شده باشد.

بررسی قدمت و اعتبار نام دامین

با استفاده از یکسری از نرم افزارهای رایگان می توانید سن تقریبی دامین را پیدا کنید. Domain Age tool، نام و سن دامین را به شما می دهد.

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/08/domain-age-tool.png

ابزار دیگر که به آن Domain Age Checker گفته می شود می تواند زمان نام دامینی که ساخته شده و سن دامین را به شما بگوید. دومین ابزار نسبت به ابزار اول برای سایت های من دقیق تر بود. https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/08/domain-age-checker-1.png

اگر می خواهید جزئیات بیشتری را بدانید می توانید از سایت هایی مثل Network Solutions استفاده کنید، مگر اینکه دامین به صورت خصوصی ثبت شده باشد. همچنین می توانید اطلاعاتی را در مورد زمان ساخت دامین به دست آورید:

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/07/domain-registration.jpeg

می توانید سن سایت را صرف نظر از اینکه صاحب آن چه کسی است و محتوی سایت در مورد چیست، به دست آورید. اگر می خواهید بدانید که سایت در طول زمان چه تغییراتی کرده است، یا در مورد آخرین صاحب سایت اطلاعاتی به دست آورید می توانید از ابزار مختلفی استفاده کنید.

بررسی سن وب سایت فعلی

برای این کار، مجبورید که از یک ماشین وی بک اینترنتی استفاده کنید. یک فرآیند نسبتا خسته کننده است اما تنها از این راه می توانید بفهمید که سایت از چه زمانی ایجاد شده است. به وب سایت بروید و URL سایت موردنظر خودتان را وارد کنید:

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/07/internet-archive.jpeg

بر روی دکمه Browse History کلیک کنید و با یک خط زمانی مواجه می شوید که شروعش از سال ۱۹۹۶ بوده و عملکردش از طرف سرورهایش نشان داده می شود. در تقویم زیر، با نگاه کردن به دایره های آبی می توانید متوجه شوید که چه روزهایی به عنوان تصاویر لحظه ای به حساب می آید.

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/07/age-of-website.jpeg

با کلیک بر روی یک روز خاص می توانید ببینید که قبلا از این سایت برای چه کاری استفاده می کردند.

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2012/07/old-website-.jpeg

همانطور که در تصویر دیده می شود، قبلا از سایت OTT برای این کار استفاده می شد. و چقدر تفاوت! تصاویر لحظه ای به صورت رندوم و تصادفی هستند و ممکن است قادر نباشید که زمان دقیق تغییر سایت را محاسبه کنید اما به آن زمان نزدیک است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن