برنامه های اندروید

۹ بهترین نرم افزار مهندسی مکانیک برای اندروید

با تغییر مداوم فناوری ، بسیاری از افراد انتظار بیشتری از دستگاههای تلفن همراه خود دارند. در عصری که تلفن ها و تبلت های هوشمند به انواع فروشگاه و همچنین ابزار برای برقراری ارتباط و سرگرمی تبدیل شده اند ، مردم نیز به طور فزاینده ای از آنها برای انجام کارهای مربوط به حرفه خود با استفاده از یک ضربه تند و سریع انگشت استفاده می کنند.

از آنجا که بازار تلفن های هوشمند و تبلت همچنان در حال رشد است ، برنامه ها نیز در حال رشد هستند. چند سال پیش ، کاربران تلفن های هوشمند در آیفون برنامه های بیشتری را نسبت به اندروید بارگیری می کردند. به نظر می رسد این مقیاس اکنون در حال برابری است و همانطور که توسط Canalys گزارش شده است ، تقریباً نیمی از کل برنامه های بارگیری شده در سه ماهه اول امسال برای اندروید بوده اند.

حتما دانلود کنید: ۵ تا از بهترین برنامه های فتوشاپ برای گوشی های اندروید

صرف نظر از پلتفرم ، تعداد زیادی از برنامه هایی که هر روز به App Store و Google Play اضافه می شوند ، مهندسان را قادر می سازد تا کارهای ساده و تکراری را توسط آن برنامه ها انجام دهند. در اینجا نه برنامه مفید اندرویدی وجود دارد که می تواند برای متخصصان و دانشجویان مهندسی مکانیک مفید باشد.

EngCalc این برنامه شامل فرمول ها و جداول مکانیکی ، هیدرولیک ، سازه ، طراحی ماشین ، الکتریکی ، مکانیک سیال ، انتقال حرارت و جرم ، ترمودینامیک ، HVAC ، جریان لوله و خودرو است. همچنین مجهز به یک مبدل واحد برای ترکیب و تبدیل واحدها می باشد.

EngCalc

Heat Transfer Calculator ، این برنامه محاسبات مربوط به انتقال حرارت را ارائه می دهد. این برنامه شامل یک محاسبه گر هدایت و انتقال است که محاسبه هدایت و انتقال و خروجی دما یا سرعت انتقال حرارت را انجام می دهد. همچنین امکان تبدیل واحدهای وابسته به انتقال حرارت از واحدهای متریک به انگلیسی را نیز فراهم می کند.

حتما بخوانید: ۱۴ تا از بهترین بازی های اندرویدی در حال حاضر (طبق نظر کاربران و کارشناسان)

Engineering Unit Converter ، این برنامه یک مبدل واحد مهندسی است که به مهندسان این امکان را می دهد که مقوله ای مانند طول ، انرژی ، آنتروپی ، بار الکتریکی و غیره را از یک لیست انتخاب کنند و به یک دیگر تبدیل کنند . واحدهای موجود در دو گردونه در حال چرخش ظاهر می شوند و می توانید مقدار ورودی را در قسمت زرد تغییر دهید و برای جابجایی واحد ها از دکمه swap استفاده کنید.

Fluid Mechanics Converter، این برنامه یک ماشین حساب تبدیل است که می تواند واحد های مختلف اندازه گیری مربوط به مکانیک سیالات را تبدیل کند. این برنامه شامل مبدل جریان سیال ، مبدل شدت جریان (جرمی) ، مبدل شدت جریان (حجمی) ، مبدل ویسکوزیته (دینامیکی) ، مبدل ویسکوزیته (روغن و آب) و مبدل ویسکوزیته (سینماتیک) می باشد.

Fluid Mechanics Converter

Engineering Cookbook ، این برنامه یک راهنمای مرجع برای طراحان مکانیک است و دسترسی به اطلاعات مورد نیاز اغلب شامل تخمین بار گرمایشی و سرمایشی را فراهم می کند. دستورالعمل های طراحی برای صدا و لرزش و میزان تهویه برای کیفیت هوای داخل ساختمان و فرمول ها و فاکتورهای تبدیل را داراست.

Mechanical Engineering 101 این برنامه کمک آموزشی دیگری است که به شما در درک اصول اولیه “مهندسی مکانیک کمک می کند. این برنامه آموزش را از طریق آزمونها و کارتهای بازی فراهم می کند.

حتما بخوانید: ۲۰ تا از جالب ترین برنامه های گوشی اندروید که حتما باید دانلود کنید!

Mechanical Engineering Magazine، این برنامه پرچمدار انتشارات ماهانه ASME است. این برنامه آموزش های مهندسی و روند رشد دانش مهندسی را ارائه می دهد ، و زمینه را برای درک خوانندگان از دانش فن آوری امروز و نوآوری های فردا ، فراهم می کند.

CAD View 3D MFC ، این برنامه یک نمایشگر فایل ۳ بعدی است که برای کاربران CAD طراحی شده است. این نرم افزار محبوب ترین فرمت های CAD سه بعدی شامل STL ، DXF و JT را پشتیبانی می کند. با کمک این برنامه ، کاربران می توانند پرونده های سه بعدی خود را در تلفن همراه با خود ببرند و مستقیماً با تلفن (یا تبلت) آنها را مشاهده کنند. این برنامه ویژگی های سه بعدی از جمله چرخش مدل با حرکت انگشت ، تغییر رنگ اشیا یا تغییر رنگ پس زمینه و تغییر شدت نور ارائه می دهد.

حتما بخوانید: ۲۰ تا از بهترین و جدیدترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک CAD و CAM

Autodesk ForceEffect Motion، این برنامه به مهندسان امکان می دهد تا آنالیز عملکردی سیستم های مکانیکی متحرک را روی دستگاه های تلفن همراه خود توسعه دهند. بر خلاف رویکرد سنتی استفاده از کاغذ ، مداد و ماشین حساب برای ایجاد و طراحی معادلات حرکتی ، این برنامه تمام محاسبات شبیه سازی و مهندسی را بر روی دستگاه تلفن همراه انجام می دهد و به مهندسان این امکان را می دهد تا گزینه های طراحی را در طول مرحله مفهوم شناسی حرکتی شبیه سازی کنند تا قابلیت و درستی یک طرح را تعیین کنند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا